החזר כספים עבור רכב מיוחד לביטוח הלאומי

קוסטיקה

New member
החזר כספים עבור רכב מיוחד לביטוח הלאומי

שלום רב
בתי בת ה-13 נפטרה.
ברשותנו רכב מאובזר, קאדי מאקסי עם רמפה (ללא מעלון אם זה משנה),
אוטוטו בן שנתיים.
אני מבין שאני צריך להחזיר כספים לביטוח לאומי.
האם כלכלית כדאי לי לבקש "סגירת חשבון" (החזר) מול הביטוח הלאומי היום/מיידית או לדחות זאת לקראת תום 12 חודשים מהפטירה.
האם התשובה היא חד משמעית או שמא תלויה בהתפתחות המחירון או
כל משתנה אחר.
תודה

yoelbeker

New member
משתתף בצערך....

תבדוק אם חישוב החזר ההלוואה העומדת הוא מיום הפטירה או אחרי 12 חודש ואם בתקופה זו מחייבים ריבית על יתרת ההלוואה, קח בחשבון שיש גם ירידת ערך כל חודש...

אישית אם הייתה לי אפשרות, הייתי מחזיר את הרכב...לך תדע איזה תקנות יתקינו בעתיד..(בתוך ה 12 חודש..) היום אתה יודע כמה צריך להחזיר..מה יהיה בעתיד לך תדע....

קוסטיקה

New member
המשך

ראשית תודה!!
שנית, שאלתי לאחר שבדקתי בעצמי, אך ברצוני לוודא שאני מבין נכון ולא טועה.
לפי מה שרשום באתר בטל"א (העתקתי מטה), ובהנחה כמובן שהתנאים לא ישתנו, אזי:
שיעור ההלוואה העומדת מתוך מחיר הרכב בעת שנרכש הינו נתון קבוע בו לא יחול שינוי, מחיר הרכב במועד הקובע ירד ככל שהמועד הקובע ידחה, ולכן ככל שאמתין יותר (עד 12 חודשים) אדרש להחזיר פחות כסף לבטל"א...

אודה להתייחסויות.

האם מישהו יודע מניסיון אם באמת הביטוח הלאומי מסכים לדחייה של 12 חודשים לצורך החישוב או שבכל מקרה הוא מבצע את החישוב לפי מועד הפטירה?

2. מי שמחזיר הלוואה עומדת, ואינו מקבל הלוואה עומדת חדשה
סכום ההחזר של ההלוואה העומדת במקרים שיש להחזיר את ההלוואה ואין זכאות להלוואה עומדת חדשה, מחושב על-פי שיעור ההלוואה העומדת מתוך מחיר הרכב בעת שנרכש, כפול מחיר הרכב ב"מועד הקובע" (היום שבו אירע אחד מן המקרים המחייבים את החזר ההלוואה העומדת, לדוגמה - היום שבו נמכר הרכב).

מוגבל בניידות שנפטר, ה"מועד הקובע", לחישוב החזר ההלוואה שקיבל יהיה היום שבו מלאו 12 חודשים לפטירתו, או היום שבו הוגשה הבקשה להחזר ההלוואה העומדת - המוקדם מבין השניים.

במקרים שהמוסד דורש את החזר ההלוואה העומדת, והחוב לא מוחזר בתוך חודשיים מן המועד הקובע, תחול עליו ריבית שנתית בשיעור של 2.1% (נכון ל-11.2016) שיעור זה משתנה מעת לעת.

כדי להחזיר את ההלוואה העומדת - בין שההחזר הוא ביוזמת המוגבל בניידות ובין שהוא נעשה על–פי דרישת המוסד לביטוח לאומי - יש לקבל אישור להחזר ההלוואה מן המוסד לביטוח לאומי. את התשלום יש לבצע בבנק ולהמציא למוסד אישור על כך.

yoelbeker

New member
ממילא תקבל פחות עבור הרכב בעוד 12 חודש

כך שאינך מרוויח כלום.....
אם כך כתוב באתר הביטוח הלאומי (מה שהעתקת) אז זו הדרך שבה הם נוהגים
עצתי לך לשלוח מייל למחלקת הניידות דרך את הביטוח הלאומי ולשאול את שאלותיך, ויהיה לך מסמך רשמי לשאלותיך

קוסטיקה

New member
נכון צודק,

מצד שני לפעמים נוח לדחות את הטיפול בנושא,,,
לא אומר שזה תמיד חכם לדחות אבל נוח זה כן...
ואם אחליט להשאיר את הרכב אצלי אז זה לבטח כדאי.
תודה.

yoelbeker

New member
אצלי חובות זה לא נוחות..זה כאב ראש...

אם זה רכב וואן מאובזר, הרכב כולו (מלבד מקדמה) מומן על ידי ביטוח לאומי, כך שגם אם תשאיר אותו אצלך זה כמו לרכוש רכב חדש מבחינת הכספים שתעביר לב.ל.

למעלה