מסכן הנכה שיתקבל לעבודה כמכסה כברירת מחדל...

yoelbeker

New member
מסכן הנכה שיתקבל לעבודה כמכסה כברירת מחדל...

לא מקנא באדם מוגבל המתקבל לעבודה כמכסה, כברירת מחדל מבלי להתחשב בכישוריו,, ביכולותיו וזאת לפי הצעת החוק החדשה שכל כך מתלהבים ממנה..... מתאר לי באיזה תסכול יהיה עובד זה מבחינה נפשית.
לאחרונה פרשו לגימלאות ועדיין עובדים עשרות אלפי נכים במקומות עבודה ציבוריים ובמשרדי ממשלה...מכיר נכים קשים העובדים כרואי חשבון\משפטנים במשרד האוצר....יש עורכי דין, שופטים נכים במשרד המשפטים, רואי חשבון ומשפטנים\כלכלנים בחברות פרטיות...מכיר נכים במשרד הרווחה בעמדות בכירות...מכיר נכים שיצאו לגימאות ממשרד העבודה, מכון התקנים,...מכיר אחד שהיה בכיר בשופרסל והאחר סמנכ"ל בחברת ביטוח, בכירה בקריה למחקר גרעיני, רופאים מנכ"ל בנק הפועלים שהתחיל ככספר..ועוד ועוד....כל אלה שציינתי ועשרות אלפי אחרים שהתקבלו בזכות כישוריהם ויכולותיהם למרות מיגבלותיהם הגופניות והתקדמו בזכות יכולותיהם....
לא נראה לי שמוגבל המתקבל לעבודה כמכסה..כברירת מחדל כי חייבים להעסיק מוגבל...ינצל את הפוטנציאל שבו או את יכולותיו....
היכן המדינה של פעם היכן.....

ומה לעשות שלא כול הנכים מוכשרים ובעלי תואר

אז מה עדיף שיישבו בבית
מי שנכה ומוכשר יסתדר בכול מיקרה
אתה עושה מיזה טרגדיה שנכה ניכנס עקב מיכסה
ואיך ירגיש עובד בריא שנכנס לעבודה עקב קשרים
רוב הבכירים בשירות המדינה הם קציני צבא בפנסיה שהצבא מסדר להם תפקידים איך הם ירגישו
בקיצור אני בעד חיוב העסקת נכים גם במכסה גם בפרוטקציה העיקר שיעבדו

yoelbeker

New member
אתה משווה בין קבלה בפרוטקציה לבין קבלה כמסכן? כברירת מחדל?

קצין צבא שמתקבל בגלל קשרים..בקשריו יגיע רחוק...לעומת נכה שהתקבל על תקן מסכן...כברירת מחדל כי חייבים...לא יגיע חשום מקום כי כך יתייחסו אליו...תאר לך שנכה מתקבל בזכות כישוריו..הוא יכול להתקדם..להצליח לעומת נכה שהתקבל כי חייבים לקבלו ולא כי הוא מוכשר ולא משנה מהם כישוריו....
ידידי...אין אדם בעולם שלא מוכשר במשהו..שלא עושה אותו טוב מאחרים...ואת המשהו הזה צריך לפתח..ואין לזה כל קשר תמיד להשכלה....
רוב הנכים מעדיפים לא לעבוד אלא להתקיים מקיצבאות...תעשה לבד חשבון...יש 240,000 נכים....50,000 מהם הם נכים קשים מקבלי שר"מ..מה עם היתר? פחות מ 10% מאלה שיכולים עובדים...

נכה שלא ירצה לעבוד לא יעזור מכסה והוא לא יעבוד

המכסה תעזור לנכים שכן רוצים לעבוד והם מוכשרים ולא התקבלו עקב הנכות וחוסר קשרים
גם אם התקבל כמסכן אם יוכיח את עצמו יכבדו אותו

yoelbeker

New member
המכסה מסמנת את הנכה כברירת מחדל, כחובה להעסיקו

אתה משווה בין נכה שניגש למכרז והתקבל בזכות יכולותיו, כישוריו ומקצועיותו לבין נכה שהתקבל כי חובה לקבלו..כי הוא ברירת מחדל ולא משנה מה יכולותיו?
כבר שמעתי לא מכבר מנכ"לים פרטיים אחרי ההסכם עם ההסתדרות שאמרו שיעסיקו פיקטיבית נכים..יתנו להם שכר מינימום רק שיהיו בבית....
במה בדיוק יוכיח את עצמו..ושוב....אם ביקש להתקבל למשרד ממשלתי\ציבורי למשרה מסויימת ולא התקבל, ואחר כך התקבל כעובד מסכן כחסר ברירה איך ועל מה יוכיח את עצמו..את יכולותיו?...
נכון...נכה שלא רוצה לעבוד שום הצעת חוק לא תעזור....נכה שרוצה לעבוד תמיד ימצא עבודה המתאימה לכישוריו המקצועיים הגופניים...לנכה כזה לא צריך חוק

jos45a

New member
יתכן שהכישורים של הנכה לא יכולים להתממש עכב נכותו

לא לכל נכה יש כישורים מנטליים שאינם תלויים בנכותו. אם לנכה יש כישורים גופניים פוטנציאליים, למשל, הוא היה יכול להיות שיפוצניק, חשמלאי וכד' אבל עקב נכותו הוא לא יכול לעבוד בעבודות כאלה? בריאים יכולים להיות סבלים, מאבטחים, פועלי בניין, מפיצי סחורות, מטפלות - נכים מנועים מעיסוקים כאלה. לא כל נכה בעל השכלה או בעל כישורים עיסקיים.

אפילו בעלי השכלה מוגבלים בעבודות שיכולים להשיג. מה אם מקום העבודה לא נגיש לנכה? מה אם הוא איננו יכול לעבוד שמונה שעות רצופות בגלל כאבים או חולשות שונות?

yoelbeker

New member
שאלות אלה כלל לא נשאלו בשנות ה 60-7-80...

עובדה שעשרות אלפי נכים עובדים במשרדי ממשלה ובסקטור הציבורי\פרטי עשרות שנים...
נכה שרצה לפרנס את משפחתו בכבוד ולא להסתמך על קיצבאות..מצא תמיד את מקום העבודה\המקצוע שממנו יוציא את המקסימום.....
השאלות ששאלת נכונות היו אז ונכונות היום אבל הנכים התאימו עצמם למה שהיו יכולים וכל זאת ללא חוקים או תקנות כדי שהנכה יתקבל לעבודה במסכן..כחובה וכברירת מחדל.
כל כך הרבה משרדי ממשלה, משרדים בחברות הציבוריות פרטיות לא נגישים לנכים...מי יממן את הנגישות? מה תעשה חברה ממשלתית שחייבת להעסיק נכים אבל לא נגישה? מי יממן הנגישות?...
אפילו לחוקי הנגישות אין מימון לכן רבים מהם לא מיישמים...העיקר שחוקקו.
העיקר שמחוקקים חוקים פפוליסטיים

עבדתי בשרות המדינה כ 30 שנה ללא מכסות

אבל תמיד יד מכסות בשירות המדינה וראיתי זאת לאורך השנים כרגע זה אתיופים רק אתיופים כמעט מתקבלים
ולפני זה היה רק עולים חדשים מחבר העמים
וככה כול השנים
והיה תקופה שקיבלו רק נכי צהל
בקיצור זה דברים שידועים לך
בקשר לנגישות ביטוח לאומי מממן הנגשה המקום שעבדתי היה נגיש אבל ההנהלה תמיד שאלה אותי אם צריך להנגיש כי ביטוח לאומי היה מממן להם

כניראה שאתה קורא רק את הכותרת-שום הצדקה

כתבתי שתמיד היו מכסות בשרות המדינה של אתיופים רוסים נכי צהל
עכשיו סטודנטים
נכון אני התקבלתי ללא מכסות רק עקב כישורים וקשרים
לצערי בלי קשרים כניראה לא הייתי מתקבל גם שהיו לי הכישורים
עובדה שזכיתי בעובד מצטיין פעמיים

yoelbeker

New member
אתה שוב מצדיק אותי, התקבלת בזכות כישוריך.....

לנכים אך פעם מאז קום המדינה לא היו מכסות....

לנכה צהל תמיד היה זה עובדה ולפורשי צהל חבר מסדר

כמעט כול הבכירים זה פורשי צהל ובעבר היו הרבה מכסות לנכה צהל עבדתי עם כמה
אז למה לנו

yoelbeker

New member
אין לנכי צה"ל מיכסה..יש להם עדיפות במכרזים....

אין חוק כזה שהמדינה או המיגזר הפרטי חייבת להעסיק מיכסת נכי צה"ל,
אם יש מועמד נכה צה"ל מול לא נכה..בעלי אותם כישורי מקצוע..העדיפות אוטומטית היא לנכה צה"ל...

לפני הרבה שנים היה אולי כרגע שינו לעדיפות

גם בהפעלת תחנות פיס תחנות דלק יש להם עדיפות גם במכרזי הממשלה
אז למה לנו לא

yoelbeker

New member
גם במכרזי המינהל למגרשים גם במוניות יש להם עדיפות...

אבל מכסות? עד עכשיו היה רק בחקלאות..כעצ גם אצל הנכים....
למה לנו אין? כי אין מי שייאבק על זכויותינו....

yoelbeker

New member
לא נותנים לך שום עדיפות...למעסיק קובעים מכסהב %...

אם בחוק הייתה עדיפות לנכה מול אדם לא נכה בעלי אותן יכולות, אותה השכלה, בהחלט הייתי בעד ומעוד את זה...
אבל בחוק יש רקהוראת מכסה למעסיק..לא עדיפות

קביעת מבקר המדינה עוד סיבה למכסות חובה

מבקר המדינה קבע שהכלכלה הישראלית מפסידה 5 מיליארד שקלים בשנה, כי אנשים עם מוגבלות לא מועסקים.
למרות זאת, בשירות המדינה מועסקים רק שני אחוזים בעלי מוגבלות.

yoelbeker

New member
נו באמת מה זה הנכים לעומת הערבים והדתיים

שרובם לא עובדים או עובדים ב"שחור" והכספים כלל לא נמדדים

למעלה