עזרה בהבנת החוק קנית רכב פטור

עזרה בהבנת החוק קנית רכב פטור

אם הפטור ממס עד 2000 סמק הוא עד-בסביבות 80000 שח- ואני קונה רכב קטן יותר או מנוע קטן יותר- האם עדיין הפטור יעמוד ל-עד 80000???

yoelbeker

New member
האוצר מאשר רכב שנוח לו ושאושר על יד הטכניון

ולא רכב שנמכר היטב או שאי אפשר למכור...

yoelbeker

New member
אתה יכול לרכוש רכב בנפח מנוע מ 1800 עד 2000 סמ"ק

המודד הוא הרכב המייצג הונדה אקורד לנצ'ורי...אם הרכב שתרכוש המיסים יהיו מעל סכום זה...תקבל רק את סכום המיסם לאקורד לנצ'ורי...אם תרכוש רכב זול יותר המיסים יהיו יחסית לרכב שתקנה...לא תקבל בכל מקרה את מלוא המיסים...
אגב..בדוק אם יש לך הגבלות נפח ברשיון הנהיגה שלך...

תודה- אני לא רואה שיש בכלל בארץ כעת הונדה אקורד

היום הרבה מנועים בנפח קטן יותר- זה עדיין מזכה אותי בחישוב של "עד 80000" או שצריך לרדת למכסימום מס בנפח הקטן יותר?( 56000 בערך)
זה אומר שרכב יקר יותר יוצא לי זו ל יותר

yoelbeker

New member
אם אושר לך 2000 סמ"ק אתה חייב לרכוש בין 1800-2000 סמ"ק

אנסה להסביר לך את חישוב ההלוואה העומדת.
נגיד שאושר לך 2000 סמ"ק לפי הונדה אקורד 80,000 ש"ח שזה 80% מהמיסים...
הרכב שתקנה ולא יהיה הונדה ויעלה פחות, המיסים יהיו 80% מהמיסים...אם תקנה רכב יקר יותר מהונדה תקבל את כל ה 8,0000 ש"ח אם תקנה רכב זול יותר ההלוואה העומדת תהיה יחסית ב % מול ההונדה...
אם רוצה יכול להתקשר אלי ל 054728503 אולי בשיחה אסביר טוב יותר

תודה והמשך- נניח שאני קונה מאזדה 6

במספרים מעוגלים למען הנוחיות-
מאזדה 6 -166000 שח -נפח מנוע 2000 -מכס 58000 =עולה לי בסוף 108.000 שח בקרוב
יונדאי I30CW - מחיר 132000 מנוע 1600 -מכס 52000 = יעלה לי 80000 ??? או ש80 אחוז מהמס של 52000?????

yoelbeker

New member
שאלות אלה לדעתי פנה למחלקת ניידות במייל מהחשבון האישי במחשב

או קבע פגישה אישית עם מחלקת הניידות.

מצאתי תשובה שוודאי תעניין גם אחרים-באתר ביטוח לאומי

שיעורי ההלוואה העומדתלמידע נוסףבאמצעות ההלוואה העומדת רשאי המוגבל בניידות לקנות כל רכב לפי בחירתו, ובלבד שהרכב יכלול את כל האבזרים שקבע המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. סכום ההלוואה העומדת המלאה יהיה כסכום המסים החלים על רכב קובע (סוג הרכב ונפח המנוע של הרכב שעל פיו מחושבת ההלוואה העומדת) שאושר למוגבל בניידות, אך לא יותר מסכום המסים החלים על הרכב שקנה. שיעור ההלוואה העומדת נקבע לפי אחוז המוגבלות בניידות ועל-פי היות המוגבל בניידות בעל רשיון נהיגה או חסר רשיון נהיגה. לעתים נקבע רכב
קובע על-פי החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.
------------------------------

https://www.btl.gov.il/benefits/Mob...לקונה רכב ראשון להחלפת רכב/Pages/default.aspx

yoelbeker

New member
זה לא חדש....זה ידוע כל הזמן.....

גם אני אישית רכשתי רכבים שונים מהדגם שאושר לי (כל השנים משנת 73)..(כשהייתי צעיר ויפה)..יש לבדוק אם יש הגבלות ברשיון הנהיגה של הנכה שהרכב יתאים ואם רוכשים רכב בנפח מנוע נמוך בדרגה...יש בעיה עם הניידות ויש חשש לזימון חוזר לוועדה לקביעת % הנכות לפי הרכב שנרכש...(מתחת לסמ"ק שאושר).
אישית רואה את הרכב הנרכש בהלווה עומדת כרגליים שלי וכך גם מתנהג, ולא מחפש לגזור קופונים.

מה גזירת קופון מה?????

היום מיצרים הרבה רכבים עם מנוע טורבו שהוא יותר קטן בסמק. לכן שאלתי ואתה לא ידעת לענות לי????????ניסיתי לעזור. מה אם ההאשמות האלה

yoelbeker

New member
לא משנה מה מייצרים....משנה מה מאשרים לך!!!!!!

אלה לא האשמות....הסברתי לך איך יראו את זה בביטוח לאומי....הסברתי לך מה ההבדל בין נכה נוהג שיש לו החמרה ובינך שעל פניו ההחמרה שלך היא לקבלת קיצבה נוספת\גבוהה יותר...
תבין כשנכה נוהג/יש לו נהג מורשה ויש לו החמרה הוא יטען ככל הנראה שקשה לו להיכנס לרכב..קשה לו לנהוג..צריך רכב גדול יותר...איבזור נוסף....
אבל לבן שלך אין אפילו רכב בהלוואה עומדת כדבריך...מה תטען?...תחשוב לרגע לפני שתאשים אותי בהאשמות נגדך....

מצטער אם הייתי מעט קשוח בהסבר, זה נעשה כדי לחדד את מצבך..את הבעתיות שבבקשת החמרה...אתה צריך לחשוב היטב איך ניגש לנושא תביעת החמרה...
בהצלחה

למעלה