הפחתה משמעותית בקצבה וחוב גדול

bleinst

New member
הפחתה משמעותית בקצבה וחוב גדול

שלום,

אני מקבל קצבת נכות כללית. 50 אחוז רפואית ו75 אחוז דרגת אי כוש יציבה.
אני עובד בשלושת רבעי משרה.

רציתי להוציא אישורים ואני רואה שיש לי חוב של 10,000 ש"ח. שלחו לי מכתב שבגלל שאני עובד אני מקבל 1,400 ש"ח קצבה אבל לא ידעתי שיש לי חוב כזה גדול, ואני גם מרוויח בסביבות 3,500 ש"ח בחודש.

זה מלחיץ אותי ואני רוצה לדעת האם יש גוף או עו"ד שיכול לסייע לי מול ביטוח לאומי. זה לא בסדר שלוקחים לי כל כך הרבה מהקצבה. אני חשבתי לעזוב את העבודה בגלל זה כי זה מלחיץ אותי. וגם החוב הזה, אני לא מבין למה הם מענישים מי שעובד

yoelbeker

New member
מי שמקבל קיצבת נכות ומשתכר מעל 2,200 ש"ח חייב לדווח לב.ל.

כשמילאת תביעת נכות לביטוח לאומי התחייבת בחתימתך לדווח על כל שינוי שיחול במצבך....כשהתחלת לעבוד הייתי חייב לדווח לביטוח לאומי, לשלוח כל ריבעון את תלושי השכר להתחשבנות....
מה שאתה כן יכול לעשות זה לבקש פריסת החוב לשנים רבות...אם מצבך הכלכלי קשה תוכל לכתוב להנהלה בירושלים יש וועדת חריגים....

bleinst

New member
אני בכלל לא ידעתי שצריך לדווח

כשמילאתי את הטפסים האלה לא הייתי במצב הכי טוב...בלשון המעטה.
ואני חושב שהיו צריכים לשלוח איזשהי הודעה, תזכורת מדי פעם שצריך לדווח.
עכשיו אני צריך לשלם 10,000 ש"ח? אני לא יכול לעשות משהו? לכתוב להם מכתב שמסביר שלא ידעתי על הדבר הזה בכלל?
זה ממש מתסכל אותי ואני חושב שהם צריכים להתחשב. אני מבין שמבחינתם אני לא הייתי בסדר אבל לא ידעתי על החוק הזה שצריך להודיע

yoelbeker

New member
אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש לצערי...

מבין אותך...כל אחד שמגיש תביעה לקיצבת נכות מצבו לא טוב...מילאת תביעה, חתמת...לא ידעת על מה חתמת? יש אתר של הביטוח הלאומי, יש פורומים....
כבר כתבתי לך מה לדעתי יכול לעשות בנושא זה...
סכום החישוב הוא לפי הברוטו לא הנטו.

למעלה