אישור החוק להעלאת הקצבאות בקריאה שניה ושלישית

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אפשר הסבר לכאורה יש סתירות

&nbsp
"קצבת הנכות הבסיסית תעלה ב-470 עד 770 שקל לחודש לאדם, ותעמוד על 3,270 שקל כבר בפעימה הראשונה. לכך מתווספת הקח"ן (קצבה חודשית נוספת שמקבלים נכים שנקבעה להם דרגת אי כושר) בסכום של 452 שקל שיביאו את הקצבאות להיקף של כ-3,700 שקל לאחר הפעימה האחרונה, כנראה ב-2022. מדובר בסכום נמוך ממה שסוכם בספטמבר, אך אז אוכלוסיית הנכים שקיבלו את ההעלאה היתה מצומצמת יותר. עד כה ניתן קח"ן רק לבעלי נכות רפואית בדרגה 80% ומעלה (בעלי נכויות רפואיות בדרגות נמוכות יותר הסתפקו ב-152-351 שקל עד כה). מעתה יבוטלו דרגות הקח"ן ולמעשה היא תהפוך לחלק מהבסיס של קצבת הנכות. העלות התקציבית של מהלך זה עומד על 250 מיליון שקל. קצבת השר"מ (שירותים מיוחדים) תגדל ב-200 שקל בחודש לשתי הרמות הגבוהות"
&nbsp
כמה דברים שלא הבנתי..
&nbsp
1 אם מבוטל הקח"ן ..למה מדברים על קח"ן בעתיד?
&nbsp
2 האם כל נכה יקבל 3270 ש"ח במרץ בלי קשר למה שהוא מקבל כעת נקבל אחיד?
&nbsp
3 מה קורה עם מי שלא מקבל קח"ן בעתיד..שאם הבנתי נכון יאחדו אותו עם הקצבה?
&nbsp
4 לדעתי זה לא נכון מה שכתבו
"עד כה ניתן קח"ן רק לבעלי נכות רפואית בדרגה 80% ומעלה (בעלי נכויות רפואיות בדרגות נמוכות יותר הסתפקו ב-152-351 שקל עד כה). מעתה יבוטלו דרגות הקח"ן ולמעשה היא תהפוך לחלק מהבסיס של קצבת הנכות. "
אני למשל יש לי 71% רפואי כולל ומקבל קח"ן (אולי בגלל נכות נפשית של 40% ? )
&nbsp
5 שיעורי קצבת שר"מ בסיסית נשארת בעינה ולמה?
&nbsp
אם משיהו יכול לעשות טבלה מסודרת של זה מה היה מה נקבל , מהם סכומי השר"מ שהיו שיהיו..ומתי יעלה כל דבר אשמח...כעת זה רק בלבל אותי..כל המלל.
&nbsp
ונקווה שיאשרו טוב ציפור ביד...משניים על העץ.

קצת סדר לפי הבנתי

קחן מבוטל וזה מתאחד עם קצבת הנכות. ולכן לקצבת הנכות נוסף הדרגה הגבוהה של הקחן וכל מי שקיבל קחן מופחת נוסף לו כסף. לך נוסף 101 שקל רק בגלל הקחן (עד היום קיבלת 351 ובתוספת תקבל 452 ). חוץ מזה הוגדל קצבת הנכות בעוד 470 שח.
2) אי כושר בדרגת מאה אחוז יקבל 3270.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
עוד לא הבנתי...יש שני חלקים

&nbsp
עכשיו אני מקבל 2341 + 351 2701 סה"כ 2598 אחרי ניכוי 103 ש"ח
&nbsp
אקבל 2341 +452 +470 = 3263 -103 יצא 3160 ש"ח בחשבון...
&nbsp
ולקחו את הרטרו..נעלם. לא ראיתי שאמרו מתי הפעימות הבאות...אני צודק?
&nbsp
בעצם בפועל העלו רק ב 570 כרגע...אם אני מבין נכון..

צודק

בשבילך זה מסתכם ב-570 שח. במקום שני פעימות עשו בבת אחת ובחודש מרץ .

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תשובה מדוייקת

במעבר מקצבת נכות לקצבת זקנה – מקבלי קצבת נכות שיגיעו לגיל פרישה אחרי 1.03.18 יקבלו את ההשלמה המלאה לקצבת הנכות (470 ₪) בקצבת האזרח הוותיק.
מי שעבר מקצבת נכות לקצבת אזרח ותיק עד ל- 1.03.18 (כולל) יקבל מחצית מהתוספת – 235 שקלים.
המקור ליתר פרטים שונים
http://www.davar1.co.il/110077/

למעלה