תהליך הגשת תביעה להלוואה עומדת (רכב שלישי)

fatnoam

Active member
תהליך הגשת תביעה להלוואה עומדת (רכב שלישי)

אהלן,
לצערי אינני זוכר את הפרוצדורה, ובאתר הביטוח לאומי הלכתי לאיבוד :)

אני מוגבל בניידות 80% ויש לי רכב שנקנה באמצעות הלוואה עומדת לפני שלוש שנים (36 חודשים). אני מודע לכך שבכל 42 חודשים אני זכאי להלוואה עומדת חדשה.

1. האם אני יכול לבקש את ההלוואה החדשה עכשיו, כדי שבעוד חצי שנה כבר הכל יאושר ואוכל לרכוש את הרכב החדש?
2. התחתנתי, וברצוני לרשום את אשתי כמורשת נהיגה ברכב החדש. מה הפרוצדורה?
3. ברצוני למכור למישהו פרטי, ובעבר העברת הבעלות היתה יכולה להתבצע רק בסניפים של משרד התחבורה. האם זה עדיין ככה?
4. דברים נוספים שאני צריך לדעת על התהליך?

תודה מראש לכל העוזרים !

yoelbeker

New member
אנסה להסביר לך....

1. תמלא ותשלח תביעה להטבות על פי הסכם הניידות (8200). לא ידונו בתביעה לפני סיום התקופה.
2. במזל טוב, שלח מכתב לביטוח לאומי על רצונך לצרף את אשתך כמורשה נהיגה, צרף צילום רשיון נהיגה שלה וזהו.
3. גם היום העברת בעלות במשרדי הרישוי...אלא אם תימחק ההגבלה הזו ברשיון הרכב וזה נעשה היום אחרי שסיימת התחשבנות עם בית המכס (אם יש התחשבנות).
4. את כל המסמכים תוכל לשלוח בפקס או במייל, עדיף היום באתר הביטוח הלאומי, להירשם לאתר ולשלוח...כן הייתי ממלץ לצרף מסמך רפואי עדכני שאין החמרה במצבך הבריאותי כדי להימנע מוועדות חוזרות.

fatnoam

Active member
תודה, שאלות המשך אפשר?

1. מקובל.
2. כדאי עכשיו או עדיף לחכות לרכב החדש? האם ברכב החדש היא תקבל אישור אוטומטי?
3. התחשבנות עם בית המכס - מדובר על יבוא אישי? שכן תמיד אני משלם מחירים מופרזים אצל היבואן הרשמי. האם יש זכאות להלוואה גם בקניה מיבוא אישי? האם זה מוזיל את העסקאות בסדר גודל?
4. המצב שלי מוגדר קבוע (פרמננטי). כך קבעה ועדה של הביטוח הלאומי (ויש לי מכתב המאשר זאת). האם יש סיכוי שיקראו לי לועדה בכל זאת?
&nbsp
שוב תודה.

yoelbeker

New member
כתבת שיש לך עוד מספר חודשים....

הכוונה לא מייבוא אישי..אלא כל רכב שנרכש בהלוואה עומדת צריך לשחרר אותו מהמכס בסוף התקופה כשרוצים למכור...יש נכים שלא מוסיפים כלום ויש כאלה שמוסיפים אלפי שקלים...ככל שמחזיק יותר ברכב כך תשלם פחות אם צריך לשלם וחצי שנה זה המון זמן.
אם יש החמרה במצב הבריאותי מזמנים לוועדה רפואית חוזרת כדי לבדוק כושר נהיגה עקב ההחמרה.

fatnoam

Active member
תודה רבה!

אני תמיד מחכה לתום התקופה, ואז אני זכאי להלוואה חדשה, ואז אני לא צריך לשלם דבר.
&nbsp
תודה על העזרה והאדיבות,
נעם.

שו קי

New member
-אני באותו מצב בערך

אולי אתה יודע מה הסכומים לפטור- ל80%?? ברור לי שהסכומים המדוייקים יתבררו רק קרוב לתאריך ההחלפה- אבל לוקח הרבה זמן לברר מחירי רכבים ולבדוק אותם וכדאי להתכונן מראש. אז אפילו הערכה גסה תעזור - תודה

yoelbeker

New member
פירסמתי הודעה נעוצה סכומים מקסימליים של הלוואה עומדת 16\9

למעלה