מוכנים לראיון העבודה הקרוב?

מה לענות לשאלה על נקודות חולשה

היי יקיר,
אפתח ואומר שמטרת השאלה היא להכיר אותך טוב יותר,
מהמענה שלך אפשר לדעת עד כמה אתה מודע לעצמך וגם לקבל עוד פן אישיותי ממך.
המראיין יוצא מתוך נקודת הנחה שיש לך חולשות, איך היוא יודע?
פשוט כי גם לא יש

אז איך עונים:
1. מביאים חולשה אמיתית שלך, אבל כזו שאתה יודע להתמודד אתה.
2. פותחים המילה לפעמים אני.....
3. המשפט בנוי מתאור החולשה בברור (בלי דרמה) ומייד אח"כ ממשיך בדרך בה אתה מתמודד עם החולשה.

למשל: אני ביקורתי ולפעמים אני אומר את הביקורת שלי בדרך שיכולה להעליב, למדתי לחכות רגע לפני שאני אומר ביקורת, ולחשוב האם הביקורת הכרחית בנקודה זו ואיך לומר אותה בלי לפגוע.

אני מצרפת סרטון שמרחיב על נושא שאלת החולשות בריאיון עבודה
http://www.alljobs.co.il/ArticlePage.aspx?LinkWord=video_interview1

בהצלחה,
יעל

איך לעבור בהצלחה דינמיקה קבוצתית

היי חלי,
לאיזה תפקיד את מתמודדת? אני מעריכה שמדובר בתפקיד שמתאים לאישיותך.

בדינמיקה המאבחן מתרשם מהמועמד דרך האינטראקציה שקוראת בקבוצה, המשימה שניתנת והקבוצה הם רק אמצעי לצפייה על המועמדים.
לכן -
1. לא משנה מה המשימה, חשוב לבצע אותה בלהט ובהתלהבות, כאילו זו משימת חייך.
2. בדיון שמתפתח - שחקי את המשחק שאילו מדובר בנושא שמאוד חשוב לך ואת חייבת להביא את האני מאמין שלך.
3. היי את, הציגי את דעותיך ונסי לשכנע בדרך שלך ואל תנסי להיות מי שאת לא - אבל חשוב שתשתתפי כי אחרת לא יקלטו אותך.
4. גם אם יש משתתפים שמעצבנים אותך בקבוצה, קחי נשימה עמוקה, הם אינם חשובים לך.
5. חשוב שתהיי רגועה ותתייחסי לדינמיקה כמשחק, כך גם תהיי בעניין וגם, אולי, פחות תתרגשי.

לעוד מידע על הצלחה במרכז הערכה:
http://www.alljobs.co.il/ArticlePage.aspx?LinkWord=merkaz
בהצלחה

איך לבלוט בקורות החיים

היי חיים,
כדי לבלוט בקורות החיים אתה צריך לשלוח למשרות שדרישות המשרה שמופיעות במודעה מתאימות לנסיונך, השכלתך והמיומנויות שלך.
בנוסף, קורות החיים צריכים להיות כתובים כך שהמגייס יקלוט במהירות את נקודות ההתאמה שיש לך לדרישות המשרה.

קח בחשבון שהמעסיק מחפש עובד שמתאים לדרישות הבמשרה ואם אתה כזה, ודואג לכתוב זאת בברור בקורות החיים המעסיק ירצה מאוד לחזור אליך.

אני מצרפת את מדריך AllJobs לכתיבת קורת חיים, המדריך כולל הסברים ודוגמאות ואתה מוזמן לעשות בו שימוש ולכתוב קורות חיים שיבליטו את התאמתך למשרות השונות.

http://www.alljobs.co.il/Campaigns/CVCenter/CVCenterGuide.htm

בהצלחה,
יעל

להגיע לראיון עבודה

היי גבי,
המושג "פרוטקציה" כמעט ואינו קיים יותר במגזר הפרטי, העסקים רוצים להרוויח וכדי להרוויח הם מחפשים את העובדים המתאימים ביותר לתפקידים שהן מציעים.

אתה צודק שבמקביל לשליחת קורות חיים דרך AllJobs ואתרי דרושים אחרים, כדאי לבדוק אם יש מישהו שאתה מכיר בעסק אליו שלחת קורות חיים כדי שיקדם אותך מול המנהל המגייס.

אז מה עושים?

1. קודם כל - חשוב שתבדוק שיש לך קורות חיים שמבליטים את מה שאתה מביא למשרות אליהן אתה פונה, בהתאם לדרישות המשרה. וכמובן פנה למשרות שמתאימות לך.
קורות חיים טובים הם הצעד הראשון וההכרחי כדי להגיע לראיון עבודה.
ראה טיפים לכתיבת קורות חיים שיקדמו אותך בתהליך החיפוש בתשובתי לחיים.

2. כשאתה מוצא משרה שמתאימה לך ומעניינת אותך, שלח קורות חיים דרך האתר, ובמקביל חשוב, האם אתה מכיר מישהו שעובד או שיש לו קשרים בחברה אליה שלחת קורת חיים, אם כן, פנה למכר זה ובקש את עזרתו בהעברת קורות חיים למי שאחראי על הגיוס למשרה שמעניינת אותך.

3. אם הגעת לראיון או שיש לך ראיון טלפוני, הבא את עצמך, אל תזייף, היה רגוע, נעים, ממוקד.

בהצלחה,
יעל

מכתב נלווה כן או לא

היי דנה,
צריך לקחת בחשבון שרק חלק מהמגייסים קוראים את המכתב הנלווה,
יש מגייסים שישר פותחים את קובץ קורת החיים.
לכן מה שחשוב באמת צריך להיות בקורות החיים.
חשוב יותר להתאים קורות חיים למשרה ולצרף תמצית בראש קורות החיים עצמם.
ראי מדריך לכתיבת תמצית וקורות חיים בלינק זה: http://www.alljobs.co.il/Campaigns/CVCenter/CVCenterGuide.htm

אם את מחליטה לכתוב מכתב נלווה, עברי עד דרישות המשרה וכתבי מה את מביאה למשרה בהתאם לדרישות שכתובות המודעה.
מכתב נלווה צריך להיות קצר יחסית (5-6 שורות). בפנייה היא בגוף ראשון, פחות עניינית מקורות החיים.

בהצלחה,
יעל

איך יוצאים בכבוד מהשאלה "למה עזבת?"

היי,
מניסיוני, תמיד עדיף לומר את האמת, אבל בחכמה.
ספר למה עזבת בקצרה, בשום אופן אל תלכלך על הארגון או על המנהל (גם אם מגיע להם) ואפילו אמור מילה טובה.

אם הפיטורים היו בגלל טעות שלך ספר מה למדת מכך, כולנו בני אדם וכולנו טועים, השאלה איך מתפתחים מכך.

מצורפת כתבה עם מידע נוסף על מענה לשאלה "למה עזבת?" http://www.alljobs.co.il/ArticlePage.aspx?LinkWord=question1
בהצלחה,
יעל

מרכז העברה איך עוברים את זה

היי רווית,
אפשר כמובן לבקש, אבל אני לא יודעת איך הבקשה תתקבל, זה מאוד תלוי במגייס.

הייתי מציעה לראות מה את יכולה לעשות אחרת, ואיך להתכונן ולעבור מרכזי הערכה.

הסודות בעזרתם תעברי מרכז הערכה:

1. הביאי את עצמך, אל תנסי להיות או להציג מישהי אחרת.
2. שחקי את המשחק עד הסוף, השתתפי בדינמיקה הקבוצתית ובסימולציות כאילו הנושאים עליהם מדברים ודנים הם הנושאים החשובים לך ביותר בעולם.
3. הקפידי להישמע, אבל מצד שני להפגין כבוד ולתת מקום למשתתפים האחרים.

מקווה שהטיפים יעזרו לך,
את מוזמנת לפנות אלינו ולקבל פרטים על הכנה למרכז הערכה.
מצרפת כתבת וידאו בתחום: http://www.alljobs.co.il/ArticlePage.aspx?LinkWord=merkaz

בהצלחה

סחבקיות בראיון עבודה

היי,
זו באמת סוגיה מעניינת,
שווה לדעתי לדבר עם החבר ולשאול אם אתה יכול להתראיין רק אצל המנהל, אם אתה מרגיש לא נוח עם הנושא (קח בחשבון שאולי הבוס של החבר ביקש שהוא יהיה נוכח בראיון).

אם בכל זאת אתה מגיע לראיון ששניהם מראינים, אני ממליצה (מה שאני ממליצה תמיד כדרך אגב, להיות נינוח, נעים,לזרום עם הסיטואציה ואם זאת להיות ממוקד ולדעת איך אתה מציג את עצמך.

תן להם להוביל את מידת הסחבקיות בשיחה, הגע ענייני (וכמובן נעים ולבבי) ואם תראה שהם לוקחים את השיחה לכיוון סחבקי זרום אתם, אם השיחה תישאר עניינית, הישאר כך גם.

בהצלחה,
יעל

ראיון טלפוני, שלב חשוב בתהליך חיפוש העבודה

היי אורית,
ראיון טלפוני הוא ראיון לכל דבר.
השאלות יכולות לנוע משאלות אינפורמטיביות כמו:
- מה ציפיות השכר שלך?
- מתי את זמינה להתחיל לעבוד?
- כמה ניסיון יש לך ב....?

ועד שאלות שנשאלות בראיון עבודה פרונטלי.

אם מתקשרים שאת בעבודה, שאלי אם את יכולה לחזור למגייסת יותר מאוחר, אם כן, קבעי אתה שעה שתדברו וקחי את שמה שאת מספר הטלפון שישיר שלה, הקפידי לדבר אתה בזמן.
אם את מסיימת לעבודה מאוחר אני מציעה לומר שאת בעבודה ולשאול אם תוכלי להתקשר עוד X דקות, לגשת לפינה שקטה או לצאת החוצה ולהתקשר למגייסת.

מצרפת כתבה עם טיפים להצלחה בראיון טלפוני: http://www.alljobs.co.il/ArticlePage.aspx?LinkWord=telephon

בהצלחה,
יעל

למה לא שירתת בצבא? איך עונים?

היי דריה,
הכי טוב להגיע פתוחה ולומר בקצרה את האמת.
קחי בחשבון שכשאת אומרת משהוא כמו "אני לא מעוניינת לדבר על זה" או "זה מאוד אישי"
את מעוררת סקרנות וחשש.

גם אם האמת שלך נראית לך מאוד לא נעימה, יכול מאוד להיות שזו הרגשה סובייקטיבית שלך ושווה לעשות סימולציה על מענה עם מישהו שאת סומכת על דעתו.
בהצלחה

אבחון ושכר

היי,
לצערי אני לא רואה דרך להתחמק מהאבחון, במיוחד אם המעסיק מאמין בכלי הזה.
אני מציעה להתכונן ולעבור את המחסום האישי שיש לך לגבי האבחון.

לגבי שכר,
אל תאמר כמה קיבלת, זה לא רלוונטי, תן שכר שאתה מצפה לו בברוטו, אפשר לתת טווח של +- 10%, קח בחשבון שבתחילת התהליך מדברים על סדר גודל.
בסיום בתהליך לפני החתימה על החוזה תנהל מ"מ על המרכיבים השונים של השכר והתנאים, אז תהיה בעמדה טובה יותר, כי כבר ירצו אותך

בהצלחה,
יעל

gogefen

New member
תשובה מעשית יותר

כששואלים מה התכונה השלילית, יש לתת תכונה הרחוקה ככל האפשר מדרישות התפקיד, או תכונה שלילית המועילה לתפקיד.

לדוגמא:

* אם אתה מתמודד על משרת מתכנת: "אני לא טוב במכירות", "אין לי אוריינטציה שיווקית", "אני לא אדם אסרטיבי".

* אם אתה מתמודד על משרה בתחום המכירות: " אני תחרותי מידי",

וכו'.

אומרים פרפקציוניסט ולשאלה הבאה

זו שאלה כל כךהזויה שאפילו המראיין לא שואל אותה אלא לפרוטוקול בלבד.

מוכנים לראיון העבודה הקרוב?

מכירים את התחושה שאתם באים מוכנים ומלאים בביטחון לראיון העבודה שלכם?
אתם צועדים בשמחה לתוך החדר שבו מראיינים אתכם ואז - שאלות שלא ציפיתם להן.
מה התכונה הכי שלילית שלך? למה עזבת את מקום העבודה הקודם?

איך עונים על שאלות כאלה בלי לפגוע בסיכויי הקבלה שלך לעבודה הנחשקת?

אנחנו שמחים לארח כאן בפורום את יעל פרימק, מומחית הצלחה בראיונות עבודה ומרכזי הערכה.
בואו לשאול שאלות ביום שלישי, 10.12, בשעות 19:00-17:00 בנושא הכשרה לראיונות עבודה ומרכזי הערכה.

איך אני גורם למעסיק להבין שאני הטוב ביותר?
איך לענות מהי התכונה השלילית שלי מבלי לתת רושם שלילי?
האם עדיף לחייך ולשדר אופטימיות או להישאר רציני?

מוזמנים להתחיל לשאול שאלות.

יעל פרימק, היא מנהלת המחלקה להכנה לראיונות עבודה, מאמנת אישית ומנחת הסדנא למציאת עבודה של AllJobs למחפשי עבודה.
יעל פרימק, הצטרפה ל-AllJobs לפני כחמש שנים והקימה את מחלקת הכנה לראיונות עבודה שכוללת סדנא למציאת עבודה ואימון הכנה "אחד על אחד" לראיון עבודה.

שימו
- האירוח פתוח גם לאורחים. שרשור זה מיועד לשאלות בנושא האירוח.

greena

New member
שאלה קטנה בקשר לקורות חיים (סטודנט)

היי,
יש לי שאלה לגבי הקו"ח שלי ,
במידה והממוצע ציונים שלי גבוה (90+) וקיבלתי עבור השנים הקודמות מצטיין דיקאן, כדאי להדגיש את זה בקורות החיים? (אני מתכוון בBOLT...) או שזה לא נהוג ..

תודה!

בטח, הצטיינות צריכה לבלוט

היי,
חשוב להבליט ממוצע ציונים גבוה והצטיינות, גם בהמשך הדרך בעבודתך (מקווה שיהיו
).
בהצלחה

Nandn09

New member
שאלות אישיות בראיון ונסיון תעסוקתי

שלום ,
רציתי לשאול מה עושים במידה והמראיין שואל שאלות אישיות שאינן קשורות לכישורים שלי, כמו לדוגמא מה התחביבים שלי וההתעניינות בהם, איך אפשר לדעת האם אלו שאלות שאמורות להשאל או לפחות איך אפשר לענות בדרך שתתאים למשרה (מדובר על מישרת עיצוב גרפי ) .

2. שאלה נוספת היא במידה ואין לי הרבה נסיון כשכירה במשרד, ומאז שסיימתי את הלימודים עבר זמן רב בלי ההתעסקות במקצוע, אך רוב המעסיקים דורשים לפחות שנה עד שנתיים נסיון, מה אפשר לומר או לכתוב על מנת שזה לא יפריע לי למציאת עבודה?

3. ציפיות שכר! =בתחום העיצוב הגרפי מקובל שהמרואיין אומר את הציפיות שלו לפני שהוא מקבל הצעה במהלך הראיון, מה אפשר לעשות על מנת לבקש שכר הולם לכישורים שלי מבלי לפגוע בסיכויים שלי לקבל את העבודה. או להיות מסוגל להגיע למצב שמתמקחים ודנים על השכר.
תודה

שאלות חשובות להלן התשובות

היי,
1. אם המראיין שואל שאלות אישיות, עני בפתיחות, אין תשובה נכונה, המראיין רוצה להכיר אותך, אז, תהיי פתוחה, נעימה וזורמת.

2 לגבי ניסיון, פרטי את הניסיון שיש לך, פרויקטים שעשית בלימודים, עבודות שעשית כפרילנסרית.
ממליצה מאוד לצרף קישרו לתיק עבודה שנמצא ברשת.

3. לגבי ציפיות שכר, בררי מה השכר המקובל למעצב גרפי מתחיל, את יכולה למצוא מידע בטבלאות שכר ואתרים באינטרנט, ושווה לשאול חברים שעובדים בתחום.
כשאת נשאלת, אמרי סכום בברוטו, את יכולה לתת טווח של +- 10%, למשל 10000- 11000 ש"ח.

בהצלחה,
יעל

elads3

New member
שאלות במהלך הראיון

שלום, תודה על התשובה מראש.

אני הייתי כבר בכמה ראיונות עבודה ובזמן האחרון שואלים אותי שאלה בנוסח הבא: "אם הייתי מתקשר למעסיק הקודם שלך - מה הוא היה אומר עליך?"...

השאלה הזאת כל כך מעצבנת. הרי ברור שאני לא אגיד דברים רעים נכון?
או שעליי כן לומר דברים רעים?
למה שואלים שאלה כזאת עקיפה? שישאלו אותי באופן ישיר במה אני טוב ובמה אני לא..

תודה

למעלה