קצבת נכות ויציאה לעבודה

קצבת נכות ויציאה לעבודה

שלום,
אני נכה 100% לצמיתות ולפני 3 שנים התחלתי לעבוד בעבודה משרדית.
כעת קיבלתי מכתב מביטוח לאומי כי אני לא זכאי כב לקצבת נכות, וכי בעתיד, אם אני יפסיק לעבוד, אני יצטרך להגיש תביעה חדשה לקבלת קצבת נכות.
1. האם סרגע שאני מפסיק לקבל קצת נכות, מתבטלות גם כל ההנחות שאני זכאי להם מכח הנכות (הנחה בארנונה וכו')
2 האם בעתיד, כשארגיש שאני כבר לא יכול לעבוד, אני אצטרך לעבור מחדש את כל הוועדות של הביטוח לאומי לקבלת קצבת נכות?

3. אם אני מצמעם את גובה המשרה עד לשכר של 2700 ש"ח, זה מחזיר לי באופן אטומטי את כל הזכיות שלי?
תודה מראש

yoelbeker

New member
יש הנחות בהתאם ל % אי כושר ויש הנחות בהתאם ל% רפואית

אם מבטלים לך את % אי כושר אז יש לך בעיה.
אכן תצטרך לעבור וועדה....
עצתי לך...אם יכול לצמצם את השכר ל 2700 ש"ח למספר חודשים כי יש דיבורים על ביטול חוק לרון ואז לא תהיה לך בעיה.

ואם אני מצמם את השכר לטווח של בין 2700-5800

שזה השכר המקסימלי לקבלת קצבת עידוד, אני ימשיך לקבל קצבת עידוד גם לאחר 3 שנים?
כי 2700 ש"ח בהנחה של שכר מינמום+ נסיעות, זה עבודה של יומיים בשבוע, קשה לרות מעסיק שיקבל זאת.
לגבי ביטול חוק לרון-הלואי ואתה צודק. אבל זה נראה לי לא יקרה עם כל הועדות שמקימים פה כל שני וחמישי.. וכל אחד שמקים לו ארגון

yoelbeker

New member
גם צודק...

עצתי לך לשלוח מייל לביטוח לאומי ולשאול את השאלה הזאת...תקבל תשובה בכתב, ותנהג בהתאם לתשובה....
אני חושב שדווקא בחוק לרון יהיה שינוי, בקיצבאות לא כל כך בטוח כי רוצים לעודד נכים לצאת לעבודה.

shok3939

New member
פשוט השתכרת מעל 5800 ש"ח 3 שנים

אם אתה עבדת מעל 3 שנים רצופות עם קצבת עידוד אז תאבד את הקצבה אבל לא את ההטבות.עכשיו זה השתנה.השאלה אם השתכרת מעל 8200 ש"ח אז שם כן יש בעיה.אני מציא לך להוריד לחודש אחד את השתכרות ל2600 בערך ולהביא להם את התלוש.
הנה השינוים אחרונים.קצבת עידוד בוטל ורק אם תעבור 8200ש"ח יחיד אתה יכול לאבד את הקצבה.בהצלחה

shok3939

New member
תדפיס את הדף הזה

ולך אליהם.כאן כתוב שאחרי 36 חודשיים אין בדיקה מחדש.הכל לפי חוק ההסדרים.

yoelbeker

New member
לא מוזכרות ההטבות בגין אי כושר\נכות רפואית

עם הפסקת קבלת קיצבת הנכות....
ושוב....לשאול במייל את מחלקת הנכות בביטוח לאומי את כל השאלות....עדיף שתהיה לך תשובה מוסמכת ביד הממוענת אליך מאשר חוק הסדרים זה או אחר הניתנת לפרשנויות שונות.

זה השינויים בנכות כללית בוטל המונח קצבת עידוד

חוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - נכות כללית
שינויים המיטיבים עם מקבלי קצבת נכות כללית
הגדלת הקצבה החודשית הנוספת (קח"ן)
קצבה חודשית נוספת משולמת לנכים שנקבעה להם דרגת אי כושר להשתכר בשיעור של 100%. בעקבות תיקון בחוק, החל בחודש ינואר 2017 הורחב מעגל הזכאים, והקצבה הנוספת תשולם לנכים עם דרגת נכות רפואית בשיעור 40% ומעלה (במקום 50% ומעלה). בנוסף יוגדלו סכומי הקצבה הנוספת לשאר הזכאים. התוספת לקצבה החודשית הנוספת תגדל מ- 44 ₪ ועד 150 ₪ לפי שיעור הנכות הרפואית.
סכומי הקצבה הנוספת (קח"ן) מינואר 2017

ביטול שלילת קצבת נכות עקב תשלום דמי מחלה
החל מ- 1.1.17 מי שמקבל דמי מחלה ממעבידו, יוכל לקבל קצבת נכות כל עוד הוא עומד במבחן ההכנסות.
מבוטחים שנדחו עקב תשלום דמי מחלה במהלך שנת 2016 ובינואר עדיין מקבלים דמי מחלה - מתבקשים לשלוח 3 תלושים אחרונים למחלקת נכות בסניף המטפל כדי לבדוק את זכאותם לקצבה.

ביטול הבדיקה מחדש של כושר ההשתכרות לנכה שהשתלב בעבודה
נכה שהפסיק לקבל קצבת נכות עקב עלייה בהכנסותיו ויש לו דרגת אי כושר תקפה, יוכל לחזור ולקבל קצבה ללא בדיקה מחדש.

תיקונים בחוק לרון שיעודדו אנשים עם מוגבלות להשתלב בשוק העבודה (ייושמו עד ל 1.7.17):
הוגדל סכום ההכנסה מעבודה שניתן להרוויח ולהמשיך לקבל קצבה מלאה - כלומר, התחלת הקיזוז מהקצבה תהיה משכר בסכום 2,745 ₪ (29% מהשכר הממוצע) במקום 2,031 ₪ (21%% מהשכר הממוצע) כיום, כך שסכום הקצבה יחד עם השכר מעבודה יהיה בגובה שכר המינימום לפחות ( כ-5,000 ₪).
ביטול חלוקת הזכאים לקצבת נכות לקבוצה א' ולקבוצה ב', וקביעת רף הכנסה אחיד לכלל הזכאים, בשיעור 60% מהשכר הממוצע 5,804 ש"ח (החל ב- 01.01.2017)
ביטול המונח "קצבת עידוד"- כך שמי שהכנסותיו יעלו על 60% מהשכר הממוצע 5,804 ש"ח (החל ב- 01.01.2017) ימשיך לקבל קצבת נכות, ויוכל להגדיל את הכנסותיו ללא צורך ב - 12 חודשי זכאות לקצבה, כפי שנדרש עד כה.

איגורג

New member
נכה שמפסיק לעבוד מקבל קצבה בחזרה באופן אוטומטי? הבנתי נכון?

"ביטול הבדיקה מחדש של כושר ההשתכרות לנכה שהשתלב בעבודה
נכה שהפסיק לקבל קצבת נכות עקב עלייה בהכנסותיו ויש לו דרגת אי כושר תקפה, יוכל לחזור ולקבל קצבה ללא בדיקה מחדש."
&nbsp
כלומר גם אני בלי קצבה כבר מעל 10 שנים ואפסיק לעבוד (לא שאני מתכוון חלילה) אקבל את הקצבה בחזרה באופן אוטומטי?

אבל זה המכתב שקיבלתי מהביטוח לאומי לפני כחודשיים

ציטוט: מה יקרה אם בעתיד תפסיק לעבוד או שהכנסותך מעבודה יופחתו?
תחזור לקבל קצבת נכות ללא צורך בבדיקה נוספת עד 03/2020. לאחר תאריך זה תוכל להגיש תביעה חדשה לקצבת נכות
כלומר כן צריך ועדה נוספת! אני מבין נכון?

yoelbeker

New member
כמו שהצעתי פה...לשלוח מייל לביטוח לאומי

ולקבל חזרה תשובה כאסמכתא כתובה.
אנחנו לא משפטנית ולכל חוק יש הסברים לחוק....
איגור נראה לי שנושא חוק לרון לא יהיה רלוונטי בתקופה הקרובה לפי הכתבות היומיות בעיתונות, אם אתה לא במצב הכתוב בחוק חבל להוציא אנרגיה להבין דבר שבקרוב ישתנה (מקווה לטובה).

איגורג

New member
כרגע חוק לרון לא רלוונטי עבורי

ומקווה שלא יהיה עוד הרבה שנים. שאלתי למקרה שמישהו יודע.
אגב המצב שלי הוא בכלל מוזר. הפסקתי לקבל את הקצבה לפני חוק לרון ובתדפסים של ביטוח לאומי אי כושר שלי מופיע בתור 0%.

yoelbeker

New member
הוא לא מוזר, אנסה להסביר....

% אי כושר ניתנים לנכה שאיבד בגלל נכותו 50% מכושר הכנסותיו או שבגלל נכותו אינו מסוגל להשתכר כפוף לתנאי החוק....אם אתה משתכר מעל למותר אכן % אי כושר שלך הוא 0.
במקביל כנראה יש לך % נכות רפואית זה לא משתנה ולא שייך לאי כושר.
בנושא חוק לרון מקווה שבקרוב מרוב וועדות יהיו החלטות לגביו.

איגורג

New member
התכוונתי שאני במצב מוזר בגלל שלא הייתי בחוק לרון

לכן אם הוא יעודכן לא בטוח שזה ישפיע עלי.
השאלה היא האם לפי לרון מי שמפסיק לקבל קצבה יש לו 0% אי כושר
כי אם זה המצב איך יתכן שהקצבה תחזור באופן אוטומטי? הרי לפי מאגר מידע של ביטוח לאומי הבנאדם כבר בלי "אי כושר". איך ידעו קצבה של איזה אחוז אי כושר להחזיר לו. לפי 75%, 80%? הם לא מספיק מתוחכמים לשמור היסטוריה ולבדוק כמה היה.
לפםי החוק הישן לא הייתה בעיה שאחוזי אי-כושר מתאפסים כי בנאדם שהפסיק לקבל קצבה וחוזר לקבל אותה חייב בכל מקרה לעבור את הוועדה מחדש שבה יקבעו לו את אחוזי אי כושר.

למעלה