לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1259812,598 עוקבים אודות עסקים

פורום טניס

ברוכים הבאים לפורום הטניס הישראלי הגדול בישראל! 

הפורום הוקם בנובמבר 2001, ע"י החברים היקרים דני לוין ורפי2000, ונוהל לאחר מכן על-ידי הינגיס, אורן אהרוני, דנה1982, shefshef, ו-avi13885

פורום הטניס שלנו ייחודי מאוד, ומרכז בתוכו את כל מה שחובב טניס (מתחיל או מתקדם) יכול לבקש: תוצאות מרחבי העולם, מידע על הענף, מידע על ציוד, משחקי טניס וירטואלים בהשתתפות חברי הפורום,  קישורים לאתרי טניס ברחבי העולם, ועוד...
 הפורום מייחד עצמו מפורומים דומים וניחן בחברים מהשורה הראשונה, שמעוניינים בקידום הספורט הנהדר הזה ותורמים לפורום באמצעות סקירות של טורנירים ושחקנים ובאמצעות דיונים מרתקים. 
 במקרים רבים, התוצאות המובאות כאן זוכות לפרסום ראשון, לעיתים אף לפני פרסומים ברחבי העולם.

גלישה מהנה!

תפוחית עץ - מנהלת הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טניס

ברוכים הבאים לפורום הטניס הישראלי הגדול בישראל! 

הפורום הוקם בנובמבר 2001, ע"י החברים היקרים דני לוין ורפי2000, ונוהל לאחר מכן על-ידי הינגיס, אורן אהרוני, דנה1982, shefshef, ו-avi13885

פורום הטניס שלנו ייחודי מאוד, ומרכז בתוכו את כל מה שחובב טניס (מתחיל או מתקדם) יכול לבקש: תוצאות מרחבי העולם, מידע על הענף, מידע על ציוד, משחקי טניס וירטואלים בהשתתפות חברי הפורום,  קישורים לאתרי טניס ברחבי העולם, ועוד...
 הפורום מייחד עצמו מפורומים דומים וניחן בחברים מהשורה הראשונה, שמעוניינים בקידום הספורט הנהדר הזה ותורמים לפורום באמצעות סקירות של טורנירים ושחקנים ובאמצעות דיונים מרתקים. 
 במקרים רבים, התוצאות המובאות כאן זוכות לפרסום ראשון, לעיתים אף לפני פרסומים ברחבי העולם.

גלישה מהנה!

תפוחית עץ - מנהלת הפורום
x
הודעה מהנהלת הפורום
קישור לשידורים אונליין: http://www.realstreamunited.com/tennis-live-streaming-video.html

המשך >>

לצפיה ב-'שתי הערות לסיום הטירוף'
שתי הערות לסיום הטירוף
<< ההודעה הנוכחית
29/01/2012 | 22:24
76
122
1. ג'וקוביץ' התקרב היום להשלמת המסע לבלתי אפשרי. המסע התחיל לפני כשנה וחצי עם הניצחון על פדרר בחצי גמר אליפות ארה"ב 2010. זה היה מחסום בלתי עביר מבחינתו - הוא הפסיד שלוש פעמים ברציפות לפדרר בטורניר הזה מבלי לתת פייט של ממש, והיה נחשב למפסידן גדול מאוד ברגעי האמת, כמו מארי בימים אלה. נדאל ופדרר היו מחסומים בלתי עבירים בגראנד-סלאמים ולא הייתה שום סיבה נראית לעין בגינה ג'וקוביץ' צריך היה לנצח דווקא את המשחק ההוא. ניתן לומר שאם מארי היה מנצח את ג'וקוביץ' בחצי הגמר שלשום, זו הייתה הפתעה בסדר גודל כזה. ההמשך לזכייה בגביע דייויס לא היה הטירוף האמיתי, וגם לא הזכייה במלבורן 2011. אמנם הוא ניצח את פדרר שוב בחצי הגמר, אבל התחושה הייתה שעל המחסום המנטאלי הזה הוא כבר התגבר.

הבלתי-אפשרי באמת היה סדרת הנצחונות על נדאל - בלתי אפשרי לנצח את נדאל מפיגור מערכה בגמר של טורניר. בלתי אפשרי לעשות זאת פעמיים ברציפות. בלתי אפשרי לנצח את נדאל בשובר-שיוויון במערכה מכרעת. בלתי אפשרי לנצח אותו בגמר טורניר על חימר, ובלתי אפשרי לעשות את זה פעמיים בלי לאבד מערכה. בלתי אפשרי לנצח את נדאל בקרב פיזי במשחק של הטוב-מחמש-מערכות, בטח שלא בגמר גראנד-סלאם. בלתי אפשרי לנצח את נדאל במשחק שנגרר לחמש מערכות (זה בסך הכל ההפסד השני של מרבה הרגליים בקריירה במשחק שמגיע לחמש מערכות). נדאל הוא לא פדרר - בלתי אפשרי לנצח אותו במשחקי ראש. כך לפחות חשבנו. המסע להשלמת הבלתי-אפשרי יסתיים אם וכאשר יזכה הסרבי באליפות צרפת על חשבון נדאל - אז נוכל להגיד באמת שראינו את מה שלא היה אמור לקרות לעולם.

עם זאת, לא ממש משנה מה יקרה מעתה והלאה - ג'וקוביץ' הוכיח שהוא לא סתם מספר אחד בעולם אלא ענק טניס. הוא לא היה מגיע לרמה הזאת לעולם לולא נדאל ופדרר, וקל לראות כיצד הוא נבנה כשחקן על מנת להתמודד עם השניים האלה. כל אחד משלושת הענקים נבנה כשחקן בזכות שחקנים אחרים שהיה עליו להתגבר עליהם - פדרר נהיה פדרר בזכות אגאסי, יואיט ונלבנדיאן, נדאל נהיה נדאל בזכות פדרר ועכשיו ג'וקוביץ' נהיה ג'וקוביץ' בזכות נדאל ופדרר. זה התענוג האמיתי בשחקנים גדולים מהחיים - שבזכותם הרמה בסבב כולו עולה פלאים.

2. עם כל הכבוד למשחק המטורף באמת שראינו היום, הסבב הגיע לנקודת משבר מסוימת בתחום אחד ספציפי. הגמרים האחרונים בניו-יורק ובמלבורן הדגישו את בעייה האטת המשחק. נהוג לציין את הנקודה בה אנשים החלו להרים גבה ולתהות על המהירות הבלתי נסבלת בסבב בגמר ווימבלדון 1998, כשסמפראס ניצח את איוואניסביץ' בחמש מערכות ארוכות מבחינת משחקונים אך קצרצרות מבחינת זמן, שארכו ביחד פחות משלוש שעות. מאותו רגע התחיל תהליך האטה הדרגתי שהפך את המשטחים כולם לדומים מאוד. כולנו יודעים שאין היום כמעט שום יתרון לשחקני סרב\וולי בווימבלדון, ושאין הבדל מהותי במהירות המשטחים הקשים של אוסטרליה או מיאמי ובין החימר של מדריד וצרפת (לעתים נראה שהחימר אפילו מהיר יותר).

פדרר הוא האנומליה של העשירייה הראשונה. את שאר שחקני החמישייה משלמים שחקנים הגנתיים בטבעם, ולדעתי גם שחקנים כמו ברדיך וסודרלינג נהנים מההאטה של המשחק, מכיוון שיש להם הרבה יותר זמן להתכונן לחבטות המפלצתיות שהם מכים. כאשר יש פחות זמן להכות את הכדור כי המשטח מהיר יותר, אין זמן להתמקם לחבטה באופן אידאלי והשחקנים צריכים להיות יצירתיים יותר, מגוונים יותר ולהסתמך פחות על משחק קו-אחורי סטאטי שלא דורש חשיבה רבה. הבעיה היא כמובן שבמצב כזה בו הכדורים והמשטח מהירים יותר יש יתרון גדול יותר למגישים רצחניים, דבר שכיום לא מהווה פקטור של ממש בצמרת המשחק בניגוד לעבר.

אני לא אומר שצריכים לחזור לשנות ה-90, ואני חושב שהטניס כיום הוא לבטח ברמה איכותית מאוד. עם זאת, אני לא חושב שהכיוון שהמשחק הולך אליו הוא חיובי - אנחנו לא רוצים שכל מערכה בגמר גראנד-סלאם תארך מעל לשעה. זה נחמד מדי פעם וזה מאוד מרגש כרגע, אבל זה לא טוב לטווח הארוך. הסבב צריך להתעורר, ואני מאמין שזה יקרה בקרוב ובשנים הקרובות נחזור לראות הבדל משמעותי יותר בין המשטחים ואת הנקודות מתקצרות על המשטחים הקשים.
טניס >>
לצפיה ב-'לא רק שאתה צודק, אני גם חושבת'
לא רק שאתה צודק, אני גם חושבת
29/01/2012 | 22:30
1
20
שמבחינה בריותית, פיזיולוגית (נדמה לי שאלון יכול להרחיב בזה הרבה יותר ממני) הקריירות יהיו קצרות יותר עקב המגרשים האיטיים יותר, שחקנים יפצעו יותר ויפרשו עם אינספור בעיות בריאותיות.

בלי שום קשר, נורא אהבתי את הסיכום שלך של התקופה האחרונה.
טניס >>
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי, זה כבר עכשיו קורה'
מסכימה לגמרי, זה כבר עכשיו קורה
29/01/2012 | 22:50
18
כל הפציעות שראינו בשנה שעברה נובעות בחלקן הגדול מזה שהמגרשים כ"כ איטיים ומאלצים את המשחקים להיגרר עוד ועוד...

בלי קשר לזה, נמרוד - סיכום מצוין!
טניס >>
לצפיה ב-'השאלה היא מתי ואם בכלל'
השאלה היא מתי ואם בכלל
29/01/2012 | 22:36
11
שחקן יתמוטט באמצע משחק כזה?אני חושב שאם היום זה לא קרה זה לא יקרה לעולם.רפא ונובאק סגרו היום 10-11 שעות של טניס ביומיים שלושה.טירוף.
טניס >>
לצפיה ב-'אלוהים ישמור איזו מלחמה הולכת להיות ברולאן...'
אלוהים ישמור איזו מלחמה הולכת להיות ברולאן...
29/01/2012 | 22:37
8
14
רפא ימכור את דוד טוני, חברה שלו וחצי ספרד כדי למנוע מנובאק להשלים גרנד סלאם בפאריס...

אגב, בפאריס  אין תאורה, כך שיצטרכו לדעתי להתחיל את המשחק מיד לאחר שהתרנגולים יודיעו על הגעת הבוקר...

ואולי הפעם רוג'ר יזכה ?
טניס >>
לצפיה ב-'למה?'
למה?
29/01/2012 | 22:42
2
14
אם הגמר יתחיל ב 4:00 בבוקר אני חושב שזה יסתיים עד 21:00...איזה רוג'ר...נגמר הסיפור ב-16.
טניס >>
לצפיה ב-'אבל הבטחת 20...'
אבל הבטחת 20...
29/01/2012 | 23:19
1
7
לצפיה ב-'חלמתי חלומות שמתבררים כסיוטים...'
חלמתי חלומות שמתבררים כסיוטים...
30/01/2012 | 08:16
5
לצפיה ב-'הרולאן יהיה מאוד מעניין'
הרולאן יהיה מאוד מעניין
30/01/2012 | 08:26
4
13
השאלה הגדולה היא איפה רוג'ר ייפול - אצל נובאק או רפא (כולנו יודעים מה הוא מעדיף). רק אם רוג'ר בחצי של נובאק יש לו סיכוי למנוע ממנו גם נובאק סלאם, וגם גרנד סלאם. מארי לא ינצח את נובאק על חימר בחצי גמר סלאם.

ואם יהיה גמר נובאק-רפא גם ברולאן... מה הסיכוי שהגמר לא יוכרע ביום אחד? בלי תאורה יהיה קשה להשלים את המשחק...
טניס >>
לצפיה ב-'עדיף לפדרר לפגוש את רפא רק בחצי'
עדיף לפדרר לפגוש את רפא רק בחצי
30/01/2012 | 10:51
13
בגמר מול רפא הוא גם מערכה לא יקח.מצד שני אם הוא מנצח בחצי את רפא סיכוי סביר שהוא יקח את כל הקופה בגמר.
על החימר בפריז פדרר ממש לא נופל מנולה,על הדשא פדרר פיבוריט מול נולה לדעתי,אבל פדרר של היום לא מסוגל להיות עקבי במשך טורניר שלם ולכן זה מיותר לפתח ציפיות.
מקסימום נקבל עוד גמר רפא-נובאק וניהנה ממשחק בלי מתחים ועצבים ככה ברגוע.
טניס >>
לצפיה ב-'אני לא מבינה למה הגמרים מתחילים מאוחר'
אני לא מבינה למה הגמרים מתחילים מאוחר
30/01/2012 | 16:44
2
10
מה רע ב4-5? אתמול היה שבירת שיאים שהתחילה מוימבלדון שמשחקים מתחילים בשעה 2. למה לא להתחיל מוקדם במקרה שמשחקים יגררו לשעות נוראיות
טניס >>
לצפיה ב-'בהנתן זה שחצאי הגמר הם בערב,'
בהנתן זה שחצאי הגמר הם בערב,
30/01/2012 | 16:49
1
7
אם את עושה גמר בבוקר, את מקצרת עוד יותר את זמן המנוחה של השחקן ששיחק חצי אחרון...

או שפשוט מדובר בהתאמה לאירופה, כדי שהרשתות הגדולות (שמשלמות הון תועפות) יוכלו לשדר את המשחק.
טניס >>
לצפיה ב-'לדעתי זה יותר שיקולים של כסף'
לדעתי זה יותר שיקולים של כסף
30/01/2012 | 20:29
4
פחות שעתיים לא מה שיקבל תוצאות משחק לדעתי.
טניס >>
לצפיה ב-'אני לא כל כך מסכים לגבי ההערה השנייה'
אני לא כל כך מסכים לגבי ההערה השנייה
29/01/2012 | 22:49
5
13
זה נכון שכשאני התחלתי לצפות בסוף שנות ה-90 (כולל הגמר בין גוראן לפיט), משחקים מעל 4/5 שעות היו רק על חימר. אבל עדיין עובדה שהמשחקים של פדרר עדיין מאוד קצרים, וגם המשחקים של נובאק היו מאוד קצרים בתחילת הטורניר, ורק השניים האחרונים כשהוא נתקל ביריבים ראויים היו ארוכים, כך שאני לא רואה בעיה בזה. המשחקונים היו מאוד ארוכים, אבל הנקודות לא בהכרח עם ממוצע של כ-5 חבטות לראלי בין רפא לנובאק בסך הכל. גם ראו גם ששניהם היו יכולים לקצר את הנקודה, אבל לא תמיד זה נכנס. כך שלדעתי אין שום בעיה עם המגרשים. היריבויות הן פשוט מעל ומעבר לציפיות והן מאוד צמודות.
טניס >>
לצפיה ב-'גם ההקפצות והחיטוטים הם חלק מהגורם לשש שעות'
גם ההקפצות והחיטוטים הם חלק מהגורם לשש שעות
29/01/2012 | 22:54
4
12
no ?
מעניין לבדוק כמה זמן בוזבז על הקפצות וכמה על חיטוטים וטקסים.

אני מעריך מאוד את כל מי שהצליח לצפות במשחק הזה ברצף ! הוא צריך להרצות בקורסים שנלחמים בהפרעות קשב וריכוז !!!
טניס >>
לצפיה ב-'חישוב זריז:'
חישוב זריז:
29/01/2012 | 22:59
1
12
אם כל אחד מהם מנצל את כל ה-20 ומשהו שניות שלו, ושוחקו כמעט 400 נקודות, זה אומר שהלכו משהו כמו 120 דקות על זה.
נאמר שפדרר מגיש בחצי מהזמן הזה לכל הגשה, זה אומר ששעה עודפת של טניס (לפחות) עקב הקפצות וחיטוטים (הרגת אותי עם ההגדרה הזו).
השתגענו.
טניס >>
לצפיה ב-'הם ניצלו היום בין 30 ל40 שניות בחלק לא קטן'
הם ניצלו היום בין 30 ל40 שניות בחלק לא קטן
29/01/2012 | 23:23
14
מהנקודות. אין לי סטטיסטיקה מסודרת, אבל היו אנשים שמדי פעם מדדו, ויצאו להם מספרים שעברו את ה20, ואפילו את ה25 (הסטנדרט בטורנירי ATP רגילים) כל הזמן כמעט.

מצד שני, כשהמשחקים הולכים לראלי של 10, 20, 30 חבטות באופן קבוע, אני לא רואה איך אפשר לצפות מהשחקנים ל20 שניות בין נקודות.
טניס >>
לצפיה ב-'דווקא לא היה יותר מדי בזבוז זמן בין ההגשות'
דווקא לא היה יותר מדי בזבוז זמן בין ההגשות
29/01/2012 | 23:21
1
16
אני לא חושב שנובאק הקפיץ יותר מ-5 פעמים גם בנקודות
החשובות. וגם רפא התנהל יותר מהר. אני ראיתי את כל המשחק, חוץ
מתחילת המערכה השלישית שנמנמתי לרבע שעה והפסדתי רק 2 משחקונים להפתעתי הרבה .
טניס >>
לצפיה ב-' (בלי טיפת ציניות)'
(בלי טיפת ציניות)
29/01/2012 | 23:34
5
לצפיה ב-'אהבתי את הסיכום שלך '
אהבתי את הסיכום שלך
29/01/2012 | 22:49
4
לצפיה ב-'אחלה סיכום ושאלה'
אחלה סיכום ושאלה
29/01/2012 | 22:55
3
8
יש דיבורים על כך שהמגרשים איטיים מדי גם בעולם? כלומר, מתפתח באז רציני סביב הנושא הזה?
אני חושב שהטניס שאנחנו רואים היום טוב יותר משנות ה-90 הרבה בזכות פדרר שהעלה את הרמה שהשאר (נדאל וג'וקוביץ' בעיקר) היו צריכים ליישר איתו קו, ולאו דווקא בגלל האטת המשטחים (למרות שהם בטח מביאים את רמת החבטות לידי ביטוי).
זה מאוד לא מסחרי, משחק טניס שאורך 5 שעות. אחרי הכל הצופים הם אנשים עם עבודה, משפחות וכו' כך שזו הופכת להיות משימה קשה לפנות זמן לשלבים המאוחרים של גרנד סלאם.
אם פעם היה אפשר להגיד שמשחק של הטוב מ-5 יקח בין שעתיים ל-4 היום במקרה של נדאל-דג'וקו צריך להגיד 4-6 שעות. טירוף. אני לא בטוח אם יש ענפי ספורט (חוץ מקריקט) שבהם משחק מגיע ל-4-5-6 שעות.
טניס >>
לצפיה ב-'ראיתי הרבה אזכורים לזה בקרב אוהדים'
ראיתי הרבה אזכורים לזה בקרב אוהדים
29/01/2012 | 23:20
11
(טוויטר, פורומים, בלוגים), וגם יש מן קונצנזוס שזה נעשה יותר ויותר בשנים האחרונות כדי להתאים את המשחק למה שנדאל אוהב - למשל, כדי שהוא יגיע לטורנירים שאינם חימר, או כדי לוודא שיהיו גמרים של פדרר - נדאל. (אני לא אומרת שאני בהכרח מסכימה עם זה, אין לי פרספקטיבה מספיק זמן אחורה כדי לשפוט אם זה נכון)

פחות ראיתי דיבורים על זה בקרב עיתונאים, למרות שנדמה לי שמישהו כבר שאל את נדאל על זה במסיבת עיתונאים לפני לא הרבה זמן. עיתונות הטניס בהחלט מתעניינת בשאלת מהירות המגרשים, אבל לא ראיתי אותם מעבירים יותר מדי ביקורת על הנושא (בניגוד לנושאים "בוערים" אחרים כמו הקולות שמשמיעות בדיוק 2 שחקניות).

בפאריס היתה האטה רצינית מאוד של המשטח ב2011 לעומת 2010 (שאז הוא היה ממש מהיר), ואני חושבת שלא מעט אנשים (כולל שחקנים) לא היו מרוצים מזה, אבל זה נעשה בשביל שהמשטח יהיה כמה שיותר דומה למשטח באליפות סוף השנה בלונדון, אז שחקני הטופ דווקא יצאו מרוצים (או כך הם טענו לפחות), ואני מניחה שב2012 זה לא ישתנה (כי מאסטרס פאריס צמוד לסוף השנה בלונדון - אבל אני תוהה כמה מהטופ8 יטרחו להגיע לשם...).
טניס >>
לצפיה ב-'מסכים איתך בזהירות רבה'
מסכים איתך בזהירות רבה
30/01/2012 | 01:35
1
3
יש גם את המגמה המקבילה-הפוכה למסחור הטניס.
דוגמא בולטת לכך אפשר למצוא בניסיון של מנהל הטורניר במדריד לקצר את המערכה השלישית לסופר-טיי ברייק כי המשחק אינו מצליח להיות "מסחרי" מספיק.
יש מקום לדאגה בהקשר הזה. אני לא רוצה לראות משחקי יחידים מתחילים להסתיים כמו משחקי זוגות - עם סופר טיי ברייק במקום מע' שלישית ובלי דיוסים בכלל.
זה מוציא בעיניי הרבה מן העוקץ (לפחות של הסלאמים).
טניס >>
לצפיה ב-'מסכים איתך גם ידידי'
מסכים איתך גם ידידי
30/01/2012 | 08:34
1
אין ספק שאוהבי הטניס האמיתיים לא רוצים לראות מסחור יתר.
יש משהו מיוחד בזה שטניס הוא ספורט תובעני מהצופה שלפעמים דורש ממנו לשבת 3 שעות לראות משחק. אבל אני חושב שפה נמצא הגבול. אורכי המשחק הנוכחיים מוגזמים.
אני מקווה שלא נגיע למצבים שתיארת, בהחלט הורס את המשחק. מצד שני, בתרבות הרייטינג של היום, לא תדע..
טניס >>
לצפיה ב-'נדאל-דג'וקוביץ הולך ונהיה מאוס ממשחק למשחק'
נדאל-דג'וקוביץ הולך ונהיה מאוס ממשחק למשחק
29/01/2012 | 23:13
4
11
בין כל זיוני השכל של וילנדר , הוא אמר דבר אחד שאני מסכים איתו ב100% . המשחקים של דג'וקוביץ ונדאל כבר לא מרגשים. במערכה 1, 2  ו3 נרדמתי כל 5 דקות כי פשוט הרגשתי שאני רואה משהו שראיתי כבר מיליון פעם וזה די משעמם.

נכון שהסוף היה מותח ומעניין אבל זה רק בגלל הסיטואציה שהמשחק הגיע אליה .
אני חושב שגם האווירה בקהל הייתה רדומה רב הזמן והיה קשה להבין שזה באמת גמר גראנדסלאם.

מה שבאמת מבאס זה עצם הידיעה שזה לא הולך להשתנות בקרוב כי הרי אין באמת אף מתחרה לא לנדאל ולא לדג'וקוביץ , ככה שהכל הולך לחזור על עצמו עוד ועוד עד שכבר יגיע השלב שזה כבר באמת לא יעניין ולו בקצת.
טניס >>
לצפיה ב-'צודק'
צודק
30/01/2012 | 19:51
הפצצה ימינה הפצצה שמאלה בום. פרצוף עצבני של נדאל.
הפצצה ימינה הפצצה שמאלה בום. פרצוף מיואש.
הפצצה ימינה הפצצה שמאלה בום נתקע במקרה ברשת. זעקת וואמוס של רפא.
די בחייאת. זה כבר משעמם
טניס >>
לצפיה ב-'מעניין, זאת היתה התחושה שלי לגבי פדרר-נדאל '
מעניין, זאת היתה התחושה שלי לגבי פדרר-נדאל
30/01/2012 | 23:59
2
3
זמן לא קצר.
אגב, ממפגשי נדאל-דג'וקוביץ אני דווקא נהנה מאוד בשנה האחרונה.
טניס >>
לצפיה ב-'אופיר אתה רוצה להגיד לי ששרדת את ה'
אופיר אתה רוצה להגיד לי ששרדת את ה
01/02/2012 | 02:43
1
3
3 מערכות הראשונות בלי להרדם פה ושם?
כמה שניסיתי להחזיק את עצמי לא הצלחתי...רק במערכה החמישית הצלחתי לראות מהתחלה עד הסוף
טניס >>
לצפיה ב-'עקב בעייה זמנית שהיתה לי'
עקב בעייה זמנית שהיתה לי
01/02/2012 | 08:38
4
ראיתי את המשחק הזה מתוקצר (קצת מעל שעתיים) באחד השידורים החוזרים של Eurosport.
את כל הקודמים ביניהם ראיתי בשלמותם.
טניס >>
לצפיה ב-'בלי קשר למשטחים אני נוטה להאמין שרפא/מארי/נוב'
בלי קשר למשטחים אני נוטה להאמין שרפא/מארי/נוב
29/01/2012 | 23:43
7
ק ואפילו במקצת פדרר מתחילים להבין שהטירוף הזה מהקו האחורי חייב להיפסק כי הם יקצרו לעצמם את הקריירה,חייבים יותר סרב וולי,יותר סיכונים מהקו האחורי,דרופים.
ובקשר לניתוח שלך הוא המבריק ביותר שאני קראתי בתחום הטניס,פגעת בול במצב הסבב,
טניס >>
לצפיה ב-'סיכום נהדר, תענוג לקרוא.'
סיכום נהדר, תענוג לקרוא.
30/01/2012 | 00:43
16
11
מאוד מסכים עם הנקודה השנייה שלך.
טניס >>
לצפיה ב-'אכן דיוקו נידל את נדאל! תגובה לנק 1 של נימי:'
אכן דיוקו נידל את נדאל! תגובה לנק 1 של נימי:
30/01/2012 | 03:24
15
15
מסכים לחלוטין! דיוקו כמעט סיים לעשות לנדאל את כל מה שנדאל עשה לשאר הסבב ובייחוד לפדרר.
לכן יש בכל סוג של קארמה כזו שנדאל חש פתאום על בשרו מה הוא היווה עבור פדרר, איך שאתה בשיאך, בדרך לדומיננטיות מטורפת ולשבירת שיאים, פתאום נתפר לך נמסיס וקריפטונייט בדיוק במידות של כל חולשתייך ולאט לאט צובר תאוצה ומגשים את כל סיוטיך.
כז הוא דיוקו החדש עבור נדאל, התגשמות כל סיוטיו ואף יותר שחקן שלא רק לוקח אותו כבר יותר משנה במאצ אפ, אלא שהוא עושה זאת מתוך כל נקודות החוזקה הנאדאליות אותן הוא מפרק אחת אחת כמו שנימ כה הטיב לציין.
ראליז ארוכים וטהורים של טחינת בייס ליין? אין בעיה אשרוד יותר ממך ואגרום לך להתעייף ראשון כך שאו שתעשה טעות או שאתן לך בסוף איזה וינר משפיל כדי להראות את הדומיננטיות שלי עליך.

מאבק מנטלי וקאמבקים? אין בעיה אשתעשע אתך, לא אמחץ אותך ישר על ההתחלה- אתן לך לעלות על רכבת ההרים אתן לך להוביל לפעמים ואפילו להגיש לסט ואז תמיד בנק הכי הכי קריטיות אשבור את ליבך..  הובלת במערכה? אין בעיה בסוף עדיין אנצח, הובלת בשבירה? בערכה המכריעה, אין בעיה שנייה לפי הסוף אהפוך את זה לכיווני אמשוך אותך במתח עד הרגע האחרון עוד אשאיר לך תקווה עד לנקודה האחרונה- אבל בסוף אנצח.

יציבות? אהיה יותר יציב ממך? טעויות?  אעשה פחות ממך, ובנוסף אזרוק עוד כמה וינרים אקסטרה בשביל הכיף...
הגנה? אתה אמור להיות המפלצת הכי טובה בתחום- אעשה אותה עוד יותר מדהימה ממך ואפילו בקצת פחות מאמץ...

בשורה התחתונה, אנטרל את המשחק כך שיראה לפתע פגיע, צפוי ודי חסר אונים, אגרום לו להראות יותר חד ממדי ופחות יעיל
לסיכום: EVERYTHING THAT YOU DO I CAN DO BETTER!

אז במובן זה אפשר לומר שאפילו את הנידול עצמו דיוקוביץ עשה בסוף באופן מוצלח ומוחץ יותר מנדאל!
טניס >>
לצפיה ב-'אך עתיד הטניס? ): תגובה לנק 2 של נימי: '
אך עתיד הטניס? ): תגובה לנק 2 של נימי:
30/01/2012 | 03:26
14
11

2. הנקודה החשובה יותר לטעמי! גם כאן מסכים לגמרי, וכבר התחלתי לכתוב על זה אתמול: אני רואה בשלב האבולוציה הזה בטניס כמשהו שמתחיל להתהוות כסכנה לשחקנים, לקהל ובסופו של דבר בטווח היותר רחוק [אם דברים ימשיכו בכיוון זה] גם לעתיד הטניס בכלל.
יותר מדי שיאי אורך נקבעים בשנים האחרונות במשחקי טניס.
זה התחיל כבר ב 2004 עם ה6 וחצי שעות במשחק הרולאן הארוך ביותר, המשיך בגמר וימבלדון 2008  המשיך באוסטרליה 2009 האצים בגמר וימבלדון 2009הגיע למצב הזוי במשחק הארוך בהיסטוריה בוימבלדון 2010, והמשיך להגיע לאבסורדים השנה שאני חושב שקיבלנו את סהכ הזמנים הארוך בהיסטוריה על כל המשטחים לסהכ הזמן של 3 משחקי חצי הגמר והגמר שנמשכו ביחד יותר מ 15 שעות!!!! ממוצע של 5 שעות למשחק! עשרות ראליז מעל ל10 ו 20 חבטות ומספר די רב של ראליז מעל ל30-40 חבטות!

כרגע זה עדיין קצת חדש לנו אז אנחנו מתלהבים ממפגן האתלטיות והשרירים הללו ואכן יש בזה מספר צדדים מבדרים בתחילה, אך התהליך החמור באמת כאן הוא שבלי שאנחנו שמים לב טניס הופך יותר ויותר למפגן של אתלטיות טהורה! הוא מאבד יותר מהאלמנט האומנותי אסתטי ובלתי צפוי שלו והופך לאקט הרבה יותר מכני וכוחני שמלווה בטכניות הולכת וגוברת. כך הוא הופך יותר לסוג של תחרות ריצה ומשקולות בה בסופו של יום מי שהכי מוכן פיזית ובעל חוסן נפשי הוא זה שינצח. היצירתיות הולכת כאן יותר ויותר לאיבוד ומצטמצמת לכדי מספר אלתורים פיזיים אתלטיים כמו זמני התאוששות מריצה, מפרקים חזקים, ושיווי משקל פיזי. האינסטינקטים הקורדינטייביים האסתטיים הטהורים, הטאצ, הגיוון הולכים ומצטמצמים, ונכבשים תחת מכבש הכוחניות של הטניס המודרני והאובר אתלטי.

עניין זה התפתח לטעמי ממספר גורמים שמתבטאים בין היתר ב:
1.התפתחות טכנולוגיות המחבטים והגידים,
2.האטת המגרשים,
3. חדירה של קונספט ושיטות אימון אתלטיות ופיזיות טהורות גם לתחום היותר "קלאסי" אומנותי של הטניס ["משחק הגנטלמנים" התנועות ההרמוניות והארוכות של הטכניקה הקלאסית ועוד...]
4. שינויים אבולוציוניים בענף עצמו ותגובות לסגנונות נפוצים ומוצלחים מהעבר [כאן כמובן אני גם מסכים עם נימ לגבי ההתפתחות של שחקנים מסוימים ביחס וכתגובה לשחקנים דומיננטיים קודמים]
שכל פעם מחפשים את האייס החדש או את "שובר השוויון" החדש שישבור את הדומיננטיות הקודמת ויכניס שינוי.
במובן זה  השינויים באופן טבעי הינם בלתי נמנעים אך אנו כן יכולים לשאול את עצמנו מה בהם טוב ומה בהם רע ולנסות קצת להשפיע.
במובן זה עם בוריס בקר היווה את תחילת דור מפציצי הסרב שהכניס חזרה את הסרב וולי בצורה הרבה יותר אגרסיבית כוחנית, הרי שאגאסי התחיל בתהליך התשובה [יותר הגנה אגרסיבית] אותו המשיך פדרר שמצא תשובה לשניהם בסינתזה ושילוב של 2 הסגנונות למשחק אול קורט אגרסיבי שמבוסס על יסודות בייס ליין חזקים אבל עם גיוון ואיזון באלמנטים רבים של סרב אנד וולי ואול-קורט שיצרו התקפה מסוג חדש, גם יציבה למדי מהקו האחורי [סטייל אגאסי], עם החזרות משובחות ואגרסיביות [שוב סטייל אגאסי], אך עם סרב חזק ומגוון, וולים ברמה גבוהה [קצת סטייל סאמפראס ואחרים]

להתקפה חדשה ומגוונת זו הגיעה תשובה מעט יותר פשוטה שנסוגה בגדול להגנה די פשוטה אך מאוד קשוחה פיזית ולעיתים אגרסיבית [נדאל]- מה שמעניין בגישה זו והסיבה שלטעמי היא כה הצליחה נבעה מכך שבשל הרמה הגבוהה של ההתקפה המגוונת שהתפתחה היה מסובך וקשה מדי לגבור על כך באסטרטגיות מסוכנות מדי- לכן חלה נסיגה לשכלל כמה שרק ניתן את משחק האחוזים! תגובה זו התחוללה במקביל לשינויים הטכנולוגיים, האטת המגרשים והכנסת שיטות אימון יותר אתלטיות טהורות לטניס [אתלטיזציה של הטניס]
כך האתלטיזציה של הטניס אפשרה בפן הפיזי תשתיתי, לבנות שחקנים שיהיו אתלטיים מספיק להוציא את אותה שיטה חדשה לפועל. בקביל האטת המגרשים סיפקה קר נוח ברמה הטכנית ליישם אותה במשחקים עצמם, וגם ייצור של מחבטים וגידים מחומרים יותר ויותר מורכבים אפשרו יכולת ספיגה ויצירת ספין גבוהה בהרבה מבעבר.
בתנאים הללו, נוצר קר פורה למדי להצלחת השיטה הזאת כאשר בסופו של דבר היא התבססה על טחינה מתודית לאורך זמן של משחק האחוזים הנמוכים של ההתקפה הפדררית. למעשה שיטה זו בגלל שהיא מבוססת על אחוזים גבוהים צריכה בעיקר די זמן במשחק עצמו בשביל לגבור על שיטות ההתקפה שכן ידוע לכל שבהינתן די זמן הסיכוי של אסטרטגיות מסוכנות המבוססות על אחוזים נמוכים להתפרק- יהיה גבוה!
אז כל שנותר הוא להשיג זמן! וכל התקפה טהורה תתפרק בסופו של דבר תחת מכבש האחוזים הגבוהים יותר
וזמן זה בדיוק מה שהם קיבלו! המגרשים הואטו=יותר זמן
המחבטים והגידים סופגים יותר= יותר זמן
הגוף סופג יותר, אתלטיזציה של שיטות אימון, מייקל גונסון מאמן את אנדי מארי וכיוב= יותר זמן לשרוד על המגרש

התוצאה? נדאל! ובגרסתו המשופרת מארי ודיוקוביץ!
התוצאה? יותר זמן! יותר זמן= גמר של 6 שעות, אחרי 2 חצאי גמר של 5 שעות...

מה הלאה? בגדול 2 אפשרויות מרכזיות:
1. המשך אתלטיזציה שתוביל להרווחת עוד זמן, הגדלת יכולת הספיגה הקשחת ההגנה הפיכתה לעוד יותר אתלטית הופעה של נדאלים מארים ודיוקוביצים משופרים הלחמות בדומיננטיות הנוכחית בכלים שלה עצמה- קרי הגנה יותר חזקה ומשחק אחוזים יותר משוכלל שמוצא יותר ויותר אפשרויות לשלב התקפות בטוחות יחסית ויעילות יותר במהלך הראלי הניטרלי או המתגונן-
במובן זה דיוקו הוא גרסה משוכללת יותר של נדאל שכן הוא יכול להכניס יותר התקפות באופן יותר אגרסיבי בשל יכולתו ההגנתית המשופרת, אך שימו לב! עדיין לא מדובר כאן בהתקפה טהורה של סיכון אמיתי ואחוזים נמוכים, זה עדיין במסגרת הסיכון המחושב והאחוזים הגבוהים יותר.

יתרונות: מי שאוהב אתלטיות טהורה, קרבות אגרוף, מרתונים, והגנה קשוחה נטו ישמח לטבול את אישוניו במרתונים של 6שעות+
חסרונות: הארכה נוספת של זמן המשחקים, ריבוי פציעות, הפיכת הטניס לענף יותר ויותר פיזי נטו,  בריחת קהל, שעמום, אבדן סממני הכינון של הטניס הקלאסי- קרי אלגנטיות, נקיות, קלילות הרמוניות, אומנותיות, טאצ וכיו"ב.

2. טסונגה אוסטרליה 2008- במשחק נגד נדאל:
זו האפשרות המעניינת יותר לטעמי שכן היא מוצאת דרך להשיב יותר מההתקפה הטהורה ומשחק הסיכונים של האחוזים הנמוכים.
כאן למעשה מדובר על שדרוג של פדרר במקום שדרוג של נדאל. במובן הזה מדובר על תשתית משחק בייסליינית יציבה יחסית שמסוגלת בתור נקודת פתיחה להתמודד עם לזמן מסוים עם היציבות הנדאלית ההגנתית,  אך בהזדמנות הראשונה לחפש את הרגע הנכון לתקוף גם בסיכונים גבוהים יחסית באופן שבסופו של דבר יערער את יסודות ההגנה שמולה. במובן זה מדובר על התקפה שאמורה להוביל לקיצור הזמן! ולכן גם לחבטות וולי שונות ומגוונות שיכולות לשלב מחד יכולת ספיגה גבוהה אך מאידך גם טאצ עידון ואיזון הרמוני עדין לייצר זוויות קיצוניות, וגם טאצ עדין ליד הרשת שינטרל את הכוחניות האתלטית ההגנתית..

סיכום:
אמנם כתבתי הרבה אך מבחינת האנליזה זה רק על קצה המזלג -ויש עוד מורכבויות בנושא.
בשורה התחתונה, אני חושב שאופציה מספר אחת קרי הטניס ההגנתי של האחוזים הגבוהים יותר סטייל נדאל וממשיכיו קרובה למיצוי לפחות בצורתה הנוכחית, בעיקר בשל הסכנה לבריאות  השחקנים, הרחקת הקהל ובסופו של דבר פגיעה ברווחיות ובתשתית עליה בנוי עיקר הענף. כל זאת מבלי לשכוח את הסכנות הזהותיות של הפיכת הטניס להתמודדות פיזית כמעט טהורה כמעט ללא מאפייני הזהות הקלאסיים המכוננים שלה.

האופציה השנייה נראית לי הרבה יותר מבטיחה ומתבקשת בייחוד לאור משחקים כמו היום. בסופו של דבר גם בדיוקוביץ עצמו יש קצת מן היסודות הללו והוא יכול לבחור לפתח עצמו בעתיד יותר לכיוון זה, כנ"ל לגבי מארי - למרות שאצלו העדפות אופיו הטבעיים קצת עומדות בדרכו, לנדאל זה יהיה יותר קשה כי זה עוד יותר רחוק מסגנונו והרגליו הכלליים, אך גם הוא יכול לשלב אלמנטים מכך ואפילו עשה זאת פה ושם מאז פריצתו ב2008, אמנם עדיין לא באופן מהותי - אבל לכו תדעו, בעתיד הכל אפשרי
כך בסופו של דבר אני חושב שאם היינו שואלים את השחקנים המסכנים בתום 3 המרתונים של הסופהש האחרון- מה הם בעצמם היו מעדיפים לעתידם בטניס גם הם היו מעדיפים את הסגנון השני
אז כל שנותר לבקש זה לו יהי.... (-:
טניס >>
לצפיה ב-' '
30/01/2012 | 08:27
6
4
האם השחקנים יכולים לעמוד בזה לאורך זמן?
דג'וקוביץ' לא הצליח לגמור עונה, ולדעתי לא במקרה, נדאל כן, אבל גם הוא פצוע יחסית הרבה
וזה לא מקרי שהוא מראשי הדוברים למען קיצור העונה

מצד שני מה הקהל יעשה? שעמומון של חמש שעות בתור גמר זה לא משהו מושך קהל במיוחד
עדיף לראות סיבוב שני עם שחקן שכיף לצפות בו (דולגופולוב\פדרר)
טניס >>
לצפיה ב-'אני רואה שאני בדעת מיעוט פה'
אני רואה שאני בדעת מיעוט פה
30/01/2012 | 09:51
5
19
אבל בעיניי המשחקים בין רפא לנובאק היו משובחים לצפייה החל ממיאמי 2011. ומבחינתי שימשיכו להיפגש עוד ועוד.

מי שרוצה לראות משחקים קצרים מוזמן לראות את טורנירי ה-ATP
שויתרו על ה-5 מערכות באופן מוחלט, או את הסיבובים הראשונים
בסלאמים כשהבכירים מנצחים בקלות. אני לא יודע מה איתכם, אבל אני שמח שהימים שבהם שחקן כמו ביורקמן מגיע לחצי גמר סלאם ובקושי
לוקח 2 משחקונים במערכה נגמרו,

ואחרי שב-2010 ו-2011 לא היו לנו מותחנים כמו ב-2009, אז
כשסוף סוף קיבלנו אחד, פתאום כולם פה קופצים שהמשחקים ארוכים מדי. נו באמת. הממוצע של הראליים היה כ-5 חבטות לראלי, אמנם אין נתונים על סטיית התקן והחציון, אבל עדיין זה מספר נמוך.

מרבית התגובות שקראתי לגבי המשחק היו שהוא היה אפי ומדהים (כולל של שחקנים בעבר ובהווה), כמו כן הנוכחות של הצופים במלבורן שברה שיאים השנה, אז אני לא רואה ירידה בפופולריות של הטניס. להפך.

לגבי האבולוציה של הטניס- לקרוא למה שראינו אתמול "טכני" ו"מכני", ו"תחרות ריצה" - אני כמעט מתפתה להגיד שהכותב לא ראה את המשחק.
טניס >>
לצפיה ב-'אני גם מסכימה'
אני גם מסכימה
30/01/2012 | 12:24
1
7
היו נקודות נהדרות במשחק הזה, ובלי ספק היה בו הרבה מתח.
מבחינת צפייה בטניס - אני חושבת שאני הכי נהנית לצפות בפדרר, בעיקר כשהוא בשיאו. פתיחת המערכה הראשונה בחצי הגמר הייתה תענוג שקשה להסיר ממנו את העיניים.
מבחינת 'רגש' ומתח - אני חושבת שהמשחק אתמול נתן לנו לראות שני שחקנים שלא מוותרים, גם כשזה נראה גמור, ומצליחים לצאת ממצבים בלתי אפשריים (נדאל, בסט הרביעי, או נולה, באקורד הסיום). ואני חושבת שזה לא פחות מעניין לצפייה - בטח כשזה מלווה בטניס נהדר.
טניס >>
לצפיה ב-''
30/01/2012 | 16:29
1
לצפיה ב-''
30/01/2012 | 14:08
1
לצפיה ב-' |כו|'
|כו|
31/01/2012 | 11:36
2
לצפיה ב-'בסופו של יום - מדובר על השקפה אישית '
בסופו של יום - מדובר על השקפה אישית
31/01/2012 | 23:56
10
מה אתה מגדיר כטניס יפה ומה לא.

אין עוררין על זה שהמשחק היה נהדר בשלביו האחרונים ולהגדיר את המשחק הזה כתחרות אתלטיקה ותו לא - זה עוול גדול לשני השחקנים. היה כאן טניס מצוין.

ושוב לעניינו, הממוצע של חמש חבטות לראלי הוא דווקא לא נורא כ"כ, אבל אני מניח שחלק מההסתייגות נובעת האופן המונוטוני קצת של הנקודות, ובכך שלא מספיק נקודות נגמרות "יפה" (שוב המילה הזו.... ).

האורך של המשחק נבע לא מעט גם מההרגלים של צמד השחקנים, ראינו מספר לא מצומצם של משחקים שהגיעו לחמש מערכות שלא התקרבו לכמות הזמן שהושקעה כאן.
טניס >>
לצפיה ב-'זה לא משעמם, מצטער. יש רק 2-3 שחקנים שיכולים'
זה לא משעמם, מצטער. יש רק 2-3 שחקנים שיכולים
30/01/2012 | 10:44
2
3
לשחק ברמה הזאת, פור גוד סייק!
יש לך את האתלטים הגדולים ביותר אי-פעם על המגרש?
מה משעמם בזה!
טניס >>
לצפיה ב-'זה קצת סובייקטיבי'
זה קצת סובייקטיבי
30/01/2012 | 11:33
1
4
יש שני טניסאים מהטובים ביותר אי פעם על המגרש
הם יכולים לעשות דברים שמעטים אחרים יכולים
בלי ספק שחקנים גדולים שניהם
ומה הם עושים עם זה?
חמש שעות וחצי של שיעמום...
כל מי שראה את הארבע שעות הראשונות ידע שהוא לא יראה שום דבר חדש בשעה החמישית
בעיני זה היה משעמם (כל החצי סט שראיתי, וגם כל הגיים פה גיים שם בשאר ארבע וחצי השעות)
שיעמום עם טניס ברמה גבוהה מאוד, אבל עדיין שיעמום
ממש כמו לצפות במרתון בשידור מלא, גם שם יש אתלטים מהרמה הגבוהה ביותר :)
טניס >>
לצפיה ב-'אתה צודק, זה באמת סובייקטיבי. יש אנשים שנהנים'
אתה צודק, זה באמת סובייקטיבי. יש אנשים שנהנים
30/01/2012 | 14:27
5
מהטניס האלגנטי והקלילות של פדרר ו"הריחוף" שלו על המגרש ויש אנשים שנהנים מהלחימה של נדאל ונולה וזה מה שיפה, שלכל אחד יש טעם אחר - אם כולם היו אוהבים אותו דבר ואותם שחקנים אז הדיונים פה היו מאוד משעממים.
טניס >>
לצפיה ב-'דיוקוביץ ניצח בקושי רב ולכן ....'
דיוקוביץ ניצח בקושי רב ולכן ....
30/01/2012 | 18:02
3
4
כל מה שאני קורא כאן די לא קשור למציאות .
טניס >>
לצפיה ב-'אל תקלקל אבירם, נכון שזה היה בקושי רב... '
אל תקלקל אבירם, נכון שזה היה בקושי רב...
30/01/2012 | 18:41
2
4
אבל רק בגלל שנולה עשה לעצמו חיים קשים והאריך לעצמו את השהות על המגרש כשנחנק במאני-טיים של המערכה הרביעית (פספס 3 BP ב 4-3 והפסיד 4 נק' רצופות בטייברייק אחרי שכבר הוביל 5-3 והיה מרחק שתי נק' מהניצחון) - כולם יודעים שהמשחק היה צריך להסתיים ב-4 מערכות וגם אתה יודע את זה, גם אם אתה לא מוכן להודות בזאת. שלא נדבר על כך שנולה די נתן לו את המערכה הראשונה במתנה (שיחק מזעזע) ושלט במערכות השנייה והשלישית כאשר השלישית בכלל הייתה טיול בפארק. נדאל היה צריך לתת את כל מה שיש לו רק כדי לזכות במערכה הרביעית ב-TB  וגם זה לא הספיק בסופו של יום. תכלס נולה אכן לא היה במיטבו מבחינת היכולת והחוסן המנטלי בגמר הזה ולא עלה על רפא בכמה דרגות כמו בווימבי וארה"ב שנה שעברה ולכן לא ניצח בקלות ובנוחות אבל זה רק הופך את הניצחון שלו לעוד יותר גדול והרואי.
אז באמת כל הכבוד לרפא על הלחימה והמשחק המצויין במערכה הרביעית ובחלקים מהמערכה החמישית, אבל נולה היה טוב יותר בסה"כ וניצח בצדק לדעתי.

אגב, סטיב טיגנור כתב אתמול כתבה ממש יפה על הגמר ומנה 5 דרכים בהן ניתן לפרש את המשחק כשהראשונה היא -

As proof that the old Nole can win big, too

Last year, we said Djokovic won because he was fitter and calmer. He had more belief; the old, edgy, pull-the-trigger-at-the-first-sign-of-trouble Nole had been left behind. He won because he had grown up.

Except that this past week, the old edgy, heavy-breathing, trigger-pulling Nole returned. And he still won.

Any tennis instructor trying to teach a young player the value of positive body language must have cringed at Djokovic’s performances this week. The Serb began matches talking to himself and his friends, throwing his hands in the air when he missed, and shuffling to the sidelines with his head down in exhaustion and pain. Djokovic puts all of his troubles out there for his opponent, and the world, to see.

And that’s also how he gets rid of them. It’s as Djokovic must have something go wrong, as it did in the first set tonight, before he can relax, forget about the pressure and the setting, and let loose. After five games, Djokovic was already on his third racquet (he didn’t like the string jobs) and his second shirt. By the start of the second set, though, he was at his ease in rallies, breathing fine, and pumping himself up. By the third set he was pouncing on everything in sight. It’s nice to know: Nole—who won the semis and final 7-5 in the fifth set—can be himself, neuroses and ailments and vulnerabilities and all, and still win.

לינק למי שמעוניין לקרוא את הכתבה במלואה - http://blogs.tennis.com/thewrap/2012/01/everything...
טניס >>
לצפיה ב-'מדהים, כאילו לא היה ספק בכלל שנולה ינצח'
מדהים, כאילו לא היה ספק בכלל שנולה ינצח
30/01/2012 | 19:59
1
4
כשבמהלך המשחק כתבת שוב ושוב איך נולה הולך להפסיד
טניס >>
לצפיה ב-'לא אמרתי שלא היה ספק שהוא ינצח...'
לא אמרתי שלא היה ספק שהוא ינצח...
30/01/2012 | 20:34
3
רק שהגיע לו לנצח כי הוא היה יותר טוב בסה"כ ואני באמת מאמינה בזה ועובדה שכתבתי פה את זה אחרי הפסד המערכה הרביעית - http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

אחרי המערכה הראשונה סתם כתבתי שהוא יפסיד כי אני פסימית ואפשר גם להבין למה חששתי, הוא שיחק מזעזע והשדרים אמרו שכנראה העייפות מחצי הגמר אחראית לכך אז בגלל הלחץ הגזמתי וכתבתי שטויות - אז מה? אסור לי?
אחרי שהוא שבר בשנייה כבר חזרתי להאמין ובסיום השלישית ממש הייתי בטוחה שזה יגמר ב-4 כי הוא שלט במשחק ורפא נראה פשוט חסר אונים וכמובן שאחרי שהוא הפסיד את ה-TB התאבסתי וחשבתי כמו כולם שלא נשאר לו כוח והוא בטח יפסיד...למזלי טעיתי והוא הצליח למצוא מספיק כוח כדי לתת פוש אחרון.

גם הסטטיסטיקה מלמדת שנולה היה השחקן הטוב יותר על המגרש ואיך תמיד אומרים...הסטטיסטיקה לא משקרת!

הסטטיסטיקה:  (aces (9-10), double faults (2-4), winners (57-44), unforced errors (69-71), total points won (193-176

המספרים משמאל של נולה

וכמובן נולה שבר 7 פעמים את רפא ורפא שבר אותו רק 4 פעמים.

טניס >>
לצפיה ב-' מפניני שלמה צורף - לפני כמה דקות בגל"צ'
מפניני שלמה צורף - לפני כמה דקות בגל"צ
30/01/2012 | 08:04
3
11
בתשובה לשאלה לגבי העומס על השחקנים:
"אם תיקח את הגמר אתמול שארך 6 שעות והשחקנים קיבלו עליו 2.5 מליון דולר, ולעומת זאת את גמר הנשים שארך שעה ובכל זאת קיבלו אותו סכום. זאת הדרת גברים, אחי..."

חמווודד
טניס >>
לצפיה ב-'צודק לגמרי .'
צודק לגמרי .
31/01/2012 | 00:22
7
באמת זה לא הוגן, צריכים להאריך את המשחק של הנשים .
טניס >>
לצפיה ב-'זה הטיעון הדמגוגי הכי אידיוטי שיש'
זה הטיעון הדמגוגי הכי אידיוטי שיש
31/01/2012 | 10:44
1
9
זה כמו להגיד שלזכות במרתון צריך להיות שווה יותר כסף מב100 מטר כי זה רק 10 שניות לעומת שעתיים.
סכום הפרסים נתון אך ורק לשיקול דעת המארגנים ושהם יחשבו אותו לפי איך שבא להם(יוקרה, איכות, רייטינג וכו')
טניס >>
לצפיה ב-'בדיוק, גם למרתון מגיע יותר כסף . '
בדיוק, גם למרתון מגיע יותר כסף .
31/01/2012 | 12:47
5
לצפיה ב-'סיכום מעולה!'
סיכום מעולה!
30/01/2012 | 08:09
7
אני  מסכימה לחלוטין לגבי דג'וקוביץ'. לא יודעת לשים את האצבע איפה השינוי קרה, אם בהכרח בארה"ב 10' או קצת אחרי, אבל הוא בהחלט התשדרג וכנראה שאפשר לייחס את זה לפדרר ונדאל ולצורך להתעלות כדי לנצח אותם. זה הופך אותו לספורטאי גדול מאוד בעיניי.

לגבי הנקודה השניה שלך... לא ראיתי את כל המשחק אתמול (בכל זאת, יש אנשים שעובדים ) אבל אני לא רואה משהו מאוד מרגש במשחקים ארוכים. הם נעשים מותחים בעיקר ככל שהמערכה החמישית מתקדמת, אבל זה מתיש. הרגשתי ככה במשך רוב המשחק של מארי-דג'וקו (שגם, הפך לדרמטי ומרתק רק במערכה החמישית, בעיקר במיני קאמבק של מארי) וזה נכון גם לגמר. וזה נכון בעיקר לגמרים של דג'וקו ורפא (USO היה קצר יותר, אבל מתיש לא פחות).
חייבים לעשות שינוי במהירות המגרשים, נראה שזו מגמה שמשתלטת על הסבב כולו, כמעט ואין  מגרשים מהירים היום, למעט בסוף העונה. ושדווקא דג'וקו, רפא ומארי - שנוטים להיגרר למשחקים ארוכים ומפרכים כאלה - צריכים לעשות שינוי. הם סובלים יותר מפציעות כתוצאה מהמעומס הזה. מצד שני, פדרר הוא שחקן שונה מאוד בנוף הזה וקשה להגיד שזה עוזר לו לזכות בסלאמים...
טניס >>
לצפיה ב-'סיכום מצויין! ויש לי שאלה קטנה'
סיכום מצויין! ויש לי שאלה קטנה
30/01/2012 | 08:28
1
4
דווקא במערכה הראשונה בגמר, או יותר נכון בפתיחתה, היה נדמה לי שרפא משחק הרבה יותר התקפי מכפי שהוא בדרך-כלל משחק.
אמנם ג'וקוביץ' לא נכנס למשחק עדיין בשלב הזה, אבל הייתה לי תחושה שאם נדאל ישמור על הקצב, הוא לא יתן לנובאק סיכוי להיכנס ממש למשחק. אז אולי באיזשהו מובן זו אמורה להיות התשובה מבחינתו?
אני חושבת שזו גם חלק מהבעיה של נובאק מול פדרר - פדרר משחק הרבה יותר התקפי, ולנובאק עדיין קשה עם זה. אולי המחסום המנטלי נשבר, אבל בכל מקרה, המשחקים מול פדרר עדיין צמודים הרבה יותר.

ומסכימה לגבי הצורך להאיץ את המגרשים. אני חושבת שהשחקנים בצמרת צריכים להיות אלו שמובילים את המגמה הזו, כי לא ברור לי איך שחקן יכול לשמור לאורך זמן על יציבות שדורשת יכולת אתלטית כל כך גבוהה. כבר עכשיו השחקנים נראים מותשים (ויש שיאמרו שזו התקפה פסיכולוגית או לא - כמו שאני רואה את זה, באיזשהו שלב התשישות חייבת להוות פקטור).
טניס >>
לצפיה ב-'תשובה לשאלתך הקטנה: ברור שהתשובה מבחינת...'
תשובה לשאלתך הקטנה: ברור שהתשובה מבחינת...
30/01/2012 | 15:02
3
רפא היא לשחק התקפי מהרגע הראשון ועד האחרון אבל כנראה הוא לא הבין את זה עדיין, אחרי 6 הפסדים רצופים לנולה (או שהוא פשוט חשב שאחרי חצי הגמר מול מארי נולה יבוא עייף ולכן כדאי לו להתיש אותו ובכך לגמור אותו סופית). אתמול הוא באמת היה התקפי מאוד בתחילת המשחק, כפי שציינת יפה, אבל אז אחרי שזכה במערכה הראשונה ולקח את ההובלה הוא פתאום נסוג בחזרה למקום הבטוח שלו - משחק סופר הגנתי בו הוא עומד רחוק מהבייסליין ופשוט מחזיר כדורים למגרש...אחרי שהוא הפסיד את שתי המערכות הבאות וראה שנובאק עדיין לא התעייף, הוא סוף סוף קלט שזה לא יעבוד ואם הוא רוצה שיהיה לו סיכוי לחזור למשחק ולנצח אז אין ברירה והוא חייב לחזור למשחק הסופר התקפי של המערכה הראשונה והשינוי הזה בגישה באמת הביא אותו קרוב קרוב לניצחון במשחק. נראה לי שרפא סוף סוף למד את הלקח ופעמים הבאות הוא יהיה התקפי לאורך כל המשחק כך שיהיה מעניין וכנראה נקבל משניהם טניס עוד יותר איכותי ועוד דרמה.
טניס >>
לצפיה ב-'תודה לכולם ותגובות'
תודה לכולם ותגובות
30/01/2012 | 10:37
1
3
שמאור - לא צריך להרחיק כדי לראות שחקנים שהתמוטטו במהלך משחקים. אני מפנה אותך לפוגניני בצרפת בשנה שעברה, ולג'וקוביץ' עצמו בחלקים אחרים של הקריירה שלו. צריכים לזכור שיש הרבה גורמים שמנעו התמוטטות של השחקנים בגמר - העובדה שהם התרגלו למשחקים בסדר גודל כזה (עד כמה שאפשר להתרגל לדבר כזה), הם באו בגישה המנטאלית הנכונה והיו מוכנים לקרב לא-אנושי, הכושר הגופני היוצא מגדר הרגיל של שניהם ואולי חשוב מהכל - המעמד. לא כל משחק ארוך של חמש מערכות הוא גמר גראנד-סלאם, בו האדרנלין ותחושת הטירוף מהקהל שולטים ברגשות השחקנים. דמיין לעצמך שזה היה משחק סיבוב ראשון או סיבוב אחרון של מוקדמות בווימבלדון.

אבי - אתה מבסס את זה שהנקודות לא בהכרח ארוכות על פדרר, אבל אמרתי מראש שפדרר הוא האנומליה של הסבב. כמו כן, מצחיק קצת להגיד על הסיבובים הראשונים של ג'וקוביץ' משהו כמו "ראו, אלה היו משחקים קצרים, אז כנראה שאין בעיה מהותית". ג'וקוביץ' הוא רמה מעל מלומדים כמו ניקולאס מאהו ולא שם נמצאת בעיית אורך המשחקים. העניין הוא גם לא עצם היכולת של נדאל וג'וקוביץ' לנסות לסגור נקודות מהר - ברור שהפורהאנד של נדאל יכול לסיים נקודות במהירות ושג'וקוביץ' יכול לשחק סרב\וולי אם ירצה ולקצר את הנקודות. העניין הוא שזה לא באמת מתרחש, מכיוון שאין לשחקנים תמריצים לעשות דבר כזה. כיום קשה הרבה יותר לתקוף מכיוון שהמגרשים איטיים יותר ושחקן הגנתי יחזיר יותר מהכדורים ההתקפיים האלה. השחקן ההגנתי יודע שהאחוזים לטובתו - מתישהו השחקן התוקף יפספס כדור, ואם שני שחקני-על כמו מרבה הרגליים והליצן פספסו כדורים התקפיים בגמר גראנד-סלאם, ממי אנחנו מצפים שכן יצליח לתקוף ולשבור בעזרת מתקפה שחקן הגנתי? בנוסף, קל לראות כיצד שחקנים התקפיים כמו צונגה ושחקנים כמו-התקפיים כמו סודרלינג וברדיך ניגפים בסופו של דבר מול מפלצות הגנה כמו נדאל וג'וקוביץ' (הרי ברדיך נתן משחק מטורף ברבע הגמר ועדיין הפסיד בארבע מערכות). ניתן להגיד שזה מכיוון שהשחקנים ההתקפיים הנוכחיים פשוט אינם מוכשרים מספיק, אבל לדעתי (שניתן לחלוק עליה) מדובר בעניין מהותי בסבב ולא מקרי.

שוקולד תפוז (שזה דיי מגעיל, עדיף שוקולד לבן) - נדאל הוא שחקן שהכישרון שלו נופל רק מזה של פדרר. אם ירצה, הוא יוכל לפתח יכולות התקפיות מרהיבות שיאפשרו לו לנצח את ג'וקוביץ' בהתקפה. הבעיה היא ששני השחקנים התפתחו בצורה מאוד מסוימת. אתם מוזמנים להשוות את ג'וקוביץ' ששיחק מול נדאל במיאמי 2007 לג'וקוביץ' של אתמול, או את נדאל ששיחק מול יואיט במלבורן 2005 לזה ששיחק אתמול, ולראות כמה התקפיים הם היו פעם וכמה הגנתיים הם היו אתמול. זה לא מקרי ולא מדובר בתכנית משחק ספציפית, זו התפתחות של שני השחקנים למצב הגנתי מכיוון שזה מה שנותן להם את היתרון הגדול ביותר בדינאמיקה של הסבב כיום, מבחינת אחוזים זה מה שעדיף להם כדי להיות מדורגים במקומות הראשונים בעולם. לכן קשה להאמין שנדאל יצליח להפוך פתאום לאיזה שחקן התקפי - כל הקריירה האחוזים היו לטובתו במשחק הגנתי מושלם, הוא התפתח לשחקן כזה מכיוון שזה מה שהוא חשב (ובצדק) שיעלה אותו לפסגת המשחק.

עם זאת, אני חושב שבאליפות ארה"ב 2010, שהיה באמת טורניר מיוחד, ראינו את נדאל ביכולתו ההתקפית המירבית שלו, וזה גם היה הטורניר הטוב ביותר בקריירה של נדאל מחוץ לחימר. יתכן שזו אכן התשובה האפשרית לג'וקוביץ', אבל הבעיה היא שלא מדובר באיזו תכנית משחק גרידא, אלא במה שנקרה ה-zone, מצב בו לשחקן דברים פשוט "הולכים". קל מאוד להגיד "במשחק הבא אלך על ווינרים", אבל אז מגיעים למגרש, והכדורים מהצד השני של המגרש לא מפסיקים לחזור, ופתאום אתה מתחיל לעשות טעויות ואומר "נו, ניחא, אז אנסה לבנות קצת את הנקודה לפני שאהיה אגרסיבי" - ולפתע, בלי תכנון, אנחנו נגררים לחמש מערכות של קרב חפירות שלקוח היישר ממלחמת העולם הראשונה. בקיצור - קשה ללמד כלב זקן תעלולים חדשים. אני חושב שאם נדאל יתחיל להיות לפתע שחקן אגרסיבי, הוא יפסיד יותר משחקים בשלבים יותר מוקדמים. אולי זה מחיר שהוא מוכן לשלם, אבל זה יהיה תהליך ארוך.
טניס >>
לצפיה ב-'בגדול את צודק אבל אני לא מסכימה, מן הסתם... '
בגדול את צודק אבל אני לא מסכימה, מן הסתם...
30/01/2012 | 15:55
2
לגבי מה שכתבת/רמזת על נולה. אני יודעת שאני לא אובייקטיבית פה וגם לא מבינה גדולה אבל נראה לי שקצת הגזמת - נכון שהוא הרבה פחות התקפי ממה שהיה בתחילת דרכו אבל הוא לא יותר הגנתי ו"חפרן" מנדאל לדעתי. הוא משחק בסגנון שנקרא "Controlled Aggression" או כפי  Matth הגדיר אותו "משחק האחוזים הגבוהים" ואולי הוא לא לוקח יותר מדיי סיכונים לא מחושבים אבל: 1. הוא מחזיר התקפי ולא מחפש רק להחזיר את הסרב למגרש ולהתחיל את הראלי אלא להשיג שליטה על הנק' מההתחלה (ולעתים לא רחוקות הוא גם מצליח לייצר ריטרן-ווינר) ואת זה אי אפשר להגיד על רפא. 2. הוא אגרסיבי עם החבטות העמוקות שלו והולך על זוויות והוא לא מחלק הרבה כדורים קצרים ליריביו וגם את זה אי אפשר לומר על רפא לצערי. 3. הוא מגוון את המשחק שלו עם דרופ-שוטס ולובים וכו' יותר מרפא וגם עולה לא פחות פעמים לרשת לפחות ממה שראיתי.

וכמובן שאני לא מסכימה שנדאל יותר מוכשר מנולה (ומארי) - אולי הוא אתלט טוב יותר אבל הוא לא שחקן טניס מוכשר יותר לדעתי ולראייה, ב-2008 רוב המומחים (אם אני זוכרת נכון) טענו שנולה הוא היורש הטבעי של פדרר ויירש אותו בבוא הזמן כי נדאל נחשב אז "למלך החימר" ותו לא ואילו נולה הראה שהוא מצויין על HC (יש רק סלאם אחד בלבד על חימר ושניים על HC ולכן זו הייתה המסקנה המתבקשת)...אז נכון שבסוף הציפיות הללו לא התממשו כי המשחק של נדאל השתפר פלאים מאז גם על כל שאר המשטחים ונולה מנגד סבל מאלרגיות, בעיות מנטליות, חוסר בשלות וכו' ונדאל הוא זה שהחליף את פדרר על כס המלכות של הטניס העולמי, אבל זה לא משנה את העובדה שאנשים שמבינים בטניס חשבו כבר אז שיש לו יותר כישרון ופוט' מרפא.
נ.ב. איך שאני מגדירה את זה כשרון זה משהו שנולדים איתו ולא משהו שאפשר לשפר בניגוד ליכולת - אולי היכולת של רפא השתפרה פלאים אבל הכישרון הטבעי של נולה עולה עליו לדעתי ולדעת רבים אחרים.

אשמח אם תתייחס לטענותיי ותשיב עליהן
טניס >>
לצפיה ב-'ובנוסף, הערה הגדרתית'
ובנוסף, הערה הגדרתית
30/01/2012 | 10:53
3
מאוד קשה לי לדבר על שחקנים "הגנתיים" ו"התקפיים" כאשר ברור למדי שאין היום שחקנים הגנתיים במובן בו פעם היו. אין אלברט קוסטה ודויד סאנשז וכל מני ליצנים שבאמת באו למגרש רק כדי להחזיר כדורים עד-לא-ידע, וכבר שנים שאין בסבב טניסאים מדגם אנה סמאשנובה או אמנדה קוצר. השריד האחרון של ההגנה-גרידא הוא טומי רוברדו, אבל קשה להגיד שהוא רלוונטי למשהו. אפילו פרר התקפי מאוד יחסית לסרגיי ברוגיירה, למשל.

כל השחקנים בסבב מכים ווינרים, השאלה היא מי יותר ומי פחות, ומה הוא הבסיס שמאפשר להם לזכות ברוב הנקודות שלהם. אני חושב שכיום גם שחקנים הגנתיים מכים לעתים קרובות יותר חבטות מנצחות (ווינרים או כאלו שגוררות forced errors) מאשר שהיריבים שלהם מכים טעויות בלתי מחויבות, ולכן יכול להקשות המקשה ולומר - "נדאל וג'וקוביץ' בכלל לא הגנתיים בטבעם, שהרי הם זוכים בנקודות יותר משהיריב שלהם מעניק להם אותן".

קשה לשים את האצבע במדויק על אלמנטים שהופכים שחקן להגנתי, אבל מדובר בסופו של דבר, כפי שציינתי, בבסיס המאפשר להם לזכות ברוב הנקודות. במילים אחרות, כיצד שחקן בונה את הנקודה כדי לזכות בה. ההבדל המהותי בין שחקן הגנתי להתקפי יהיה ששחקן התקפי ינסה לזכות בכל נקודה בפחות חבטות, ויש דרכים רבות לעשות את זה - התקרבות לקו הבסיס, לקיחת הכדור מוקדם יותר, חבטה בו חזק יותר או שטוח יותר, התקדמות לרשת. נדאל וג'וקוביץ' הם שחקנים הגנתיים במובן המודרני של המילה מכיוון שהבסיס המאפשר להם לזכות ברוב הנקודות שלהם היא עצם היכולת לשחק נקודות ארוכות כאורך הגלות, ולאו דווקא עצם כך שהם משחקים בפועל נקודות רבות כאלה. מובן גם שנגד שחקנים נחותים יותר כגון חיראלדו או קובוט הם הופכים להיות ההתקפיים - אך אני לא מתכוון למדוד את נדאל מול פאבלו אנדוחאר אלא מול מארי, ג'וקוביץ' ופדרר.
טניס >>
לצפיה ב-'סיכום יפה ומדויק'
סיכום יפה ומדויק
30/01/2012 | 13:26
3
אני חושב אבל שברדיך וסודרלינג כן היו מרוויחים בטווח הארוך מהאצת המשטחים. זאת ועוד, אני חושב שאם ההאצה תהיה משמעותית שחקנים כמו נדאל ודיוקו יוחלפו בברדיך טסונגה וסודרלינג
טניס >>
לצפיה ב-'רוצים עוד גמרים הוליוודיים!'
רוצים עוד גמרים הוליוודיים!
30/01/2012 | 14:31
7
6
אני אישית לא מתגעגע לסמפרס כמעט נרדם על המגרש בגמר ווימבלדון ומנצח ב-3 מערכות אחרי פחות משעה וחצי...
גם לא לפדרר עושה דבר דומה.
גם לא למקנרו וקונורוס משחקים בעוצמות שיעליבו נשים של היום...
כולנו כמובן עצובים שג'וקו ניצח אבל צריך לבחון טוב טוב את המשך דרכו כי החוסן הפיסי והמנטלי שלו הוא דבר שיכול להביא לו עוד הרבה מאוד תארים וצריך לזכור שמעולם בטניס לא שיחקו בו-זמנית 3 שחקנים שכל אחד מהם לבדו מתמודד על התואר "הגדול מכולם אי-פעם".
טניס >>
לצפיה ב-'רוצים גמרים נוסח טסט קריקט!'
רוצים גמרים נוסח טסט קריקט!
30/01/2012 | 15:10
1
3
למה לנו גמרים רק של 6 שעות כשאפשר לשחק 5 ימים, כל יום 8 שעות. מספיק להתפנק, מיליארד הודים לא טועים!
טניס >>
לצפיה ב-'יאללה, אז היה גמר של 6 שעות, קורה... '
יאללה, אז היה גמר של 6 שעות, קורה...
30/01/2012 | 16:16
4
תכלס אם נולה לא היה נחנק במערכה הרביעית או היה נכנס יותר טוב למשחק, היינו מקבלים גמר קצר יותר לפחות בשעה, אם לא בשעתיים (וכמובן הזמן שהם לוקחים בין נק' וסגירת הגג הוסיפו זמן "מת" לזמן הרשמי). בכלל אני חושבת שהעובדה שקיבלנו משחקים ארוכים מנולה בחצי ובגמר פה ובארה"ב מעידה על כך שיריביו חזקים מאוד ושיחסי הכוחות שהיו שקולים ב-2011 (שנת הדומיננטיות שלו) עוד יותר שקולים עכשיו. הייתם מעדיפים לראות את נולה מנצח את מארי ורפא ב-3 מערכות תוך 3 שעות? לפי דעתי שיוויון הכוחות הזה אחראי לזמן האחרון של המשחקים לא פחות מהסגנון כי גם המשחקים של נולה ופדרר בחצי גמר ארה"ב ב- 2010 וב -2011 ארכו זמן רב (4-5 שעות) ושם היו גם לא מעט נק' קצרות, בעיקר של פדרר כמובן.
טניס >>
לצפיה ב-'מי זה כולנו? '
מי זה כולנו?
30/01/2012 | 15:49
4
1
לצפיה ב-' דווקא נראה לי שהרוב פה שמחים '
דווקא נראה לי שהרוב פה שמחים
30/01/2012 | 16:03
לצפיה ב-'מי זה כולנו?'
מי זה כולנו?
30/01/2012 | 17:24
1
2
משנה לשנה הנוכחות באוסטרליה שוברת שיאים, וזה למרות שהגמרים הופכים ארוכים יותר. כנראה שהחצי מיליון (בהקטנה) שהגיעו לגמר חושבים קצת אחרת ממעט הנוכחים כאן בפורום.

לא בדקתי בשאר הסלאמים אבל אני בטוח שזה לא רק טרנד אוסטרלי.
טניס >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מצטערת על הקטנוניות אבל מדובר בנוכחות במהלך..'
מצטערת על הקטנוניות אבל מדובר בנוכחות במהלך..
30/01/2012 | 18:44
2
כל השבועיים ולא בגמר עצמו.
טניס >>
לצפיה ב-'לודרה מסתכל עכשיו בסלידה על הפורום '
לודרה מסתכל עכשיו בסלידה על הפורום
01/02/2012 | 00:08
1
לצפיה ב-'יורוספורט משדרים עכשיו את הגמר בשידור חוזר'
יורוספורט משדרים עכשיו את הגמר בשידור חוזר
30/01/2012 | 16:07
5
(חלקים נבחרים, מן הסתם)
טניס >>
לצפיה ב-'יצאתי מהמשחק הזה בתחושות סותרות...'
יצאתי מהמשחק הזה בתחושות סותרות...
30/01/2012 | 18:21
3
12

לא בדיוק סותרות אלא מקוטבות שאולי כן משלימות אחת את השנייה ואולי בחלוף הימים הקרובים אני אראה את הדברים באופן שונה.

מצד אחד, אי אפשר שלא להצדיע לעוצמת הקרב שהייתה שם, אני לא זוכר שום דבר דומה לזה. הנחישות וההקרבה של שניהם במצב כל כך קיצוני מבחינה פיזית ומנטלית הוא משהו שכמעט ולא ראינו, לא רק בטניס אלא גם בכל ענף ספורט כלשהו בשנים האחרונות. כל מה שאני אוסיף על הסופרלטיבים יהיה די מיותר. אני לא מסוגל לחשוב על קרב גלדיאטורים יותר עוצמתי מאשר הקרב ביניהם שהגיע לשיאו במלבורן. כל הגמרים האחרונים ביניהם הובילו לקראת התמצית המזוקקת של מה שקרה במלבורן שהיה אירוע היסטורי בכל קנה מידה. כשיש אירוע כזה, אתה לא יכול לוותר על צפייה בו, פחות בגלל הטניס אלא בגלל הקרב והגבולות האנושיים שאותגרו כל פעם מחדש.

וזה בדיוק העניין. כשכתבתי לפני המשחק על הערכה "מפוכחת" לאורך המשחק, זה לא היה דמיוני, הכתובת הייתה על הקיר. האם המשחק הזה השאיר בי "טעם של עוד"? ממש לא, יותר "טעם של לא עוד". אני לא רוצה לראות את שניהם על מגרש אחד עד להודעה חדשה, לא מסוגל שוב לראות את הטריאתלון המייסר הזה במשך שעות בלתי נגמרות, הספיקו לי הגמרים האחרונים ביניהם, הטובים יותר והטובים פחות. אם הם שוב הולכים להיפגש בכל גמר גדול אפשרי בחודשים הקרובים, אני אוותר בכיף על "התענוג" הזה אלא אם כן הם ישנו משהו באופי המשחק ביניהם. רק המחשבה על גמר של הטוב מ-5 מערכות ברולאן גארוס ביניהם עושה לי צמרמורת מהסוג הרע, כמו מחשבות על מפגש אפשרי בין קרלוביץ' לאייזנר בווימבלדון.
טניס >>
לצפיה ב-''
30/01/2012 | 18:42
1
לצפיה ב-'מסכים לגמרי. אהבתי. צריך לחוקק חוקים חדשים'
מסכים לגמרי. אהבתי. צריך לחוקק חוקים חדשים
30/01/2012 | 19:17
7
המלחמה הייתה אדירה, מרגשת, היסטורית וכו' וכו'. אבל טניס זה לא זירת אגרוף ולא מלחמת שוורים.
טניס אנחנו באים לראות בשביל היופי, בשביל הטאץ', הדיוק, בשביל האומנות שביצירת הנקודות. [ראו ערך פדרר].
ולאחרונה הטניס נראה יותר ריצת מרתון ימינה ושמאלה + הפגזות טילים מאשר טניס.

אני מקווה שמישהו יתעשת ויחוקק חוקים שיתרמו לשימור היופי שבטניס [כמו למשל הפיכת המגרשים למהירים יותר או קיצור המערכות].

עד אז פדרר, נאמן לטניס שלו, ימשיך להגיע לחצי הגמר, וימשיך להזכיר לכולנו מה זה באמת טניס.
טניס >>
לצפיה ב-'פרעה, אנטיוכוס, נפוליאון, פדרר, נדאל, דיוקו,'
פרעה, אנטיוכוס, נפוליאון, פדרר, נדאל, דיוקו,
30/01/2012 | 19:27
10
לכל מלכות יש תום כהונה.
יחי המלך החדש: נובאק גו'קוביץ'.

כמה הערות:

1. משחק היסטורי ומרגש. ראו כאן: http://www.nrg.co.il/online/3/ART2/331/813.html?hp...
מאד אהבתי את הגישה של נדאל שבמקום להיות עצוב בחר להנות מהשותפות בהיסטוריה.

2. עולם הטניס עובר שינוי. לא עוד כשרון ואסתטיקה אלא יותר ויותר כוח מהירות ופיזיות. כפי שכתב על כך אנדי רודיק בטוויטר [ראו כאן:http://sports.walla.co.il/?w=/325/2504733. לכן לפדרר [בכלל ובגיל 30 בפרט] אין סיכוי.

3. פדרר בוודאי שמח על הנצחון של נובאק. לא רק בגלל שמנע מרפא גראנד סלאם 11, אלא בגלל שהראה לכולם שיש ענין של מצ'אפ, וכמו שנדאל לא יכול על נובאק בשום צורה [0-7], כך פדרר לא יכול על נדאל בשום אופן. [ופדרר מול נובאק דווקא נראה יותר בעל סיכוי].

4. כפי שכתבתי למעלה לכל מלך יש מחליף. גם לנובאק יהיה מחליף מתישהו. זה יכול להיות מארי/דל פוטרו/סודרלינג/צונגה או לא יודע מי. לפני שנתיים אף אחד לא חלם שנובאק יהפוך לכזה מפלצת. אף אחד לא חלם גם שאי מי אי פעם יוכל לנצח את נדאל 7-0 בכל המשטחים. אבל זה פשוט קורה. תמיד יבוא מישהו חדש שיעשה התאמות ויכניע את המלך הנוכחי.
טניס >>
לצפיה ב-': היום בבלוג- 10 הערות סיכום על מלבורן'
: היום בבלוג- 10 הערות סיכום על מלבורן
30/01/2012 | 22:32
7

-המלכה ויקטוריה...
-המעגל עדיין לא נסגר...
-סדר עולמי חדש בצמרת...
-קרוליין תצטרך להתרגל, מקום רביעי...
-אוזי קים שוב התחפש להודיני ואז הגיעה ויקה...
-שירת הסרינה...
-יש קרבות שנגמרים בנוק-אאוט ויש כאלו שלא נגמרים לעולם...
-מסע הקסם שלהן...
-בוא נשכח, כמה שיותר מהר, פשוט נשכח...
-נשים לא מסוגלות לשחק משחקים כאלו? הלו, צריך להזכיר לכם?1...
טניס >>
לצפיה ב-'נימי, מסכים עם רוב דבריך אבל....'
נימי, מסכים עם רוב דבריך אבל....
30/01/2012 | 23:11
4
יופי של ניתוח והוצאת לי את המילים מהפה ברוב דבריך.
בדבר אחד אני לא מסכים חלקית.
זה נכון שמהירות המשטחים ירדה אך לגבי אורך זמן המשחקים אני חושב שזה קורה הרבה בגלל נדאל. אם ניקח את המשחקים הארוכים ביותר שצוינו לאורך התגובוות פה אנחנו נראה שחצי מהם נדאל היה מעורב.

*נדאל - פדרר וימבלדון 08
*נדאל - פדרר אוסטרליה 09
נדאל - דיוקו גמר 12. ויש משחקים נוספים.

משחקים כמו ה6 שעות ב2004 קורים לעיתים וזה לגיטימי. בעיני נדאל הוא זה שגורם להכללה של רובכם כאן לחשוב שהמשחקים הפכו להיות ארוכים ומתישים.

נ.ב: באשר למשחק של איזנר נגד מאהו אני אגיד שהוא היה כמובן יוצא דופן בכל קנה מידה. עד היום אני לא בתוך לגמרי שלא היה שם אקט מכור ומשהו נחתם מראש טרום המשחק. מי שזוכר יודע שבאותו שבוע של המשחק היה אירוע ספורט גדול אחר וייתכן שהמשחק בינהם רצא להסיט את התקשורת העולמית מהענף האחר וליצור רייטינג.
*כל זה אני אומר שזו רק דעה אישית ולא בטוח בדבריי לגבי משחק זה. איך אינני שולל שהיה שם משחק מכור.
טניס >>
לצפיה ב-'תודה שוב ועוד סבב תגובות'
תודה שוב ועוד סבב תגובות
30/01/2012 | 23:51
9
אבי - משום מה שכחתי להגיב בפעם הקודמת על הטענה שהמשחק היה גדול וכמוהו גם שאר המשחקים בין ג'וקוביץ' ונדאל, טענה שאני מסכים איתה. עם זאת, מה שאמרתי הוא לא שהמשחק אתמול היה משעמם (הוא היה אדיר), אלא שיחד עם זה, אנחנו לא רוצים לקבל רק משחקים כאלה, ולצערי עושה רושם שזה הכיוון שהסבב צועד אליו עם ארבעה שחקנים הגנתיים מטבעם בחמישה הראשונים בדירוג כיום. המשחק היה מדהים כי הוא יוצא דופן, אבל כשמשחקים מסוג זה לא יהיו יוצאי דופן המצב יהיה רע והטניס יאבד גובה. כמובן, יש כבר הרבה אנשים שמבחינתם הטניס אתמול היה בלתי-נצפה בעליל, כולל חברי פורום חובבי טניס מושבעים.

מורן - כהערת פתיחה, כל טיעון או נימוק שמתחיל ב"מומחים אמרו" נחשב בעיני כקליפת השום. למשל, אם היית מסתמכת על כתב ynet בעבר וסטודנט למשפטים כיום בשם נמרוד דרור כאוטוריטה בתחום הטניס, היית בוודאי מצטטת את הטענה המגוחכת שלו מסוף 2009, בה הוא טען שתקופת הזהב של פדרר ונדאל הסתיימה ומעתה נתרגל למציאות חדשה. אז מומחים אמרו שג'וקוביץ' יותר מוכשר מנדאל - אז מה? זה אומר משהו? מי בעינייך בכלל מומחה?

לטענות גופן, אני לא חושב שג'וקוביץ' הגנתי יותר מנדאל ונדמה לי שגם לא אמרתי דבר כזה. אמרתי שלנדאל יש כלים התקפיים מרשימים יותר אם יבחר להשתמש בהם, ולא שהוא בהכרח משתמש בהם בפועל. אני חושב שנדאל הוא שחקן הרשת הטוב ביותר בעשירייה הראשונה מלבד פדרר (ואולי מארי), שיש לו פוטנציאל להגשה רצחנית אותו ראינו מתממש באליפות ארה"ב 2010, ושכף-היד שלו, רק מעצם היותה מכה כל כך לא הגיונית פיזיקלית וביולוגית בה הכדור מסתובב אלפי פעמים בדקה, היא נשק עצום גם בהווה ועוד יותר מבחינה פוטנציאלית. אני מסכים שכרגע ג'וקוביץ' יותר אגרסיבי מנדאל, הרבה בזכות מכת ההחזרה שלו שבאמת הפכה לסימן היכר. יחד עם זאת, וכמו שאמרתי, הוא עדיין בבסיסו שחקן הגנתי. "משחק האחוזים הגבוהים" הוא כמו שהגדרתי בהודעה אחרת משחק הגנתי. בנוגע לכישרון, אני לא חושב שיש כל כך מה לדבר בעניין - זה פשוט לא רלוונטי. אם את מתעקשת שאחווה על זה את דעתי, אני חושב שנדאל הוא שחקן מוכשר יותר. רפרטואר החבטות שלו פשוט מרשים ומגוון יותר, ואני חושב שהטניס שלו במיטבו טוב מזה של ג'וקוביץ' - כפי שאני חושב שהטניס של פדרר במיטבו טוב מזה של נדאל, אבל אנחנו רואים כמה שזה שווה לתחת.

לנהפאן - ראשית, אני שמח לראות תגובה לא עוקצנית שלך בנוגע לסבב הגברים. אני מבין שכמו פמיניסטית רדיקאלית, אתה תמיד במצב הגנתי המוכן בכל רגע לעקוץ את סבב הגברים מתוך רפלקס כלשהו שקשור להשמצות על סבב הנשים. זה מובן אבל ברור מאוד. אני חושב שיצאת עם תחושות מאוד דומות לאלו שאני תיארתי, חוץ מזה שאני מוכן לראות את השניים משחקים שוב בשמחה אפילו מחר - אבל ברור לי שהסבלנות הבלתי נגמרת שלי לטניס באופן ספציפי אינה נחלת הכלל, ושלמרות ההתלהבות, משחקים של ארבע וחמש שעות בגמרי גראנד-סלאם לא עושים טוב לענף אם הם מתרחשים שוב ושוב.

יניב - להלן עוד משחקי מסטיק: ג'וקוביץ' נגד מארי מלפני ארבעה ימים, ג'וקוביץ' נגד מארי ברומא בשנה שעברה, ואפילו חצי הגמר מווימבלדון של ג'וקוביץ' וצונגה (שחקן שנחשב התקפי מאוד) - משחק שכלל שתי מערכות קצרות של 2-6 ו3-6 - ארך מעל שלוש שעות, רבע שעה יותר מגמר בן חמש מערכות בווימבלדון 1998. קשה לי להסכים לטענה שהמשחקים בסבב לא מתארכים באופן כוללני, אולי (באופן פרדוקסלי מעט) מלבד על חימר, שם נערכו התאמות כדי שידמה יותר למשטחים הקשים. ובכל מקרה, הדיון מבחינתי סב סביב שחקני הצמרת והמשחקים ביניהם - על זה נבנה עולם הטניס (לפחות עולם הטניס בעיני האוהדים הפחות-שרופים, שהם הרוב המכריע) ושם צריך להתמקד הדיון. כהערת צד, אני חושב שגם המשחקים בטורנירי פיוצ'ר וצ'לנג'ר עוקבים אחרי מגמת הצמרת, וקרבות חפירות אינם נדירים בכלל.
טניס >>
לצפיה ב-'הדיון הכי מעניין שקראתי תקופה ארוכה '
הדיון הכי מעניין שקראתי תקופה ארוכה
01/02/2012 | 00:14
1
18
כרגיל נימי ו-Matth

ישר כוח.
טניס >>
לצפיה ב-'אגב מהירות מגרשים וסגנון משחק'
אגב מהירות מגרשים וסגנון משחק
02/02/2012 | 03:36
17
שימו לב לרבע גמר אגאסי פדרר מאוסטרליה 2005 סהכ לפני 7 שנים
המהירות והאגרסיביות ביחס להיום -  מדהים אפילו אז כמה יותר מהיר זה היה, וזה עוד עם אגאסי מזדקן בן 35 שנה וקצת לפני פרישה

להלן הלינק:

http://www.youtube.com/watch?v=xkBUod7nnC0

טניס >>

הודעות אחרונות

09:46 | 12.07.20 - מבזקי ספורט -
22:16 | 11.07.20 - מבזקי ספורט -
18:21 | 10.07.20 - מבזקי ספורט -
19:20 | 09.07.20 - מבזקי ספורט -
13:51 | 08.07.20 - מבזקי ספורט -
13:35 | 05.07.20 - מבזקי ספורט -
16:13 | 04.07.20 - מבזקי ספורט -
18:54 | 03.07.20 - מבזקי ספורט -
16:37 | 02.07.20 - מבזקי ספורט -
15:59 | 29.06.20 - מבזקי ספורט -
17:01 | 28.06.20 - מבזקי ספורט -
18:01 | 27.06.20 - מבזקי ספורט -
17:11 | 26.06.20 - מבזקי ספורט -
12:24 | 24.06.20 - מבזקי ספורט -
00:00 | 23.06.20 - מבזקי ספורט -

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ