חשבתם ליפות את קוה"ח? זהירות-המעסיק יתבע אתכם

nathaliesh

New member
חשבתם ליפות את קוה"ח? זהירות-המעסיק יתבע אתכם

בכנות-כמה משופצים קוה"ח שלכם? בכמה מתיאורים "עגלתם" פינות? כמה עבודות זמניות וחסרות חשיבות הורדתם כדי שלא תראו כעוברים סדרתיים בין עבודה לעבודה? אלו אלמנטים שדי נפוץ למצוא בקו"ח ואני מוצאת את עצמי בתור מי ש(גם) מגייסת נתקלת בפערים בין מה שהמועמד אומר בע"פ (בד"כ האמת או גרסה אחרת של ה"שיפוץ והעיגול" כי מי שלא שקרן מקצועי מאוד מתקשה לתחזק את זה) לבין מה שכתוב בקוה"ח שלו. לפעמים אלו דברים שמוסברים אח"כ בע"פ בצורה אמינה (למשל מעבר בין עבודות בזמנים של "צעירות" כמו אחרי הצבא/לפני הטיול/כשעוד לא הייתם סגורים על "מה אתם רוצים לעשות כשתהיו גדולים") ולפעמים זה כבר גובל בהצגת מיצג שווא ממש. הגדילה ועשתה צעירה מהצפון שע"פ המסופר בכתבה ב-NRG מתחילת החודש, "הציגה את עצמה... כבעלת יכולת ניהולית ושיווקית ברמה גבוהה... אך זמן קצר לאחר שהחלה למלא את התפקיד, התברר למנהלי החברה כי אין ביכולתה למנף את הפרויקט שעליו הופקדה." עוד נאמר בכתבה כי "התובעת נהגה בחוסר תום לב החל משלב המו"מ ולאורך כל הדרך, הציגה מצג שווא או מטעה באשר לרקע התעסוקתי וניסיונה המקצועי ולא עמדה ביעדים שנקבעו לה על פי חוזה העסקתה", אותו מקרה הגיעה לבימ"ש דווקא אחרי שהעובדת תבעה את החברה (!) על הפרת חוזה מפני שפיטרו אותה. בימ"ש לא רק שדחה את התביעה המקורית אלא אף אילץ את התובעת לפצות את החברה ב-4,000 ש"ח על הצגת מיצג השווא. בלינק המצורף, יואב חיים כתב על כך יפה וחכם (לחלוטין שווה קריאה במקביל לכתבה עצמה לדעתי) בבלוג של דיאלוג. המקרה הזה אמנם הגיע לבימ"ש רק מפני שאותה בחורה תבעה, אבל פסה"ד הזה בעצם מייצר סוג של תקדים שעל פיו יוכלו להגיע מעסיקים לביהמ"ש ולתבוע פיצוי על הנזק שנגרם להם לאור מיצג שווא בקוה"ח. אז... מה דעתכם? בקו"ח יש מקום ל"עיגול"? להורדת משרות "לא רלוונטיות" או בכלל לכל שיפוץ שיכול לסייע לנו להשיג את המשרה שאנחנו פשוט יודעים שנולדנו עבורה? או שזה אסור באיסור חמור מבחינה מוסרית, אתית או סתם מעשית? (הרי אם אנחנו לא עומדים בדרישות המשרה סיכוי טוב שגם לא נצליח בה). ספרו מה אתם חושבים בנושא! בעיני זה נושא מרתק ובכלל לא ברור מאליו כפי שהוא אולי משתמע לכאן או לכאן. יש לי כמובן דיעה אבל אשמח לשמוע קודם אתכם
יאללה, תשפכו!

lilo4

New member
פעם לא האמנתי בזה

הגישה שלי הייתה שצריך להגיד את האמת. היום לצערי אני חושבת קצת אחרת, ועכשיו אני שוב בסבב של חיפוש עבודה והחלטתי "לשפץ" את קורות החיים שלי. עבדתי תקופה במקום עבודה מגעיל, ולצערי לא עזבתי בצורה כ"כ יפה. השתדלתי לעשות את המקסימום כדי לסגור את הסיפור ההוא בצורה יפה, אבל הבוס חשב שסיבת העבודה שלי לא מוצדקת ושאני משקרת לו, מה שהוביל לשיחה לא נעימה וליחס ממש לא יפה מצידו. אחרי הרבה התלבטויות החלטתי להשמיט את מקום העבודה הזה מקורות החיים שלי בגלל שאני מפחדת שאם חלילה יתקשרו לאותו מקום הבוס לשעבר ילכלך עלי ויספר שקרים [כשבפועל כל עוד עבדתי שם השתדלתי לעשות את המקסימום בשביל לבצע את התפקיד, גם אחרי שהגשתי מכתב התפטרות]. במקום זה כתבתי שעבדתי מהבית בתור קלדנית פרילנסרית, שזה נכון רק לתקופה מסוימת ולא לכל החודשים האלה. אם אני שלמה עם זה? לא לגמרי. אבל אני לא במצב שבו אני יכולה להרשות לעצמי לבדוק אם הוא באמת מתכוון ללכלך עלי או לא. מנגד, בחיים לא הייתי מכניסה לקורות החיים שלי כישורים שקריים או מנפחת את הכישורים שלי. לא הייתי כותבת שעבדתי בעבודת ניהול, שיש לי תואר או יכולות שאין לי. זה נראה לי ממש לא מוסרי אבל בעיקר טיפשי, כי סביר שיעלו עלי אחרי פרק זמן מסוים

שמח לראות שהדיון הזה התפתח פה :)

lilo - את מתארת מקרה שהרבה עובדים נתקלים בו - סיום עבודה באקורדים צורמים או בטריקת דלת. אישית, כמי שטרק דלת בעבודה בעברו, אני תמיד מאמין באמירת האמת. לא רק שלא טרחתי למחוק את אותו מקום עבודה, גם ציינתי בראיונות העבודה שסיימתי את העבודה שם בצורה לא יפה, הסברתי למה (בצורה עניינית, ולא בצורה ש"רוחצת את הכביסה בצורה מלוכלכת"), ואמרתי שיש לי בעיה להביא ממליצים ממקום העבודה הזה בגלל שהדברים הסתיימו בצורה הזו. לא נתקלתי בתגובות עויינות, וכיבדו את בקשתי שלא לדבר עם ממליצים מאותה החברה. לחילופין, לא פעם קיימת האפשרות לספק ממליץ מהחברה הזו, אבל שאינו המנהל שלך - החל מקולגה, דרך מנהל אחר שלא ניהל אותך ישירות, וכלה בספק / קבלן / לקוח שסיפקת לו שירות, ויכול להעיד על טיב עבודתך. מחיקת חברה מקורות החיים לחלוטין, גם עלולה ליצור בעיית אמינות, במידה וזה יתגלה (וקרה לי בעבר שטיפלתי במחפשי עבודה שמחקו חברה, ומישהו שמכיר אותם בחברה החדשה לה הם התראיינו עלה על זה), וגם אם זה לא יתגלה, את עדיין צריכה להסביר למה לא עבדת בפער שנוצר.

lilo4

New member
במקרה שלי זה מורכב

עבדתי במחלקה שמחולקת למספר צוותים שאין כמעט חפיפה בין התפקידים של הצוותים. עבדתי בצוות קטן שכלל עוד שתי עובדות חוץ ממני, אחת העובדות האלה יצאה לחופשת לידה והשנייה הייתה האחראית שלי, והיא הייתה הסיבה העיקרית לכך שעזבתי את מקום העבודה, לכן היא לא יכולה להמליץ עלי כי היו לי המון המון חיכוכים איתה בגלל חוסר המקצועיות שלה. למחלקה יש מנהל, אליו פניתי מספר פעמים כדי לנסות לפתור את הבעיות שהיו לי עם האחראית שלי, אבל זה לא עזר. בסופו של דבר כשהודעתי שאני מתפטרת הוא שינה את היחס שלו כלפי. שאר האנשים במחלקה לא עבדו איתי כלל, וכמעט ולא עבדתי בצורה ישירה מול לקוחות, לפחות לא ברמה כזו שאני אוכל לציין אותם בתור ממליצים. באופן כללי אני מסכימה עם הדעה שלך, אני לא חושבת שצריך לשקר ויש לי סיבות מאוד מוצדקות לכך שעזבתי את מקום העבודה ההוא. אני נמצאת כרגע במצב מאוד לא פשוט מבחינת חיפוש עבודה. אני גרה עם בן הזוג שלי בפריפריה ואני מתקשה מאוד למצוא עבודה, לכן אני באמת מפחדת "לבזבז" את מעט האפשרויות שעומדות בפניי בכך שאולי חלילה יתקשרו לאותו מקום עבודה. אין לי מושג מה יגידו עלי שם ואני לא יכולה לקחת את הצ'אנס הזה. כבר עזבתי מקום עבודה על רקע חיכוכים עם המנהל, ולמרות שלקראת הסוף היו לנו יותר חיכוכים כן עזבתי בצורה טובה ויש שם מספיק אנשים שהכירו אותי ואת המקצועיות שלי ויכולים להמליץ עלי. במקרה של מקום העבודה האחרון זה לא ככה לצערי

nathaliesh

New member
יואב, איך לדעתך צריך עובד להתמודד עם מצב כזה?

בעצם מצב כמו שלילו מתארת שמקומות העבודה האופ' שלה מעטים מאוד והיא חוששת לשרוף אותם ע"י חשיפת אותו מקום שיכול מאוד להזיק לה בהנחה ויתקשרו אליהם?

אומרים את זה בראיון

הרבה לפני שאנחנו מרואיין-מראיין, אנחנו בני אדם. תארי לך שאת מוכרת אוטו, והאוטו שלך עבר תאונה לפני חודש, ותיקנת אותו. עכשיו, תארי לך שאני לוקח את האוטו לבדיקה, ומגלה בדיעבד שהוא עבר תאונה ותיקון - גם אם תודי בזה בדיעבד, עדיין, אני אחשוב שאת רמאית, ושהודית בזה רק כי נתפסת. לעומת זאת, קיימת האופציה האחרת, בה את אומרת לי "תשמע, תראה, זה אוטו טוב, ואתה נראה לי בחור הגון, וגם אני בחורה הגונה לכן אני אומרת לך מראש, הוא עבר תאונה ותיקון, ואין לו ירידת ערך, אבל אם יגלו משהו בבדיקה, אני מוכנה לשקול את עניין המחיר מחדש. נשמע לך הוגן?". באופציה הזו, אני אומר לעצמי: "אוקי..האוטו לא חדש, ויש לו את הפאקים שלו, אבל היא הגונה ולכן, אני יכול להיות בטוח שלפחות אני מודע לפאקים שלו, ויכול להחליט אם הם מתאימים לי או לא". ראיונות עבודה לא שונים במהותם ממכירת רכב - המוצר פה הוא אנחנו, וגם אנחנו עוברים תאונות, אבל לפעמים נכנסו בנו מאחורה ברמזור, שלא באשמתנו, ואני אישית לא רואה בזה משהו שצריך להסתיר. אם היצתּ את השטיח במשרד הקודם וגרמת לשלושה עובדים להגדע באיבם טרם זמנם...תשקרי [
], אבל אם פוטרת בגלל שהיו חילוקי דעות בינך לבין המנהל הקודם, וחילוקי הדעות באמת ובתמים נבעו מסיבות שאינן את...לדעתי, האמת היא הדרך הטובה ביותר לצלוח את הבעיה הזו. אני הייתי מסביר את הסיטואציה שעוררה את המחלוקת, ואומר שאני לא חושב שלדבר עם ממליץ משם ייצר תמונה נכונה שלי כעובד או כאדם, או לפחות מבקש שכדי לאזן את הרושם הרע שאותו ממליץ יותר, לפחות שיראיינו ממליץ מהחברה הלפני אחרונה, שם יפליגו בשיבחי. מוזמנות לקרוא גם פה - יש פה עצות מעשיות ממי שהיתה סמנכ"לית משאבי האנוש של חברת הענק רדקום. מי כמוה יודעת :)

nathaliesh

New member
עצה מצוינת, אני חושבת שבסופו של דבר

המקרה שתואר כאן של לילו למשל ממחיש יפה מצב של עובדת טובה עם המלצות מכל המקומות הקודמים שנקלעה לסיטואציה בעייתית ברמה האנושית. בסופו של דבר זה רק להתגבר על הפחד
אלא אם כן כמובן הצתת את השטיח
את זה עוד לא עשיתי מודה, אבל כבר יצא לי להרוס כמה וכמה מחשבים במקומות עבודה וזה אחד הדברים הראשונים שאני מספרת למעסיקים עתידיים בראיונות

אתה כ"כ "תמים" (מתמם) ומצייר תמונה כזו נאיבית

כמישהי שפוטרה בעבר ונאמר לה שלא תקבל המלצה טובה- רוב החברות מלאות אינטריגות ושקרים. המראיין מגיע ממקום של אינטריגות ושקרים ומאבקי כח, החברה שעזבת מלאה באינטריגות ושקרים ומועמדים נפסלים על קוצו של יוד כי יש עוד כמה מאות כמוהם מעבר לדלת. אז מה נשאר, שרק העובד יהיה שה לעולה ונלכד בין השקרים של המקום שעזב לשקרים של המקום החדש? (אישית אני יכולה להגיד לך שפוטרתי בגלל לחץ של עובדת שהיא חברה של המנכ"ל- כך אני יודעת ממידע פנימי שעובר באותה דרך שעוברים רוב הדברים בחברות= רכילות בשדה קוצים- וככל הנראה גם משיקולים זרים כמו לפנות מקום לאדם אחר, האם אתה חושב שהמנכ"ל הסכים להודות בכך?) אני לא מדמיינת- אני ראיתי איך הם פוסלים גם כששאר הפרמטרים מתאימים וגם איך היחס משתנה תוך שנייה כשאתה מספר שפוטרת. יש להם 10 מועמדים, 9 אחרים הם בעלי אותם נתונים כשלך (כולל אישיותיים) אך הם לא פוטרו. במי אתה חושב שיבחרו? בקיצור, אין לי סנטימנטים כלפי אף אחד ואעדיף להחליק החוצה בשקר חינני. אם "יעלו" עליי אספר שעבדתי שם תקופה ממש קצרה ושלא ראיתי טעם להוסיף את זה לקורות החיים.

מבינה אותך. ואת צודקת לפחות במידה מסוימת

כבר נתקלתי ביותר ממקרה אחד כזה. צריך מקום למקורב של הבוס? אז מפטרים את אחד העובדים. בישראל זו לא בעיה גדולה ללכלך על עובד כדי שתהיה סיבה לפטר אותו ואח"כ להמשיך לשקר כדי לכסות ולתרץ את סיבת הפיטורים ובכך לשתק את העובד. לצערנו חוק איסור לשון הרע (בשונה מארה"ב) לא תופס כאן בכל הקשור לעובדים, חיפוש עבודה ותשאול מעסיקים. לשמחתי, מעולם לא הרגשתי את זה על בשרי. אבל אילו חו"ח הייתי במעמד כזה, אזי בוודאי שגם אני הייתי מחליקה בשקר חינני :) כי סה"כ לא היה לי מה להפסיד.

בדיוק

כמו שכבר רשמתי- לא צריך להיות סנטימנטים לאף אחד. עדיף כמובן להיות כמה שיותר כנה, עד לנקודה שבה אתה נפגע מכך.

nathaliesh

New member
זאת חתיכת התלבטות

מצד אחד ממש לא רצוי להשמיט משהו, דווקא במקום קטן שהסיכוי שהוא יתגלה גבוה יותר (כל הארץ שלנו היא מקום קטן אם כבר מדברים על זה), מצד שני כמו שאת מציינת זה עשוי "לשרוף" אותך במקומות הדי מוגבלים שכן קיימים. השאלה היא מה יקרה לדעתך אם תהיי כנה להחריד ותסבירי מה קרה שם ולמה את לא יכולה לספק ממליצים? השאלה היא גם האם בעבודות שאת פונה אליהם בכלל יבקשו ממליצים?

lilo4

New member
אני לא יודעת

יכול להיות שאני סתם מגזימה, יכול להיות שממילא אף אחד לא יתקשר לשם לבדוק, יכול להיות שגם אם יתקשרו לא ישמעו עלי דברים כ"כ נוראיים. גרמתם לי לשקול שוב אם היה נכון להסיר את מקום העבודה ההוא מקורות החיים שלי

nathaliesh

New member
במקומך

מכיוון שכבר שלחת קו"ח בלי המשרה הזאת הייתי ממתינה לראות אם בכלל מבקשים ממני ממליצים או לא, ממשרה כלשהי. אם לא-אין סיבה להסתיר סתם.

ellendili

New member
שלום לכולם

חדשה פה. הדיון הזה הוא מעניין וחשוב, אז אני מקווה שזה בסדר להידחף
אז ככה... למען האמת קשה לי להעיד על עצמי כי עוד לא נתקלתי במצב שבו אצטרך "לעגל" פינות כאלה ואחרות. במקרה שלי זה גם לא ממש אפקטיבי כי אופי העבודה שלי הוא בעיקרו מעשי. אז או שאני יודעת את העבודה או שלא. אין באמצע.אז גם אם הייתי מעגלת פינות היו עולים על זה במשמרת הראשונה שלי...
באופן עקרוני אני חושבת שלהשמיט מקומות עבודה זניחים (כמו הדוגמאות של nathaliesh) זה בסדר. גם תמיד אומרים לנו לקצר כמה שיותר, לדחוס הכל לדף אחד וכו' אז נראה לי מיותר להכניס כל משרת מלצרות שאי פעם עבדתי בה. אלא אם כן המשרה החדשה שאני מחפשת היא גם בתחום המלצרות ואז זה הגיוני
. לגבי הכשרה זה נראה לי גם שחור או לבן. להכניס לקורות חיים תואר או תעודה שאתה לא מחזיק בה זו עילה מוצדקת לתביעה. אבל יש גם תחום שהוא קצת אפור לדעתי... כמו בדוגמא למעלה על הבחורה שתבעה (צעד די מטופש לדעתי). אני מתכוונת לתאורים כמו "יכולת ניהול" "בעלת מנהיגות ומוסר עבודה" "כשרון לשיווק" וכו' וכו'. ז"א.. אותה בחורה תמימה ומסכנה (למרות שדי ברור שהיא לא תמימה אבל כן די מסכנה אחרי הקנס שהוטל עליה
) באמת חשבה שיש לה יכולת ניהול ושיווק... זה שהיכולת הזאת לא תאמה את ציפיות החברה זה כבר משהו אחר. אבל זה לאו דווקא נעשה במודע כדי "לעגל". אולי היא באמת חשבה שתתאים לתפקיד. ואתם יכולים כמובן להגיד שדברים כאלה זה משהו שאדם אמור לדעת על עצמו ובשביל זה צוברים נסיון וכו' וכו'. אבל הרי צריך להתחיל מאיפשהו, לא? אם מישהו חושב שיש לו את היכולות המתאימות לעבודה מסויימת, אני חושבת שזה בסדר לציין אותן בק"וח. גם אם בסוף מסתבר שהמעסיק חושב אחרת... ושוב אני לא מדברת על דברים מדידים, כמו הכשרה מסויימת או נסיון. אלא על דברים קצת יותר מופשטים. שיכולות להיות כמה דעות לגביהם. בכל אופן, בסיפור התביעה אני מצדדת במעסיק. אם אותה בחורה לא התאימה למשרה מבחינתו, זו זכותו ואפילו חובתו לפטר אותה. והתביעה הזאת היא לחלוטין מטופשת. אני במקומה פשוט הייתי מגיעה למסקנה שכושר הניהול והשיווק שלי הוא באמת על הפנים ואני צריכה לשפר אותו אם ברצוני לעבוד בתחום שדורש זאת. מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי.. שיהיה יום טוב לכולם

nathaliesh

New member
התגובה שלך מעניינת, בעצם את אומרת

כל מה שלא רלוונטי לתפקיד או שעברו חיים שלמים מאיזו עבודה זמנית- אפשר לזרוק החוצה בלי נקיפות מצפון. אגב, איך היית מתמודדת עם מצב שבו מגייס במקרה מכיר אותך איכשהו מאיזו עבודה זניחה ושואל למה היא לא בקו"ח? בנוגע לתביעה ולבחורה- עד כמה שהצלחתי להבין מהכתבה היא לא סתם "הצמידה לעצמה תואר" אלא ממש טענה ליכלות וידע ספציפים, ברמה של מיצג שווא.

אכן סוגיה מועדת לפורענות

בתור מי שגייסה למשך תקופה ומצאה את עצמה עוברת על קו"ח, נתקלתי בלא מעט הגזמות, חלקן בולטות יותר וחלקן פחות. היו גם פעמים שנתקלתי בזה מהדלת האחורית - כמו שנתקלתי באנשים שהכרתי מהעבר, אם ממקומות עבודה קודמים, אם מהאוניברסיטה וגיליתי שהם ייפו את הקו"ח בצורה שהעניקה להם יתרון על פני אחרים - אבל באופן תיאורטי בלבד. כשרק התחלתי בחיפושי עבודה "אמיתית" קיבלתי המלצות מגורמים שונים, היו מי שהמליצו לי לציין שאמנם הניסיון שלי מועט אבל אני בעלת יכולות ואמביציה והיו מי שהמליצו לי בחום ליפות את המציאות כמה שיותר ולהציג ניסיון גדול יותר מזה שיש לי בטענה שאחרת אף אחד לא ייתן לי צ'אנס ו/או שככה אני אוכל להתחיל משלב יותר גבוה עם שכר ותנאים יותר טובים. שאני אגיד לכם שהראשונים צדקו? אני לא יכולה להגיד את זה בלב שלם. אישית העדפתי שלא ללכת על הגישה הזאת כי קשה לי עם הרעיון של התחמנות וגם העדפתי כן להתחיל "מלמטה" וללמוד את הבסיס מאשר למצוא את עצמי מסתבכת עם דברים שקצת מעל לניסיוני (לא תמיד ידע תיאורטי מספיק), אבל זו אני, וכאמור כבר נתקלתי במקומות עבודה בכאלו שפעלו אחרת, והיו פעמים שהם מצאו את עצמם נבוכים כשנתקלו במצב שציפו מהם שידעו מה לעשות והם לא ממש ידעו.

nathaliesh

New member
כמגייסת לשעבר, מצאת שזה קל לעלות על הפערים?

כלומר מישהו שכתב שהוא XYZ ובעצם לא היה? את גם כותבת "העדפתי לא ללכת בדרך הזאת" ושאת לא בטוחה בלב שלם שזה היה נכון (לא להגזים ולעגל בקוה"ח), אבל מעצם העובדה שכן הגעת כן נכנסת בדלת וכן התפתחת לא מעידה בעצם שזאת הייתה הבחירה הנכונה?

זה מאוד תלוי

היו אנשים מתוחכמים שעשו את זה בצורה שהקנתה להם יתרון על פני אחרים אבל כאמור יתרון תיאורטי - היו מקרים כמו מזכירה שכותבת שהייתה מנהלת המשרד למרות שבפועל זה לא היה המצב, אבל מבחינת הידע התיאורטי היא ידעה לתפקד כמנהלת משרד ככה שלא תהיה לה בעיה לתפקד ככזאת, אבל כן יהיה לה יתרון על פני מישהי אחרת שתכתוב את האמת - שהייתה מזכירה "זוטרה". נתקלתי בקו"ח של מישהי שכתבה על עבודה זמנית שעשתה שבמקרה הכרתי אותה טוב מאוד, והיא ציינה פרטים טריוויאלים במשרה הזאת כאילו היו במסגרת קידום וסמכויות מיוחדות שניתנו לה. במשרה אליה פנתה לאחר מכן הידע הזה לא שינה, אבל זה כן נשמע יותר טוב למי שלא מכיר כי היא הציגה את זה כאילו הייתה במעמד שונה מזה של הקולגות שלה וזכתה לקידום והכרה. מישהי אחרת שעבדתי איתה נהגה לספר שעשתה תואר במסלול... קצת שונה מזה שעשתה באמת, אני יודעת את זה כי למדנו באותה אוניברסיטה והמסלול שציינה שלמדה - לא קיים. בפועל לא נדרש ממנה באותו מקצוע ידע במסגרת המסלול שטענה שלמדה, אבל כנראה שהיא חשבה שזה גורם לה להיתפס כבעלת נתונים גבוהים יותר היות שהחוג שציינה שלמדה בו נחשב ליוקרתי ובעל דרישות קבלה גבוהות (כאמור, היא ציינה שלמדה במסלול שלא קיים). אני לא יכולה להגיד מה נכון ומה לא נכון בלב שלם כי לפעמים מקרים כאלו כן מצליחים לאנשים, כמו הדוגמאות שהבאתי, והן לא פוגמות בעבודה עצמה כי כאמור הם שמים את הדגש על נקודות שלא בהכרח רלוונטיות לידע המקצועי.

nathaliesh

New member
מה שאת מתארת זה מצב ממש בעייתי

שבו מיצגי שווא ברמות כאלה או אחרות אשכרה מתוגמלים בהצלחה וייתרון ע"פ מועמדים אחרים (ישרים).

meytab

New member
אז ככה

כמו שאני תמיד אוהבת להגיד - תלוי. אם משמיטים מקום עבודה של כמה חודשים זה בדר"כ בסדר וממש לא קריטי. אם משמיטים מקום עבודה של מעל שנה זה יותר בעייתי כי אז לרוב ממלאים את ה"חור" שנוצר בצורה שהיא מעוותת את האמת וזה לא מומלץ. אם מקום עבודה הסתיים בטונים צורמים - שוב תלוי. עד כמה "באשמתכם", עד כמה תרגישו נוח להסביר מה בדיוק קרה שם וכולי. כתבה כאן מישהי - אומרים לנו לדחוס הכל לעמוד אחד. אני לא בעד ! אם יש לכם מעל 6-7 שנות נסיון חבל לדחוס הכל בעמוד ולפספס דברים שיכולים להיות מאוד משמעותיים. פשוט לדאוג שהדברים הכי רלוונטיים כתובים בעמוד הראשון ומה שכתוב בעמוד השני הוא הדברים בפחות חשובים כמו שרות צבאי למשל (אלא אם כן הוא רלוונטי כמובן). באופן כללי אני מאוד נגד לכתוב דברים שקריים בקורות חיים. ראיתי אנשים שכתבו למשל שהם בעלי נסיון על תוכנה מסויימת בעוד שהם רק מכירים אותה שיטחית. בראיון שאלו אותם שאלה מקצועית והם גמגמו...זה פעל מאוד לרעתם. אז עדיף להישאר עם הכישורים, היכולות והנסיון שכבר יש ופשוט לכתוב אותם בצורה טובה בקורות החיים.

למעלה