סדים לילדה בת 5

סדים לילדה בת 5

יש לי ילדה בת 5 יש לה שיתוק מוחין ב-4 גפים ומוכרת בכל גוף ציבורי אפשרי
כמידי שנה גם השנה עקב גדילתה אנחנו צרכים להזמין לה סדים חדשים וכן נעלים חדשות בעלויות שמסתכמות בכמעט 4,500 שקל
היות והילדה לא עומדת ולא עושה צעד היא אינה זכאית לסדים ממשרד הבריאות.
זהו מצב מגוחך כי היא היא היתה עומדת או עושה צעד היא כן היתה זכאתי על פי הבנתי לסיוע והרי הסדים אות הנעלים המיוחדות הם לא לשם אופנה אלא בשל מגבלותיה הרפואיות וישנם מכתבים רפואיים התומכים בדבר.
ולכן שאלתי היא כזאת מדוע משרד הבריאות אינו משתתף בסדים לילדים שאינם עומדים או הולכים ומדוע ילדים שכן הולכים או עומדים זכאים כן לסיוע והרי לכאורה מצבה של הבת שלי יותר קשה כי היא אינה מתפקדת?
אשמח אם חברי הפורום יוכלו להסביר את ההגיון של משרד הבריאות?
מדוע והנטל הכספי נופל על ההורים?
פרט לווראטי ואילן הלפעמים קופת חולים אם ישנם עוד עמותת שמסייעות?

yoelbeker

New member
פנית וקיבלת תשובה שלילית?

אם לא...בקשי מרופא משפחה\מטפל מכתב המלצה לסדים ונעלים מיוחדות ועם המכתב ני למשרד הבריאות, משרד הבריאות לא בודק פיזית אם הילדה הולכת או לא....אם יאשרו לך....תפני כאן שוב עם האישור ואדריך אותך....
אם קיבל תשבה שלילת עצתי האישית לך לפנות אישית לשר הרווחה, אם המכתב שתכתבי לו יגע בו....הוא יעזור לפנים משורת הדין.

סדים לילדה בת 5

יואל קודם יש לי מכתב מאורטופד מומחה לשיתוק מוחין וכן מפיזוטרפיסטת מטפלת בגן וכן עוד חוות דעת מעוד פיזיוטרפיסט שקובעים שהילדה זקוקה בדחיפות סדים חדשים
עקב הארכת גידים ושמירה על הטווחים - דהיינו הסדים והנעלים המיוחדות הם בהמלצה רפואיית ואמורים לשמור ולחסוך אישפוזים וניתוחים מיותרים
מתברר שלא רק הילדה שלי אינה זכאית יש המון ילדים הנמצאים באותה סיטואצייה - שבגלל שהם לא עומדים או הולכים וסד עם ציר לא מתאים להם הם אינם זכאים להחזר על סדים וככה שנה רביעית אנו ממנים בכוחות עצמנו את העלויות

yoelbeker

New member
זו אחת התוצאות שאין לנכים ארגון יציג...

כבר לא מדבר על זה שהסדים והנעלים הם מהמאה הקודמת...אצלי הסד היה כבד יותר מהרגל...אבל זה לפוסט אחר...

לדעתי רק פניה לשר הבריאות....לשנות את התקנה...

הכנת מכתב

אכן הכנתי ואף שלחתי מכתב לכבוד השר ליצמן כולל מכתבי המלצה לסדים מהצוות הרפואי וכן הצעות מחיר
מקווה שהוא יפעיל את קסמיו לטובת הבת שלי ולטובת כל ההורים שמשלמים המון כסף למען אביזר שיקומי בסיסי ורפואי שהם זכאים לו

yoelbeker

New member
מאחל לך בהצלחה מכל הלב....

מכיוון שאין ארגון יציג שייאבק לקבלת זכויותיכם אלא עשרות ארגוני נכים לילידים, עצתי לך ליצור קשר עם מספר ארגונים ולהיערך למאבק....

מקבל את עצתך

קיבלתי את עצתך ופניתי למספר אירגונים ובניהם דפנה אזרזר מנכ"ל ארגון אהבה
שהבטיחה לסייע לבת שלי בהקדם

למעלה