האם נכים קיבלו רכב סוג ב'?

yoelbeker

New member
הנכים קיבלו מה שהמדינה אישרה.....

אם הזמנת דגם שונה היית צריך לשלם את התוספת מכיסך...
זה לא חדש....מה התעוררו פתאום....עוד קופה למספר נכים על חשבון מצוקת הנכים?
יש קבוצת נכים שכל הזמן מחפשת לעשות קופה דרך תביעה ייצוגית....אם הם כל כך דואגים לנכים..שיצהירו שאת שכר הטירחה שיפסקו להם יחלקו בין אוכלוסיית הנכים...

קרייטיב

New member
תראה בסופו של דבר זה מיטייב עם הנכים, אז אין פה שום דבר רע

קראת את הכל? למשל כתוב שהם דורשים שיבואי הרכבים
יתקינו ברכבי נכים שקיבלו רכב שמוגדר מסחרי במקום הסעה שיתקינו בו את כל
מה שיש ברכב הסעה למשל כל האבזור החסר וכולי
אבל
וזה האבל הגדול
הכי בסוף כתוב שסיכוי התביעה להתקבל לא ידועים אם אני מצטט נכון
ככה שגם אם תתקבל התביעה
לדעתי?
שנים על גבי שנים עד שהתביעה תתקבל כל נכה שכבר רכש רכב וקיבל אותו מסחרי ולא נוסעים
יחליף כבר את רכבו
המתעשר הגדול פה כמו שכתבת העו"ד ואולי אותו אחד שנתן לו את הרעיון לתביעה
למרות ששוב
לא חשוב פה הכסף עזוב את הכסף
חשוב פה אם באמת היה לזה סיכוי לעבור זה היה מיטייב עם הנכים
זה לא הפתעה נעימה לנכים שקיבלו רכב סוג ב' לגלות שהולכים לשדרג להם את הרכב?
ברור שאתה מגחך וגם אני די מגחך כי הסיכוי שזה יקרה נמוך
אבל זה נחמד שילחמו על זה למה לא ? שיהיה להם בהצלחה

yoelbeker

New member
אסביר לך שוב מה אני מבין כנכה....

ביטוח לאומי יחד עם המרב"ד מאשרים רכב וואן, ולפי האישור כך גם ההלוואה העומדת...רכב המסווג כרכב נכה סטנדרטי מקבל קוד רכב נכה!!!!!
נכה הרוצה לשדרג מוסיף מכיסו...ההוא מהפוליו עשרות שנים מקבל את הרכבים שאושרו לו ותמיד שידרג...ולא שמעתי ממנו מעולם תלונה על דגם הרכב...הייתי צמוד אליו חצי עשור...
כעת אם ביטוח לאומי, המרב"ד או יותר נכון הממשלה הייתה מאשרת דגם רכב שונה, היה הנכה מקבל אות אותו הרכב..כעת מה אשמים כאן היבואנים?????? למה להגיש נגדם תביעה? הם מספקים מה שהנכה מזמין לפי אישורי המדינה!!!!!
אם תוכיח שהמדינה רימתה אותך..הבטיחה רכב אחד ונתנה שני..תבע אותה..כבר עשרות שנים שמקבלים את אותם רכבים.....

jos45a

New member
נראה לי שאתה צודק

לא ברור לי מדוע יש בתביעה הנחה שהנכים היו אמורים לקבל רכב בתקינת נוסעים. מאיפה העו"ד שלף את הקביעה הזאת?

יש להניח שתקינת הנוסעים יותר יקרה. מאחר ומשרד התחבורה אישר את ההסבות (עד עכשיו) הרי שגם אם היבואנים היו מייבאים רכב בתקינת נוסעים היה הביטוח הלאומי מאשר את הסיוע רק לפי מחיר הרכב המיסחרי המוסב, שגם הוא חוקי. הם רשאים לאשר את הרכב הזול ביותר המתאים לאיבזור. כך שאת התוספת לתקינת הנוסעים היה הנכה צריך להוסיף מכיסו.

גם היום יכול כל נכה לקנות איזה רכב שהוא רוצה אם הוא מתאים לאיבזור ולהוסיף את ההפרשים מכיסו. נכה יכול לקנות אפילו רולס רויס - כאשר את ההפרש בינו לבין הפולקסוואגן הוא משלם מכיסו...

אכן התביעה יכולה להגרר שנים (כולל עירעורים לעליון כמובן). התובעים גם מסתכנים בכך שאם יפסידו הם עלולים להיות מחוייבים בהוצאות משפט שיכולים להגיע למאות אלפי שקלים. בתי משפט עשו את זה. את ההוצאות האלה התובעים ישלמו מכיסם ולא העו"ד!

האמת שעל פניו לא נראה שיש לתביעה סיכוי גדול.

למעלה