מח עצם - מה הסיכונים בבדיקה ?

kbs2007

New member
מח עצם - מה הסיכונים בבדיקה ?

שלום, לבני, בן שנה וחצי הוציאו גידול מאיזור שמאחורי הריאות. לפני כחודשיים. הגידול היה לכיוון השפיר ללא גרורות. עכשיו צריך גם לעשות בדיקת מח עצם. מה זה אומר ? חייבים לעשות אם הכל עד עכשיו תקין ? ה CT למעקב אחרי חודשיים הראה שהכל תקין ובדיקה גרעינית לא הראתה תגובה לחומר בכל הגוף. (לפני הניתוח). אנחנו דואגים ולא רוצים להעביר אותו סיוטים נוספים. תודה

Ugly2Tm

New member
אין סיכונים בבדיקה

וזוהי בדיקה פשוטה יחסית בה שואבים במזרק דגימת מח-עצם ובהרדמה מקומית, כמו בדיקת דם. מדובר רק בהתערבות כירורגית באמצעות מזרק דק ללא שום חומרים מאחל תוצאות טובות בהצלחה

wilmash

New member
מח עצם

הבדיקה לא מסוכנת בכלל ,אבל, אם מדובר בתינוק אזי כנראה יעשו תחת סדציה.אם אתם לא בטוחים בקשר לנחיצות הבדיקה,אפשר תמיד לקבל חוות דעת שנייה.

מלמלה

New member
לשאול את הרופאים במחלקה

להתעלקה להם על הוריד עד שיתנו את כל המידע חוץ מזה שאני רואה הבדל מאוד גדול בין היחס למבוגרים חולים לבין ילדים במיוחד ברמת מתן האינפורמציה ותשובה על כל שאלת הורים ורמת הסיכונים בכל טיפול. ואם הרופא שלי לא בטוח בתשובה הוא מפנה אותנו למנהל המחלקה או מומחה אחר

אבועופר

New member
בדיקת מח עצם

כחולה לאוקמיה ומושתל מח עצם עברתי ואני עובר באופן סדיר בדיקת מח עצם. יש בדיקות בשתי רמות כאשר השניה-ביופסיה יכולה להציק טיפה יותר ולא בהכרח. הבדיקה נעשית תחת הרדמה מקומית בזריקה ואחרי תפוגת הזריקה פרט לגרוד קל ומציק מעט אין תופעות לואי. הבדיקה יכולה להעשות בעצם האגן או בעצם החזה. בשיבא קומה 5 ה.מח עצם מעדיפים בעצם החזה ומנסיון לי זה יותר נח. אצלי כמושתל סופרים בתוצרי הבדיקה את מספר תאי השתל לעומת מספר תאי המח המקוריים . התורמת שלי אישה ולכן בקלות אפשר לאתר את התאים שלה ע"פ כרומוזומי XY ולדעת את הצלחת ההשתלה. עושים בדיקות גם לצרכים נוספים ואפילו לאתר זיהומים שונים. בקיצור בדיקה פשוטה ולי כנבדק ותיק ועירני לא ידוע על סבוכי בדיקה. אני עושה לאור זאת בדיקה ללא כל חשש. בריאות ונשיקות לבנך ממני ומכולם

ה ל ו מ ה

New member
אבועופר, אז אפשר ולגיטימי לבקש מעצם בית החזה

במקום מעצם אגן? אתה אומר שזה קל יותר, נשמע לי הגיוני. שווה לנסות הפעם כך.

א ו ר 19

New member
לא מדוייק

בדיקת מח עצם מעצם החזה נקראת אספירציה והיא מספיקה למה שההמטולוגים צריכים מחולים מסויימים היא פחות כואבת מקדיחה באגן אבל ישנן מחלות שהרופאים לא מסתפקים באספירציה וצריכים ביופסית מח עצם מותנית. זה לא נתון לשיקול דעת החולה רק לשיקול דעת הרופא. אגב ב PET CT ניתן לראות מעורבות תאים סרטניים במח עצם ולפעמים זה יכול לחסוך בדיקה אם כי הרופאים לוקחים מח עצם בכל זאת לבדוק אחוזי מעורבות סוגי תאים. יש בתי חולים שמסכימים לעשות את הבדיקה למבוגרים תחת טשטוש. אני עברתי שתי בדיקות כאלה בהכרה מלאה ואחרי כמה ימים כאילו לא היה ועצם האגן שלי מאוד קשה. אצל ילדים קל יותר לשאוב מח עצם אבל אני הייתי לוקחת את המיומן ביותר אם בכלל. יש לשקול סיכוני הבדיקה אצל ילדים ומטרה וחשיבות הבדיקה אם הילד כבר עבר CT PET .

אבועופר

New member
תודה על ההרחבה והעידכון

אצלי השיבא גם ביופסיה עשו בעצם החזה. בבלינסון עשו לי באגן וגם שם ביופסיה תחת הרדמה מקומית והענין לא היה כואב בכלל. בכל מקרה תודה על ההרחבה. בריאות לכולם

למעלה