איך בוחרים מכון אבחון או ייעוץ לבחירת מקצוע?

• פותח הנושא dm30
  • פורסם בתאריך

dm30

New member
איך בוחרים מכון אבחון או ייעוץ לבחירת מקצוע?

שלום לכולם.לאחר שנים ארוכות של לימודי מזרח תיכון ושנתיים של חיפושי עבודה בתחום, פלוס עבודה בהוצאת ספרים (עסק ומשפחתי), הגעתי למסקנה שאולי אני לא נעול על המקצוע הנכון וכנראה צריך אבחנה. לצערי, המאבחנת ששלחה אותי למכון טופ שיא ב-2010 (שמה ציפי), הייתה מאוד לא מקצועית, העלתה רעיונות מגוכחים כמו מידענות ולא הייתה שווה 1200 ש"ח ו-6 שעות השקעה מבחינתי. גם מכון אדם מילא, שבמסגרתו נבחנתי למשרד החוץ (ולא התקבלתי) סירב להעביר אותי לאבחון ביוזמתי, כי רק הגורם המזמין מורשה לכך. בהתאם לנסיבות אלו, אני רוצה לבקש מכל מי שיודע ויודעת על מכון או אדם שמומחה בהכוונת אנשים שאיבדו את דרכם המקצועית, נא להמליץ לי! אני חושב שזה מגיע לי, כמו לכולנו, לקבל את הטוב ביותר. אשמח לתגובות.

תמיר1671

New member
דעתי לגבי הדרך שאני מאמין בה לבחירת מקצוע..

כל התשובות נמצאות כבר בתוכנו... אדם יכול לבחור את הדרך הקריירה והלימודים שתוביל אותו לסיפוק ע"י קבלת כלים ל: 1. גילוי וחיבור לייעוד והערכי הנשמה המכונים "ליבה אידיאולוגית". הם האמת, המנועים ,הכישורים,החוזקות, וכוכב הצפון של כל אחד . הם עונים יחד על השאלות: מי הוא באמת (באילו מקומות הוא במיטבו, מפיק את מיטב הפוטנציאל שלו) ומה תכלית קיומו בעולם שמתורגם לקריירה ותעסוקה מקצועית. זה כבר גוזר לו תחומי תעסוקה שבאמת מתאימים לו ומושכים אותו השלב הבא הוא מיקוד לתחום שבאמת מתאים לו ע"י שאילת הרבה שאלות ומתן תשובות כמו מה באמת התנאים שחשובים לו שיתקיימו במשרה/קריירה שיבחר כמו להיות עצמאי/שכיר,משרה מלאה /חלקית,חברה גדולה/קטנה,שעות עבודה,סביבת עבודה,מרחק מהבית, שכר,תנאים,אופן העבודה ,תנאי העבודה,האנשים שיעבוד איתם וכו ' השלב הבא הוא זיהוי החסמים שמונעים ממנו להגיע לשם כמו אמונות מחלישות,פחדים ,חוסר ביטחון, דימוי עצמי נמוך, קושי להכיל כסף/הצלחה ,ציפיות ההורים/חברים/סביבה,כישלונות עבר ועוד ועוד שחלקם מנהלים אותו שלא במודע.. השלב הבא הוא יצירת חזון מקצועי/קריירה ויציאה לדרך ליישום כאשר יצליח לעסוק בעשייה אשר תקדם את ייעודו הטבעי באופן העולה בקנה אחד עם ערכיו, אזי גדולים הסיכויים שיחוש סיפוק בלתי רגיל בקריירה שלך, ויותר מכך היא תפסיק להיות קריירה ותהיה אורח חיים ותשפיע לטובה גם בשאר תחומי חייו שבוע מקסים ובהצלחה! תמיר

איבחון

שמחה ששמת לב למה אמיתי עבורך ולא מה לא:) אכן לכל אחד מגיע לעשות את מה שהוא אוהב והמינוס במכונים שהם יותר שמים דגש טכני על כישורים ופחות על חיבור על הרצון האמיתי. היכן שנמצא הרצון האמתית נמצאת התשוקה שלך לא תמיד אנחו מזהים אותה כי לא חונכנו לשים לכך לב. לכל אחד יש משהו ייחודי רק לו ושייתן לו משמעות עבורו אימון ששם דגש על מהו הייעוד שלך או בוחן מה משמעותי עבורך בחיים ועם אילו מהויות ואיכויות אתה מגיע כך שניתן ליצור ולהבין מהו הביטוי שייחודי לך ושבו אתה רוצה לעסוק יכול להיות מאוד מתאים מאמני ייעוד או מאמנים לשינוי קריירה ששמים דגש על כך יוכלו להתאים לך בהצלחה,

dm30

New member
תודה על התגובה והעצות נכונות

אבל האם יש לך במקרה ארגון או אדם ספציפי, שיכול לעזור לי בכך תמורת סכום סביר (אני מניח שהם לא עובדים בהתנדבות)? האם נתקלת באנשים או במוסדות כאלה באופן אישי או דרך קרובי משפחה, חברים, עמיתים לעבודה וכדומה? אשמח מאוד להיעזר בהם.

titag

New member
ייעוץ תעסוקתי ללקויי למידה

אני שמה את השאלה שלי בשרשור הזה כיוון שקודם לכן לא קיבלתי התייחסות אליה וזה ממשיך את הנושא של ייעוץ תעסוקתי... קודם כל אני חייבת להגיד שאחרי זמן מה של צפייה בפורום, ללא ספק השינוי מבורך והפורום עלה מדרגה מבחינת התכנים והשיח בו. היום רציתי להתייעץ לגבי אבחון תעסוקתי ללקויי למידה- גם קשיים כמו דיסלקסיה ודיסגרפיה וגם קשיים שקשורים בקשב וריכוז. בן זוגי היקר מחפש שינוי קריירה ומתמודד עם הנ"ל ולדעתנו, אחרי שדיברנו הרבה על הנושא, התהליך יהיה נכון יותר אם האבחון התעסוקתי יהיה מותאם לקשיים שלו כמו גם לחוזקות שלו. אשמח לשמוע אם למישהו מכם יש רעיונות למקומות או אנשים, רצוי באזור הצפון, אבל גם אם לא, אשמח לשמוע... תודה רבה מראש

היי לך

לצערי איני מכירה אנשים מהצפון שמתמחים בנושא, רעיון שעלה לי לפנות לאגודת ניצן אולי הם יוכלו להפנות - הם עוסקים גם בנושא תעסוקתי ממה שידוע לי ממליצה גם להעלות את ההודעה שלך מחדש כדי ששאר חבריי הפורום יראו אותה ואולי יוכלו לעזור לך, בהצלחה,

nathaliesh

New member
ברוכים הבאים לפורום ותודה רבה!

כיף לקרוא! סליחה אם לא קבלת התייחסות, אתמול היה לי יום מטורף, כמו שאת רואה אני מגיעה להודעות
אני לא מכירה אישית יועצי/מכוני תעסוקה בצפון. אני כן ממליצה לבן זוגך שיפתח אינדקס-דפ"ז/גוגל, יכין רשימה ויתחיל להרים טל' וישמע איך הם מדברים/מה יש להם להציע.

nathaliesh

New member
ברוך הבא לפורום

לצערי אני לא מכירה מניסיון אישי מכוני אבחון כך שאני לא יכולה להמליץ לך, אבל כן אמליץ לך להרים טל' ולדבר איתם-לשמוע איך הם מציגים את עצמם ואת התהליך, בין השאר כאבן בוחן לקבלת ההחלטה. ונשמח להמשיך ולייעץ בכל שלב בתהליך

אשמח לעזור לך

ואכן מגיע לכל אחד לקבל את הטוב ביותר :) (אני עושה העצמה תעסוקתית ,בין היתר ,ומבינה ומכירה את תחושותיך ) פנה אלי במסר או באימייל ואשמח לפרט יותר וצעד ראשון כבר עשית -זה אומר שאתה כבר בדרך למצוא את הדרך שלך :)

nathaliesh

New member
נשמח רונית גם לשמוע לטובת כל הגולשים מה הדרך

הטובה ביותר לדעתך להחליט על איש מקצוע להכוונה כזאת.

במקרה הספציפי

איבחון ממכון או מקום מוסדי -זה לא הפיתרון ,היה שם,לא עזר לו. אימון ארוך טווח ,לא בטוח שזה מה שהוא צריך -גם מבחינת עלויות וגם מבחינת תהליך הוא צריך שיחת הכוונה ראשונית ,מישהוא שיכול לשלב בין לראות את היכולות שלו,לבין לתת לו את הדרך קדימה . איך מוצאים אנשים כאלו ? שואלים,חברים ,פורומים,וכדומה הוא צריך את הנגיעה האישית והמדויקת. ומי שיכול לתת לו התנעה קדימה. ברגע שהביא את השאלה לכאן ואראה מה לא יש יותר את הכיוון לאן .. אכן לא פשוט להחליט איך ומי אבל כשאדם מחפש את העצמאות שלו,והדרך שלו לא הייתי מפנה אותו לאבחון מהסוג שהיה בו. ולא משנה מאיזה מכון. מקווה שמילותי עזרו.

nathaliesh

New member
מסכימה, לכן שאלתי מה הכלים

לבחור ולהתנהל אחרת אחרי שהפתרון ה"מוסדי" לא סייע

למעלה