שלום,אשמח אם מישהו יסביר לי,כל מה שנוגע לטבלת שכר עידוד

BZ101

New member
שלום,אשמח אם מישהו יסביר לי,כל מה שנוגע לטבלת שכר עידוד

שלום לכם

1.רציתי לדעת בבקשה מה ההבדל בין 8 העמודות הראשונות שמסומנות "נכות" (עד 3800 שח) - לבין קבותה א', וגם ההבדל בינה לבין קבוצת "עידוד" ?

אני מעונין לדעת בבקשה מה ההבדלים-ההיבט של ביטוח לאומי,היבט משפטי או שקשור לסיכון של הנכה שיורידו לו את הקצבה לצמיתות עקב וועדה חוזרת נניח.

2. האם נכון שנכים בדרגת אי כושר 75% לצמיתות,יכולים להרוויח כיום סכום העולה על 2000 שקלים בלי שתיפגע להם הקצבה ? (השכר הממוצע ב 8/5/16 הוא 9650 שקלים,ונדמה לי שאפשר להרויח עד 21% ברוטו ללא פגיעה בקצבה)

תודה רבה לכם.

https://www.btl.gov.il/Publications/booklet/hebrew_booklet/Documents/100.pdf

yoelbeker

New member
אנסה להסביר לך בהתאם לקישור שמצרף

[URL]https://www.btl.gov.il/benefits/Disability/laron/Pages/shiurayHakitsba.aspx[/URL]
אז כך...פתח את הטבלה ותבין את הסברי....
לנכה מותר לה שתכר עד ל 1987 ש"ח מבלי שקיצבתו תיפגע...(21% מהשכר הממוצע במשק)
מ 1988 ועד 2366 (25% מהשכר הממוצע) תשלם 10% מס שינוכה מקיצבתך...עד לסכום של 37.9 ש"ח
וכך הלאה..עד ל הכנסה של 60% מהשכר הממוצע זה נקרא קיצבת נכות..מעל ל 60% זה נקרא קיצבת עידוד...מהי קיצבת עידוד? הנה קישור נוסף...[URL]https://www.btl.gov.il/benefits/Disability/laron/Pages/kitsbatEdud.aspx[/URL]
בהצלחה

BZ101

New member
השכר הממוצע במשק לחודש 5/2016

ערב טוב יואל,

1.האם יכול להיות שהטבלה לא מעודכנת,ואפשר להרוויח היום מעל 2000 שקלים ברוטו לחודש ללא שתיפגע הקיצבה ?

להלן השכר הממוצע נכון להיום- ו 21% ממנו זה יותר מ 2000 שקלים

2. לגבי מה שכבר דיסקסנו עליו כאן- האם החוק שמאפשר להרוויח 3 חודשים בכל שנה קלנדרית- יותר מ 21% מהשכר הממוצע- ללא פגיעה בקצבה- קשור לחוק לרון ?

3. במה זה יבוא לידי ביטוי אם נכה ירוויח כל השנה 1900 או 2000 ברוטו - וחודש או חודשיים בשנה הוא ירוויח 3000 שקלים או מעט יותר מזה ?

אשמח מאד אם תשיב לשאלתי זו ממה שידוע שלך
תודה יואל

yoelbeker

New member
השכר הממוצע לא משתנה בהתאם לתנודות אלא משתנה פעם בשנה

כך שאם עולה או יורד במשך השנה זה לא משנה.

נכה המשתכר עד 1987 ש"ח אינו צריך להצהיר בביטוח לאומי אלא אם עובר את הסכום המותר כך שרק אם עובר על הסכום המותר שיצהיר בביטוח לאומי ואז שעון שלושת החודשים מתחיל לדפוק.
נכה העובר על הסכום המותר חייב לשלוח העתקי תלושי שכר לביטוח לאומי ולפי זה נעשה החישוב הריבעוני כך שאם חודש השתכר 3,000 ש"ח ואחר כך 2,500 ש"ח או 2,000, זה מתבטא בקיזוז הריבעוני מהקיצבה...
וכן כל מה שהעברתי לך בקישור...בעצם כל תקנות קיצבת הנכות זה חוק לרון...

BZ101

New member
המון תודה,עכשיו זה כבר יותר מובן

האם במידה ונכה מרוויח אפילו רק חודש אחד יותר מ 1987 שקלים-עשויה לגרום לביטוח הלאומי לזמן אותו לוועדה,לדעתך ?
מדובר באדם (אחי) הסובל מנכות נפשית וגם מנכות פיזית,ורוב הנכות נפשית.
הוא חושש מאד שאם יעבור במקרה את השכר אפילו פעם או פעמיים בשנה- יקחו לו את הקצבה לאחר תקופה.

מה ההבדל בעצם בין קבלת "עידוד" ברציפות במשך 3 שנים- לבין מי שעובר את סך ה 1987 שקלים רק מספר פעמים בודדות במהלך כל ה 3 שנים ?

תודה רבה יואל

yoelbeker

New member
ביטוח לאומי ראשי לזמן בכל עת....

לא מזמן אושרה תקנה המאפשרת לזמן נכים עובדים....
נכה שיעבור את הרף של 1987 ולא ידווח, ביטוח לאומי מקבל דיווח בסוף כל שנה ואת מתחשבן עם הנכה..ההתחשבנות כוללת קנסות ריבית פיגורים והקרן עצמה...
בשכר של 1987 אתה יכול לעבוד כל חייך, אינך צריך לדווח לביטוח לאומי. קיצבת עידוד אחרי 3 שנים הלכה הקיצבה...אם איני טועה....תקרא בקישור שצירפתי לך...

BZ101

New member
במילים אחרות,

גם אם נכה יעבוד וירוויח 1500 שקלים בחודש,העיקר שהוא עובד-אפשר לזמן אותו לוועדה כדי להוריד לו את הקצבה ?
אתה יכול בבקשה למצוא את התקנה החדשה לגבי נכה שעובד ? (הכוונה לנכה שעובד בלי קשר לסכום שהוא מרוויח)

תודה

yoelbeker

New member
לא רק אם עובד, גם אם לא עובד...

יש לביטוח לאומי חוקרים...ויש בדיקת תיקים מידגמית או הלשנה....
בטופס התביעה יש סעיף שאתה חותם שמסכים שביטוח לאומי יזמן אותך לוועדה רפואית חוזרת בכל עת

BZ101

New member
סביר בהחלט ובמקרים מסויימים,אני תומך בדבר

BZ101

New member
זה צודק,וזה גם סביר

אם יש נכים שאינם חולים ומעוניינים להרוויח כסף שלא מגיע להם-אני בעד החוק
טוב עשה אילן גילאון כשביקש את הבקשה המיוחדת שלו,וביטוח לאומי ככה אני מניח,לא יזמנו אנשים חולים סתם לוועדות

למעלה