דוח חניה בחניית נכים לרכב רשום

efibau

New member
דוח חניה בחניית נכים לרכב רשום

אשתי בעלת תו חניה לרכב נכים חנתה ללא שימת לב במקום חניה לנכים שכנראה היה רשום גם מספר רכב לנכה מסויים. כששבה לרכב גילתה דוח מהעיריה על 1000 ש"ח!! אנחנו מבינים את חומרת העבירה, אבל לפי הידוע לי קנס כזה נותנים לרכב שאיננו נכה שחונה בחניון נכה. ודבר שני, האם זה קרה כאן למישהו ? האם כדאי ללכת למשפט במידה ומכתב ערעור למחלקת החניה יידחה?

efibau

New member
התשובות שלכם

קודם כל תודה לכל העונים. ולגופו
של דבר. כאשר חבר בפורום נכנס לבעיה כמו זו שהעליתי כאן, חניה בלא משים בחנית נכים לנכה מסוים, הוא מצפה קודם כל לתמיכה!!! ואם יש פתרון שיוציא אותו מהבעיה.. ואם יש גם תמיכה מבוססת, כמו
שהעלה כאן החבר BZ עם קישור למקרה דומה המצדיק זאת, אני מברך על זה וזו מטרתו של הפורום: לתמוך בחברים שכמותו.!!! ולא לפעול ספונטנית כמו כמה חברים כאן שגינו את המעשה, לשלם כפל הקנס וכו". כל אחד יכול לטעות ולא לשים לב שהחניה פרטית לנכה מסוים!! אז נא להגדיל ראש, לפתוח את הלב ולבוא ממקום של "איך לעזור לחבר" ולא איך לרדת עליו.
אז לידיעתכם. אני הולך לערער עם התקדים מ 2008 שקרה לנכה בחיפה. ואם יהיה צריך אגיע למשפט. כמובן שאעדכן בפורום מה נגמר. ושוב תודה לחבר BZ שהגיש לי את קרש ההצלה..

yoelbeker

New member
תקדים זה פסק דין של העליון....יש מנגד פסקי דין שונים....

שכן קנסו...אותי למשל...ואת חברי לא מזמן....
ליהאבק...זה כן תמיד....אבל לקחת בחשבון את התוצאה לשני הצדדים....
מבין אותך ומבין גם את אלה שקטלו אותך....כל החונה בחנית נכים ללא תו נכה יכול לטעון את הטענות שאתה טוען...תום לבד...

yoelbeker

New member
לי זה קרה עם עירית נתניה

לא עזר כלום....זה כמו רכב רגיל שחונה בחנית נכים...

yoelbeker

New member
להיפך..הוגן ביותר....

למרות שבטעות גם אני חטאתי בזה..ואסביר את עמדתי...

יש חניות נכים שמיועדות לרכב מסויים של הנכה בלבד...אם זה ליד ביתו או במקום עבודתו...חניה זו אינה חנית נכים כללית אלא יעודית על ידי ציון מספר הרכב בתמרור ולפעמים גם שעות החניה שאסור לחנות בהן רכב נכים אחר......

נגהt

New member
חניה בחניית נכים עם מספר רכב

קרה לי בחיפה מקרה דומה. הדו"ח בוטל. למיטב ידיעתי, יש תקדים משפטי שאומר שאם נכה, עם תו חניה, חונה לזמן קצר בחנית נכה עם מספר רכב, אין לתת לו דו"ח.

yoelbeker

New member
אין תקדים.....חיפשתי...

חנית נכה המוגדרת בתמרור למספר הרכב אסור לאף רכב בעל מספר אחר לחנות גם אם הוא נכה.....זה מה שאמרה לי השופטת....רכב נכה לעניין זה הוא לא רכב נכה אלא רכב רגיל...תארי לך שכשחונה לזמן קצר..בא בעל הרכב שהחניה מיועדת לו?....
זה בדיוק כמו אדם בריא החונה בחנית נכים למספר דקות

BZ101

New member
יואל,מותר להחנות-והייתי שולח את השופטת הזו,לקטיף בננות

יש לי איפשהוא את פסק הדין הספציפי,אבל לפני מספר שנים,נקבע באופן תקדימי,שנכה יכול להחנות בחניית נכה אחר בנסיבות מסויימות,וגם קרה שנכה זוכה על העבירה הנ'ל... הנה,תקרא כאן בבקשה:

http://news.walla.co.il/item/1247878

yoelbeker

New member
תקדים זה רק בית המשפט העליון...

בחוק חנית נכים מצויין בפירוש שרכב חייב לשים תו נכה בחנית נכים ובמקביל יש פסק דין של בית המשפט המחוזי בירושלים שלא חייבים לשים תו נכה בחנית נכים השונה מהתקנה...נראה אותך מחנה בחנית נכים ולא מקבל דו"ח...למרות לכל פקח\שוטר יש את קובץ הנכים במסופו ויודע שמדובר ברכב נכה.
אגב רק בשבוע שעבר הורשע נכה שחנה בחנית נכה מסומנת ליד הבנק הבינלאומי בתניה...שחנה מספר דקות.....גם אני קיבלתי שם דו"ח והורשעתי....הנכה הזמין אותי כעד...ולא עזר...גם הוא חטף....
השופטת שאלה אותי מה דעתי על אדם בריא החונה לרגע בחנית נכים ובדיוק באותו רגע בא נכה ואין לו היכן לחנות....ומה היה עושה אותו נכה שהחניה מיועדת לו כשאתה חנית?
הכל תלוי בשופט......

BZ101

New member
תקרא בפסק הדין,את הנסיבות של הסיפור,

וממנו תוכל להקיש,שמדובר בתקדים משפטי,
אם תחנה את הרכב בחניית נכים,ויש לך תו נכה,ותשאיר מישהו ברכב לזמן סביר- גם אם הנכה יצלצל למשטרה-זה לא יכול להבשיל לדוח-אם תגיש ערעור.
דוח תמיד יכולים לתת,אבל אם תערער עליו בנסיבות המתאימות,הוא פשוט יבוטל.

אני משוכנע במה שאני כותב לך

yoelbeker

New member
ידידי, כתבתי לך מה קרה לנכה חבר לא מזמן..וגם לי....

השופטת שאלה אותי ואם בזמן שאתה חונה יבוא הנכה שזה מקום החניה המורשה שלו..מה יעשה הנכה?....ואיך תרגיש אך אדם לא נכה יחנה בחנית נכים רק למספר דקות איך תרגיש?.....האמת לא ידעתי מה לענות...
ובתוך הזמן הסביר הזה יבוא הנכה שזה מקום החניה השמור שלו ובמקביל האדם שהשארת ברכב לא יכול לנהוג ברכבך כי יש איבזור או כי הוא לא מוןרשה נהיגה..מה אז?.
חנית נכההמיודעת לרכב מסויים שמספרו מסומן על התמור..חניה זו שייכת אך ורק לבעל הרכב בלבד!!!! זה בתקנות.....
זה ששופטים מקלים לא אומר שזה חוק.....וכמו שכתבתי לך בתגובה הקודמת, בתקנות חנית נכים מצויין היכן לשים את תו החניה...ובית משפט מחוזי קבע שלא צריך לשים תו חניה....אם היה קובע את זה בית המשפט העליון זה היה הופך לתקדים....

BZ101

New member
אני מכיר את כל מה שאתה כותב עליו

אבל שופט הוא בן אדם,ואם אתה יודע ומבין משפט,ומבין שיש לך פס'ד שבו אתה יכול להעזר-ומציג לשופט, אז אם השופט יודע שיש סיכון שהוא יקבל החלטה שגויה-הוא ילך לטובתך.

אתה יודע בכמה אחוז ממקרים קרה ששופט איים עלי בהוצאות,ולבסוף חייב את הנתבעים ? ב 100% מהמקרים שזה קרה.

מה זה אומר לך ?

yoelbeker

New member
ידידי כל פסק דין הוא אינדיבידואלי, לגופו של עניין....

אחד רוצח ומקבל מאסר עולם..השני רוצח ומקבל רק 15 שנים....לדבריך אם בגלל רצח אחד קיבל 15 שנים כל רוצח יקבל 15 שנים?....תהיה רגע רציני....

גם אני עמדתי למשפטי תעבורה עשרות פעמים לוי ביום של השופט...היה פעם שבאתי עם קבוצת נכים באולם וזכיתי...ואותה עבירה אצל אותו שופט עם אותם מלווים הכפילו ל את הקנס....האמן לי שהזכרתי לשופטת שעל אותה עבירה זיכתה אותי וביטלה את הדו"ח וזה אפילו רשום בפרוטוקול...הביטה בי ולא התייחסה כלל...
ולא איני מבין במשפטים...אני מבין במלחמת הקיום היומיומית הכוללת דוחו"ת חניה בין היתר

stameis

New member
לדעתי נכה שחוסם חנייה מסומנת של נכה אחר......

צריך לקבל כפל קנס. מי כמונו יודע איזו הרגשה וכמה תיסכול זה כשאתה חוזר הביתה, ורכב אחר תופס לך את החנייה.
במיוחד נכה צריך להיות רגיש יותר למצוקת נכה אחר, ולשים לב טוב טוב שאינו חוסם חניית נכה אחר שמסומנת במיוחד עבורו.
לא התנהלת כך....מגיע לך כפל קנס.

למעלה