זכויות לגבי דום נשימה בשינה

זכויות לגבי דום נשימה בשינה

מישהו יודע? מהן זכויותיו בביטוח לאומי? מס הכנסה ? וכו..

אשמח לכל פיסת מידע ..
למי שיש ניסיון אודה לו ממש על שיתוף מצידו..

תודה ושתהיה רפואה שלימה לכל
מי שזקוק במהרה. אמן.

yoelbeker

New member
בגין נכות לא מקבלים קיצבאות

קיצבת נכות יקבל נכה אם איבד 50% מכושר השתכרותו, יגיש תביעה לביטוח לאומי, יצרף מסמכים רפואיים עדכניים...ואם הוא מתאים לתקנון, יוזמן לוועדה רפואית.
במס הכנסה צריך לעבור וועדה רפואית במס הכנסה...במס הכנסה הוועדה היא לנכות רפואית וכדי לזכות בפטור צריך כות משוקלל
ת של 98.2%

ראשית , תודה על תשובתך,שנית

1. אשמח לדעת מהן בכל זאת הזכויות בביטוח לאומי למי שסובל מדום נשימה בשינה ברמה בינונית + ? ( גם אם זה לא קצבה שמשולמת לו)

2. במידה ויש לו רשיון נהיגה , האם הרשיון עלול להיפגע במידה והוא יגיש תביעה לזכויות לו מגיעות בביטוח לאומי בעקבות דום נשימה בשינה?

תודה מראש על כל פיסת מידע מדוייק ורלוונטי...

yoelbeker

New member
יש רשימת מחלות שהחולים בה מועברים ישירות למרב"ד

והוא מזמן את החולים לבדיקת כשרות נהיגה...אם אתה מטופל בקופת חולים\בית חולים, משרד התחבורה דרך המרב"ד היה יודע.

ההטבות של ביטוח לאומי הם בהתאם ל % אי כושר שנקבע לך...
יש מעט הטבות שהן בעקבות % נכות רפואית כמו נסיעה בהנחה בתחבורה ציבורית, או בבזק...וכמובן מסה הכנסה כמו שכבר הסברתי לך

יפה521

New member
עצה

בגלל שזה משהו שאין עליו קביעה חד משמעית והרוב לא מקבלים ומדובר בתהליך לא פשוט של תביעה הייתי אומרת לך שעדיף שתפנה לעורך דין שמתמחה בנושאים דומים... בן אחותי נעזר בעורך דין וככה גם התקצר התהליך וגם הוא ידע בדיוק מה לעשות ואיך ...

yoelbeker

New member
אם נפגע כושר השתכרותו יכול להגיש לבד....חבל על הכסף

אם לא נפגע כושרר השתכרותו לדעתי חבל על הכסף...תנאי ראשוני הוא פגיעה בכוש ההשתכרות....
מה שכן אם משתכר ומשלם מס הכנסה יכול לבקש וועדה רפואית..במס הכנסה זה רק נכות רפואית ויכול להיות שהליקוי שווה 98.2% ואז תהיה פטור ממיסים ותוכל גם לקבל החזרים 6 שנים אחורה...

שלום , ותודה על התשובתך ,לא הבנתי למעשה מה הכוונה

ליקוי יהיה 98.2% = 98.2% נכות?
לזה הכוונה?
ואיך מוכיחים להם שזה פגע בכושר ההשתכרות?
תודה לכם .

yoelbeker

New member
במס הכנסה אין קשר לאי כושר...אלא לנכות רפואית...

יש נכים רבים בעלי 100% נכות רפואית העובדים ולא מקבלים קיצבאות נכות ויש להם פטור ממס הכנסה...
תגיש תביעה למס הכנסה...תיגש למס הכנסה בקש טופס תביעה. שלם אגרה..מלא את הטופס צרף אישורים רפואיים עדכניים...רצוי לא חוות דעת רפואיות בתשלום שאין להם עיקבות בתיקך הרפואי בקופת חולי\בית חולים בה מטופל ושלח למס הכנסה..אין לזה כל קשר לביטוח לאומי מלבד שהוועדה הרפואית נערכת בביטוח לאומי בגלל הלוגיסטיקה בלבד.

תודה על תשובתך, מה הכוונה להגיש טופס תביעה במס הכנסה

1. תביעה לגבי מה? איך אני עושה זאת? איפה לגשת?
2. תביעה ממס הכנסה יכולה לזכות אותי בפיצויים מהם?
3. בביטוח לאומי צריך להגיש תביעה בנפרד?
4.האם התכווונת במספר 98.2% כאחוזי נכות? נשמע קצת מפחיד האמת.
תודה רבה על כל פחסת מידע..ועל הסיוע..

yoelbeker

New member
תביעה להיבדק בוועדה רפואית

גש לרשות המיסים באזורך..יש טופס מיוחד שעליך למלא אותו...לצרף מסמכים, לשלם אגרה ולהחזיר אותו לרשות המיסים...בוועדה זו בודקים אך ורק % נכות רפואית..בשונה מביטוח לאומי שם הוועדות יעודיות כאן במס הכנסה בודקים את כל הליקויים שלך..אפילו לחץ דם, כולסטרול..אפילו ציפורן חודרנית מקבלת % והכל בצורה משוקללת, אם תקבל 98.2% נכות רפואית..תוכל לקבל חזרה את כל המיסים ששילמת ב 6 שנים אחרונות ופטור ממס הכנסה..אין כאן קיצבאות.
ביטוח לאומי זה סיפור אחר..שם יבדקו את אובדן כושר העבודה שלך...אם תקבל בביטוח לאומי 100% נכות רפואית יכול להיות שאם תיגש עם הפרוטוקול של הוועדה למס הכנסה תקבל פטור במיידי ללא וועדה.

אם אין לך הכנסות החייבות במס..הוועדה במס הכנסה מיותרת.

תודה על תשובתך, אשמח לדעת משהו מאוד חשוב

אחרי הכל, על דום נשימה בשינה כמה אחוזי נכות יש במס הכנסה לדעתך?
דבר נוסף, מאיפה אתה ממליץ להתחיל את כל התהליך? מביטוח לאומי ? או ממס הכנסה?
ואחרי הכל, אחרי שמחליטים על אחוזי נכות מסויימים, האין זה עלול לפגוע בעתיד שלי פה במדינה במידה וארצה לעבוד בעבודות ממשלתיות ומכובדות?
תודה מראש לכל המסייעים...

yoelbeker

New member
רק הוועדה מחליטה על % נכות...אל תשמע חוות דעת.

אם בגלל המחלה שלך איבדת 50% מכושר הכנסתך לך דרך ביטוח לאומי...
אם הכנסתך אינה בגובה השכר הממוצע במשק הוועדה במ הכנסה לא תעזור לך..אין שום הטבות....

נכים עובדים במקומות מכובדים כמו שופטים, עו"ד, רואי חשבון.מהנדסים מכל הסוגים ובכל משרדי הממשלה למה שהנכות פגע בך אם אתה טוב במקצוע שלך?

שלום לך, ותודה על תשובתך. האמת מאיפה אתה יודע שיש

לא מעט נכים במשרות מכובדות כמו שציינת?
מהנדסים,שופטים,עורכי דין ורואה חשבון..
איך אתה יודע שיש אנשים שהוגדרו כ'נכים' והם במשרות ממשלתיות?
תודה לך על תשובתך.

yoelbeker

New member
שמעת על השופט רוזן? זה ששפט את אולמרט? נכה פוליו

יש שופטת בדימוס שכחתי את שמה..יו"ר ארגון הגג של הנכים..(עוד ארגון קקיוני)..גם היא נכה...מכיר חוקרים בכורים בדימונה ושורק..ברפא"ל. בבי"ח מאיר יש רופא אורטופד...נכה.
חברי כנסת נכים..מכיר?...לפני הכנסת היו עיתונאים, עורכי דין..רופאים, קארין אלהרר הייתה בכירה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן..מיקי רוזנטל היה עורך בידיעות אחרונות...דודו רותם ז"ל לפני שנבחר לכנסת היה בין עורכי הדין הבכירים בירושלים...מכיר אישית עובדים במשרד האוצר, במכון התקנים, במשרדי הכלכלה שהם נכים...מכיר רואי חשבון, רופאים, עורכי דין, הייטקיסטים שהם נכים...
מנכ"ל בנק הפועלים.פינטו שמו..שמעת עליו? נכה....
רוצה עוד?
ידידי הנכות היא בראש!!! בלבד.....כשתחשוב כנכה..תשדר נכות ומסקנות זה מה שתקבל חזרה מהחברה..כשתשדר מוגבלות ומנגד..רצון והתנהגות ככל האדם..יתייחסו אליך בהתאם.

ראשית , תודה לך על תשובתך. תראה אני לא הבן אדם

שאוהב לשדר 'מסכנות', הבעיה שהחיים שלי באמת אבל באמת לא פשוטים...
כל מה שאני כתבתי לך שזה אולי עלול לפגוע במקומות עבודה מסיבה ממש ממש פשוטה. כל המקומות עבודה ( כמעט כולם) ביקשו ממני בחלק מחתימת החוזה ויתור כתב על 'סודיות רפואית' , לצערי הרב ( ממה שאני נתקלתי במקומות עבודה ) היא ש'לחטטנות' אין קץ. וכל ה'חטטנות' הזו רק עלולה להזיק .
(א לא כך ,מדוע מבקשים 'ויתור סודיות רפואית'? כדי להוסיף לך במשכורת? זה בטוח לא...)
מבין למה התכוונתי...?

yoelbeker

New member
מוזר...רק למשרדי ממשלה מותר לבקש ויתור סודיות רפואית.

איני יודע מה המקצוע שלך..אולי גופני ואתה נכה..אז מפחדים..
לפי החוק אסור לקפח אותך מבחינת שכר מעובדים לא נכים..אלא אם אתה בשכר מינימום מתואם...ואסור לבקש ממך כתב ויתור סודיות רפואית אם לא מבקשים מכלל העובדים בעסק.
אני עובד מגיל 18...עברתי מספר מעבידים ומעולם לא ביקשו אישורים רפואיים..בדקו אך ורק את התאמתי ויכולותי המקצועיות.

אני עבדתי במקומות שונים ...וזכור לי שהרבה מאוד מקומות בהם

עבדתי החתימו אותי על ויתור סודיות רפואית..וחתמתי להם.
אני לא מוגדר נכה , ובכל עבודות שהלכתי לא הכרתי אנשים מראש ..( ככה שלא בטוח שהייתי יכול לדעת אם מקפחים אותי ביחס לשאר או לא גם שאני לא נכה..לדעתי קופחתי לא חת..אבל מי כבר יספר לך את האמת?! לא שגם דיברתי על זה במקומות עבודה...)
אגב בכמה מקומות בהם עבדתי מצאת את עצמי מפוטר על לא עוול בכפי כעבור 3/4/5 חודשים...על דבר כזה ניתן לתבוע משהו מהמדינה שמפטרים אותך בכל פעם?

yoelbeker

New member
אם פיטרו בגלל הנכות אז כן..זו אפליה ויש חוק נגד...

אם פיטרו אותך כי לא התאמת..אל תבוא למעביד בטענות....
ושוב...תלוי מה המקצוע שלך שמבקים ממך ויתור סודיות...בגדול זה אסור...על פרטים אישיים של אזרח יש חיסיון הכולל את הפרטיםהרפואיים שלו.

שלום לך, אז ככה..איני מוגדר נכה..ויחד עם זאת פוטרתי לא פעם

על לא עוול בכפי , כן..על לא עוול בכפי..( אם תשאל אותי מדוע , אני משער כי אני לא טיפוס ש'ילקק' ל'בוסים' שלו.כן כזה אני, אבל את העבודה עשיתי על הצד הטוב ביותר שרק ניתן לעשות...וזה שבפיטורים אומרים לי ש'לא הייתי מקצועי' אני את האמת יודע שזה קילשאה לכסות שנועדה לכסות את עצמם).
והנה לך, עצם זה שהם ביקשו ממני לחתום על וויתור סודיות רפואית מוכיח לך שיש לא מעט מקומות עבודה שפועלים בניגוד לחוק. ( אני לא ידעתי שאסור להם להחתים אותי , ואני יכול לשער שאם הייתי יודע שזה אסור ולא הייתי חותם להם הם כנראה לא היו מקבלים אותי לעבודה ..כי הם לא חייבים לקבל אותי ויש הרבה מאוד מעומדים....)
גם הפיטורים שלהם היה משהו אסור..אבל כנראה שזה לא ממש מעניין אותם החוק בלשון המעטה והם פוגעו בזכויות שלי לא פעם..

yoelbeker

New member
ידידי..כאן זה פורום זכויות נכים לא זכויות עובדים....

חפש בפורמים של תפוז פורום מתאים ופרסם שם....

למעלה