טמודל - מהי?

Tragin

New member
תרופות

תודה על התייחסותך.
ממה שהבנתי מהאונקולוגית שלי, בליווי הבעות פנים חסרות התלהבות - הטמודל הוא מהאחרוני האחרונים שמציעים.
אני שוקלת 40 קילו. את הטיפול של הניבו׳ עברתי בקושי רב בגלל שלל תופעות לוואי קשות, לכן הרופאה לא ממהרת לתת לי כימו׳.
אינטרפרון-הוצע לי, אך נאמר כי הרעילות מאוד גדולה אז ירד מהפרק.
אני יודעת שמלנומה היא יחסית ״חדשה״ בתחום התרופות. עכשיו אני מתחילה לשמוע עליה יותר ויותר ממקומות שונים בליווי מחקרים קליניים חדשים ותרופות.
אני בתוך עולם המלנומה למעלה מ18 שנה :)
בנוסף, אני מטופלת ברפואה האלטרנטיבית כי האמון שלי מאוד גדול בה. האם ישנו תחום מסוים שאת יכולה להמליץ בהקשר למלנומה? זה יכול ממש למקד ולעזור לי.

תודה רבה רבה :)

Tragin

New member
יש המון..

אין בי ספק שיש המון ברפואה האלטרנטיבית להציע.
ואולי דווקא זה מה שמבלבל. שיש היצע רחב. שיש המון טיפולים. הכל מרגיש ונשמע נכון. הכל מקרב אותנו לגוף ולנפש. הכל מקרב אותנו לאיזון.
אני שוקלת לכיוון התזונה+פורמולת צמחים. לתחושתי, אלו יחזקו את הגוף, מע׳ החיסון ואת התפקוד הפיזי. בנוסף, צ׳י קונג מעניין אותי...
לגבי תרופות מרשם- קראתי קצת על מה שכתבת (תרופת מרשם off label) ולא מספיק הבנתי במה מדובר. אלו תרופות?
המשקל שלי...הוא באמת בעיה כרגע, אך אני על סטרואידים- אז כעת אין מה לעשות בנידון עד שלא אסיים איתם. וגם אח״כ, הגוף חייב שיקום...הוא הגיע לתת תזונה בעקבות הטיפולים הביולוגיים.

בהרט

New member
מלנומה

תרופות בשימוש OFF LABEL הן תרופות שיועדו למטרה אחת אולם מחקרים הראו כי הם עשויים לעזור גם לבעיות רפואיות אחרות ואז השימוש בהם ל"מטרה האחרת" נקרא שימוש OFF LABEL. הן לרוב כמובן תרופות מרשם (צריך מרשם רופא)

לגבי משקלך, לא כל כך הבנתי את הקשר לסטרואידים. הרי דקסמטזון אמורה לרוב לעודד תיאבון.

Tragin

New member
טמודל - מהי?

בוקר טוב :)
האם למישהו/למישהי יצא להשתמש בתרופה הכימו׳ ״טמודל״?
איך היתה ה״חוויה״? התופעות לוואי?
הוצע לי עבור מלנומה.. מה שנראה לי לא ממש קשור למחלה הספציפית הזו.

Tragin

New member
יש תרופות off label של מלנומה?

לגבי הסטרואידים - כרגע נטילת הסטרואידים לא עושה עמי חסד בנוגע למשקל וכל התופעות לוואי הנלוות ללקיחתם.
אני מנופחת מהם והם לא מעוררים בי את התאבון הרצוי :)
כשאסיים ליטול אותם, אני מקווה שלאט לאט אוכל לשקם את הגוף לצד לחזק עם עליה במשקל.

בהרט

New member
מלנומה

תרופות שעשויות לעזור במלנומה:
Dipyridamole
(cimetidine (tagamet
Low dose naltrexone
disulfiram
יחד עם זה, רוב האונקולוגים נרתעים מלהשתמש בתרופות בשימוש OFF LABEL במחלות אונקולוגיות, בנוסף לפרוטוקולים הקבועים, גם בגלל כסת"ח וגם בגלל החשש לטיפול בקוקטייל של מספר דברים על כל שמשתמע מכך.

Tragin

New member
אני מנסה...

אני מנסה שוב להבין..אם תוכל להסביר
מהן התרופות הללו? הן נחשבות כקווי טיפול או תרופות ש- ?

בהרט

New member
תרופות OFFLABEL

קראי בבקשה שוב את ההודעה שלי למעלה שמסבירה מהן תרופות בשימוש
off label.
לא, הן לא חלק מהפרוטוקולים הסטנדרטיים לטיפול במחלות אונקולוגיות, אם כי לעיתים הן משולבות במסגרת מחקרים, או שרופאים המוכנים לחשוב מחוץ לקופסה עבור מטופליהם, עושים בהן שימוש.
Targin, זה בערך כל מה שאפשר להעביר במסגרת אינטרנטית.

למעלה