תקראו את דברי חכ קרין אלהרר בושה ומחבל בסיכויי הנכה

תקראו את דברי חכ קרין אלהרר בושה ומחבל בסיכויי הנכה

לעבודה הוגנת ומעולה מי הנכים שמתנגדים
מה שווה חוק בלי סנקציות? לא הרבה.
לצערי רוב החקיקה בארץ היא ללא כל סנקציה ולא פלא שהרבה מהחוקים לא מיושמים ולא נאכפים.
חברי איציק שמולי | Itzik Shmuli הביא שלשום לוועדת רווחה הצעת חוק מעולה שמבקש לדאוג שמוסדות ציבור יחויבו להעסיק 5% מבעלי המוגבלויות. אבל ראו זה פלא, דווקא מי שאמון על ייצוג ודאגה לאוכלוסיית המוגבלויות ותעסוקתם- דווקא הם מתנגדים לשים רף ייצוג בחוק.
אם הם לא מוכנים להציב מטרות ברורות לחוק הזה- למה שמוסדות הציבור יעסיקו יותר אנשים עם מוגבלויות? היום מועסקים 2.2% של אנשים עם מוגבלויות וכל פעולה נוספת היא הכרחית.
אסור לסמוך שדברים יקרו מעצמם. הם לא יקרו. המדינה כולה צריכה להתגייס כדי לדאוג לכך וההתנערות מאחריות היא מדיניות של אפליה.

להפך בושה מי שמתנגד רוב נציגי הנכים מבוגרים

כניראה לא איכפת להם מהצעירים
לי למשל החוק הזה כבר לא משנה אבל אכפת לי מהנכים הצעירים שרוצים לעבוד ולא מצליחים

yoelbeker

New member
מידע אישי..נכה שלמד מקצוע שמתאים לו

מצא עבודה מכובדת......
עוד לא שמעתי על עורכך דין נכה, או רואה חשבון נכה, יועץ מס נכה, רופא נכה, מהנדס תוכנה או חשמל וכו...שמובטל בגלל נכותו...
גם נכים לא משכילים שרוצים לעבוד עבודה מכובדת מוצאים....מעסיק אמיתי יבדוק כישורים ולא לקויות..ומבחינת נגישות...שי קרן נגישות למעסיקים גם בביטוח לאומי וגם במשרד התעשיה...ויותר מזה..גם משתתפים בשכר....
אני מכיר לפחות 3 פארמים שמעסיקים מוגבלים כמחסנאים וכאורזי משלוחים....ולדברי המנהלים עובדים אלה חרוצים ואמינים יותר מלא מוגבלים

אני מכיר רואת חן נכה שלא מצאה עבודה

ואני סדרתי לה עבודה עקב קשרים שלי והיא כבר מעל 10 שנים עובדת שם
זה עובדות לא סיפורים והבחורה סופר מוכשרת

yoelbeker

New member
אני מכיר רואי חשבון ועורכי דין בריאים

שלא מוצאים מקום עבודה לעשות סטאז'....
ויש מאות עורכי דין ורואי חשבון שלא מוצאים עבודה כי השוק מוצף.....

yoelbeker

New member
צודק, אבל החוק החדש לא נותן לנו עדיפות

אלא מציב מכסת % למעסיק...הנכה לא משחק כאן תפקיד....

למעלה