מישהו יכול להסביר לי את ההיגיון?

choco2602

New member
מישהו יכול להסביר לי את ההיגיון?

אני סטודנטית בשנה האחרונה למדעי המחשב. הגיעה אלינו לפני שנה חברת כוח אדם לגיוס להיי-טק כדי שנגיש קורות חיים דרכה. הם מפרסמים משרות מסטודנטים ועד אנשים עם המון ותק בתחום. כל פעם שאני פונה אליהם עושים טובה שעונים לי. גם כשעונים תמיד אני מקבלת את אותה התשובה של "אין מה לעשות אם אין לך ניסיון, אין משרות מתאימות".
זה לא נכון כי אני מצאתי לא מעט משרות באתר, שלא דורשות ניסיון, והגשתי קורות חיים. אבל הם מעולם לא הועברו הלאה לחברות השונות, מעולם לא פנו אלי בניסיון לבדוק אם אני מתאימה למשרה, שום דבר.
מישהו יכול להסביר לי מה העניין? נמאס לי לשמוע את התשובה הטיפשית שבכל מקום צריך ניסיון כי אני לא אקבל ניסיון מהאוויר. הוא צריך להתחיל מאיפשהו.
כמה אפשר לחפש?

Wanted2012

New member
אהלן..

ניסיון בתחום מדמח מאוד חשוב..
לא משנה התואר אם אין ניסיון- זאת האמת הכואבת.
אולי כדאי לשפץ את הקוח שלך מעט?
אשמח לעזור לך במסר.
בכל אופן, נסי להכניס דברים שעשית כפרילנס או משהו דומה.
בהצלחה.

Wanted2012

New member
אגב

יש פה למעלה בפורום - כלים ומידע>לוח דרושים\מודעות
סתכלי אם את מוצאת משהו שמתאים לך לדוג':

משרה חלקית, מתאים גם לסטודנטים לחברת סטארט אפ חדשה בחיפה דרוש /ה סטודנט /ית למדעי המחשב מאוניברסיטה מובילה הפנוי /ה למשרה בהיקף של %75 לפיתוח ב-.NET. דרישות: זמינות ל*75% משרה חובה. ניסיון ב-.NET יתרון. סטודנט /ית שנה אחרונה / שנה שלישית למדעי המחשב מאוניברסיטה מובילה. נכונות לעבודה בחיפה. מוטיבציה ויכולת לימוד גבוהה. המשרה מיועדת לנשים וגברים כאחד נא לשלוח קו"ח וגליון ציונים [email protected]

אם את רוצה עוד משרות הייטק מוזמנת גם להיכנס לאתר שלי ולראות אם את מוצאת שם משהו מעניין.

choco2602

New member
כמו רוב הכיתה שלי- לא עשיתי

בתחילת התואר יש עומס גדול, ובהמשך כמו כולם עבדתי בעבודות סטודנטיאליות (שירות לקוחות, וכו'..) כי לא קיבלו אותנו לשום עבודה- כולן דרשו ניסיון.

אין לי ניסיון בשום צורה כמו כל סטודנט אחר, אני לא מבינה למה זה נשמע כל כך חריג. הרי כל אדם התחיל את הדרך שלו בלי ניסיון. להגיד לי שכל משרה דורשת ניסיון זה בלתי אפשרי. צריך להתחיל איפשהו. בדיוק בגלל זה עושים את התואר.

progcom

New member
תתחילי מפרוייטים עצמאיים

קודם כל את יכול להתחיל ולעשות דברים בשביל עצמך כדי שתדעי גם
לאיזה כיוון את רוצה ללכת (פיתוח ווב, דסקטופ וכו'...)

אם את רוצה ללכת לכיוון של פיתוח ווב כמו אפליקציות ווב או אתרים
אז אני מאמין שתוכלי למצוא מישהו בקרבתך שצריך איזה אתר או משהו כזה
ולבנות בחינם רק כדי להתחיל ולעשות משהו...

דבר שני שאת יכולה לעשות זה להשתלב בפרוייקטים של קוד פתוח...

אני אמנם לא סטודנט וגם לא הייתי אבל ככה התחלתי גם, פשוט למדתי לבד
ופיתחתי דברים בעצמי לצרכים הפרטיים שלי וככה צברתי נסיון.

choco2602

New member
אבל אני כרגע מנסה להכנס לתחום הQA

אני יודעת שיש משרות כאלו ללא ניסיון אבל משום מה אני לא מוצאת אותן.

מזדהה
גם אני עברתי קורס
ב- QA!
אמרו לנו בסיום:"יש השמה לבוגרים".
צלצלו אלי. בסוף הראיון הטלפוני שאל:"יש לך ניסיון?" אמרתי לו:"איך?! אני לקראת סוף קורס!"

זה שטות ממדרגה ראשונה בעיניי.
מראיין ששואל שאלה כזו - לא יודע את מי מראיין. וזה תעודת עניות אך ורק לו.

goldy

New member
מודעת הדרושים היא פירסומת זולה לעסק

'ניסיון קודם' זה משהו שכותבים בטופס.
אם הם באמת צריכים עובדים הם לוקחים את המקושרים בלבד; כמו הבן-של שמתמנה מייד לתפקיד בכיר כלשהו, ללא כל קשר לכישורי ניהול כלשהם.

jgut

New member
הגעתי מהראשי

מן הסתם יש עדיפות לבעלי נסיון בתחום ההייטק.
מעבר לכך, אחד הקשיים שסטודנטים ובוגרים טריים נאלצים להתמודד איתם, זה שיש עודף של חסרי ניסיון מול מספר המשרות המוצעות.

לסטודנטים מאוניברסיטות מוכרות בעלי ציונים טובים, יותר קל למצוא עבודה.
יכול להיות שמה שכתבו לך לגבי שיפוץ קורות החיים, יוכל לעזור.
אבל זה לא יעזור, אם את לא עונה על הדרישות של הציונים ומוסד הלימודים. במקרה כזה, יקח לך הרבה זמן למצוא.
מכיוון שלא כתבת איפה את לומדת ומה הממוצע, אני לא יודעת איך להתייחס לכך.

התשובה שאין מה להציע לחסרי נסיון איננה טיפשית בכלל. מתוך היכרות עם התעשיה, הרבה מהמשרות לא מתאימות לחסרי נסיון.

את יכולה לנסות להגיש קו"ח ישירות לחברות ולא דרך חברות כוח אדם (שימי לב שיש הבדל בין חברות השמה לחברות כח אדם).

דרך נוספת, היא לנסות להגיע לראיונות דרך קשרים. זה לא מבטיח קבלה לעבודה, אבל זו דרך להתנסות בראיונות.

בנוסף יש פורומים פה בתפוז של QA ועבודה בהייטק שאת יכולה להתייעץ גם שם.

שיהיה בהצלחה.

למעלה