לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1151511,515 עוקבים אודות עסקים

פורום התמודדות עם סרטן

המקום לשאול, להתייעץ, לשתף ולהתעדכן בנושאים הקשורים בהתמודדות עם הסרטן.

אודות הפורום התמודדות עם סרטן

x
הודעה מהנהלת הפורום
המשך >>

לצפיה ב-'באיזו מהירות מתקדמת מלנומה?'
באיזו מהירות מתקדמת מלנומה?
01/01/2018 | 14:51
5
138
אני מתחיל את כל הסיפור. אובחנתי עם מלנומה לפני שבועיים, ואני בשלב הבדיקות לגילוי מידת התפשטות המחלה. אני מגלה שתור לבדיקות לוקח חודש, חודשיים (קיבלתי תור ל PET לעוד חודשיים וחצי), ואחרי כן עוד חודש לתוצאות. המשך הטיפול תלוי בתוצאות ה-CT. יש איזו הערכה כללית לגבי מה המחלה עושה בינתיים?
התמודדות עם סרטן >>
לצפיה ב-'קשה לענות על שאלה כזאת. '
קשה לענות על שאלה כזאת.
05/01/2018 | 01:09
4
107
שלום

התפתחות של מלנומה משתנה ממקרה למקרה. יש מלנומות דיי רדומות שמתקדמות בקצב מאד איטי של שנים, ויש מאד אגרסיביות שיכולות לפלוש לבלוטות לימפה סמוכות תוך מספר שבועות. מהיכן הנגע הוסר? האם עברת הסרה רדיקאלית של האזור לאחר התשובה הפטלוגית? עד כמה הנגע היה עמוק? בכל אופן, היום בשנת 2018 אחוזי ההחלמה ממלנומה גבוהים מאד, אפילו במקרים קיצוניים של שלב 4 עם שליחת גרורות, שלא נדע (ראה מקרה של ג'ימי קרטר). הכי חשוב זה שהנגע הוסר. לא להלחץ ולחשוב חיובי.

הרבה בריאות ובשורות טובות.

התמודדות עם סרטן >>
לצפיה ב-'באמת נראה שאף אחד לא רוצה או יכול לענות'
באמת נראה שאף אחד לא רוצה או יכול לענות
05/01/2018 | 10:06
3
79
תודה לך, התשובה שלך היא בין הטובות שקיבלתי עד עכשיו.
כולל רופאת המשפחה שזיהתה את המחלה ראשונה וכולל הרופא בבית החולים שאיבחן. רופאת המשפחה ציירה תמונה פסימית ככל יכולתה (כנראה כדי להניע אותי ללכת לבית חולים) והרופא שאיבחן אמר רק שקשה לדעת.
אצלי הנגע הוסר מהמפשעה. בלוטות הלימפה נגועות. נאמר לי שצריך לנתח ולכרות את הבלוטות ומסביב אבל שאין טעם לפני ה-CT.
אז כרגע אני בחוסר וודאות (מלבד הוודאות שבהחלט יש לי בעיה). כנראה שאצטרך להתרגל למצב.
התמודדות עם סרטן >>
לצפיה ב-'מלנומה במקום נסתר'
מלנומה במקום נסתר
05/01/2018 | 12:40
2
92
כמובן שהכי חשוב זה לסיים את כל תהליך האבחון. אבל מבחינה סטטיסטית, מלנומה שמתפתחת במקומות נסתרים שלעולם לא נחשפו לשמש, היא מלנומה על רקע גנטי ומחסור בוויטמין D. למעשה זו מלנומה שלעיתים נוצרת בגלל חוסר חשיפה לשמש! (שמש עוזרת בתהליך סינטזה של ויטמין D). מלנומה שכזאת בדרך כלל מתפתחת באופן הרבה יותר איטי מאשר מלנומה במקומות חשופים לשמש. 

כיצד קבוע שבלוטות לימפה נגועות? האם ביצעו כבר CT או ביופסיה מהבלוטות? בכל אופן, היות והנגע נמצא באזור שיש בו הרבה בלוטות, אז סבירות שתהיה מוערבות גבוהה כי המרחק מאד קטן. בלוטות כאלו ניתן להסיר ללא חשש או השפעה בריאותית. כמובן הכי חשוב זה לעבור כמה שיותר מהר את בדיקת ה PET. ההמלצה לכלל האוכלוסיה מעל גיל 40, בעיקר בעלי עור בהיר, זה לעבור בדיקה גופנית אחת לשנה או שנתיים אצל רופא עור. אנשים עם המון נקודות חן צריכים להבדק לפחות אחת לשנה או חצי שנה, בלי קשר לחשיפה לשמש. ווטמין D כתוסף תזונה חשוב לקחת בלי קשר, בעיקר עבור מי שלא צורך מוצרי חלב באופן קבוע.

הרבה בריאות
התמודדות עם סרטן >>
לצפיה ב-'תודה על התשובות האופטימיות-יחסית'
תודה על התשובות האופטימיות-יחסית
07/01/2018 | 07:24
1
70
אם כבר חליתי בסרטן אז לפחות שיתקדם לאט...
את אבחון הבלוטות ביצעו אצלי על סמך ביוספיה שלקחו ביום בו בישרו לי שהנגע שהוסר היה נגוע.
אציין שאת ההמלצה להיבדק אני מכיר. כל אנשי הרפואה שפגשתי בחודשיים מאז התחיל כל הסיפור גוערים בי שהייתי צריך להיבדק לפני הרבה שנים. את הנגע שהוסר אני מכיר כל החיים ואני מתקרב לגיל 60, כך שהם אומרים שבאתי מאד מאוחר.
אבל אני לא מתחרט שלא נבדקתי. יש כל כך הרבה מחלות שאפשר לגלות מראש שאין סוף לחשש מהן. אתה יכול להעביר את החיים בפחד ממחלות וללכת להיבדק כל כמה חודשים, לחשוש מכל כאב בחזה וכל כאב ראש וכל שומה. ואתה יכול להעביר את החיים בלי לחשוש, בלי להיבדק. לתת לגוף להתגבר בכוחותיו על הכאבים והתופעות. בגישה השניה יש סיכון ואני הפסדתי, אבל ככה זה עם סיכונים.
התמודדות עם סרטן >>
לצפיה ב-'מה שאתה אומר מחזק את מה שרשמתי.'
מה שאתה אומר מחזק את מה שרשמתי.
<< ההודעה הנוכחית
07/01/2018 | 16:00
64
נגע נסטר מתקדם מאד מאד לאט, אז מאד הגיוני שמדובר בנגע שאתה מכיר המון שנים. עדיין, גם אם זה התקדם לבלוטות, לוקח זמן עד שזה מתקדם הלאה. אז עדיין חשוב לשמור על אופטימיות. אני מכיר מקרה דומה לשלך של קרוב משפחה והוא נרפא בשלב IIIA (בסוף נפטר מזיהום בגיל 67 ללא קשר לסרטן, למרבה הצער). מצד שני חבר מהעבודה שהיה בריא לחלוטין, מלבד בעיית פסוריאזיס נפטר ממלנומה בתוך 3 חודשים, אבל אצלו זה בגב. בהמלצת איזה אתר אינטרנט, הוא הלך לים המלך להשתזף על בסיס כמה פעמים בשבוע בלי כרם הגנה... זו דוגמה למלנומה בעקבות חשיפה שלרוב מאד אגרסיבית, בעיקר שיש בעיית עור שיכולה לטשטש את הסימנים לנגע... בסוף הכל עניין של מזל.

הרבה בריאות וחדשות טובות.

התמודדות עם סרטן >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

הודעות אחרונות

01:35 | 29.10.19 slinahuang19
17:39 | 13.09.19 אורחים בפורום
16:43 | 08.07.19 פייסל הגדול
22:28 | 22.06.19 אורחים בפורום
19:32 | 10.06.19 אורחים בפורום
14:35 | 01.05.19 אורחים בפורום
14:55 | 20.02.19 אורחים בפורום
12:06 | 13.02.19 אורחים בפורום
21:36 | 26.01.19 אורחים בפורום
20:44 | 09.01.19 אורחים בפורום
10:38 | 07.12.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ