קנסות למעסיקי עובד זר

yoelbeker

New member
למרות שנכי הפוליו הם שבריר אחוז מכלל המוגבלים

הם לפחות 80% מהפעילות למען הנכים הכלליים בכללותם.
בזכות נכי הפוליו יש היום וואן וקיצבת ניידות, ושרותים מיוחדים, והנחה בחשמל והנחה במים, ותו חניה כחול, ונסיעת נכה עם תו חניה כחול בנת"צ...עוד הרבה הרבה

yoelbeker

New member
או ריסה ריטה לא התבלבלה...

רוב הזכויות אם לא כולם הם בזכות נכי הפוליו שנאבקו....אם זה צודקביץ ז"ל, והיום דורון יהודה, מומו, שמחה בניטה, שמעון יאיר, ישראל אבן זהב, ועוד הרבה נכי פוליו, כמעט רק את אלה תמצאי היום במסדרונות הכנסת והוועדות....

נכון, איני מסכים עם פעילותם כי אינה מקצועית אלא נקודתית אישית ואינטרסנטית, וצריך ארגון יציג שיכלול את כלל הנכים וכל סוגי הלקויות, אבל כל הישג שמשיגים מבחינה אינטרסנטית רוב הנכים נהנים...לדוגמא מהתקופה האחרונה...חוק ההנחה בחשמל..מי נאבק למענו אם לא נכי הפוליו?

או ריסה

New member
אני לא אוהבת לנופף...

על המעלונים לרכבים על הגג (גוטליב) במימון משרד הבריאות, עשה אבי ז"ל.

את ביטול החוק לכך שהמטפלים הסיעודיים, לא יצטרכו לצאת מהארץ כל שלוש שנים ואפשרותם לעבוד עם אותו מעסיק כמה שידרש,

עשינו חברתי ז"ל ואני... בתקופה שפורז היה שר הפנים.

זה על קצה המזלג.

לא צריך מחיאות כפיים.

yoelbeker

New member
זו הצרה שהרבה עשו כל אחד בנפרד

במקום שיעשה את זה ארגון מסודר, שמייצג את כלל הנכים במדינה, שלפני כל דיון או הצעת חוק ינתח את המקרה ויימפה במקרה את הצרכים היחודיים והכלליים של הנכים, יבוא מוכן לכל וועדה עם ניירות עבודה מוכנים וייעוץ מקצועי.
גם אני הייתי שותף בעשור הראשון של המאה במספר הצעות חוק שבמבט לאחור עזרי לקבוצה קטנה של מוגבלים אבל פגעו בכלל האוכלוסיה, וזו אחת הסיבות למאבק הנוכחי שלי.

אני כבר לא מסתכל על עצמי...אני מתקרב לתאריך גימלאות, כל תיקון או חוק כבר לא יפגע בי, אף וועדה רפואית שאזומן אליה לא תחליט שסיימתי להיות נכה, אני מביט מהצד על העתיד על מוגבלים צעירים וחלומי הוא שלא יעברו מה שאנחנו עברנו ולא יהיה שוב מצב שכל אחד ייאבק היכן שכואב לו ולפעמים פוגע באחרים.

או ריסה

New member
תחושת בטן שלי, זכויות הצעירים יהיו קשים יותר

כי כך מדינת הרווחה רוצה.

גם אנחנו, המבוגרים, עוד נמשיך להיפגע וגם כל מיני ארגונים, שפועלים היום, עם כל הרצון לעזור, פוגעים

באחרים. אין ברירה, הרבה חוויות קשות, כל אחד ואחת מאיתנו עברו, וכשאין ברירה, נלחמים לבד (ויש לזה יתרונות).

yoelbeker

New member
נכון צודקת...ולכן

עלינו הוותיקים אלה שכבר עברו הכל לנסות לתקן ולהשאיר למען הצעירים מנסיוננו כדי שלהם יהיה קל יותר להילחם את מלחמת הקיום ויקבלו את זכויותיהם.

הנזקים שנגרמים היום על ידי ארגונים לא מוסמכים כמו פגיעה בהנחה בחשמל שהייתה אמורה לכלול את האוכלוסיה הנזקקת ולא האינטרסנטית לאלה שדחפו אותו וכן הגבלת ההנחה שלא מצויינת בחוק המקורי ושארגוני הנכים הסכימו לה, או התיקונים החדשים לגבי ניידות ואיבזור כפי שמומו פירסם, או שינוי בבדיקות זכאות לשר"מ, פגיעה בהנחה בבזק, שינויים בספר הליקויים של הביטוח הלאומי... ועוד ועוד...כל מה שפירטתי ויותר..יפגעו באוכלוסיית המוגבלים החדשה והצעירה.

חברים לא מבינים שבנו כבר אי אפשר לפגוע, אנחנו נאבקים למען דור המוגבלים החדש שעדיין לא התעורר.

אני חושב שהתבלבלת

קו למעסיק נלחם עבור המעסיקים.
אולי התכוונת לקו לעובד?

yoelbeker

New member
צודק...כמו קו לעובד.

קו למעסיק לא נלחם כלל וכלל, הוא עושה עבודת קודש בהעברת אינפורמציה וייעוץ ולא יותר.
מי שנלחם זה קו לעובד וחבל שאין לנו ארגון כזה.

קרייטיב

New member
שיעשו חוקים עד מחר

אם אתה מנכה שכר על עובד שעשה משהו שמגיע שתנכה לו לפי החוק
ותגיע איתו לבית משפט
ותסביר את הטענות שלך
אני בטוח שלא יעשו לך כלום

נכון שלנכה לא קל להגיע לבית משפט
אז יש סיוע חינם
אפשר גם לתת לעו"ד לדבר בשמך

שיעשו חוקים עד מחר
אתה יודע שיש חוק שאם שולחים לך ספאם מגיע לך 10 אלף שקל משהו כזה בלי הוכחת נזק?
מישהו אי פעם קיבל? שטויות הכל
אין אכיפה וזה הכל דיבורים

שיעשו חוקים עד מחר מחרתיים אפילו
ידוע שהמדינה נגיד אזרחיה
כאילו שבגצ בעד היהודים הוא תמיד היה בעד האחרים

אז אותו הדבר פה
בעד הזרים מאשר הנכים
אבל מה יש לפחד

כלב נובח לא נושך לפחות לא בדרך כלל כי לפעמים הוא כן נושך

מי שלא מפחד אין לו מה לדאוג

מנסים להפחיד עם חוקים
גם ככה מתעללים יותר מדי פה בנכים
אני רוצה לראות שופט שיתעלל בנכה בבית משפט מאשר להעניש עובד זר
הכל תלוי איך הנכה ידבר ויסביר את עצמו
גם ככה העובדים הזרים חשים את עצמם פה יותר מדי כאילו הם איזה מלכים

יותר חשוב זה שתדאגו להשקיע כמה מאות שקלים על מצלמות איכותיות עם הקלטת קול שתהיה הוכחה וראיה לכל מקרה
חפשו בגוגל ותשקיעו
היום ב 800 שקל או 1000 שקל בתשלומים אפשר בקלות להתארגן על כמה מצלמות איכותיות שמצלמות לדיסק קשיח עם הקלטת קול
ומעלות את הצילומים לרשת או מוחקות את הצילום הכי ישן וככה תמיד יש צילום חדש
שתהיה ראיה והוכחה לכל מקרה

סיכום

יש פה כמה חלקים
חלק ראשון : הקנס לקיזוז מעל 25% מהשכר המינימום
יש לציין לפי מה שאני מכיר המציאות בשטח שהעובדים הזרים לוקחים יותר כסף משכר המינימום החוקי עקב היצע וביקוש ובוודאי לא מתחת לשכר המינימום אפילו שבאופן עקרוני מותר לקזז מההוצאות השונות עד 25%
(אשמח לשמוע אם בכלל נמצא אנשים שעדיין נותנים רק שכר מינימום או אפילו פחות עם קיזוז)
חלק שני חוזה
החוזה זה דבר מומלץ בכדי למנוע בעיות אחר כך,
אבל הבעיה אנשים פשוטים לא יכולים לעשות חוזה ובפרט לא לתרגם לשפת זרה וכאן לכאורה צריך להיכנס חברות הסיעוד השונות ופה טמון המוקש הגדול לחברות הסיעוד אכפת כסף וגם אכפת להם שהעובדים יישארו אצל החברה שלהם מה שיוצא שאנחנו נדפקים.
צריך להטיל אחריות גם על החברות הרי אי אפשר לקחת עובד ללא חברה, שהחברה תדאג לחוזה בין המעסיק לעובד.

למעלה