לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1379213,792 עוקבים אודות עסקים

פורום זכויות ומגבלות (נכים)

פורום זה משמש קהילה תומכת לאוכלוסיית הנכים הכלליים בעזרה מול הבירוקרטיה ודיונים ומידע להשגת מירב הזכויות.
נבקש להגיב\לכתוב בפורום זה בסגנון ובצורה מכובדת ובכבוד אחד לשני. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זכויות ומגבלות (נכים)

פורום זה משמש קהילה תומכת לאוכלוסיית הנכים הכלליים בעזרה מול הבירוקרטיה ודיונים ומידע להשגת מירב הזכויות.
נבקש להגיב\לכתוב בפורום זה בסגנון ובצורה מכובדת ובכבוד אחד לשני. 
x
הודעה מהנהלת הפורום

הפורום משמש במה להבעת דעות, לעזרה לחברים מיידע וניסיון אישי, להדרכה וייעוץ בנבכי הבירוקרטיה, הדיונים יתנהלו בשפה נקיה ללא השמצות והוצאת דיבה, הפורום הוא הראי שלכם. אנא שמרו עליו לטובת כלל הציבור.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'קנסות למעסיקי עובד זר'
קנסות למעסיקי עובד זר
<< ההודעה הנוכחית
13/06/2014 | 10:54
20
442
אושר: עד 35 אלף ש"ח קנס למעסיק שיפר זכויות עובד זר
11 ביוני 2014, י"ג בסיון תשע"ד, בשעה 11:00
​ועדת העבודה והרווחה אישרה היום צו, המטיל על מעסיקי עובדים זרים (גם מעסיק יחידני של עובד סיעוד) שורה של קנסות במידה ויפגעו בזכויות העובדים. בכך החילה הוועדה את חוק הגברת אכיפת דיני העבודה שאושר בוועדה בשנת 2011 גם על מעסיקי עובדים זרים.
על פי הצו:
• אין לנכות למעלה מ-25% משכרו של העובד הזר. ניכויים משכרו יכולים להתבצע רק עבור ביטוח רפואי (עד 125 ש"ח),  מתן מגורים הולמים (עד 410 ש"ח) והוצאות נלוות לכך כמו חשבון חשמל. העובר על הוראה זאת צפוי לקנס של עד 20 אלף ש"ח על כל עובד שלגביו נעשתה העבירה. מעסיק יחידני (למשל מי שמעסיק מטפל סיעודי זר) ייקנס בסכום של עד עשרת אלפים ש"ח במקרה כזה.
• העסקת עובד זר חייבת להיעשות באמצעות חוזה כתוב (בניגוד להעסקת ישראלים שאינה מחייבת חוזה כתוב). בנוסף, חוזה העבודה חייב להיות מתורגם לשפתו של העובד הזר. העובר על הוראה זו צפוי לקנס של עד 35 אלף ש"ח על כל עובד. מעסיק יחידני ייקנס בסכום של עד 15 אלף ש"ח.

זו התוצאה שלנו הנכים הכלליים אין ארגון יציג אלא ארגוני נכים קקיונים שלא מבינים כלום ודואגים אך ורק לאינטרסים אישיים שלהם, הלוואי שגם לנו היה ארגון כמו קו למעסיק הנלחם כאריה עבור העובדים הזרים....
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'בוז ! בוז ! בוז ! בוז ! בוז ! בוז ! בוז ! '
בוז ! בוז ! בוז ! בוז ! בוז ! בוז ! בוז !
13/06/2014 | 12:17
15
128
יואל, שאלה לי אליך... כשקמה קבוצה שנלחמה בעניין הפוליו, זה היה בגלל שהיה ארגון יציג?
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'לא היה ארגון יציג'
לא היה ארגון יציג
13/06/2014 | 15:17
2
95
קמה קבוצת נכים שסחפה אחריה נוספים, שנלחמו בשיניים ובציפורניים משך כ-20 שנה על הזכויות. כמו כן משך אותן 20 שנה אותה קבוצה הובילה מאבקים על זכויות הנכים שמהן נהנים כיום כל הנכים הכלליים. אותם נכים היום כבר מעל גיל 60 ועייפים ממאבקים. בלי ארגון יציג אין סיכוי שזכויות הנכים יממומשו.
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'ריטהלה... לא יהיה כלום'
ריטהלה... לא יהיה כלום
14/06/2014 | 18:36
1
71
כמו שכתבת, מגיל 60 ומעלה, נגמרו הכוחות ואנשים עייפים ממאבקים.

אני קוראת את מה שערן העביר לכאן, ונהיה לי חושך בעיניים.

אנחנו כאילו מדינת רווחה
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'עושים נכה דור א' ונכה דור ב''
עושים נכה דור א' ונכה דור ב'
15/06/2014 | 09:22
80
גם בניידות יהיו שינויים, נכה חדש בניידות לא יקבל אותן זכויות וקיצבאות כמו נכה בניידות עכשווי....

ואין מי שידבר...אין מי שיצעק....אין מי שיגן עלינו....
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'או ריסה מעולם לא היה ארגון יציג!!!!'
או ריסה מעולם לא היה ארגון יציג!!!!
15/06/2014 | 09:19
11
65
פשוט התאספו מאות נכי פוליו ונתנו הסכמתם לדורון יהודה להיאבק למען חוק הפוליו...אפילו ארגון נכי הפוליו לא היה!!!! או שם ארגון אחר.
אם איני טועה ריטה החזיקה ברשימות.
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'יואל... אתה זה שצועק '
יואל... אתה זה שצועק
15/06/2014 | 16:46
10
60
אירגון יציג...ומצד שני, אנשים שהיה להם אינטרס אישי, יצאו למאבק.

ברגע שנכי הפוליו, קיבלו מה שהם רצו, לא יהיה וגם אין להם עניין להתעסק בנכויות אחרות.
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'או ריסה את טועה בגדול'
או ריסה את טועה בגדול
15/06/2014 | 20:26
1
45
אותה קבוצה נאבקה כדי שלך יהיה וואן. שלכולנו יהיה קיצבת ניידות כפי שהיא כיום. אותה קבוצה נאבקנו על מנת שלך ולי ולכולנו יהיה כסא גלגלים ממונע  וכל אותו איבזור מטעם משרד הבריאות. גם קיצבת השר"מ הושגה לאחר אותו מאבק מפורסם שהובילו אותו נכי הפוליו. כל פרק הנגישות במבני ציבור ומידרכות גם הם הישג של אותה קבוצה. כן, נלחמנו כדי להשיג את זכויותינו על פי חוק. אבל היום אנחנו מעבירים את השרביט התשוש לצעירים ולטריים מאיתנו. ועיקרו הקמת ארגוןייציג
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'ריטהלה... נסחפת קצת...'
ריטהלה... נסחפת קצת...
16/06/2014 | 11:02
24
לצפיה ב-'אין קשר בין נכי הפוליו לארגון יציג...'
אין קשר בין נכי הפוליו לארגון יציג...
16/06/2014 | 08:34
7
38
נכי הפוליו הם 6,000 נכים מתוך מעל חצי מיליון נכים במדינה שבריר אחוז...לא על הפוליו לבדו חי עולם הנכים במדינה.

גם גזזת מקבלים קיצבה מיוחדת...גם נפגעי איידס מקבלים קיצבה מיוחדת, כעת גם האוטיסטים והעיוורים נלחמים בנפרד, נכי שיתוק מוחין נלחמים כבר מספר שנים....כולם נלחמו ונלחמים בנפרד, נו אז הם לא נכים?

והיום בכנסת רוב הנכים המסתובבים בכנסת הם נכי פוליו, בוועדות תמצאי היום כמעט רק את  זה שמעון יאיר, ישראל אבן זהב, מומו, שמחה בניטה, דורון יהודה, חיה קינן...אמנם גם אבי סלומה  משיתוק מוחין נמצא בכנסת וגם הורי ילדים נכים נמצאים שם...

. גם הם נפגעו מכך שלא עידכנו את קיצבת הניידות מאוקטובר 2012, גם הם נפגעים מכך שקיצבת השר"מ לא השתנתה מאז ינואר 20111 ואילו שכרו של עובד זר בסיעוד התייקר ב 600 ש"ח, גם הם מתקיימים מ 2,400 ש"ח קיצבת מחיה....נכה פוליו שיעבור בימים אלה לוואן  או לשרותים מיוחדים כמו החוזר שפורסם יהיה נכה דור ב', האם נכה פוליו לא יקבל תביעה של עד 35,000 ש"ח אם לא יתנהל מול עובד זר כמו בחוזר שפורסם כאן? את נכי הפוליו לא מטרטרים לוועדות רפואיות הלוך ושוב? כשהייתה חקירה נגד אצ"מ נכי פוליו לא נחקרו? ועוד באזהרה ועוד ועוד.....

אנחנו ממשיכים להיות נכים לכל דבר....וסובלים מזה שאין ארגון יציג כדי שייצג את כלל הנכים....
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'או ריסה קצת היסטוריה'
או ריסה קצת היסטוריה
16/06/2014 | 12:04
6
35
בצעירותי, עבדתי לפרנסתי, הייתי אמא ואשה. לא היו קיצבאות. רכב קיבלתי רכב קטן עם מנגנון יד רגיל. קיצבת ניידות לא התימרה לכסות  הוצאת אחזקת רכב, עזרה במשק הבית או עזרה בגידול הילדה, היה נראה כמו חלום באספמיא, להגיע ללימודים באוניברסיטה? איך? הכתה בקומה שלישית ואין מעלית, אין חניה, המרחק מהחניה לכתה כמו מסלול מרתון, במקום העבודה, גם כשכבר כיהנתי במישרות בכירות, הס מלהזכיר התאמת המקום או הנגשתו.  איבזור? נעליים? לא היה טעם אפילו לבקש. כשרציתי ללכת לקולנוע או סתם למסעדה, ידעתי שאאלץ לעבור מסע השפלות בגלל חוסר נגישות. ועוד לא הזכרתי מרפאות וקופות חולים לא נגישים. וואנים קיבלו נכי צה"ל, מטפלים וקיצבה לאחזקתם גם היא היתה נחלת נכי צה"ל בלבד.
או ריסה השווי את זה למצב של היום?   יש עוד המון להאבק. יש מלא עיוותים. יש הצעות חוק שמעלות אבק. ואינני מגזימה. שאלי כל אחד מנכי הפוליו פה כמה שנות מאבק על זכויות הנכים בכלל ועל חוק הפוליו בפרט. השיא היה בשנת 2000 עם המאבק הגדול שהובילה קבוצה גדולה של נכים בראשותו של אריה צודקביץ ז"ל (נכה פוליו), אותה שביתה מפורסמת עם 77 ימי שביתה. 80% מהפעילים היו נכי הפוליו. באמת לא הגזמתי.
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'למרות שנכי הפוליו הם שבריר אחוז מכלל המוגבלים'
למרות שנכי הפוליו הם שבריר אחוז מכלל המוגבלים
16/06/2014 | 12:47
5
32
הם לפחות 80% מהפעילות למען הנכים הכלליים בכללותם.
בזכות נכי הפוליו יש היום וואן וקיצבת ניידות, ושרותים מיוחדים, והנחה בחשמל והנחה במים, ותו חניה כחול, ונסיעת נכה עם תו חניה כחול בנת"צ...עוד הרבה הרבה
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'או ריסה ריטה לא התבלבלה...'
או ריסה ריטה לא התבלבלה...
16/06/2014 | 13:01
4
36
רוב הזכויות אם לא כולם הם בזכות נכי הפוליו שנאבקו....אם זה צודקביץ ז"ל, והיום דורון יהודה, מומו, שמחה בניטה, שמעון יאיר, ישראל אבן זהב, ועוד הרבה נכי פוליו,  כמעט  רק את אלה תמצאי היום במסדרונות הכנסת והוועדות....

נכון, איני מסכים עם פעילותם כי אינה מקצועית אלא נקודתית אישית ואינטרסנטית, וצריך ארגון יציג שיכלול את כלל הנכים וכל סוגי הלקויות, אבל כל הישג שמשיגים מבחינה אינטרסנטית רוב הנכים נהנים...לדוגמא מהתקופה האחרונה...חוק ההנחה בחשמל..מי נאבק למענו אם לא נכי הפוליו?
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'אני לא אוהבת לנופף...'
אני לא אוהבת לנופף...
16/06/2014 | 19:39
3
36
על המעלונים לרכבים על הגג (גוטליב) במימון משרד הבריאות, עשה אבי ז"ל.

את ביטול החוק לכך שהמטפלים הסיעודיים, לא יצטרכו לצאת מהארץ כל שלוש שנים ואפשרותם לעבוד עם אותו מעסיק כמה שידרש,

עשינו חברתי ז"ל ואני... בתקופה שפורז היה שר הפנים.

זה על קצה המזלג.

לא צריך מחיאות כפיים.
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'זו הצרה שהרבה עשו כל אחד בנפרד'
זו הצרה שהרבה עשו כל אחד בנפרד
17/06/2014 | 08:00
2
28
במקום שיעשה את זה ארגון מסודר, שמייצג את כלל הנכים במדינה, שלפני כל דיון או הצעת חוק ינתח את המקרה ויימפה במקרה את הצרכים היחודיים והכלליים של הנכים, יבוא מוכן לכל וועדה עם ניירות עבודה מוכנים וייעוץ מקצועי.
גם אני הייתי שותף בעשור הראשון של המאה במספר הצעות חוק שבמבט לאחור עזרי לקבוצה קטנה של מוגבלים אבל פגעו בכלל האוכלוסיה, וזו אחת הסיבות למאבק הנוכחי שלי.

אני כבר לא מסתכל על עצמי...אני מתקרב לתאריך גימלאות, כל תיקון או חוק כבר לא יפגע בי, אף וועדה רפואית שאזומן אליה לא תחליט שסיימתי להיות נכה, אני מביט מהצד על העתיד על מוגבלים צעירים וחלומי הוא שלא יעברו מה שאנחנו עברנו ולא יהיה שוב מצב שכל אחד ייאבק היכן שכואב לו ולפעמים  פוגע באחרים.
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'תחושת בטן שלי, זכויות הצעירים יהיו קשים יותר'
תחושת בטן שלי, זכויות הצעירים יהיו קשים יותר
17/06/2014 | 09:15
1
30
כי כך מדינת הרווחה רוצה.

גם אנחנו, המבוגרים, עוד נמשיך להיפגע וגם כל מיני ארגונים, שפועלים היום, עם כל הרצון לעזור, פוגעים

באחרים. אין ברירה, הרבה חוויות קשות, כל אחד ואחת מאיתנו עברו, וכשאין ברירה, נלחמים לבד (ויש לזה יתרונות).
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'נכון צודקת...ולכן'
נכון צודקת...ולכן
17/06/2014 | 09:30
26
עלינו הוותיקים אלה שכבר עברו הכל לנסות לתקן ולהשאיר למען הצעירים מנסיוננו כדי שלהם יהיה קל יותר להילחם את מלחמת הקיום ויקבלו את זכויותיהם.

הנזקים שנגרמים היום על ידי ארגונים לא מוסמכים כמו פגיעה בהנחה בחשמל שהייתה אמורה לכלול את האוכלוסיה הנזקקת ולא האינטרסנטית לאלה שדחפו אותו וכן הגבלת ההנחה שלא מצויינת בחוק המקורי ושארגוני הנכים הסכימו לה, או התיקונים החדשים לגבי ניידות ואיבזור כפי שמומו פירסם, או שינוי בבדיקות זכאות לשר"מ, פגיעה בהנחה בבזק, שינויים בספר הליקויים של הביטוח הלאומי... ועוד ועוד...כל מה שפירטתי ויותר..יפגעו באוכלוסיית המוגבלים החדשה והצעירה.

חברים לא מבינים שבנו כבר אי אפשר לפגוע, אנחנו נאבקים למען דור המוגבלים החדש שעדיין לא התעורר.
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'אני חושב שהתבלבלת'
אני חושב שהתבלבלת
13/06/2014 | 13:23
1
123
קו למעסיק נלחם עבור המעסיקים.
אולי התכוונת לקו לעובד?
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'צודק...כמו קו לעובד.'
צודק...כמו קו לעובד.
15/06/2014 | 09:25
47
קו למעסיק לא נלחם כלל וכלל, הוא עושה עבודת קודש בהעברת אינפורמציה וייעוץ ולא יותר.
מי שנלחם זה קו לעובד וחבל שאין לנו ארגון כזה.
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'שיעשו חוקים עד מחר'
שיעשו חוקים עד מחר
13/06/2014 | 15:57
85
אם אתה מנכה שכר על עובד שעשה משהו שמגיע שתנכה לו לפי החוק
ותגיע איתו לבית משפט
ותסביר את הטענות שלך
אני בטוח שלא יעשו לך כלום

נכון שלנכה לא קל להגיע לבית משפט
אז יש סיוע חינם
אפשר גם לתת לעו"ד לדבר בשמך

שיעשו חוקים עד מחר
אתה יודע שיש חוק שאם שולחים לך ספאם מגיע לך 10 אלף שקל משהו כזה בלי הוכחת נזק?
מישהו אי פעם קיבל? שטויות הכל
אין אכיפה  וזה  הכל דיבורים

שיעשו חוקים עד מחר מחרתיים אפילו
ידוע שהמדינה נגיד אזרחיה
כאילו שבגצ בעד היהודים הוא תמיד היה בעד האחרים

אז אותו הדבר פה
בעד הזרים מאשר הנכים
אבל מה יש לפחד

כלב נובח לא נושך לפחות לא בדרך כלל כי לפעמים הוא כן נושך

מי שלא מפחד אין לו מה לדאוג

מנסים להפחיד עם חוקים
גם ככה מתעללים יותר מדי פה בנכים
אני רוצה לראות שופט שיתעלל בנכה בבית משפט מאשר להעניש עובד זר
הכל תלוי איך הנכה ידבר ויסביר את עצמו
גם ככה העובדים הזרים חשים את עצמם פה יותר מדי כאילו הם איזה מלכים

יותר חשוב זה שתדאגו להשקיע כמה מאות שקלים על מצלמות איכותיות עם הקלטת קול שתהיה הוכחה וראיה לכל מקרה
חפשו בגוגל ותשקיעו
היום ב 800 שקל או 1000 שקל בתשלומים אפשר בקלות להתארגן על כמה מצלמות איכותיות שמצלמות לדיסק קשיח עם הקלטת קול
ומעלות את הצילומים לרשת או מוחקות את הצילום הכי ישן וככה תמיד יש צילום חדש
שתהיה ראיה והוכחה לכל מקרה
זכויות ומגבלות (נכים) >>
לצפיה ב-'סיכום'
סיכום
15/06/2014 | 11:56
59
יש פה כמה חלקים
חלק ראשון : הקנס לקיזוז מעל 25% מהשכר המינימום
יש לציין לפי מה שאני מכיר המציאות בשטח שהעובדים הזרים לוקחים יותר כסף משכר המינימום החוקי עקב היצע וביקוש ובוודאי לא מתחת לשכר המינימום אפילו שבאופן עקרוני מותר לקזז מההוצאות השונות עד 25%
(אשמח לשמוע אם  בכלל נמצא אנשים שעדיין נותנים רק שכר מינימום או אפילו פחות עם קיזוז)
חלק שני חוזה
החוזה זה דבר מומלץ בכדי למנוע בעיות אחר כך,
אבל הבעיה אנשים פשוטים לא יכולים לעשות חוזה ובפרט לא לתרגם לשפת זרה וכאן לכאורה צריך להיכנס חברות הסיעוד השונות ופה טמון המוקש הגדול לחברות הסיעוד אכפת כסף וגם אכפת להם שהעובדים יישארו אצל החברה שלהם מה שיוצא שאנחנו נדפקים.
צריך להטיל אחריות גם על החברות הרי אי אפשר לקחת עובד ללא חברה, שהחברה תדאג לחוזה בין המעסיק לעובד.
זכויות ומגבלות (נכים) >>

הודעות אחרונות

20:38 | 17.02.20 שמעון אגסי1
09:05 | 17.02.20 שמעון אגסי1
13:27 | 03.02.20 שואלתבעבוראחותי
10:06 | 27.01.20 המגזימים
15:07 | 20.01.20 יוסיב4
09:44 | 07.01.20 chenh5
11:34 | 02.01.20 אילרפ1
19:20 | 01.01.20 ירון מקשקש
16:00 | 01.01.20 דורדור13
15:25 | 29.12.19 גילהא
13:27 | 25.12.19 קופנגן

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ