שתי שאלות

donyy1

New member
שתי שאלות

בקשר להעלאת הקצבה... האם מלבד העלאה שכבר היתה תהיה עוד העלאה? לפי מה שהבנתי העלאה היא גם לקצבה וגם לקח''ן נכון? וכרגע היתה העלאה רק לקצבה עצמה ולקח''ן תהיה בעוד כמה חודשים ביטוח לאומי ביקש הערכה עד מאי, זה נכון? או שזו היתה העלאה היחידה?

ועוד שאלה... מה ששאלתי למעלה נוגע לבן משפחה שלי שמקבל נכות, ועכשיו השאלה היא לגבי; אינני מקבל קצבת נכות ואני רוצה להגיש בקשה למסות לקבל קצבת נכות כללית. יש מסמכים מפסיכיאטר שטוען שאינני יכול לעבוד נפשית והוא מעריך שיש לי אספרגר. יש לי צילום שגילו לי הסתיידות בכתף ורופאה תעסוקתית ואורטופד רשמו לי שיש לי מגבלה על עבודה פיזית.

האם כל המסמכים האלה מספיקים לדעתכם? אם לא מה הייתם מעריכים שאני עוד צריך?

yoelbeker

New member
נכון לעכשיו אין שום העלאה בשום קיצבה, יש הצעות חוק

בנושא תביעה לקיצבת נכות...אתה צריך להוכיח לוועדה שבגלל הליקויים שלך איבדת 50% מכושר השתכרותך...ולא בגלל המחלות שיש לך...לא נותנים קיצבבה בגלל מחלות.

donyy1

New member
עבדתי בעבודה חמש שנים

והתפטרתי בעקבות מצבי וכרגע אני לא עובד כי אינני מסוגל. זה מספיק הוכחה?

yoelbeker

New member
תצטרך להוכיח שהליקויים שלך פוגעים בעבודתך

יבדקו באיזו עבודה עבדת ואיך זה פגע בך....זה לא פשוט..
מקווה שהתפטרת בעקבות בדיקה של רופא תעשייתי

donyy1

New member
ברופא תעשייתי הכוונה לרופא תעסוקתי?

אז ככה, כן. בגלל הממצאים של הרופאה התעסוקתית אני מסיים את עבודתי. הודעתי להם אבל עוד לא קיבלתי מכתב מהם ואני עוד עובד שם לחודש הקרוב. איך אני אמור להוגיח שהעבידה הסתיימה בגלל הממצאים של הרופאה התעסוקתית?

yoelbeker

New member
אם הליקוי שיש לך מפריע לעבודתך את זה תצטרך להוכיח

אם יש לך מכתב עדכני מרופא תעסוקתי זה יכול לעזור.

donyy1

New member
אבל...

הרופאה אומנם רשמה לי לא לעבוד בעבודה פיזית מאומצת שזו מהות כל העבודה שאני עושה והתפטרתי אחרי זה בגלל זה. אבל איך אני מוכיח את זה שזה היה מזה? והאם יהיה לי יותר טוב אם אני אתפטר בגלל העניין או שהם יפטרו אותי בגלל העניין? או שזה לא משנה?

donyy1

New member
אני שואל כי אני יכול לגרום לפטר אותי

האם עדיף לי שהם יפטרו אותי או שאני אתפטר?

yoelbeker

New member
איני יושב בוועדות, אתה שואל כאילו אני יושב שם...

בתקנות שמצרף כאן כתוב שבגלל לקותך אינך יכול להשתכר או שכושר ההשתכרות שלך ירד בבת אחת או בהדרגה עד כ 50%.
אם יש לך מכתב מרופא תעסוקתי, יש לך אישורים רפואיים, יש לך הוכחות שאינך יכול להשתכר או איבדת 50% מכושר השתכרותך...תגיש תביעה..מה כבר אתה יכול להפסיד? לדעתי ההתפטרות לא תזרז כלום תמתין לתשובת הוועדה
הנה החוק: [URL]https://www.btl.gov.il/benefits/Disability/Pages/%d7%94%d7%96%d7%9b%d7%90%d7%99%d7%9d%20%d7%9c%d7%a7%d7%a6%d7%91%d7%aa%20%d7%a0%d7%9b%d7%95%d7%aa%20%d7%97%d7%95%d7%93%d7%a9%d7%99%d7%aa.aspx[/URL]

donyy1

New member
אני שואל כי חשבתי שאולי אתה מבין

שאלה אחת אחרונה אז... אתה אז ממליץ לי לא לעזוב את עבודתי? אבל אם אני עוד עובד אז בטוח לא יתנו לי לא? הדרך היחידה בה נותנים למישהו לפי מה שהבנתי זה אם הוא לא עובד והוא מוכיח למה הוא לא עובד ולא מסוגל לעבוד.

yoelbeker

New member
לא קשור אם עובד או לא...

מה שחשוב הוא אם בגלל הליקוי שלך איבדת 50% מכושר השתכרותך...יש נכים שעובדים ומקבלים קיצבת נכות.
מה שאני יודע עניתי לך...את השאלות ששואל תוכל לדעת רק בהחלטות הוועדה..

למעלה