הטבה תרופות 143 שח חודשית לנכים 75 אחוז

shlomi19820

New member
הטבה תרופות 143 שח חודשית לנכים 75 אחוז

אני התחלתי לקבל [לא אוטמטי] תקרת תרופות שבסל הבריאות 143 שח כלומר אני משלם 143 שח במכבי השתתפות ומה שמעבר אני מקבל החזר במקום,
שאלה לא ברור לי אםזה הטבה של מכבי בלבד או או זה של ביטוח לאומי שמעביר לכל הקופות?
חשוב לציין שיש לדרוש הטבה זו ולא מקבלים אותה אוטמטי
האם יש מקופות אחרות שגם מקבלים הטבה זו?

yoelbeker

New member
הטבה זו קיימת כבר שנים רבות ולא חדשה...

הקופות אמורות לתת אותה אוטומטית....אממה...מי שלא מבקש לא מקבל, לכן בדוק כל השנים אחורה..שמעתי שחברים קיבלו רטרואקטיבית מספר שנים.

אגב...כבר שנים שכותב על הטבה זו כאן בפורום וברשת.

yoelbeker

New member
לפי חוזר מנכ"ל משרד הבריאות

נכה לצמיתות מוכר כנכה (חולה) כרוני וזכאי לסל טיפולים משקמים קבועים כמו פיזיוטרפיה, הידרו ועוד...בעיה אחת היא שלכל ליקוי בונה הקופה שבה מבוטח טיפולים שונים, והשניה שהקופות לא מיידעות, כל שכתבתי מנסיון אישי שלי

VIENA D

New member
יואל,איך אני מקבל את הטיפולים האלה ?

אני מומלץ לטיפולי הידרותרפיה,אבל לא ניצלתי זאת עדיין
אם אני שייך לקופח כללית,האם זה דרך המוקד או שצריך להגיש בקשה מיוחדת ?
תודה רבה

האורטופד שלך או מכון הפיזיו שמעניק את טיפולי ההידרו אמורים ל

בקשה למחוז ולאחר האישור שלהם אני פנוי לקבוע תורים...אפשר דרך מכון הפיזיו

yoelbeker

New member
ערן אתה מסביר על תהליך רגיל, כאן זה לא רגיל זה לצמיתות

הנכה צריך לפנות למזכירות הקופה בה מבוטח ולדרוש את הסל המגיע לו לפי נכותו ובהתאם למה שהקופה בנתה...(לכל קופה סל טיפולים שונה), הקופה מפנה אותו למכונים המתאימים...
אני הומלצתי להידרוטרפיה אבל מכיוון שלמאוחדת בה אני מבוטח אין בריכות, היא נתנה לי פיזיוטרפיה ועוד סוגי טיפולים לכל החיים!!!! אבל דרך מרפאות ומכוני הקופה....שם קובעים לך מועד שרץ....(כל עוד אני מופיע לתאריכים אלה).

shlomi19820

New member
בענין הטבה תקרת 143 שח

איפה זה רשום ההטבה של תקרת 143 שח לתרופות והשאר מחזירה הקופה? האם זו הטבה של הקופה או ביטוח לאומי כי ששלחתי חברים מהכללית לבקש הטבה זו הם לא ידעו על מה מדובר?

yoelbeker

New member
הזכות מגיעה לכל נכה כרוני

ומאז הוכרו נכים לצמיתות גם הם כחולים כרוניים בעלי 75% אי כושר ומעלה, מגיעה גם להם, הקופות מקבלות רשימות זכאים מביטוח לאומי, אבל מנסיון לא ביקשת לא קיבלת

shlomi19820

New member
אתה מדבר על חולה כרוני רגיל שזה 286 שח חצי שנתי

אני מדבר איתך על דרגת נכות 75 אחוז שהתקרה חצי 143 שח,
בקישור הבא רשום שלנכים 75 אחוז מאוחדת תתן תקרה של 50 אחוז מחולה כרוני רגיל 143 שח משתמע שזה מדיניות של הקופה שנותנת ההטבה לנכים עם 75 אחוז נכות, ויתכן שהכללית כלל לא נותנת.
https://www.meuhedet.co.il/meuhedet...ubSubject&topMenuId=11&menuBarOpenCatego 

yoelbeker

New member
איני יודע מה הסכומים בדיוק כי איני לוקח ברוך השם תרופות

זו לא מדיניות של הקופה אלא הוראת מנכ"ל משרד הבריאות....ראית פה מישהו נותן הטבה? ועוד קופ"ח? אני לא....
מנסיונם של בחרים אכן יודע שהרבה זכאים לא מקבלים כי לא מבקשים..ועוד דבר יודע מחברים שאפשר לקבל רטרואקטיבית....
עצתי לך ולכולם מי שמרגיש שלא מקבל את זכויותיו שיכתוב למנכ"ל משרד הבריאות ויקבל תשובה מוסמכת....עם הוראות ביצוע

shlomi19820

New member
אחי אני מצטט מתוך הקישור למעלה נכים 75 אחוז

הנחות למקבלי קצבת נכות 75 אחוז...מאוחדת מרחיבה הזכאות ומעניקה לכם 50 אחוז הנחה בתקרה החודשית [מ286 ל 143 שח]
בחישוב חצי שנתי, מפה משתמע שחולה כרוני רגיל זה ממשרד הבריאות ונכים 75 אחוז זה מאת הקופה ולמה חשוב לדעת למשל מכבי שבו אני חבר נותנת הסכום בחישוב חודשי, ולא חצי שנתי, כמו מאוחדת ויתכן שכללית לא נותנת או בתנאים אחרים.

yoelbeker

New member
תבין, יש הטבות לנכים כרוניים לפי חוזר מנכ"ל...

וכל קופה משחקת עם זה...הסכום בתקציב ההשתתפות של משרד הבריאות הוא קבוע...למשל קופת חולים כללית נותנת לנכים כרוניים הידרותרפיה כי יש לה בריכות משלה...לעומת זאת מאוחדת אולי נותנת הנחה בתרופות..(איני לוקח תרופות ברוך השם אז לא יודע) כי אין לה בריכות עצמאיות וקונה את השירות...ושוב...הכל בסל הטיפולים של הנכה הכרוני ובהתאם למוגבלותו....
ואצל כל קופה זה שונה...רק צריך לבקש את סל הטיפולים לליקוי שלך מקופת החולים.

למעלה