הפתעה!! ירידה במיסים החלים על רכב יציג

mazliah11

New member
הפתעה!! ירידה במיסים החלים על רכב יציג

עד מתיי וכמה אפשר לחלוב את הנכים?
בסוכניות למכירת רכב הכינו אותנו לעליית מחירים בתחילת2017 בגלל שינויי בתעריפי המיסים שיחולו על רכבים חדשים ,והנה זו הפתעה, המסים החלים על הרכב היציג עם מנוע 2000 סמ"ק שמאשר הביטוח לאומי ירדו החודש 1/2017 ב19%!!! ביחס למחיר הרכב היציג שהיה בדצמבר 2016. סך המיסים החדשים החלים על רכב 2000 סמ"ק ירד להלוואה עומדת ל59,906שח לעומת חודש שעבר שעמדו על 73,831 למישהו יש הסבר הגיוני? האם גם מחיר הרכב היציג ירד בהתאם?.

yoelbeker

New member
עוד אין פרסום לסניפים..מהיכן לקחת את הנתונים?

עד שאין פרסום רשמי איני יכול להגיב...
אגב מה מעניין אותך המיסים? הרי המדינה משלמת לא אתה....

yoelbeker

New member
לא מדווייק

בכל מקרה תקבל את ההלוואה העומדת שאושרה לך ואם המיסים הם פחות אז יחסית....

mazliah11

New member
הנה זה המכתב שקיבלתי מהבוקר!!

וכן יש חשיבות רבה למס החל על הרכב היציג כאשר רצוני לרכוש רכב אחר מאותה קטגוריה ואשר המיסים שלהם גבוהים יותר, כך שמימלא אצטרך להוסיף יותר פפלינוס.

yoelbeker

New member
ממש לא מדוייק..כי זה אותו יחס

תמיד יהיה ההפרש בין המיסים של הרכבים ם...אם המיסים של ההלואה העומדת יורדים..אזי יורדים גם המיסים על הרכב האחר שרוצה לקנות כך שההפרש ישאר תמיד.....

איתן500

New member
מיסים על רכב יציג

מצ"ב חוזר הביטוח הלאומי לחודשים דצמבר וינואר כפי שפורסם עי הביטוח הלאומי:
ל 4.12.16"
https://www.btl.gov.il/benefits/Hoz... מספר 2057 - סכום המיסים לחודש דצמבר 2016.pdf
ל 1.1.17:
https://www.btl.gov.il/benefits/Hoz... מספר 2060 - סכום המיסים לחודש ינואר 2017.pdf
על רכב מייצג עד 1800 שמק יש דווקא עליה בסכום המיסים של כ 3000 שח.
על רכב מייצג עד 2000 סמק יש ירידה של כ 4000 שח.
הכל לפי השינויים בשער המטח כאשר שווי הפטור נקבע ביום השחרור מהמכס.
אני לא רואה ירידה של 19 אחוז.

mazliah11

New member
לא ברור לי ההפרש

בין מה שכתוב בחוזר של ביטוח לאומי לבין הכתוב במכתב שקיבלתי בבוקר שמראה הפרשים גבוהים בהלוואה.עדיין מחפש תשובה למי שיודע.

yoelbeker

New member
ושוב..לא הבנתי מה חשוב לך במיסים ממילא לא אתה משלם

אם תרכוש רכב אחר מהמייצג שהמיסים שלו גבוהים מסכום ההלואה שקיבלת תקבל את מלוא הסכום..אם תקנה רכב שהמיסים שלו נמוכים מהסכום שקיבלת תקבל יחסית....
את הנתונים לוקח הביטוח הלאומי מהמכס..מה לא מובן פה....

mazliah11

New member
אסביר לך במדוייק..

שים לב, בשלב ראשון הלוואה עומדת נקבעת לפי המס החל על רכב מייצג כלשהו
שלב שני סכום המס הופך להיות הלוואה בשקלים.
עכשיו לך תקנה כל רכב שתחפוץ ,בתנאי שסכום המס עליו לא יהיה גבוהה יותר מסכום ההלואה שאושרה לך בוואוצ'ר, ובאותה קטגורית רכב שאושר במרבד(לצורך העניין 2000 סמ"ק)וכך נכתב בהודעה.
"א נ ו מאשר ים % 100 )מאה א ח ו ז ( מ המ י ס י ם החל ים על הרכב הנרכש בפועל ולא י ו ת ר
מ 59,906 - ש״ח
)חמשים ותשעה אלף תשע מאות וששה שקל ב ל ב ד ( .
סכ ום זה נ כ ו ן ל י ו ם הפקת ה א י שו ר . הסכ ום ה ס ו פ י יחושב ע ״ י המכס ב כפ ו ף ל מ י ס י ם
שי ח ו ל ו על הרכב ב י ו ם שח ר ו ר ו מהמכס".
בכל מקרה אחר לא אקבל יותר מהסכום שאושר לי.
לדוגמא
קיה ספורטז' מנוע 2000 דגם בסיסי המס החל עליו הוא 55,000שח בערך לפי נתונים שקבלתי מהיבואן.
פיגו 3008GT מנוע 2000 דגם יחיד המס המשוער שיחול עליו עפ"י היבואן 80,000שח והרי לך תוספת של 20.0000שח לרכב על חשבון הנכה.
אני מקווה שהצלחתי.....!

yoelbeker

New member
ידידי מגיל 18 יש לי רכב נכים ואני היום בן 65, ...

וקניתי בחיי רכבים שונים משאושר לי...כך שאני מבין דבר אחד או שניים...
אין דבר כזה שלב ראשון או שלב שני...אתה מקבל הלוואה עומדת בהתאם לסכום המיסים לפי רכב מייצג שאושר לך נקודה!!!! בלי שום שלב....

גם אם תקנה רכב שגובה המס יהיה מעל לסכום שאושר לך תקבל רק את הסכום שאושר לך...אם תקנה רכב שהמס פחות מהסכום שאושר לך...תקבל הלוואה עומדת באופן יחסי....
זה כל הסיפור....המיסים לא שייכים לביטוח לאומי אלא למכס בלבד!!!! והסכום הסופי יהיה ביום השחרור בגלל שערי המטבעות\אביזרים שביטוח לאומי לא מממן, כי המכס הוא על רכב בסיסי בלבד...

mazliah11

New member
מה קורה במל"ל?

מה זה מבולבל, ביום ראשון קיבלתי וואוצ'ר לרכישת רכב פטור ממס 100%
שיעור ההלוואה העומדת
=====================
"אנו מאשרים % 100.00 (מאה אחוז) מהמיסים החלים על הרכב הנרכש בפועל ולא יותר
מ 59,906- ש"ח (חמשים ותשעה אלף שלוש מאות תשעים ואחד שקל בלבד.).
סכום זה נכון ליום הפקת האישור. הסכום הסופי יחושב ע"י המכס בכפוף למיסים
שיחולו על הרכב ביום שחרורו מהמכס."
היום יום שלישי קיבלתי וואוצ'ר נוסף לרכישת רכב פטור ממס 100% לאותו הרכב בסכום אחר,
שיעור ההלוואה העומדת
=====================
"אנו מאשרים % 100.00 (מאה אחוז) מהמיסים החלים על הרכב הנרכש בפועל ולא יותר
מ 59,391- ש"ח (חמשים ותשעה אלף שלוש מאות תשעים ואחד שקל בלבד.).
סכום זה נכון ליום הפקת האישור. הסכום הסופי יחושב ע"י המכס בכפוף למיסים
שיחולו על הרכב ביום שחרורו מהמכס", בכל מקרה שני הסכומים לא מתאים לכיסוי שמחושב לפי דגם הרכב שאושר לי על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים 2000 סמ"ק, יש לי אישור רשמי מביטוח לאומי וגם מקבל קיצבה לפי מנוע 2000 סמק.
עד שאפנה לבירור ביום חמישי , למישהו יש הסבר או מקרה דומה?

איתן500

New member
מה קורה במלל

לדעתי הם עלו על הטעות ששלחו לך סכום נמוך על רכב 1800 סמ"ק במקום 2000 סמ"ק וכששלחו לך את המכתב החדש טעו שוב והתיחסו שוב לרכב 1800 סמק. הפרש הסכום הזניח בין שני האישורים נובע משינויי שערי המטח.
פנה בדחיפות לפקיד ניידות לקבלת הסבר.לא ייתכן שסכום של מתחת ל 60000 שח שהוא נמוך ב10000 שח מרכב מייצג 2000 סמק זו לא טעות.

mazliah11

New member
לאחר ברור במל"ל

הבוקר פניתי לביטוח לאומי לברור, התבררו לי דברים שלא ידעתי עליהם קודם, מדוע סכום המיסים שאושר לי בוואוצ'ר שנשלח אליי אינו תואם את סכום המיסים המופיע בחוזר ביטוח לאומי לגבי פטור ממסים 100% לרכב 2000 סמ"ק.
א.בפרוטוקול המרבד אושר לי רכב בנפח מנוע 2000 סמ"ק.
ב.צויין במפורש שהרכב המתאים לי ביותר בקטגורית 2000 סמ"ק, הוא קיה ספורטז'.
"יעני סנדלו אותי" ולכן סכום ההלוואה עומדת שאקבל לעולם, הוא סכום המיסים שיחולו על דגם רכב קיה ספורטז' מנוע 2000 סמ"ק בסיסי בלבד.
כך שאינם מחויבים לדגם לרכב היציג המופיע בחוזר המופץ כל חודש.
כמשתמע מכך ביטוח לאומי הוא היבואן של קיה ספורטז' ובעל עניין בחברה

Joseph Farkash

New member
בזה אין כל חדש וזה אף חכם ונכון !

אלה מביננו - כמוני וכמוך - הנעזרים בוועדת התאמה, אכן מקבלים את המתאים לנו. זה לא עניין לרווח אלא למיצוי היכולת שלנו להשתחל פנימה והחוצה מרכב...

למעלה