ניידות ילד

yossy49

New member
ניידות ילד

שלום ותודה שקיבלתם אותי לפורום.
אני אב לילד חולה סרטן נכות 100 אחוז ונקבעו לו גם 75 אחוזי ניידות הבן מקבל קיצבת ניידות כחסר רכב. לאחרונה לצערי בשל החמרה אני שוקל לפנות ולעדה להגדיל את אחוזי נכות הניידות. ברצוני לדעת מה ההטבות שניתנות לילד עם מעל ל 80אחוז? ואם אכן ניקח רכב בהנחה זה יפגע בקצבת ניידות החודשית. תודה מראש.

yoelbeker

New member
75% ומעלה זה אותן זכויות....

תוכל לרכוש רכב אחרי ועדה רפואית במרב"ד...את קיצבת הניידות תקבל בהתאם לרכב שיאושר לך...

yossy49

New member
יואל תוכל לפרט טיפה

אפשר יותר פירוט,לדוגמא אם לקחתי רכב 1300 סמק איזה הנחה וכמה תרד הקצבת ניידות,או תתן לי דוגמא אחרת בבקשה

yoelbeker

New member
אתה צריך לקחת רכב שאושר לך ושמתאים לנכות של הבן שלך....

לא ציינת אם הילד שלך היה בוועדה בברמ"ד, אם הוא מרותק לכסא גלגלים....
אגב הלוואה עומדת ל 1300 סמ"ק היא רק עד 75% נכות....מצ"ב קישור לסכומי הלוואה עודמת באוקטובר...[URL]https://www.btl.gov.il/benefits/HozrimGimlaot/Hozrim/%D7%97%D7%95%D7%96%D7%A8%20%D7%9E%D7%A1%D7%A4%D7%A8%202053%20-%20%D7%A1%D7%9B%D7%95%D7%9D%20%D7%94%D7%9E%D7%99%D7%A1%D7%99%D7%9D%20%D7%9C%D7%97%D7%95%D7%93%D7%A9%20%D7%90%D7%95%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%91%D7%A8%202016.pdf[/URL]

כדי להיות הכי בטוח פנה במייל דרך המחשב למחלקת הניידות שואל את שאלתך..תקבל תשובה כתובה שתשמש לך אסמכתא.

yossy49

New member
תודה יואל. יש לו 75 אחוז כנעזר בכסא גלגלים

העיניין אם ללכת על החמרה או לא.לא היינו במרב''ד,שאלת השאלות אם קצבת הניידות תיפגע אם נתשמש בהטבת רכב.שוב תודה ב2010 קיבלנו הטבה על רכב אבל הקצבה קוצצה בחצי.

yoelbeker

New member
קיצבת הניידות היא בהתאם ל % והרכב שאושר לו....

אמנם בקיצבת ניידות לחסר רכב יש קיצבה נוספת למימון נסיעות...אבל תחשוב על כך שאם תבקשו להיבדק במרב"ד אולי יקבעו לכם רכב בעל נפח גדול יותר וגם הלוואה עומדת גדולה יותר..ובהתאם לכך גם הקיצבה....
נכה נוהג או דרך מורשה נהיגה שקיבל הלוואה עומדת המגיש בקשה להחמרה יטען שבגלל ההחמרה הוא צריך אולי רכב גדול יותר,, איבזור נוסף...אבל אתה למה מגיש החמרה? מה הסיבה להחמרה? אלא אם רוצה לרכוש רכב לדעתי....אחרת ....

yossy49

New member
תודה והמשך

לא הבנתי את סוף המשפט שלך יואל. אני חושב על החמרה כי לצערי ישנה החמרה,
גם במצבו הבריאותי שגורם לפגיעה ביכולת שלו לנוע.אין לי שום מקום שבו אני יכול להעזר או להתייעץ,לא מצאתי מידע לגבי ניידות ילד זכויות וכו'.וגם אין לי פנאי לכך,
חשבתי להתייעץ עם עו''ד אבל זה יקר מדי.
אמרו לי שניידות ילד משתלמת רק מעל ל 80 אחוז ניידות.איך יוצרים קשר עם המרב''ד והאם נדרש להביא גם את הבן לשם? מדוע ב 2010 לא נדרשנו להגיע למרב''ד (קיבלנו הנחה של כ 16 א''ש בלבד (על רכב חדש),הקטינו לנו את הקצבה ב 50 אחוז וכאשר מכרנו את הרכב אחרי 5 שנים נדרשנו להחזיר 10 א''ש) יצא שכרינו בהפסדינו. אני ממש חושש להיפגע שנית.

yoelbeker

New member
אתחיל מסוף המשפט שלי.....

נכה נוהג שרכש רכב בהלוואה עומדת וש החמרה במצבו...יבקש לעבור וועדה במשרד הבריאות ובמרב"ד כדי לבדוק איבזור נוסף או רכב שונה, או במקביל נכה שקיל הלוואה עומדת אבל לא נוהג ויש לו נהג מורשה... זה בא לידי ביטוי גם בניידות וגם בהלוואה העומדת....אתה מה תטען? אין לך רכב....
כנראה שהילד שלך מקבל קיצבה לילד נכה ואין לו 80% ניידות או מרותק לכסא גלגלים לכן צריך לבחור בין קיצבת ניידות לבין קיצבת ילד נכה....
המרב"ד (המכון לבטיחות בדרכים)...אפשר לבקש וועדה דרך ביטוח לאומי..או לקצר את הדרך ולמלא טופס במשרד הרישוי הקרוב לביתך ואז יישלח לך טופס רשמי תשלם אגרה ותוזמן לוועדה אבל הוועדה יכולה רק לבדוק איבזור או להתאים רכב לא לשנות % ניידות....
אם תגיש החמרה בניידות ותקבל 80% תקבל גם קיצבת ניידות וגם קיצבת ילד נכה...
אבל לדעתי האישית...כשמגיש החמרה ללא רכב...ביטוח לאומי עלול להתנגד כי ידע שההחמרה היא לקבל קיצבה נוספת בשונה מנהג נכה שיגיש החמרה ולו יצטרכו להתאים רכב....
מקווה שעזרתי....אם רוצה יכול להתקשר אלי מחר ל 0547285803 ואנסה שוב להסביר לך

yossy49

New member
תודה יואל הבהרה

יואל היקר,
אנו מקבלים שתי קצבאות.נכות ילד 100%,וקצבת ניידות
חסר רכב 75% כיון שהוכר בועדה בנעזר בכ''ג.
כבר שנתיים שאני נוסע על רכב של אבא שלי. שוב,אני חושש שלא ליפול
שוב פעם בכך שיקטינו את הקצבת ניידות בחצי כי לקחתי הלואה לרכב.

yoelbeker

New member
קיצבת ניידות לחסר רכב גבוהה מקיצבה רגילה

שלח מייל למחלקת ניידות בשאלה מה תהיה קיצבת הניידות שלך במצב של קנית רכב...
אתה יכול לשלוח מייל ישירות מחשבונך בביטוח לאומי דרך מחשבך האישי...
ואז תדע בדיוק מה מצבך...עם אסמכתא בכתב.

yossy49

New member
ענית לי בכותרת

''קיצבת ניידות לחסר רכב גבוהה מקיצבה רגילה'' אין טעם אפילו לפנות אילהם אם אין לך מעל ל 80%..תודה רבה על עזרתך בכל מקרה יואל היקר.

yoelbeker

New member
דווקא כן פנה אליהם..השאלה לא קשורה ל % הניידות...

ממילא מ 75 ומעלה זה אותה קיצבה...

למעלה