סרטן בלוטת התריס שעבר ועכשיו חשש לבלוטת הלימפה

sol11655

New member
סרטן בלוטת התריס שעבר ועכשיו חשש לבלוטת הלימפה

לפני כארבע שנים נותחתי והסירו את כל בלוטת התריס עקב גידול סרטני (קרצינומה פפילרית) טופלתי ביוד רדיאקטיבי וכל חצי שנה מאז אני עובר אולטרה סאונד צוואר ובכל פעם גילו קשריות נוספות בבלוטות הלימפה ,בבדיקה האחרונה התגלתה החמרה ועכשיו שולחים אותי לבדיקת fna שזה שאיבה של ביופסיה שעושים עם מזרק בשילוב אולטרה סאונד ,בדיקת הביופסיה במעבדה ציטולוגית ואני חושש מהממצאים .האם מישהו עבר את זה ויכול להרגיע אותי?
אני פוחד שיגלו לי סרטן בלוטת הלימפה שחמור יותר מבלוטת התריס. מבקש לשתף אתכם ולקבל עידוד ותמיכה .תודה מראש.

EB10000

New member
לימפומה ראשונית לאחר טיפול בסרטן בלוטת התריס

שלום

ראשית מאחל שהבדיקה תצא תקינה. לאקסית שלי היה סרטן בלוטת התריס שטופל ביוד רדיואקטיבי ולאחר 5 שנים התגלתה לימפומה מסוג NHL לא אגרסיבית. ראשית לימפומה היא לא בהכרח גרועה יותר מסרטן בלוטת התריס, זה תלוי בסוג הלימפומה ובשלב הגילוי. אתה במעקב תמידי אז אין חשש שמשהו יתפספס. רוב הלימפומות ניתנות לטיפול.

למרבה הצער הסבירות ללימפומה לאחר טיפול ביוד רדיאקטיבי קיימת. מחקרים אחרונים הראו שהיא גבוה יותר ממה שחשבו:

http://www.thyroid.org/patient-thyr...r-patients/vol-7-issue-4/vol-7-issue-4-p-3-4/

עד כמה שזכור לי מהחברה (שהחלימה גם מהלימפומה), FNA לא מאבחן סרטן באופן ודאי אלא רק יכול למצוא תאים חשודים. במקרה זה מבצעים ביופסיה מהבלוטה בהרדמה (הליך כירורגי פשוט).

הרבה בריאות ובהצלחה בדיקה.

למעלה