תוספת מרחק לעבודה ממקום מגורים בניידות

Ilan Lusky

New member
תוספת מרחק לעבודה ממקום מגורים בניידות

חברים ,
האם מישהו פה הגיש פעם בקשה לתוספת קצבת ניידותבגין מרחק ממקום המגורים לעבודה , וקיבל סירוב וערער

avig25

New member
היי אילן , לא מבין בכלל למה הסירוב מהתחלה.....

התקנה היא ברורה וחדה, ואינה ניתנת לפירושים .....
זה או שאתה מתאים או שלא. התשובה היא בינארית....
הנה:
" מוגבלים בניידות בעלי רכב "משתכרים" שהמרחק מביתם למקום עבודתם וחזרה הוא 40 ק"מ לפחות, זכאים לתוספת לקצבת הניידות, כדי לפצותם על הוצאות אחזקת הרכב הגבוהות, וזאת בתנאי שעבדו שישה חודשים רצופים לפחות בסמוך לפני הגשת הבקשה לקצבה, והם נוסעים ברכבם בקביעות למקום העבודה. "
אם זה המצב אצלך - אז התוספת מגיעה לך !!!
הסכומים עם התוספת:
עד 1,800 סמ"ק - 2847 ש"ח

עד 2,000 סמ"ק - 3446 ש"ח
מעל 2,000 סמ"ק - 3865 ש"ח

Ilan Lusky

New member
תוספת מרחק

אבי
אתה צודק
אבל לפי ביטוח לאומי חסרים לי 200 מטר לעמוד ב40 ק"מ
ולפי הבדיקות שאני עשיתי דרך וויז ומדידה של הספידומטר אני עובר את ה40 ולכן נראה לי שאצטרך לערער , הערעור הוא בבית הדין לעבודה ואני רוצה להבין האם יש טעם

avig25

New member
התקנה ברורה לחלוטין, ולא משאירה פתח לדיון.

בבית המשפט, גם אם יחסרו לך 2 מטר - לא תזכה. ביטוח לאומי לא יאפשר לתקדים כזה לעבור.
אם אתה הולך לבית המשפט, תהיה בטוח שאתה צודק ויש לך 40 ק"מ לפחות.
לבית המשפט אתה צריך לבוא עם הוכחה קבילה. כשאני אומר "קבילה" אני לא מתכוון למדידה של הספידומטר וגם לא לוייז.
הוכחה קבילה יחידה היא תצהיר וחוות דעת של מודד מוסמך, מומחה במיפוי , התומכת בטענתך. ללא זאת,אתה מסתכן בדחית התביעה ועלול גם להיות מחויב בהוצאות.
דרך אגב, אם אתה אכן צודק ותביא חוות דעת מומחה, אני סבור שביטוח לאומי יקחו צעד אחורה ולא תזקק כלל לבית המשפט.
לחילופין, אם באמת יתברר שחסרים לך כמה מטרים, יש בביטוח לאומי ועדות מיוחדות, הדנות במקרים גבוליים ובמקרים "לפנים משורת הדין". לועדות הללו, במקרים מסוימים, יותר קל להחליט לטובת הפונה היות ולהחלטה אין משמעות "רוחבית" ואינה מהווה תקדים. תנסה....
בהצלחה

קודם תברר איך ביטוחח לאומי מודד את המרחקים הללו, ייתכן שזו

מדידה ישנה והדרך שונתה כי אם הוא מודד למשל מרחק אווירי זה קצר ממרחק על פני השטח... סתם דוגמא. קודם תברר איך הם מודדים ואז תמדוד באותה שיטה כי אם בבית משפט יתברר שחסרים לך אפילו מטרים ספורים אין לך סיכוי כלל

ARY09

New member
תוספת נסיעות לנכה עובד ללא רכב

שלום
אני נכה 100 אחוז עובד משרה מלאה
לקוי ראיה
האם אני זכאי לתוספת נסיעות

avig25

New member
מי שאינו מחזיק רכב אינו זכאי לתוספת

"זכאים לתוספת לקצבת הניידות, כדי לפצותם על הוצאות אחזקת הרכב הגבוהות"

ARY09