ניידות מאוד מבולבל

ניידות מאוד מבולבל

שלום רב, אושר לי 80% מוגבלות בניידות לפי הסכם התביעה צריך להיות לי נפח מנוע 1800 סמק אם אני רוצה לקנות רכב בנפח מנוע ב1300 סמק האם תרד לי הקצבה האם אני צריך לדוויח לוועדה גודל רכב ? האם שעושים את החישוב של מרחק העבודה והמרחק לבית גם לפי זה מחשבים את הנפח מנוע? מאוד מבולבל ישמח לעזרה תודה רבה

yoelbeker

New member
אין קשר למרחק ממקום העבודה.....

נכה שעובד מקבל תוספת אצלך ב 80% זה כבר קיים באופן אוטומטי...אם המרחק מעבודתך הוא 40 ק"מ תקבל תוספת....
אם קיבלת 80% ורכב בנפח 1800 סמ"ק ותרכוש רכב בנפחק קטן יותר תופחת קיצבת הניידות וההלוואה העומדת. תבין לפי % הניידותשלך הרכב המתאים לך מבחינה בטיחותית למצב בריאותך היא רכב בנפח 1800 סמ"ק, אם תרכוש רכב בעל נפח נמוך סביר שתוזמן לוועדה רפואית חוזרת וישונו % הניידות...
נכון שהמצב אבסורדי, הסכם הניידות קיים כבר שרות שנים ולא עודכן, היום יש רכבים בעל נפח של 1300 סמ"ק עם אותו מפרט שהיה בעבר רק ב 1800 סמ"ק...

תשובה

שלום,
זה בתהליך בביטוח לאומי אני לא יקבל תוספת קצבה המרחק בין הבית למקום העבודה הוא 24 ק"מ קבלתי 80% מוגקבלות ניידות נפח מנוע אני עדיין לא יודע סופית הסתכלתי דרך הבעיה לביטוח לאומי יש מצב שיאשרו לי 1300 סמק? אני ללא כיסא גלגלים?

yoelbeker

New member
סביר להניח שאם זו וועדה ראשונה שלך

תוזמן לוועדה לגודל רכב....
בכל מקרה ביטוח לאומי יכול לרערער בדיוק כמוך תוך 60 יום...אם ביטוח לאומי מאשר את החלטת הוועדה תקבל ממנה מכתב המאשר קבלת הלוואה עומדת וקיצבת ניידות בהתאם.
אגב אתה יכול לרכוש רכב עד 1800 סמ"ק אבל יותר מ 1300 סמ"ק

תשובה

שלום,
בוא נגיד וקבלתי אישור לנפח מנוע 1800 וקניתי רכב ב1300 סמק
האם יעשו לי בעיות והלוואה העומדת על הרכב לא תואשר האם תבוטל הקצבה ניידות ?
תודה על העזרה

קצבת הניידות תופחת! ההלוואה העומדת

ניתנת לפי גודל הרכב שקנית!
אתה לא יכול לקבל הלוואה לרכב 1800 כשאתה קונה רכב 1300, ה לא הגיוני נכון?
העניין הוא כמו שנכתב לך קודם, קיבלת אישור לרכב בנפח 1800 כי זה הרכב המתאים לך מבחינה בטיחוותית ולפי צרכי המוגבלות שלך, אם אתה קונה רכב בנפח 1300 כאילו אמרתץ לוועדה "סתם צחקתי עליכם" אני לא באמת צריך רכב כזה. ואז תוזמן לוועדה חוזרת ותישאל איך אתה מסתדר עם רכב 1300 סמ"ק כשאתה מתלונן על א,ב,ג כשעם תלונות כאלו לא ניתן להסתדר עם רכב בנפח כזה

atm2

New member
עזרה ותשובות

שלום לך
התשובות שכתבו לך מאוד נכונות, כאשר הוועדה מחליטה על רכב זה הרכב שאתה צריך לקנות במידה ותיקנה קטן יותר אתה אומר לוועדה אני מסתדר אם פחות תנו לי פחות, אין יכולת לקחת את הסכום הגבוה ולקנות משהו זול יותר
במידה ויש לך שאלות נוספות אתה מוזמן לפנות ליועצים שלנו לעזרה ותמיכה
http://atm-il.com/

תשובה

שלום,
אם אני רוכש רכב בעל נפח 1395 סמ"ק
יחשב לי כאילו קניתי 18000 סמ"ק כי זה מעל 1300?

yoelbeker

New member
התהליך אצלך עדיין לא הסתיים

יכול להיות שבכלל תהיה לך הגבלת נפח ברדיון הנהיגה שלך...
ובכלל למה להתחכם למה...המדינה עוזרת לך כפגוע בניידות, קובעת לך רכב שמתאים לליקוי שלך, כמו שכתבו לך בסוף תאבד את הכל....

תמתין..יסתיים כל התהליך ואז שתאל את כל השאלות....

למעלה