מוכנים לראיון העבודה הקרוב?

מה המנהל שלך היה אומר עליך?

היי אלעד,
אל תתעצבן, מראיינים מחפשים דרכים לגוון.
כששואלים אותך שאלה זו הבא 3 תכונות חיוביות שיש לך, היה מוכן גם לשאלת המשך "ואם הייתי שואל אותו מה אתה צריך לשפר?" ואז הבא נקודת חולשה שלך, אבל כזו שאתה יודע להתמודד אתה (ראה תשובתי ליקיר למעלה),
בהצלחה,
יעל

סימה53

New member
קורות חיים..

איך ניתן לכתוב בקורות חיים את הזמן שלא עבדתי במקצועי ובינתיים עבדתי בעבודה אחרת בשל נוחות השעות ועכשיו אני מעוניינת לעבוד במקצועי?
ומה ניתן לכתוב במכתב המקדים שיימשוך את העיין לקורות החיים שלי?

תודה רבה רבה

בחזרה למקצוע שלך

היי סימה,
1. כתבי את ההשכלה לפני הניסיון התעסוקתי.
2. כתבי בתמצית שאת פונה לתחום המדובר.
3. הדגישי בניסיון הלא רלוונטי את המאפיינים המשיקים לתחום המקצועי שלך.
4. אין צורך לכתוב בקורות החיים את הסיבה לא עבדת במקצוע, כשתגיעי לראיון, בטח ישאלו אותך ואז תדברי על כך.

מצרפת לינק למדריך לכתיבת קורות חיים http://www.alljobs.co.il/Campaigns/CVCenter/CVCenterGuide.htm

בהצלחה

איך עונים לשאלות פשוטות אך לא חוקיות?

כמו אם יש לי ילדים?
האם אני מתכננת להביא ילד בקרוב?
ואם יש ילדים - מי שומר עליהם ואם יש לי סידור?

איך נשים צולחות בכבוד שאלות כאלה? אם אני לא עונה בטענה שאלה לא שאלות שמותר לשאול בראיון - זה לא יתקבל יפה,
ואם עונים להן אז זה לוקח את הראיון למקום אחר, וצריך להתחיל להסביר ולפרט מה מערך הסידורים שלהם כדי להוכיח שאני יוכל לבוא כל יום לעבודה.

וגם: איפה את רואה את עצמך עוד 5 שנים

איך עונים על זה?
אני שואפת, היום וגם עוד 5 שנים, להיות בסביבת עבודה נעימה וחיובית, שעות עבודה נורמליות ושכר סביר. איך עונים לשאלה כזו, אם באמת שאין לי שאיפות מעבר?

עם הפנים לעתיד

עני שאת שואפת לעבוד בעבודה מעניינת, בה תוכלי לתרום מעצמך לארגון ולהיות שותפה לעשייה ולצמיחה שלו. שלצד המקצועיות חשובה לך סביבת העבודה ושאת מאוד מקווה שבתפקיד אליו את מתראיינת תמצאי את כל זה.

בהצלחה

אמא עובדת

היי,
עזבי את שאלת החוקיות, הרי לא תתחילי לתבוע כל מראיין שישאל אותך, חבל על האנרגיות שלך.
עני בכנות,
אני מציעה לך גם נקודת הסתכלות אחרת, המעסיק חושש שתעדרי הרבה, שלא תשקיעי בעבודה, שהעבודה שלך תיפגע, אז תני לו את הביטחון שהעבודה חשובה לך ושתשקיעי בה.
שתפי אותו (אם הוא שואל כמובן) בהתארגנות שלך ליציאה לעבודה מהמקום שחשוב לך לבצע את עבודתך על הצד הטוב ביותר.

בהצלחה

gogefen

New member
ציפיות שכר

שלום רב,

1. במשרות רבות אליהן אני פונה ישנה דרישה לציין כבר בקורות החיים את ציפיות השכר. חלק מהמודעות מציינות במפורש כי פניות ללא ציפיות שכר לא ייענו.

איך יוצאים מזה? ברור שהרצון של כולנו הוא לעבוד בשכר הגבוה ביותר האפשרי. האם לציין את הטווח הגבוה ביותר - ואז להסתכן בכך שלא יחזרו אלי? האם לציין את הטווח הנמוך - ולהסתכן בכך ש"אסנדל" את עצמי מראש לעבוד בשכר נמוך לכשאתקבל?

2. במודעות המציינות את השכר מראש במודעה - האם מקובל לציין שכר בנטו או בברוטו?

ציפיות שכר

היי,
מקובל לציין שכר בנטו כתבי טווח של +- 10%
למשל:
10,000 - 11,000

חשוב שתברר מה מקובל בשוק בהתאם לניסיון וההשכלה שלך

בהצלחה,
יעל

סיבה לעזיבת מקום עבודה

לאחרונה התראיינתי לתפקיד בארגון מסוים, ונשאלתי מדוע עזבתי את העבודה הקודמת. האמת? לא התחברתי לאנשים בצוות. לא התחברתי לאווירה הארגונית בארגון.
איך לנסח תשובה מתאימה? אמרתי שחשוב לי שיתוף פעולה ועזרה הדדית ויחסי אנוש טובים בצוות ולצערי זה לא בא לידי ביטוי במקום בו עבדתי, ולא חושב שהמראיינת התלהבה מהתשובה.. קיבלה רושם אולי שיש לי בעיית יחסי אנוש.

למה עזבת?

אפשר לנסח את התשובה כך:
1. להתחיל במילה טובה על המקום אותו עזבת, למשל: בשנה שעבדתי ב X למדתי הרבה על.....
2. יחד עם זאת, חשוב לי במקום עבודה, בנוסף לגדילה המקצועית, גם שיתוף פעולה ועבודת צוות
3. נקודות אלו, לא באו לידי ביטוי במידה אליה אני שואף לכן החלטתי לעזוב.

הדגשים:
- להתחיל במילה טוב
- לא להשמיץ אלא לדבר על הסטנדרטים שלך

בהצלחה,
יעל

cmyk137

New member
בהחלט את צודק

שחשוב מאוד שיתוף פעולה ועזרה הדדית ויחסי אנוש טובים בצוות
יש דברים שתלוים בכל מני מצבים כולל שמירת על פרטיות
כדי לא להרגיש הפרעות או השפעות של סביבה חיצונית
עדיף להתיחס לדברים כאלו באופן עצמית על פי סדר עדיפויות
ואז להתחבר לדרישות של עבודה

sybil fawlty

New member
אין המלצה מהבוס הקודם

מה אפשר כשאין המלצה מהבוס הקודם ואם יפנו אליו ההמלצה שלו תהיה רחוקה מלהיות חמה?

לצערי הרב "נתקעתי" במקום עבודה ראשון יותר מידי שנים והבוס היחיד שהיה לי לא אהב אותי בלשון המעטה. יש לי המלצות מקולגות (בדרגות גבוהות משלי), מאחר והייתי עובדת מסורה, אבל לא ממנו.

מה עוד אפשר לעשות? ואיך להתייחס לנושא בראיון? תודה!

מה עושים שאין מנהל ממליץ

הייי,
קודם כל תני את ההמלצות מהקולגות הניהוליות (כמובן שהכוונה היא למספר הטלפון שלהם) בלי לומר כלום.

את צריכה להיות מוכנה לשאלה למה אין לך המלצה ממנהל ישיר,
רק אם ישאלו אותך עני:
1. מילה טובה על המנהל
2. הסבר על חילוקי הדעות שלכם
3. סיכום שבגלל הפער את מעריכה שלא ימליץ עליך.

עדיף שישמעו זאת ממך, אבל רק אם שואלים, אל תנדבי את המידע.

בהצלחה

shapir1

New member
חברים, האירוח התווסף

ל"הודעות נבחרות" לעיונכם ולשימושכם.

למעלה