יואל אהלן וכולם שאלה דחופה לגבי הפרשי מס

יואל אהלן וכולם שאלה דחופה לגבי הפרשי מס

הפטור שלי עומד על 65000 שקל הזמנתי רכב כמו שיש לי האוטלנדר בסוכנות אמרו שהמס על האוטו הוא 64000 עשיתי טריידאין עם הרכב הישן,ועכשיו מתקשרים אליי מהסוכנות שהמס ירד ל 55000 ואני ,צריך להוסיף את ההפרש שהוא 8000 שקל כמובן שאין לי סכום כזה מהביטוח הלאומי אמרו לי שאין מה לעשות זה המס ביום ששחררו את הרכב מה אתה מציע לי לעשות,האם יש מצב שביטוח לאומי עוזר לי עם הפרש המס שנותר,אשמח לעצה תודה

yoelbeker

New member
זו אכן בעיה ככל שהמס נמוך מחיר הרכב מתייקר בהפרש...

זו בעיה לכלל הנכים, מחיר הרכב קבוע ומורכב מהמיסים וממחיר הרכב...במדינה נורמלית אם המס יורד גם מחיר הרכב אמור לרדת והקונה מרוויח..אבל במדינתנו אם המס יורד סכום הירידה נכנס לכיסו של היבואן....
אכן יש לביטוח לאומי אפשרות לממן הלוואה מיוחדת לרכישת רכב נכה..זו פרוצדורה...שאל את פקיד הניידות שלך...

yoelbeker

New member
הסיפור הזה לא חדש...הוא ידוע מזמן...

במקום שעם ירידת המיסים את ההפרש יקבל קונה הרכב ההפרש הולך לכיסו של היבואן...בעשור הקודם כשהייתי פעיל בכנסת הועלתה הבעיה עם הנכים והפרשי המיסים...האמת? יש כל כך הרבה בעיות ועוולות לפתור ששוחקות את הנכה מעבר לעידכון הקיצבאות הצרה שאין מי שייאבק...בארגון נכי צה"ל וארגון נכי עבודה מצבים אלה לא קיימים...
מה הייתי עושה? יש לי ברירה...אני רואה את הרכב כרגליים שלי...

תודה יואל אף פעם לא הבנתי את החלוקה הזאת בין הנכים מה אנחנו

פחות נכים מאחרים? בכל מקרה אני צריך להתמקח עם הסוכנות על המחיר אולי הם יוכלו להוריד לי במחיר?

yoelbeker

New member
לא הבנת..אני לא מבין למה הנכים הכלליים לא רוצים ארגון יציג..

לקבוצות האחרות יש ארגונים ייציגים המוכרים על ידי המדינה שנאבקים בשבילם..אתה "יתום" בשבילך אין מי שייאבק מלבד ארגונים קקיונים שאף אחד לא בחר בהם...
זו גם דרך להתמקח עם היבואן...אם תצליח..אשריך....
בהצלחה

שו קי

New member
מה עושים? עושים חשבון פשוט וברור - ופונים לחברה

בדרישה להחזיר לך )אם כך מראה החשבון)
פונים שוב ושוב עד לגבוה ביותר- בנימוס ובתקיפות.
ו-
מקבלים החזר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

שו קי

New member
זו רמאות נמשכת שנים על גבי שנים של היבואנים

ההפרש מירידת המס נכנס לכיס היבואן?????????????????????????
למה?????????????????????
למה אתה משלים עם זה??????????????????????????

yd33

New member
שלום , אני לא יודע איזה דגם בדיוק הזמנת ,

אבל אצלי זה היה הפוך , היבואן כלמוביל שלח לי צ'ק על הפרש מסים ששילמתי יותר מדי .
אני מבין שהועדה לגודל רכב קבעה לך את האינסטייל 5 מקומות , הפטור עליו הוא אכן כ-55 אלף שח .
&nbsp

k32400

New member
גם לי אותו בעיה

הזמנתי מיצובישי אאוטלנדר אינסטייל 7 מקומות, אמרו לי שהפטור הוא 64,671
פתאום הודיע לי כי סכום הפטור השתנה ל 56,411
הפרש של 8,260 ש"ח

האם לדעתכם כדאי להמתין לתחילת חודש הבא בו יעודכן סכום גובה המיסים ?

yd33

New member
אני מניח שהמקרה שלך זהה לשלי :

אישרו לך בועדה לגודל רכב אאוטלנדר אינסטייל 5 מקומות , כאשר יש לך פטור מלא ממסים עד לסכום של כ-64 אלף ש"ח .
אתה מבקש ל"שדרג" ל-7 מקומות ( ובצדק , זה מה שאני עשיתי ... ) , אבל המסים החלים על הרכב הזה הם כ-55 אלף ש"ח בלבד. כך , שיוצא למעשה שתצרך לשלם כ-115 אלף ש"ח על הרכב .
אני אומנם קיבלתי לאחר מסירת הרכב צ'ק מהיבואן ע"ס כ-7 אלף ש"ח בגלל הפרשי מסים או משהו כזה , אבל אל תבנה על זה , אני לא יכול להתחייב שתקבל ממנו .
דבר נוסף : ההמתנה לרכב אורכת מספר חודשים , כך שהסכומים זזים לכאן או לכאן .
אני ביצעתי את ההזמנה באפריל וקיבלתי את הרכב רק ביוני .
&nbsp

k32400

New member
הדגם המייצג של הוא הונדה סיויק 1800

בפטור היה כתוב עד 64,671 קיבלתי את הפטור בסוף חודש יולי, עד שהרכב הגיע הפטור השתנה ל 56,411
מדובר ברכב מיצובישי אינסטייל 7 מקומות

yoelbeker

New member
המיסים צמודים למט"ח לאחרונה הדולר בקנטים היום למשל 3.74

שזה כ 2% פחות מלפני חודשיים

למעלה