מעבר לחוק לרון

• פותח הנושא al71
  • פורסם בתאריך

al71

New member
מעבר לחוק לרון

שלום לכולם!
יש לי נכות רפואית של 50% (נפשי , סעיף 33ד בספר מבחנים של ב''ל ) ו 75% חוסר השתכרות.
אני רווק.
זה לפי חוק הישן.
כמה מקסימום אני יכול להרוויח לפי חוק הישן מבלי שקיצבת נכות וזכאות לנכות לא יפגעו?
מה עם תקופת בחינה של חוק לרון?
מתי היא אמורה להסתיים?
האם גם בעתיד יהיו שני סוגים של הנכים?

כעת אני רוצה לשאל שאלה הבאה:
מי 2006 אני עבדתי במשרה חלקית וכל הזמן הרווחתי פחות מי 25% מי שכר הממוצע במשק ( חוץ אולי 4 חודשים לא רציפים שבהם הרןןחתי קצת יותר מי 2000 ש''ח ).
כעת אני מרוויח ( אפשר להגיד ש בטעות ) סכום 3040 ש''ח וזה ימשך עוד 5 חודשים , וס''כ אני אמור להרוויח סכום כזה 6 חודשים. אחר כך אני כנראה לא אעבוד בכלל, מי סיבה פשוטה שלא יהיו לי אפשרויות תעסוקה.
עוד לא דיווחתי ל ביטוח לאומי על כך שאני מרוויח יותר מי 1850 ש''ח.
השאלה שלי היא הבאה:
האם כדי לי לבקש להוריד את השכר או לחלופין לעבור לחוק לרון?
תודה מראש.

yoelbeker

New member
אין זכות בחירה ואין שני סוגי נכים

אם בעת כניסת חוק לרון לתוקף עבדת וקיבלת קיצבה הייתה לך אפשרות בחירה להמשיך להשתכר 25% מהשכר הממוצע במשק או לפי חוק לרון 21%.
אם הפסקת ומתחיל מחדש זה רק דרך חוק לרון ומותר לך להשתכר 21% מהשכר הממוצע שזה 1854 ש"ח לחודש, ההפרש מסכום זה שתשתכר תקוזז קיצבתך ב 10% מההפרש.
יש וועדת מעקב לחוק לרון, ואם חלילה יסתיים המעקב ויישמו את כל סעיפי החוק כל נכה המשתכר יוזמן לוועדה רפואית חוזרת..זה כתוב בפירוש בחוק רק שלא מיושם עד לסיום המקב שנדחה מפעם לפעם.
כדאי לך דחוף!!!! לדווח על הכנסתך

al71

New member
שאלות נוספות

העינין הוא שבתדפיס מביטוח לאומי מופיעה ש יש לי 75% שלחוסר השתכרות ולא 74% או 100% וגם יש לי 50% של נכות רפואית ולא 60% הנדרשים לפי חוק לרון.

אני בשנים האלא עבדתי כבודק תרגילים במסגרת לימודים לתואר שני באוניברסיטה ששם אני לומד כבר 7 שנים ( נתנו לי אינסוף הארכות בגלל מצב בריאותי) .
בגלל זה העבודה שלי לא הייתה רציפה ( לא עבדתי בחודשי אוקטובר ).
אני כמעט בטוח שלא אוכל למצוא עבודה אחרי סיום לימודים, ואני לא בטוח שאני אוכל לסיים.

העינין שעד עכשיו , עקב מצב שלי, לא עיינתי בחוק במפורט - רק הסתכלתי בחוברת שנשלחה לי ב2009.

כעת אני רואה מאמרים הבאים ברשת ואני לא יודעה מה לעשות:

http://www.nachim.org.il/front/newsnet/printReport.asp?reportId=290118

http://cafe.themarker.com/post/2642562/

>ואם חלילה יסתיים המעקב ויישמו את כל סעיפי החוק כל נכה המשתכר יוזמן לוועדה רפואית חוזרת

ומתי אמור להסתיים המעקב והאם הוא בכלל יסתיים?

yoelbeker

New member
75% לפני לרון זה כמו 100% היום

למי שיש 75% לפני לרון זה נשאר, הבעיה שלך היא תוספת ק.מ.ן

לך כנראה בכלל תהיה בעיה, חוק לרון מדבר על כושר השתכרות, פוטנציאל השתכרות ולא השתכרות בפועל כך שאם תסיים לימודיך ולא תמצא עבודה תישלל ממך הקיצבה ולא מזמן היה דיון בנושא על נכה שסיימה לימודים אקדמאיים ולא מצאה עבודה ושללו לה את הקיצבה.

בקיצור אין לך מה לעשות כמו ל 220,000 מקבלי הקיצבאות.
המעקב יסתיים ביום מן הימים וזה כנראה יהיה יום שחור לנכים עובדים.

yoelbeker

New member
הנה הפרטים על ק.מ.ן

לנכים בעלי דרגת אי–כושר בשיעור גבוה מ-74% שאינם שוהים במוסד, ואחוז נכותם הרפואית 50% לפחות, משולמת קצבה חודשית נוספת (ק.ח.ן)בסכום שבין 247 ש"ח (החל ב- 01.01.2013) ל-365 ש"ח (החל ב- 01.01.2013) , בהתאם לאחוז הנכות הרפואית שנקבעה להם.

al71

New member
תודה רבה ועוד שאלה נוספת

>נכה שסיימה לימודים אקדמאיים ולא מצאה עבודה ושללו לה את הקיצבה.

איזה תואר היא סיימה? האם היא הייתה נכת נפש?

הייתה לי נכות ובזמן שההיתה נכות סיימתי תואר ראשון ועבדתי זמן מה בהיטק אחר כך בשנת 2002 פיטרו אותי ולא ועקב מצבי לא הצלחתי למצוא עבודה ובשנת הלכתי על הנכות וזה בזמן שהתחלתי שוב ללמוד לקראת תואר ראשון שונה ( כ ציונים עבור תואר ראשון ראשון היו ממש גרועים ) סיימתי שוב תואר ראשון והמשכתי לקראת תואר שני וכבר יותר משש שנים בתואר שני ( נתנו לי בגלל מצב בריאותי הארכות וחופשות)
.
האם בכלל כדי לסיים לי את תואר שני ?

yoelbeker

New member
תלך פה אחורה במספר דפים ותגיע לדיון

ואיני יכול לייעץ לך אתה לבד צריך להחליט

al71

New member
הדיון הוא מאת

•ביטול קצבת נכות קמוש1

והוא מתחיל במילים:

-------------------------------------

יש לי בעייה מולדת בכל צד שמאל ובעיקר ברגל עברתי שני ניתוחים שהייתי קטנה
קיבלתי קרוב ל-7 שנים קצבת נכות כללית, וגם שלחו אותי לשיקום מקצועי ללימודים
היום אחרי התואר רוצים לבטל לי את הקיצבת נכות בגלל ששלחו אותי ללימודים
נאמר לי שלא יבטלו לי את הקיצבה אלא יפחיתו לי אותה אם אני אמצא עבודה וגם הבטיחו לי שיימצאו לי עבודה בתחום שלי ועד היום לא מצאו לי עבודה בתחום.....
--------------------------------
האם אתה מדבר על דיון הזה?

al71

New member
הטם היו עוד דיונים?

ואם היו אז מהם מילות מפתח?

al71

New member
שאלה נוספת

אמרו לי שאם אני אדווח על מה ש חרגתי מי 21% אז אני אוטומטית נכנס לקצבת עידוד, ו אם אני מפסיק לעבוד אז אנ אאבד את קיצבת עידוד ו אצטרך שוב להגיש תביעה.

yoelbeker

New member
לא מדוייק

אתה צריך כל ריבעון להתחשבן עם ביטוח לאומי, להגיש להם את תלושי השכר, אם עברת את ה 21% אז על ההפרש תשלם 10% שירד לך מהקיצבה, מעל השתכרות מסויימת קיצבת הנכות עוברת להיות קיצבת עידוד, אם אתה מפסיק להשתכר אתה חוזר לקבל את הקיצבה הרגילה שלך...ה 3 שנים מתייחס למי שמשתכר מעל למותר נדמה לי 7,000 ש"ח ואז הוא יוצא ממסגרת הקיצבאות ואם תוך 3 שנים מפסיק לעבוד יכול לחזור לקיצבה ללא וועדה, זו בערך המסגרת, יכול להיות שהסכומים לא מדוייקים.

cobico

New member
העניין הוא כזה,

לפי המידע שסיפקת אכן יש לך זכות מלאה להיכלל בחוק הישן...
אלא מה,
עברת את התקרה .. ולפי החוק הישן חייבים לזמן אותך לועדה ובה קביעה מחודשת של אי הכושר
ואז
אתה צפוי לכך שיורידו אותך מרמת זכאות מלאה ויקטינו את הקצבה בהתאם.

אם תעבור לחוק לרון (וזו האופציה הטובה יותר במצב שתיארת) תאלץ להיפרד מידי חודש מדמי (סחיטה) בקיזוז קבוע של הקצבה בהתאם לטבלת הקיזוז של לרון, מתנת חוק לרון המופלא.

אבל! לפחות לא תיפגע (בשלב הזה לפחות) ברמת אי הכושר ובגובה הקצבה.

עצתי, אל תיתן לביטוח לאומי לגלות שינוי בהכנסות בעצמם ומאוחר יותר אלא גש ודווח וכבר מחר כי אי דווח יגרום למצב שבו תיחשב כמי "שמסתיר הכנסות" ואתה עלול לשלם על כך - בכפל תשלומים על כל אגורה שתהיה חייב להם וגם לשלם על כך ריבית לא קטנה...
ממש לא שווה

al71

New member
תודה קובי

וחג שמח!

מאז קייץ 2009 אני לא עבדתי ברציפות: כל שנה לא עבדתי לפחות חודש אחד.
זאת אומרת לפי מה שיואל אמר אני כבר בחוק לרון ומי חודש הבאה אני אדאג שאני אקבל פחות מי 1700 ש''ח.

al71

New member
ביררתי

אני נמצא בחוק לרון.
השאלה עד איזה סכום אני יכול להרוויח לפני שאני עובר מקצבת נכות לקיצבת העידוד?

למעלה