ליואל ולגולשים האחרים

ליואל ולגולשים האחרים

לידיעת אלה אשר חושבים שהקיצה מונעתצ ממני לעבוד ממש לא
אני חולה ונכה .אני עם טרשת נפוצה פרוגרסיבית משנית בנוסף למחלת קרון
ועוד סימפטומים/מחלות.
אני לא משועממת בכלל יש לי מחשב פה אני יכולה לראות חדשות ,אני גם קוראת עיתון וספרים .במחשב אנ גם משחקת שש בש .
איני יכולה לעבוד :טרשת נפוצה,חוסר יציבות אי שליטה בסוגרים ועוד .
ליואל ועדת זליכה ,ועדת שמחון,הממשלה המוסד ליטוח לאומי .איני עובדת לא בגלל קיצבאות לא בגלל מיגבלות קשות.
אני גם נהנית מפום כלבים ,טרשת נפוצה תמיכה ,פורום משפטים פורום כלכלה
ואני כמעט לא חושבת על הנכות. אני חשה בה כמו כל הנכים.חושבת על העניין
יות כאשר אני צריכה לסוע טיפול בבית חולים.
ליואל כמוך מקווה מאד שהקיצבה תסודר לפני שהממשלה יוצאת לפגרה

למרות שהייתי בהמן ועדות הגעתי רק 84% רפואי .יואל וגם אחרים יודעים לןהסביר

וכן כאשר אני עייפה כמו עכשיו פורשת לנוח

yoelbeker

New member
וסתם שאלה...

במקום כל מה שכתבת שעושה במחשב לא יכולה למצוא עבודה בשיווק אינטרנטי? כךך בשביל הנפש? נוגע בך במילים נכה קשה אפילו לשבת אינו יכול עובד בשיווק אינטרנטי ובהצלחה רבה.
ושוב...לא בשביל הכסף אלא בשביל הנפש... הרי יש הבדל כשמתעוררים בבוקר למשחק שש בש או כשיש לך מטרה.

דרור9000

New member
למיטשל יש הרבה מטרות בחיים היא מאד תורמת בפורמים שהיא כותבת

בהם כשהיא מסוגלת לכתוב. כשהיא לא בבית חולים.

yoelbeker

New member
ואת זה הבנת מכתיבתה? מעניין.....

להיפך אני מעודד מוגבלים לצאת לעבודה, להתערות בחברה, להיות כאחד האדם, להרגיש שווה בחיים, שיהיה למה לקום בבוקר....ולא בשביל הכסף כמו בשביל המטרה..התקווה....ולא להיכנס למרה שחורה ולחשוב כל הזמן על הנכות על המסכנות על האומללות.

דרור9000

New member
אתה פשוט מכליל ללא ביסוס

דכאון הרבה פעמים נובע מסיבות ביולגיות. יש אנשים (גם בריאים לגמרי ) שבדכאון למרות שהם עובדים. ולגבי מיטשל היא כתבה מה שמעניין אותה וגם היא מאד פעילה בפורום טרשת נפוצה שאותו אתה כנראה לא מכיר.

yoelbeker

New member
ובמקום להיות פעיל בפורומים או לשחק ששבש

לא חושבת שהיה כדאי יותר לעבוד בעבודה עם מטרה באותן שעות? להיות שווה בין שוים, להתערות בחברה? לצאת ממעגל הנכות? לחשוב על דברים אחרים מלבד האומללות המסכנות שבנכות? זה נותן בריאות לנפש..

estelina12

New member
עצם קיומו של האדם זה אומר שהוא שווה

אבוי לנו , אם שוויו של האדם והערך עצמי שלו קשור לעובדה שהוא עובד או לא.
אין קשר לדעתי, בין הערכה העצמית של אדם נתון להישגים שלו.
עבודה היא עיסוק. וחשוב שהאדם יהיה עסוק וזה לא משנה במה. שש בש, רמי, כתיבה בפורומים וכולי...כאשר חבר בפורום כותב שהוא לא יכול לעבוד (עבודה זאת מחויבות והגוף בוגד ולא יכול להתחייב) אז צריכים להאמין לו. מה קורה לאנשים אחרי גיל הפנסיה? הם מפסיקים להיות שווים בגלל שהם לא עובדים?

תודה רבה לך

אני אדם ישר מאד. הורי ז"ל היו אנשים ישרים מאד וחינכו אותנן טוב,חושבת, כי
ארבעתנו (אחד נפטר ז"ל) כולם ישרים .לא גונבים כלום לא מרמים אף אחד.
לא באנו/גדלנו בבית מבוסס בלשון המעטה .כולנו עשינו מה שהיה אפשר.
אני שמחה/ גאה במה שעשיתי ומכבדת כל אדם כשלעצמן וגם האדם העובד.

אני חשה בן אדם אפילן תרבותית.כאשר הפכתי עורכת דין ,רבים רצו את חברתי ,
ברגע שחליתי (לפני 20 שנה)נותק הקשר.

יש מעט חברים עדיין אני מסתדרת איך שהוא

יפה מאד כתבת

מיטשל שאלה ולא כקינטור אלא שמשהו שמעניין אותי...

אני גם חולה במחלה אוטואימונית פרוגרסיבית משתמש בכסא ממונע, נעזר במשך היום במכשיר תומך נשימה, עובד במקצוע שלי, לא הרבה 12-18 שעות בשבוע ולומד לתואר שני במשפטים, אני לא משפטן, מכיוון שאנימתחיל! להכיר את השטח הזה,השטח הזה מלא אפשרויות , ככה נראה לי לפחות, וחלקן הן לייעץ בוועדות נכות, ייעוץ בחוזים ועוד אלו לא דברים שצריכים להתדיין בהם בבית משפט, למה לא ללכת לכיוון כזה? אז לא לקחת עשרות קליינטים אלא בודדים וכשאת צריכה לנוח את יכולה לפרוש לנוח, רק בשביל ל"הישאר בעיניינים" בשביל הנפש. עזרה בפורומים של חברים במחלה היא מצווה גדולה ועדיין לא אותו דבר (אני מנהל פורום שכזה ומתוקףמקצועי אני מחויב לנהל אותו לא רק כ"אחד מהחברים" אלא בצורה מקצועית ועדיין....) אני מכיר את הטרשת לפרטי פרטיה וכנ"ל את הקרוהן ועוד מחלות אחרות ועדיין..... זאת שדעתי האישית בלבד, שוב שאלה כמסתקרן לא כקינטור

yoelbeker

New member
מספר חברים נכים קשה הסבירו מה עושה להם העבודה תשאלי אותם.

לא מזמן הייתה כתבה על בדואי מהפזורה בנגב משותק בכל גופו שסיים דוקטורט בפיזיקה...תשאלי אותו למה הוא למד ומה זה עושה לו...

יותר טוב נכה שפוקח עיניים בבוקר לכלום ושום דבר? לאוממלות? לדיכאון? למחשבה על הנכות?...
מכיר אישית נכים קשים שעובדים עם השיניים רק כדי להרגיש שהם שווים משהו בשביל עצמם..להרגיש שהם כאחד האדם...
נכה הרוצה לעבוד תמיד ימצא עבודה שמתאימה לנכותו, למגבלותיו הפיזיות...נכה שלא רוצה לעבוד תמיד ימצא תירוצים...ושוב...לא עבודה בגלל הכסף אלא לבריאות הנפש..להרגיש שווה.

דרור9000

New member
מפנה אותך לתאוריות על לחץ

וגם לתאוריות על אושר. ההתיחסות למי שעובד כנעלה מוסרית נובעת מהאתיקה הפרוטסטטנטית שגם מחזקת תמיד את מעמד הבורגנות והמעמד הגבוה.

yoelbeker

New member
מפנה אותך לנכים הקשים שכתבו בגאווה שעובדים,

תשאלי איך הם מרגישים נפשית ואיך בעלך.....זו המציאות לא תיאוריות

דרור9000

New member
מה גודל המדגם שלך?

אני מלמדת מאות סטודנטים וסטודנטיות בשנה. לחלקם העבודה היא מזור לחלקם סיוט. אני עובדת עם גברים ונשים מבוגרים יותר שמעידים על אותו דבר. איני חושבת שהנכים הם בעלי נפש שונה. בן זוגי (אולי די עם המילה בעל, הוא לא רשם את בעלותו עלי בטאבו אני לא דירה או רכוש גם אם הרבנות חושבת ככה ) , הוא בעל אישיות אופטימית ולכן הוא מסתדר עם הזמן בפנוי שיש לו מצוין וגם בצורה פלאית בעיני עם ההחמרות המתמשכות והחדות במצב בריאותו.

השאלה היא , אם יש לך כן כח לקרוא בפורומים

ולכתוב בפורומים למה לא לנצל את חלק מהשעות האלה ולחזור לעבוד במקצוע שלך מהבית? הרי בעריכת דין יש מכלול אפשרויות לעבוד בהן

למעלה