תוספת לקצבה

2neders

New member
תוספת לקצבה

לכל הדואגים למיניהם החודש נקבל תוספת לקצבה כפי שרצינו והיא תהיה בסדר גודל של חצי חי לא רק השרים, ראש הממשלה ,מנהלי החברות ,כל מיני חלקאים ומסכנים מקבלים תוספות גם אנחנו הנכים ב-28/1/2017 מקבלים חצי חי תוספת לקצבה .
כל הכבוד לאלה שעמלו ,שבתו ,סגרו כבישים ,שדות תעופה,נמלים,דרכי גישה שאפו.

yoelbeker

New member
במכה אחת? או במספר פעימות?

avig25

New member
היית אמור לקבל רק 8 ש"ח תוספת

קיבלת שקל אחד נוסף.... כדאי שתשקיע אותו בתבונה ולא תבזבז את כולו במכה אחת....

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
קיבלתי 1 ש"ח הפסדתי מעל 100.000 ש"ח בלי צחוק...

בדיעבד ...בלי להכנס לעובי הקורה הייתה מגיעה לי נכות יציבה כבר לפני 22 שנה.. שהגעתי כבר לשיקום הם תפסו את הראש מעצבים....

חסכו עליי כסף שאילו היה לי היה חוסך לי עולם של סבל......

גם עתה אחרי שהגשתי אישורים שלפי טבלאות הליקויים של ביטוח לאומי לא קיבלתי אותן....שוב עשו ממני שקרן...רמאי ונוכל גם...למה? שלא אקבל תוספת.
וזה בדוק עשינו ייעוץ מהשיקום

עכשיו אני גם לא בטוח בכלל שיתנו שר"מ שמבקשם מהשיקום ורופא עיניים ...

מעבר להקצאת קצבאות לא טיפלו בועדות בתקנות מימי הבריטים ודופקים נכים בכל דרך...
לכן גם אם יעלו קצבאות אני חושש שידפקו יותר בועדות יקשו ויטרטרו פי 10 שלא יעלה התקציב הכולל...

הבעיה מוסרית לא בכסף....אמרתי ואומר...

yoelbeker

New member
יש פרמטרים לקבלת קיצבת שר"מ

היית בוועדה רפואית לשר"מ?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
הייתי דחו..

&nbsp
יש לי כעת אחרי ערר 71% רפואי מהם 69% לעיניין שר"מ ..ועדין דחו. ( למי שלא יודע 60% שהם קובעים מתאימים לקרטיריוני שר"מ זה המינימום לקבל שר"מ)
&nbsp
בהחמרת מצב לפי הרופא עיניים שלי..6/90 6/30 לפי ביטוח לאומי 6/60 6/9 דפקו אותי ב40% רפואי נתנו 20% בתקנות אין אחוזים על עיוורון לילה.
&nbsp
קרדיולוגי יש תעוקת לב...לפי הספר ליקויים שלהם מינימום 25% רפואי..נתנו 5%
&nbsp
נוירולוגי למרות גידול פיזי חדש במח ( יש קודם של לחץ גולגולתי) השאירו 10% למרות שנוירולוג שלי קבע שיש השפעות ..פסיכיאטרית קבעה שיש מקום לבדיקה של תפקוד קוגנטיבי (יקח זמן שיעשו כרגיל תורים...)ויחד עם זה רשמה שיש ירידה רק עד כמה צריך לברר..בנוסף יש ירידה גם בגלל כדורים שאני נוטל. לא יודע כמה יכלו לתת אני הייתי מסתפק ב20% רפואי
&nbsp
כל אלה יחד לא העלו מספיק אחוזים רפואיים שכולם היו לעיניין שר"מ...לא עשיתי חישוב כמה היה לי משוקלל לו נתנו הכל...מה שבטוח מעל 90% ולפחות 87 לשר"מ..
&nbsp
עכשיו לך תערער תרוץ תחכה לעוד בדיקות ותוכיח שוב שאתה לא שקרן...כי זה מה שעשו ממני לפחות בראיה...ההפרש בין מה שקבע הרופא שלי ששלח אותי למגדל אור שם עוזרים לליקויי ראיה לבין הביטוח לאומי בהקביעה הרפואית שם עושה אותי רמאי שקרן מנסה לגנוב..
&nbsp
עו"ד אין לי מאיפה לשלם לו..ממילא .
&nbsp
אני חושב מה לעשות יש 60 יום לערער...או לחכות אחרי עוד בדיקות ...ושוב החמרה ובקשת שר"מ..
בנתיים יש לקוות שלא אשרוף את הבית או אתבלבל בכדורים ואקח פעמיים מה שאסור , שלא אפול במקלחת מסחרחורת ואני גר לבד...
&nbsp
יחי הביטוח לאומי!

yoelbeker

New member
שר"מ זה לפי התנהלות יומיומית ולא לפי % נכות

בבדיקת שר"מ בודקים, הגיינה, רחצה, אוכל, התמצאות בסביבה ועוד..

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
לא מדוייק

&nbsp
חלק נכון רחצה מקלחת וכו' (ששם נפלתי פעמיים) בישול (שרפתי כמה פעמים מחבת..שתיתי חומצת מסיר אבנית ) ..
&nbsp
ויש תקנות חדשות של יכולת לקניות , סידורים..השגחה ..
&nbsp
וכתבתי שיש בתוך האחוזי נכות רפואית נכות של שר"מ זה כתוב לכל אחד בפרוטוקול ואם לא אפשר לברר בפון...כתבתי גם שרק לעיניין שר"מ יש לי 69% כרגע...כלומר הכל תלוי בחוות דעת של הרופאים ...ואני אומר לך דפקו אותי עד העצם ..
&nbsp
תבדוק לפני שאתה קובע דברים..
&nbsp
לראייה
&nbsp
1 זה מה שהיה ושים לב יש שינוי שם!
&nbsp
https://www.btl.gov.il/benefits/Attendance_Allowance/Pages/default.aspx
&nbsp
2 התקנות המורחבות
&nbsp
https://www.btl.gov.il/benefits/Att...אות-לקצבת-שירותים-מיוחדים-(מבחן-ה--IADL).aspx
&nbsp
לפי ביטוח לאומי יש לי 40% על סכיזופרניה גם..גם החמרה בשךל תרופות כתבתי גם..גם קניות גם ראיה ..התמונה הגדולה כולם מסכימים שאני צריך סיוע לפחות מינימלי לעזרה בדברים החשובים..(מקלחת לא לבד, ניקוי עם חומרים מסוכנים. קניות שלא אקנה כפול או חסר..סידורים שיש לי כל המסמכים ולא שכחתי.או שלא אשכח בדיקות וכו'..לסדר כדורים נכון..)
&nbsp
אני לא סתם זועק בלי לבדוק...

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
לא מדוייק שאמרת

&nbsp
לא נקבע שאני אומר שיש לי אחוזים לשר"מ ...מתוך כלל הרפואי ...ואתה אומר לא קובים אחוזים...זה טעות הם קובעים בהחלט..לא הכל נחשב אצלם כליקוי שנחשב להכנס לשיקול לקבל שר"מ

yoelbeker

New member
לכל סוג של % יש את הפרמטרים שלו ואין קשר בין אחד לשני

מלבד רף הזכאות.
קיצבת נכות-אם איבד בגלל נכותו 50% מכושר השתכרותו.
קיצבת ניידות - באם פגוע בגפיים התחתונות בהתאם לרשימת הליקויים המצורפת לתקנה.
שרותים מיוחדים - לקצבה לשירותים מיוחדים זכאים גברים ונשים מגיל 18 עד גיל פרישה המבוטחים בביטוח הלאומי וזקוקים לעזרה רבה של אדם אחר בפעולות היום-יום (לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית ווהיגיינה אישית) במשק הבית או שהם זקוקים להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמם או לאחרים.

על המבוטח לעמוד בכל התנאים האלה:
  • הוא מבוטח בביטוח הלאומי וגילו מ-18 עד גיל הפרישה, והוא נמצא בישראל.
  • הוא מקבל קצבת נכות מן הביטוח הלאומי ונקבעה לו על ידי הביטוח הלאומי נכות רפואית בשיעור של 60% לפחות (לעניין שירותים מיוחדים)
  • או הוא אינו מקבל קצבת נכות, אך נקבעה לו על ידי הביטוח הלאומי נכות רפואית בשיעור של 75% (לעניין שירותים מיוחדים), ובלבד שהוא עונה גם על התנאים המפורטים בהמשך.
  • הוא אינו מקבל הטבות על פי הסכם ניידות, למעט מקרים המפורטים בהמשך.
  • הוא אינו נמצא במוסד שניתנים בו שירותי רפואה, סיעוד או שיקום.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
מה זה קשור לשר"מ?....עזוב לא חשוב

&nbsp
רק מעצבן שחופרים על דברים לא קשורים כאילו מבינים הכל ..ואתה עכשיו לא מבין על מה אני מדבר בכלל מסתבר..
&nbsp

yoelbeker

New member
הבנתי מה כתבת, אולי לא התכוונת למה שכתבת, בדוק את עצמך

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אני יודע בדיוק מה כתבתי

אני מדייק בספר החוקים ובתקנות...הבאתי את הקישורים...

ואני אומר לך יש אי כושר עבודה..זה דבר אחד...יש אחוזי נכות רפואית ..ויש אחוזים רפואיים לעיניין שר"מ...

יש ליקוים שבכלל לא נכנסים לעיניין שר"מ..
ראה פה
https://www.btl.gov.il/benefits/Attendance_Allowance/Pages/תנאי הזכאות.aspx

ואני גם מצטט מהדף " הוא מקבל קצבת נכות מן הביטוח הלאומי ונקבעה לו על ידי הביטוח הלאומי נכות רפואית בשיעור של 60% לפחות (לעניין שירותים מיוחדים) " הדגש לעיניין שירותים מיוחדים...
מוכיח מה שאמרתי...הבעיה שגם אם יש לך מספיק אחוזים לעיניין שר"מ כפי שכתוב הם לא מחוייבים לתת לך שר"מ...ופה דופקים נכים גם כאלה שיש להם 100% אי כושר ו100% של אחוזים רפואיים..גם אם הם כולם לעיניין שר"מ..
השיקול דעת שלהם לא בהכרח נובע משיקולים לטובת הנכה...אלא לטובת שלא יעיפו אותם מהכיסא והשכר מלמעלה...גם אם התובע מתקשה...לתפקד או מסכן את עצמו המצב שלו..

ומעבר לזה ישבתי עם המדריכת שיקום עברנו על הספר ליקויים...התייעצנו עם עורך דין של עמותה שנתן ייעוץ חינם לעיניין ביטוח לאומי במקרה הספציפי שלי עם כל הבדיקות צילומים חוות דעת ואיבחונים ..וכושר העבודה הנובע מהם..וגם אם יש מקום להחמרת מצב ובקשה לשירותים מיוחדים...

חד משמעית אמר מגיע לך את הדרגה הראשונה 1401 ש"ח כיום....ובהמשך עם ההחמרה שתהיה בראיה ובמצב הקוגטיבי פיזי מהגידות במח ודלקת מפרקים שמחמירה עם הזמן גם יותר...
אז כן אני יודע מה בדיוק אמרתי ומי דופק אותי ועוד הרבה נכים עם "שיקול דעת..

yoelbeker

New member
העתקתי לך בתגובה קודמת אתר ביטוח לאומי

ה 60% רפואית זה תנאי להגיש תביעה, אבל לא נכלל בפרמטרים לקבלת % שר"מ.

למעלה