הצעת חוק לעידכון קצבת השר"מ

yoelbeker

New member
הצעת חוק לעידכון קצבת השר"מ

אתמול הונחה במזכירות הכנסת הצעת חוק לעידכון אוטומטי של קיצבת השר"ם בהתאם לעידכון שכר המינימום.
הצעת החוק בקובץ המצורף.

מתוך האתר

"מי שזקוק למכונת הנשמה באופן רצוף בכל שעות היום והלילה, לצורך החלפת הפעולה הטבעית של הנשימה, והפסקת פעולתה של מכונת ההנשמה, תגרום להפסקת הנשימה אצל האדם, ותסכן אותו באופן ודאי ומידי. ב"מכונת הנשמה" הכוונה היא למכונה המחליפה באופן קבוע את פעולת הנשימה של האדם, ולא למחוללי חמצן או למכשירים, שנועדו לסייע לנשימה העצמונית."
&nbsp
חכמים:)

קרייטיב

New member
נחמד. אני משער שאתה למוד ניסיון יואל

כמה זמן בדרך כלל מהגשת הצעת חוק במזכירות הכניסת ועד שבפועל זה מיושם?
יכול לקחת גם שנים? או שהפעם יש לך אולי איזה הימור, ניחוש? אני מנחש שלא יקח פחות משנה....
אגב, אתה זוכר אולי בכמה עדכנו את שכר המינימום? בכמה אחוזים?

yoelbeker

New member
ב 90% מהמקרים אף פעם לא....

זה שמניחים הצעת חוק במזכירות הכנסת לא אומר כלום חוץ מפופוליזם ותקשורת אישית.
הצעת חוק זו מספרה 2595 כלומר השנה הציעו חכ"ים 2595 הצעות חוק מתוכם הועלו להצבעיה פחות מ 5%.
לכל סיעה יש כמות הצעות החוק שיכולה לבקש הצבעה במליאה, לפני ההצבעה הטרומית במליאה, והסיעות יעלו רק הצעות שיכולות לעזור להן אלקטורלית\פוליטית, חוק שהממשלה נגדו לא יבוא להצבעה.
באופוזיציה גם הצעות חוק שהממשלה מתנגדת מגיעות להצבעה אם זה עוזר לסיעה או לח"כ הבודד מבחינה אישית....
נראה לי שהצעת חוק זו דווקא כן תובא להצבעה ותזכה ברוב...כי ממילא עידכנו את קיצבת השר"מ לשכר המינימום לאחרונה ובחודשים הקרובים בעידכון הקרוב הבטיחו גם עידכון לשר"מ.

למעלה