ערעור על דחיית שר"מ

DIGITAL MAN

New member
ערעור על דחיית שר"מ

שלום לכולם, לפני כחודש היתי בוועדה וקיבלתי תשובה שלילית
יש לי "רק91" % הכות כללית וקיצבה מלאה, שהיא מלפני 12 שנים מאז התווספו עוד מגבלות שיגיעו בקלות ל100% וישאר עודף מגבלות

תיארתי לעצמי שידחו אותי בפעם הראשונה, אגב טני עם תעודת עיוור בין היתר,
חשבתי לפנות לחברת ייעוץ כגון זכותי, פורן וכו..
יש למישהו נסיון עם חברה שכזו,
ושאלה נוספת אם אגיש ערעור ואדחה שוה, אצטרך לחכות חצי שנה להחמרה??
בתודה מראש לעונים \
יוסי.

yoelbeker

New member
מה שקובע בוועדה בשר"ם זה תפקוד יומיומי

ולא אחוזי נכות רפואית.
בהגשת ערר אתה יכול רק להבציע על פגמים בוועדה, אינך יכול להמציא מסמכים\נתונים חדשים, הוועדה בודקת את התיקוהחלטות הוועדה הראשונה ולא דיון על נתונים חדשים.
קח בחשבון שאתה הוא שנבדק בתפקוד יומיומי, אותך בודקים איך מתלבש, אך מתקלח, אכילה הגיינה וכו....
יש היום את "יד מכוונת" עצתי לפנות אליהם, השירות חינמי.
ואם גם הערעור שלך יידחה יש לך אפשרות לגשתלבית דין לעבודה שיכול אך ורק להחזיר את התיק לוועדת הערר. ואז תמתין חצי שנה...גם אם לא תפנה לבית הדין תצטרך להמתין חצי שנה..ואז להוכיח שהייתה החמרה מאז התביעה האחרונה

DIGITAL MAN

New member
תודה על תשובתך

לפי דברייך, להגיש החמרה בנכות הכללית שיש לי כבר 91 % ואח"כ להגיש ערעור על השר"מ?
מבחינת תפקוד יומי יש ירידה משמעותית, ממה שנותר אני עושה כי אין לי ברירה אין מי שיעשה, 2 הבנים הגדולים שלי במסגרות מחוץ לבית, יש לי בת קטנה בבית, אישתי מגיעה מאוחר כמעט כל יום מהעבודה, גם ככה כל ענייני הבית נופלים עליה, אפילו לטאטאה את הבית אני לא יכול, אז להפיל עליה את הקניות ועוד, לא ריאלי.

yoelbeker

New member
לא הצעתי לך להגיש החמרה בנכות כללית

הגבתי רק לעניין השר"מ.
תבין לוועדה רפואית יש טבלת הזקוקים לעזרה בחיי היום יום כי אינם מסוגלים לתפקד ולא כפי שכתבת שעושה כי אין לך ברירה.....או כי קשה לך...
הנה קישור לאתר הביטוח הלאומי המפרט את הפרמטרים לקבלת זכאות לקיצבת שירותים מיוחדים: https://www.btl.gov.il/benefits/Attendance_Allowance/Pages/default.aspx

למעלה