שליחת תלושים למלל

שליחת תלושים למלל

לא ברור לי אם צריך לשלוח תלושים אחת לרבעון.
התקשרתי לברר פעם אמרו לי שכן פעם אמרו לי שלא צריך.
בעבודה הקודמת לא הייתי שולחת והיו מקזזים לי כל חודש בעבודה אחריה ווידאתי שהם יודעים שאני עובדת וידעו ולא קיזזו לי
לפני כמה ימים שהתקשרתי לשאול שוב אמרו לי שאם שלחתי טופס העסקת עובד אין צורך
מישהו/י יודע/ת בוודאות אם צריך לשלוח או לא?

batno1402

New member
חייבים לשלוח

הבן שלי עובד ואנחנו שולחים כל 3 חודשים את התלושים.
המשכורת לא קבועה,בגלל משמרות.
הם מתקזזים עם השנויים. אם הורידו יותר מדי בחודש אחד-מחזירים בחודש לאחר מכן.
דווקא בזה-הם בסדר.

yoelbeker

New member
אם את משתכרת 1,909 ש"ח מעבר לקיצבה או יותר

את צריכה לשלוח כל ריבעון את תלושי השכר כדי שיתחשבנו איתך...(כי מעל 1,909 ש"ח מקצצים 10% מעל 1,909 ש"ח מקיצבה)....
הקיזוז הוא מהקיצבה לא מעבודה, איך מעביד יכול להיכנס לתיקך ולחשבונותייך האישיים בביטוח לאומי? מבחינת המעביד הקיצבה לא מעניינת אותו, הוא אחראי אך ורק על השכר שמשלם לך...
לדעתי האישית, צמי את תלושי השכר כל 3 חודשים בדואר רשום לביטוח לאומי ותהיי מכוסה.
אגב טופס העסקת עובד כל עובד במדינה חייב למלא ...וזה בכלל שייך למס הכנסה.

לפי דברי הפקידים בעיקרון לא חובה לשלוח, אבל אם רוצים שהכל

יתנהל על מי מנוחות ולא פתאום בסוף שנה יגידו שיש לך חוב בגלל השתכרות גבוהה עדיף לשלוח.
כלומר עדיף לשלוח כל 3 חודשים ולהיות שקט שעידכון הקצבה נעשה במקום כנדרש ולא בסוף השנה עם בלבולים למינהם

yoelbeker

New member
ערן כל נכה המשתכר מעל 1,909 ש"ח מחוייב בדיווח...

בטופס התביעה לבקשה לקבלת קיצבת נכות חותם המבקש ומתחייב לדווח לביטוח לאומי על כל שינוי במצבו לאחר אישור תביעתו.....
איני יודע מה אומרים הפקידים אבל לפני מספר שנים בהדרכה על חוק לרון, התבקש כל נכה המשתכר מעל לסכום המותר לדווח לביטוח לאומי כל ריבעון ולהתחשבן

אני מאד מבולבלת מהביטוח הלאומי

אתמול התקשרתי שוב.
מסבתר ש
שנה שעברה שלחתי להם את התלושים + ווידאתי שהגיעו ואתמול הפקיד אמר שהם לא נמצאים בתיק (לא קיזזו לי כל שנה שעברה)
אשלח להם שוב בצירוף מכתב שכבר מסרתי להם את התלושים.
בשלושה חודשים האחרונים לא שלחתי והפקיד אמר שיש שם תלושים (ולא קיזזו לי בקצבה)
לפני שנתיים לא הייתי שולחת בכלל והיו מקזזים לי כל חודש.
זה נשמע מאד מבולגן, ובסוף כמובן שהכל ייפול עלי ושאני אשמה למרות ששלחתי.

yoelbeker

New member
ראשית אל תהיי בלחץ...הכל יסתדר...

אם שלחת להם בשנה שעברה תלושי שכר, מקווה שיש לך העתק המסירה, כי אז זו הוכחה שזו טעות שלהם ולא יחייבו אותך בקנסות פיגורים וריבית,
הייתי מציע לך לקבוע פגישה עם פקיד נכות ולבוא עם כל התלושים, גם בשנים שלטענתך קיזזו ותעשי סדר על המקום...לא עם פקידת דלפק!!! אלא פקיד תביעות המטפל בתיקך....
כן אציע לך לצלם את כל תלושי השכר וכל תלוש שנותנת שיהיה על ההעתק שלו חותמת התקבל....

תגיעי רגועה ושלווה, תזרמי איתם ואל תתווכחי (אלא אם יש לך העתקי תלושי שכר שהתקבלו ולטענתם לא התקבלו) תיצריה אמפטיה ולא אנטיגוניזם ולחץ והכל יסתדר

תודה יואל

עד עכשיו הייתי שולחת בפקס, ואני מניחה שאישור מסירה כוונתך בדואר (אישור פקס זו גם הוכחה?)
אבל אשמע לעצמך ואבוא לשם פיזית.
קובעים פגישה עם פקיד נכות דרך הטלפון *6050 או בדרך אחרת?

yoelbeker

New member
בעבר קבעתי בדלפק הקבלה...בנתניה....

תנסי ב*....אולי זה עובד....
לא חושב שאישור פקס עובד....
אישית מעדיף במקרים המעטים שלי למסור בקבלה ולהחתים על העתק כל מסמך שמוסר להם....ואם יש בעיה אצלם שישברו את הראש...

שאלה חשובה נוספת

האם צריך להוסיף דף מקדים לתלושים שאני שולחת? או לשלוח רק את התלושים נטו?

yoelbeker

New member
עצתי מנסיון...

לכתוב מכתב נלווה ולהסביר סיבת השליחה, ולצרף את התלושים, להגישם בקבלה ועל כל תלוש שנתת להם שיחתמו חותמת התקבל על העתק שלו..וכן על המכתב...
בתגובה קודמת הצעתי לך לשבת אישית מול פקיד תביעות, גם הצעה זו בתשובה זו מתאים ויפתור בעיותייך..

למעלה