קצבת זקנה לנכה

איתן500

New member
קצבת זקנה לנכה

אני מקבל קצבת נכות חלקית לפי 60 אחוז אבדן כושר עבודה(84 אחוז רפואי).
סכום קצבת הזקנה אותה אקבל בעתיד(בתוספת וותק מלא)גבוה יותר מסכום קצבת הנכות. הבנתי שקצבת הנכות תתבטל כי אין כפל קצבאות.
השאלה: האם במקרה הנ"ל קצבת הזקנה תקרא קצבת זקנה לנכה. כלומר האם אמשיך לקבל את ההטבות הקיימות לנכה כמו אי תשלום אגרת רופא מקצועי או צילומי רנטגן בקופת חולים?והאם אוכל לקבל גם את ההטבות החדשות הניתנות למקבלי קצבת זקנה לנכה כמו הנחה של 100 אחוז על תשלום ארנונה על דירה בגודל של עד 100 מ"ר?

yoelbeker

New member
אתה תקבל את הקיצבה הגבוהה מבין השתיים

שתיקרא קיצבת זיכנה לנכה, אין דבר כזה 100% על 100 מטר...יש 80% הנחה על 100 מטר. בכל רשות ההנחה שונה..תבדוק בחוק העזר של הרשות שלך איזו הנחה ואיך היא ניתנת. תקבל את כל ההנחות שקשיש מקבל..תקבל הנחה בחשמל 50%על 400 קו"ש רק אם השעון על שימך...

איתן500

New member
הטבות קצבת זקנה לנכה

אשתי הגיע בשעה טובה לגיל 62 וקיבלה הבייתה חוברת מהמשרד לאזרחים וותיקים.
יואל קבל טיפ מהחוברת.כשתגיע לגיל 67 ותקבל קיצבת זקנה נכה ייתכן מאוד שהפטור שיש לך -80 אחוז על תשלום ארנונה יהפוך לפטור מוחלט.ראה עמוד 34
שבחוברת.
להלן הציטוט:
"מקבל קצבת זקנה לנכה לפי סעיף 251 לחוק הביטוח הלאומי? - ייתכן ומגיעות לך הטבות • פטור מתשלום דמי ארנונה עד 100 מ"ר משטח דירת המגורים בתנאים הקבועים בחוק האזרחים הותיקים."
להלן הלינק:(חפש בעמוד 34).
http://www.shivyon.gov.il/SiteCollectionDocuments/זכויות אזרח ותיק - מעודכן.pdf

yoelbeker

New member
הפטור מארנונה שונה מרשות לרשות

מה שציינת זה המקסימום שאפשר לקבל...
למשל עד לפני 3 שנים עירית נתניה לא נתנה הנחה לנכים בעלי אי כושר של 75% ומעלה באופן אוטומטי לפי רשימות שהועברו לה מביטוח אומי אלא כל נכה היה צריך כל שנה טפסים מחדש ולעבור וועדת הנחות...
יש רשויות הנותנות הנחה באופן אוטומטי לפי רשימות ביטוח לאומי..יש רשויות שנותנות פחות...אין אחידות בהנחות בארנונה...הכל בהתאם לחוק העזר של הרשות...
יש רשויות שלוקחות בחשבון כהכנסה גם את קיצבת הניידות או השר"מ..נדמה לי עיריות חדרה ועפולה אם איני טועה...

איתן500

New member
הפטור למקבל ק.זקנה לנכה גדול מהפטור לנכה שעדיין לא מקבל קצבת

זיקנה.נכה לפני גיל 67 יכול לקבל במקסימום 80 אחוז אף פעם לא 100 אחוז.
מקבל קצבת זקנה לנכה כנראה שיקבל 100 פטור מארנונה.שווה בדיקה לכל אחד
רשמתי את זה כטיפ שיכול לעזור לכל הנכים העוברים לקצבת זקנה לנכה.
אין לי ספק ואף רשום בחוברת שהגידול בפטור אינו אוטומטי ולכן חובה על הנכה לבדוק ברשות המקומית.

yoelbeker

New member
כפי שכתבתי, לבדוק בכל רשות את חוק העזר בנושא הנחות ארנונה

זו לא תקנה..אלא רצון טוב של הרשות....ושל וועדת הנחות באותה רשות

איתן500

New member
כפי שכתבתי פטור מוחלט מארנונה למקבל קצבת זקנה לנכה

ופטור חלקי מארנונה(מקסימום 80 אחוז)לנכה שעדיין לא מקבל קצבת זקנה לנכה.

yoelbeker

New member
הפטור 80% ל 100 מ"ר רק לבעלי 75% אי כושר ומעלה....

פטור 100% על 100 מ"ר..האמת? לא שמעתי שמישהו קיבל...ומכיר נכים שהגיעו לגיל זיקנה...
ושוב...זו לא תקנה מחייבת אלא מקסימום הנחה שאפשר לקבל..כל הנחה בהתאם לחוק העזר של הרשות...

איתן500

New member
בתל אביב פטור מלא מארנונה למקבל ק זקנה לנכה

כל מי שמקבל קצבת זקנה לנכה מגיע לו פטור מלא מארנונה עפי חוק.
הפטור לא ניתן אוטומטית צריך לבקש אותו.
נא הפיצו בין חברי הפורום.
מצב לינק לחוברת הנחות ארנונה של עירית תל אביב.חפשו בעמוד 10 שם רשום:
"אזרח ותיק המקבל קצבת זקנה לנכה אזרח ותיק המקבל קצבת זקנה לנכה לפי סעיף 251 לחוק הביטוח הלאומי. %100 לשטח דירה עד 100 מ“ר ● אישור המוסד לביטוח לאומי על קבלת קצבת זקנה לנכה."
מצ"ב הלינק לחוברת:
https://www.tel-aviv.gov.il/Forms/חוברת הנחות מארנונה לשנת 2016.pdf

yoelbeker

New member
בחיאת איתן כנס לפייסבוק של nomi moravia

תקרא סיכום פגישה עם ראש הממשלה בסעיף 4 מצויין שכל ראש רשות נותן הנחה לנכים כאבת נפשו....כנס תקרא ותשוב להגיב על מה שהגבתי כאן כל הזמן...

איתן500

New member
כפי שרשמתי וחידשתי לך ולחברי הפורום אפשר לקבל פטור מלא

מארנונה רק למקבלי קצבת זקנה לנכה.הנחה זו של 100 אחוז גבוהה ב 20 אחוז מכל הנחת ארנונה אחרת שמקבל נכה ללא מבחן הכנסות שטרם הגיע לגיל פרישה.על הנחה זאת לא ידעת ועל כך אני מקווה שאתה מודה לי כפי שאני מודה לך על דברים שאני לומד ממך.
קראתי בפייסבוק וגם ידעתי קודם שקיימות רשויות שמעניקות הנחות קטנות יותר אבל בכל מקרה תמיד הנחת מקבל קצבת זקנה נכה תהיה גבוהה יותר .

איתן500

New member
פטור מלא מארנונה למקבל ק זקנה לנכה גם בנתניה וגם בירושליים

לא חיפשתי בערים אחרות.
בעירית נתניה-להלן הקישור:
http://www.yoav.org.il/image/users/150658/ftp/my_files/eti/טבלת הנחות_2012.pdf?id=9814166
בעירית ירושליים-להלן הקישור:
https://www.jerusalem.muni.il/Resid...otebook19150/Notebook18517/Pages/Default.aspx
ההנחה לא ניתנת אוטומטית על פי רשימות ביטוח לאומי.לא ביקשת לא קיבלת.

איתן500

New member
מבחני הכנסה

1.אני מניח שלא מדובר במבחני הכנסה מחמירים כמו המבחנים לקבלת השלמת הכנסה.נדמה לי שמדובר בהכנסה של שכר ממוצע+ שזה סביב ה 10000 שח.
2.תעבור לתל אביב שם אין מבחני הכנסה.
3.עד שנגיע שנינו לגיל פרישה(עוד כ 5 שנים)יהיה כבר שלום ולא יהיו מבחני הכנסה.(.....

yoelbeker

New member
לא מתבייש ללמוד אבל ידעתי על ההנחה בארנונה ל 100%

ושוב..זה סובייקטיבי בכל ראשות...איתן, תקרא בתחילת הדיון מה כתבתי.....
התקנה שציינת אינה בהכרח חובה אלא גובה ההנחה שנכה מקבל קיצבת זיקנה יכול לקבל.
נכה בעל אי כושר 75% ומעלה יכול להגיע להנחה מקסימלית של 80% בארנונה ל 100 מטר.
נכה המקבל קיצבת זיקנה לנכה יכול לקבל עד 100% הנחה בארנונה ל 100 מ"ר
וכפי שכתבתם בעצמכם..יש רשויות שצריך לשלוח בקשה לוועדת הנחות, ושיש בהם מבחני הנכסה ויש המקבלים אוטומטית בהתאם לקובץ שנשלח על ידי ביטוח לאומי...

למעלה