ארגוני הנכים עתרו לבג"ץ נגד המדינה

yoelbeker

New member
ארגוני הנכים עתרו לבג"ץ נגד המדינה

חרף המלצות ועדה זליכה להגדיל את קצבאות הנכות החל מ-2018, נתניהו מינה ועדה נוספת לבחינת הנושא. "למי יועילו דיונים עקרים נוספים ומהי מטרתם האמיתית?", נכתב בעתירה.
הקישור לכתבה[URL]http://www.haaretz.co.il/news/education/.premium-1.4149311[/URL]

גליגלי6

New member
מתפלאת על זליכה. למה רק

עד 4 אלף ולא 5 שזאת גם בדיחה. לרוב הנכים יש הוצאות נלוות שאין למקבלי שכר מינימום
&nbsp
ועיקר: למה רק ב- 2018 ולא עכשיו?! ולמה לפרוס ל-4 או 5 שנים את הסכומים ההזויים האלה?!
&nbsp
נראה אותו חי ממה שהוא ממליץ עליו !!!
&nbsp
הפסקתי להעריך אותו. ממליצה לפנות לפרופ' דני גוטווין. אדם רציני מאוד. שמעתי אותו בסדרה מגש הכסף. הוא מדבר שם שהבעיה המרכזית היא הפערים הגדולים. יש להניח שהתכוון גם לנכים

yoelbeker

New member
אסביר לך מראיון עם קובי כהן למה...

קובי כהן רואיין ברשת ב' ומולו עומת פרופסור לכלכלה קובי כהן פתח עם סיסימאות כמו קיצבת נכות בגובה זכר המינימום בלבד....בביטוח לאומי יש 230 מיליארד עודפים ועוד.....שאל אותו הפרופסור...למה רק שכר המינימום? תבקש לעדכן בגובה שכר הממוצע במשק..זה יותר גבוה...הרי ממילא אינך מסביר מדוע נכה צריך עידכון לגובה שכר המינימום...קובי כהן גימגם ולא ידע מה להגיב והמשיך עם סיסמאות נבובות.

ואגלה לך סוד....אחד מנערי האוצר דיבר עם אחד מראשי המאבק הצמודים לקובי כהן ועודד אותו להמשיך בדרך המאבק, בהפגנות כי מסקרים שעשה האוצר...הנכים מאבדים את אהדת הציבור...

במאבקים שהייתי שותף להם הכנו ניירות עבודה, התייעצנו עם כלכלנים ועורכי דין, עם קבוצות מידגם של נכים, נתנו כבוד לצד שמנגד למרות שהיינו משני צידי המיתרס.חסמנו כבישים אבל מבלי לפגוע בצכלל הציבור.....לא איימנו, לא השפלנו ודיברנו בבוטות וזה לא קורה במאבק זה....
זו הסיבה להמלצות של זליכה ולדעתי נתגעגע אליהם בהמלצות פרופ' שמחון...

yoelbeker

New member
נו אז, אחת מהן מכיר, נכת פוליו יו"ר ארגון הגג של הנכים...

עכשיו משהוגש הבג"ץ הממשלה תקפיא כל תוספת או וועדה עד להחלטת הבג"ץ בקיצור נדפקנו שוב על ידי הנכים.

Joseph Farkash

New member
לטפול אשמה כלשהי בנכים, כשכל בר דעת מהין כי נתניהו וממשלותיו

הם אשר מתעמרים בנכים ובחלשים שה שני עשורים...זה לא רק שלא הוגן ! זה חלק מהויכוח האישי שלך עם חלקם, יואל. אין לזה מקום כשאתה מנהל פורום פומבי, עם כל הכבוד...

yoelbeker

New member
כשאין לך מנהיגות והמנהיגות הנוכחית גורמת נזקים

זה לא ללטפול אשמה...זו האמת הכואבת......את זה כתבתי בעבר גם כשהיו מנהלים אחרים. ואין כאן שום מאבק אישי אלא על דרך התנהלות המאבקים שבסופו של יום גורמים לי נזק כנכה!!!! וגם לך!!!! ועל זה על כל רבע מיליון הנכים במדינה להגיב...כן כן גם אתה...כשמפגינים ומפריעים את הסדר הציבורי ויוצאת מהרכב נהגת ומכה נכה..או אם חוסמים דרך נהג הממהר לבית חולים זה פוגע בי בדיוק כמו בך כנכים...ולא שומע את קולות הנכים השפויים.
נכון שמנהיגות המדינה מתעמרת בנכים ולמה היא מצליחה. כי כל בוקר קם נכה אחר ומחליט שהוא מוביל אותנו מבלי שנבחר, מבלי שקיבל בכלל מנדט ממישהו...מבלי שיש לו שום ידע מלבד נכותו.....איני חושב שאתה...כן אתה...בחרת במי מראשי המאבק או אם הוא בכלל שאל אותך אם לייצג אותך....

הפוסטים שלי כאן הם כנכה בלבד!!!! תפקידי כאן כמנהל הוא לדאוג על ניהול הפורום בהתאם לתקנון תפוז בלבד!!!! לא חושב שאי פעם מחקתי פוסט בניגוד לדעתי. גם אם ימונה מנהל אחר לפורום במקומי אמשיך להביע דעתי כנכה!!!!!

ואספר לך אנקדוטה..הייתי ממקימי המשמר החברתי בכנסת אחרי ההפגנות ב 2011 והייתי משקיף מטעמם בכנסת....לפעמים הסתובבו בכנסת יותר ראשי ארגונים שמינו את עצמם מאשר חברי כנסת...הריבים והצעקות בוועדות מי המייצג האמיתי של הנכים גרמו לי כנכה בושה, בגלל התנהגות זו וויתרתי על תפקידי במשמר החברתי..הנהגות ראשי המנהיגים גמרה נזק יותר משעזרה.

Joseph Farkash

New member
יואל ידידי, אל תצא עלי שהרי אני מחזיק ב-90 אחוז

מדבריך...

אבל, כקורא מהצד ,המנסה פה ושם לתרום את דעתו ותרומתו, אני מראה את האופן...הנימה של ביקורתך - היא מצלצלת כמאבק וכהתגוששות עם שאר ה"מנהיגים" בקרב כלל הנכים.

אציין רק שזה המקום האחד בו אני קורא, כותב ומשתתף. מכאן דבריי. זה ביתי.

yoelbeker

New member
אני נגד הדרך..ההתנהלות, נכון יש לי ביקורת על ההתנהלות...

כואב לי שאנשים ללא שום ניסיון...אנשים שכלל לא נבחרו מייצגים אותי ואותך וגורמים נזק....לא נגד אף ארגון ספציפית אלא על מעשיהם...
שנים צועק מעל כל במה שצריך ארגון יציג...שנים נאבקתי להקמת ארגון יציג לפי החלטת הממשלה הצרה שהנכים לא התייחסו והיות זו התוצאה.

Joseph Farkash

New member
אני נזכר שההזדמנות הכי קרובה להקמת ייצוג כזה טורפדה

בידי ממשלת נתניהו. בהשראתו ואולי אף בהוראתו, שובץ אחד מנושאי הלפיד בדירקטוריון המוסד לבידוח לאומי...ושיטת השוחד האישי הצליחה להפריד ולמשול...

yoelbeker

New member
ממש לא מדוייק, משלת נתניהו הקימה וועדה להקמת ארגון יציג

באוגוסט 2014 בראשות שופט בדימוס...הוועדה פנתה בקול קורא לנכים להביע דעה ולשתף פעולה....יודע כמה נכים פנו לוועדה מתוך כמה מאות אלפים? 22 נכים...אני פעלתי 8 שנים במאבקים להקמת הוודה...הנכים הם שלא שיתפו פעולה.

Joseph Farkash

New member
אשאל אותך שאלה קשה, ידידי יואל...

מה המידע שיכול לתת נכה קשה וקשה יום...אותו לא יכולים לספק אלפי פקידי ניידות, נכות, עו"סים ורופאים???
&nbsp
ומה בדבר המידע החשוב שיכולים לספק ל"וועדות כיסוי התחת והטיוח" כלכלנים ומומחים לניהול משקי בית, עלויות חינוך וכדומה???
&nbsp
בקיצור - כשם ששר ליצמן לא נועץ בפציינטים ובחולים...אלא ברופאים ובמומחים...כך גם יש לעשות לגבי כל אדם בחברה הישראלית.
&nbsp
מה יש ל#יין שוב ושוב את המוח בכל מספר שנים, כשקבעו כבר כל הנוגעים בדבר - מבג"צ ועד אחרוני נערי האוצר ערלי הלב - אדם חייב הכנסה מינימלית של 5000 שקל כדי לשרוד...לחיות...לשלם חשבונות...לתמוך בילדיו...לשלם מע"מ על כל מצרך ושירות ועוד ועוד מטלות החיים.
&nbsp
ממשלות האפס נתניהו ה-1 קובעות מזה 15 שנה שנכה אינו בן אדם. עובדה !

yoelbeker

New member
וועדת שוהם ביקשה חוות דעת הנכים בנושא ארגון יציג....

רצתה את חוות דעת הנכים, את עצותיהם לא את מצבם.....
כשהממשלה רוצה להקים ארגון יציג לי לך ולכלל הנכים במדינה ומבקשת את דעתנו...את שיתוף הפעולה שלנו ואתה ואחרים לא מגיבים המסקנה היא שאתה לא רוצה ארקגון יציג אלא המשך הארגונים הקקיונים שאינך יודע אפילו מי מייצג אותם.
סתם לידיעתך...כנס לארגון היציג של ארגון נכי תאונות עבודה ראה איזה הטבות יש להם (לא ארגון נכי צה"ל כי תגיב שזו המדינה) בדיונים בכנסת מופיע נציג רשמי לא עשרות ראשי ארגונים שרבים ביניהם מי באמת המייצג האמיתי של הנכים דבר הגורם לבושה, כל ההחלטות נסגרות לפני הוועדה בחדרי חדרים (האמן לי הייתי שם)...קח את המצב היום, ראשי הארגונים קופצים מקואליציה לקואליציה לפי אינטרסים אישיים...פעם נגד זליכה, כעת בעד זליכה...
ושוב...חייבים לעדכן את הקיצבאות...הדרך גרועה והתוצאות יהיו בכיה לדורות ורק כי הנכים לא הגיבו להקמת ארגון יציג.

למעלה