לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3350933,509 עוקבים אודות עסקים

פורום חיפוש עבודה

חזון הפורום:
להתחיל לחשוב במונחים של "קריירה" ולא רק במונחים של "עבודה". 
כאן המקום לשוחח על קריירה מא' ועד ת':
מה זו בכלל קריירה?
מה הקשר בין קריירה לאושר?
כיצד בוחרים קריירה נכונה לטווח רחוק?
כיצד מוצאים את המשרה הנכונה הנגזרת מהקריירה שבחרתי?
כיצד מוצאים נכון ומהר עבודה?
כיצד מנהלים את הקריירה באופן שוטף?
ועוד... 
כללי הכתיבה בפורום:
קודם כל - בהתאם לתקנון של "תפוז".
כתיבה מכבדת - הודעות בוטות או מעליבות ימחקו מייד.
יש לשמור על זכויות יוצרים - העלאת מידע תוך ציון המקור שלו, כתבות ומאמרים - לתת רק לינק ולא להעתיק את כל הכתוב.
שרשרו - פתחתם או שמישהו אחר פתח הודעה בנושא מסוים - אל תפתחו עוד הודעה.
המלצות אישיות - אפשר ורצוי להעביר במסרים.
פרסום בפורום:
הפורום הנוכחי מיועד לגולשים ולכן תגובות להודעות חייבות לתרום באופן ממשי לשאלות הגולשים.
מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום - קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
 
 
 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חיפוש עבודה

חזון הפורום:
להתחיל לחשוב במונחים של "קריירה" ולא רק במונחים של "עבודה". 
כאן המקום לשוחח על קריירה מא' ועד ת':
מה זו בכלל קריירה?
מה הקשר בין קריירה לאושר?
כיצד בוחרים קריירה נכונה לטווח רחוק?
כיצד מוצאים את המשרה הנכונה הנגזרת מהקריירה שבחרתי?
כיצד מוצאים נכון ומהר עבודה?
כיצד מנהלים את הקריירה באופן שוטף?
ועוד... 
כללי הכתיבה בפורום:
קודם כל - בהתאם לתקנון של "תפוז".
כתיבה מכבדת - הודעות בוטות או מעליבות ימחקו מייד.
יש לשמור על זכויות יוצרים - העלאת מידע תוך ציון המקור שלו, כתבות ומאמרים - לתת רק לינק ולא להעתיק את כל הכתוב.
שרשרו - פתחתם או שמישהו אחר פתח הודעה בנושא מסוים - אל תפתחו עוד הודעה.
המלצות אישיות - אפשר ורצוי להעביר במסרים.
פרסום בפורום:
הפורום הנוכחי מיועד לגולשים ולכן תגובות להודעות חייבות לתרום באופן ממשי לשאלות הגולשים.
מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום - קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
 
 
 
x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום קריירה וחיפוש עבודה :-) 
סיימתם לימודים, התפטרתם או פוטרתם, או מעוניינים לעשות שינוי תעסוקתי. 
הנכם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בנושאים שונים כמו: הכנה לראיונות עבודה, יחסים בינאישיים בעבודה, קורות חיים, חיפוש עבודה ועוד. 
הפורום נועד לתמיכה וסיוע הדדי, אבקש מכל הגולשים לכבד את השאלות/נושאים שעולים בפורום ולענות באופן מכובד.
מעסיקים - פרסום מודעות דרושים ב"לוחות", תחת לשונית "כלים ומידע". הודעות פרסומיות תימחקנה.
אתם מוזמנים לשאול שאלות, לשתף בחוויות, להתייעץ וגם לסייע.
באלו אמצעים מחפשים עבודה?
כיצד לכתוב קו"ח שיווקיים?
איך מנהלים מו"מ על העלאה?
מה עושים כשלא מסתדרים עם המנהל בעבודה?
כיצד מתמודדים עם השחיקה בזמן חיפוש העבודה? 
מהו ניהול קריירה? 
התמודדות עם שאלות מסוימות בראיון עבודה ועוד.
כללי הכתיבה בפורום
מעסיקים יקרים, אנא שרשרו את המשרות ל'לוחות' תחת לשונית 'כלים ומידע'.
פרסומים אחרים מותרים בלוחות הפורום בלבד!
הודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) ימחקו.
הפורום מיועד לכולנו - אנא הקפידו על שימוש בשפה נאותה ונעימה והימנעו מהתקפות אישיות על חברים בפורום. 
ביקורת על התנהלות הפורום או על חברים בו - ניתן להעביר אליי במסרים בלבד.
המשך >>

לצפיה ב-'חשבתם ליפות את קוה"ח? זהירות-המעסיק יתבע אתכם'
חשבתם ליפות את קוה"ח? זהירות-המעסיק יתבע אתכם
<< ההודעה הנוכחית
09/01/2012 | 12:15
44
510
בכנות-כמה משופצים קוה"ח שלכם? בכמה מתיאורים "עגלתם" פינות? כמה עבודות זמניות וחסרות חשיבות הורדתם כדי שלא תראו כעוברים סדרתיים בין עבודה לעבודה?

אלו אלמנטים שדי נפוץ למצוא בקו"ח ואני מוצאת את עצמי בתור מי ש(גם) מגייסת נתקלת בפערים בין מה שהמועמד אומר בע"פ (בד"כ האמת או גרסה אחרת של ה"שיפוץ והעיגול" כי מי שלא שקרן מקצועי מאוד מתקשה לתחזק את זה) לבין מה שכתוב בקוה"ח שלו.

לפעמים אלו דברים שמוסברים אח"כ בע"פ בצורה אמינה (למשל מעבר בין עבודות בזמנים של "צעירות" כמו אחרי הצבא/לפני הטיול/כשעוד לא הייתם סגורים על "מה אתם רוצים לעשות כשתהיו גדולים") ולפעמים זה כבר גובל בהצגת מיצג שווא ממש.

הגדילה ועשתה צעירה מהצפון שע"פ המסופר בכתבה ב-NRG מתחילת החודש, "הציגה את עצמה... כבעלת יכולת ניהולית ושיווקית ברמה גבוהה... אך זמן קצר לאחר שהחלה למלא את התפקיד, התברר למנהלי החברה כי אין ביכולתה למנף את הפרויקט שעליו הופקדה."

עוד נאמר בכתבה כי "התובעת  נהגה בחוסר תום לב החל משלב המו"מ ולאורך כל הדרך, הציגה מצג שווא או מטעה באשר לרקע התעסוקתי וניסיונה המקצועי ולא עמדה ביעדים שנקבעו לה על פי חוזה העסקתה",

אותו מקרה הגיעה לבימ"ש דווקא אחרי שהעובדת תבעה את החברה (!) על הפרת חוזה מפני שפיטרו אותה. בימ"ש לא רק שדחה את התביעה המקורית אלא אף אילץ את התובעת לפצות את החברה ב-4,000 ש"ח על הצגת מיצג השווא.

בלינק המצורף, יואב חיים כתב על כך יפה וחכם (לחלוטין שווה קריאה במקביל לכתבה עצמה לדעתי) בבלוג של דיאלוג. המקרה הזה אמנם הגיע לבימ"ש רק מפני שאותה בחורה תבעה, אבל פסה"ד הזה בעצם מייצר סוג של תקדים שעל פיו יוכלו להגיע מעסיקים לביהמ"ש ולתבוע פיצוי על הנזק שנגרם להם לאור מיצג שווא בקוה"ח.

אז... מה דעתכם? בקו"ח יש מקום ל"עיגול"? להורדת משרות "לא רלוונטיות" או בכלל לכל שיפוץ שיכול לסייע לנו להשיג את המשרה שאנחנו פשוט יודעים שנולדנו עבורה? או שזה אסור באיסור חמור מבחינה מוסרית, אתית או סתם מעשית? (הרי אם אנחנו לא עומדים בדרישות המשרה סיכוי טוב שגם לא נצליח בה).

ספרו מה אתם חושבים בנושא! בעיני זה נושא מרתק ובכלל לא ברור מאליו כפי שהוא אולי משתמע לכאן או לכאן. יש לי כמובן דיעה אבל אשמח לשמוע קודם אתכם

יאללה, תשפכו!
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'פעם לא האמנתי בזה'
פעם לא האמנתי בזה
09/01/2012 | 14:42
11
56
הגישה שלי הייתה שצריך להגיד את האמת. היום לצערי אני חושבת קצת אחרת, ועכשיו אני שוב בסבב של חיפוש עבודה והחלטתי "לשפץ" את קורות החיים שלי. עבדתי תקופה במקום עבודה מגעיל, ולצערי לא עזבתי בצורה כ"כ יפה. השתדלתי לעשות את המקסימום כדי לסגור את הסיפור ההוא בצורה יפה, אבל הבוס חשב שסיבת העבודה שלי לא מוצדקת ושאני משקרת לו, מה שהוביל לשיחה לא נעימה וליחס ממש לא יפה מצידו.
אחרי הרבה התלבטויות החלטתי להשמיט את מקום העבודה הזה מקורות החיים שלי בגלל שאני מפחדת שאם חלילה יתקשרו לאותו מקום הבוס לשעבר ילכלך עלי ויספר שקרים [כשבפועל כל עוד עבדתי שם השתדלתי לעשות את המקסימום בשביל לבצע את התפקיד, גם אחרי שהגשתי מכתב התפטרות]. במקום זה כתבתי שעבדתי מהבית בתור קלדנית פרילנסרית, שזה נכון רק לתקופה מסוימת ולא לכל החודשים האלה.
אם אני שלמה עם זה? לא לגמרי. אבל אני לא במצב שבו אני יכולה להרשות לעצמי לבדוק אם הוא באמת מתכוון ללכלך עלי או לא.

מנגד, בחיים לא הייתי מכניסה לקורות החיים שלי כישורים שקריים או מנפחת את הכישורים שלי. לא הייתי כותבת שעבדתי בעבודת ניהול, שיש לי תואר או יכולות שאין לי. זה נראה לי ממש לא מוסרי אבל בעיקר טיפשי, כי סביר שיעלו עלי אחרי פרק זמן מסוים
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'שמח לראות שהדיון הזה התפתח פה :)'
שמח לראות שהדיון הזה התפתח פה :)
09/01/2012 | 15:33
7
42
lilo - את מתארת מקרה שהרבה עובדים נתקלים בו - סיום עבודה באקורדים צורמים או בטריקת דלת.

אישית, כמי שטרק דלת בעבודה בעברו, אני תמיד מאמין באמירת האמת. לא רק שלא טרחתי למחוק את אותו מקום עבודה, גם ציינתי בראיונות העבודה שסיימתי את העבודה שם בצורה לא יפה, הסברתי למה (בצורה עניינית, ולא בצורה ש"רוחצת את הכביסה בצורה מלוכלכת"), ואמרתי שיש לי בעיה להביא ממליצים ממקום העבודה הזה בגלל שהדברים הסתיימו בצורה הזו.

לא נתקלתי בתגובות עויינות, וכיבדו את בקשתי שלא לדבר עם ממליצים מאותה החברה. לחילופין, לא פעם קיימת האפשרות לספק ממליץ מהחברה הזו, אבל שאינו המנהל שלך - החל מקולגה, דרך מנהל אחר שלא ניהל אותך ישירות, וכלה בספק / קבלן / לקוח שסיפקת לו שירות, ויכול להעיד על טיב עבודתך.

מחיקת חברה מקורות החיים לחלוטין, גם עלולה ליצור בעיית אמינות, במידה וזה יתגלה (וקרה לי בעבר שטיפלתי במחפשי עבודה שמחקו חברה, ומישהו שמכיר אותם בחברה החדשה לה הם התראיינו עלה על זה), וגם אם זה לא יתגלה, את עדיין צריכה להסביר למה לא עבדת בפער שנוצר.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'במקרה שלי זה מורכב'
במקרה שלי זה מורכב
09/01/2012 | 16:29
37
עבדתי במחלקה שמחולקת למספר צוותים שאין כמעט חפיפה בין התפקידים של הצוותים. עבדתי בצוות קטן שכלל עוד שתי עובדות חוץ ממני, אחת העובדות האלה יצאה לחופשת לידה והשנייה הייתה האחראית שלי, והיא הייתה הסיבה העיקרית לכך שעזבתי את מקום העבודה, לכן היא לא יכולה להמליץ עלי כי היו לי המון המון חיכוכים איתה בגלל חוסר המקצועיות שלה. למחלקה יש מנהל, אליו פניתי מספר פעמים כדי לנסות לפתור את הבעיות שהיו לי עם האחראית שלי, אבל זה לא עזר. בסופו של דבר כשהודעתי שאני מתפטרת הוא שינה את היחס שלו כלפי.
שאר האנשים במחלקה לא עבדו איתי כלל, וכמעט ולא עבדתי בצורה ישירה מול לקוחות, לפחות לא ברמה כזו שאני אוכל לציין אותם בתור ממליצים.

באופן כללי אני מסכימה עם הדעה שלך, אני לא חושבת שצריך לשקר ויש לי סיבות מאוד מוצדקות לכך שעזבתי את מקום העבודה ההוא. אני נמצאת כרגע במצב מאוד לא פשוט מבחינת חיפוש עבודה. אני גרה עם בן הזוג שלי בפריפריה ואני מתקשה מאוד למצוא עבודה, לכן אני באמת מפחדת "לבזבז" את מעט האפשרויות שעומדות בפניי בכך שאולי חלילה יתקשרו לאותו מקום עבודה. אין לי מושג מה יגידו עלי שם ואני לא יכולה לקחת את הצ'אנס הזה.
כבר עזבתי מקום עבודה על רקע חיכוכים עם המנהל, ולמרות שלקראת הסוף היו לנו יותר חיכוכים כן עזבתי בצורה טובה ויש שם מספיק אנשים שהכירו אותי ואת המקצועיות שלי ויכולים להמליץ עלי. במקרה של מקום העבודה האחרון זה לא ככה לצערי
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'יואב, איך לדעתך צריך עובד להתמודד עם מצב כזה?'
יואב, איך לדעתך צריך עובד להתמודד עם מצב כזה?
10/01/2012 | 13:58
5
28
בעצם מצב כמו שלילו מתארת שמקומות העבודה האופ' שלה מעטים מאוד והיא חוששת לשרוף אותם ע"י חשיפת אותו מקום שיכול מאוד להזיק לה בהנחה ויתקשרו אליהם?
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'אומרים את זה בראיון'
אומרים את זה בראיון
10/01/2012 | 16:05
4
32
הרבה לפני שאנחנו מרואיין-מראיין, אנחנו בני אדם.

תארי לך שאת מוכרת אוטו, והאוטו שלך עבר תאונה לפני חודש, ותיקנת אותו.
עכשיו, תארי לך שאני לוקח את האוטו לבדיקה, ומגלה בדיעבד שהוא עבר תאונה ותיקון - גם אם תודי בזה בדיעבד, עדיין, אני אחשוב שאת רמאית, ושהודית בזה רק כי נתפסת.
לעומת זאת, קיימת האופציה האחרת, בה את אומרת לי "תשמע, תראה, זה אוטו טוב, ואתה נראה לי בחור הגון, וגם אני בחורה הגונה לכן אני אומרת לך מראש, הוא עבר תאונה ותיקון, ואין לו ירידת ערך, אבל אם יגלו משהו בבדיקה, אני מוכנה לשקול את עניין המחיר מחדש. נשמע לך הוגן?".
באופציה הזו, אני אומר לעצמי: "אוקי..האוטו לא חדש, ויש לו את הפאקים שלו, אבל היא הגונה ולכן, אני יכול להיות בטוח שלפחות אני מודע לפאקים שלו, ויכול להחליט אם הם מתאימים לי או לא".

ראיונות עבודה לא שונים במהותם ממכירת רכב - המוצר פה הוא אנחנו, וגם אנחנו עוברים תאונות, אבל לפעמים נכנסו בנו מאחורה ברמזור, שלא באשמתנו, ואני אישית לא רואה בזה משהו שצריך להסתיר. אם היצתּ את השטיח במשרד הקודם וגרמת לשלושה עובדים להגדע באיבם טרם זמנם...תשקרי [ ], אבל אם פוטרת בגלל שהיו חילוקי דעות בינך לבין המנהל הקודם, וחילוקי הדעות באמת ובתמים נבעו מסיבות שאינן את...לדעתי, האמת היא הדרך הטובה ביותר לצלוח את הבעיה הזו. אני הייתי מסביר את הסיטואציה שעוררה את המחלוקת, ואומר שאני לא חושב שלדבר עם ממליץ משם ייצר תמונה נכונה שלי כעובד או כאדם, או לפחות מבקש שכדי לאזן את הרושם הרע שאותו ממליץ יותר, לפחות שיראיינו ממליץ מהחברה הלפני אחרונה, שם יפליגו בשיבחי.

מוזמנות לקרוא גם פה - יש פה עצות מעשיות ממי שהיתה סמנכ"לית משאבי האנוש של חברת הענק רדקום. מי כמוה יודעת :)
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'עצה מצוינת, אני חושבת שבסופו של דבר'
עצה מצוינת, אני חושבת שבסופו של דבר
11/01/2012 | 07:57
24
המקרה שתואר כאן של לילו למשל ממחיש יפה מצב של עובדת טובה עם המלצות מכל המקומות הקודמים שנקלעה לסיטואציה בעייתית ברמה האנושית.

בסופו של דבר זה רק להתגבר על הפחד אלא אם כן כמובן הצתת את השטיח את זה עוד לא עשיתי מודה, אבל כבר יצא לי להרוס כמה וכמה מחשבים במקומות עבודה וזה אחד הדברים הראשונים שאני מספרת למעסיקים עתידיים בראיונותחיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'אתה כ"כ "תמים" (מתמם) ומצייר תמונה כזו נאיבית'
אתה כ"כ "תמים" (מתמם) ומצייר תמונה כזו נאיבית
11/01/2012 | 20:14
2
27
כמישהי שפוטרה בעבר ונאמר לה שלא תקבל המלצה טובה- רוב החברות מלאות אינטריגות ושקרים. המראיין מגיע ממקום של אינטריגות ושקרים ומאבקי כח, החברה שעזבת מלאה באינטריגות ושקרים ומועמדים נפסלים על קוצו של יוד כי יש עוד כמה מאות כמוהם מעבר לדלת. אז מה נשאר, שרק העובד יהיה שה לעולה ונלכד בין השקרים של המקום שעזב לשקרים של המקום החדש? (אישית אני יכולה להגיד לך שפוטרתי בגלל לחץ של עובדת שהיא חברה של המנכ"ל- כך אני יודעת ממידע פנימי שעובר באותה דרך שעוברים רוב הדברים בחברות= רכילות בשדה קוצים- וככל הנראה גם משיקולים זרים כמו לפנות מקום לאדם אחר, האם אתה חושב שהמנכ"ל הסכים להודות בכך?)
אני לא מדמיינת- אני ראיתי איך הם פוסלים גם כששאר הפרמטרים מתאימים וגם איך היחס משתנה תוך שנייה כשאתה מספר שפוטרת. יש להם 10 מועמדים, 9 אחרים הם בעלי אותם נתונים כשלך (כולל אישיותיים) אך הם לא פוטרו. במי אתה חושב שיבחרו?

בקיצור, אין לי סנטימנטים כלפי אף אחד ואעדיף להחליק החוצה בשקר חינני. אם "יעלו" עליי אספר שעבדתי שם תקופה ממש קצרה ושלא ראיתי טעם להוסיף את זה לקורות החיים.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'מבינה אותך. ואת צודקת לפחות במידה מסוימת'
מבינה אותך. ואת צודקת לפחות במידה מסוימת
13/01/2012 | 11:30
1
22
כבר נתקלתי ביותר ממקרה אחד כזה. צריך מקום למקורב של הבוס? אז מפטרים את אחד העובדים. בישראל זו לא בעיה גדולה ללכלך על עובד כדי שתהיה סיבה לפטר אותו ואח"כ להמשיך לשקר כדי לכסות ולתרץ את סיבת הפיטורים ובכך לשתק את העובד. לצערנו חוק איסור לשון הרע (בשונה מארה"ב) לא תופס כאן בכל הקשור לעובדים, חיפוש עבודה ותשאול מעסיקים.

לשמחתי, מעולם לא הרגשתי את זה על בשרי. אבל אילו חו"ח הייתי במעמד כזה, אזי בוודאי שגם אני הייתי מחליקה בשקר חינני :) כי סה"כ לא היה לי מה להפסיד.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-' בדיוק'
בדיוק
13/01/2012 | 12:11
12
כמו שכבר רשמתי- לא צריך להיות סנטימנטים לאף אחד.
עדיף כמובן להיות כמה שיותר כנה, עד לנקודה שבה אתה נפגע מכך.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'זאת חתיכת התלבטות'
זאת חתיכת התלבטות
10/01/2012 | 08:33
2
53
מצד אחד ממש לא רצוי להשמיט משהו, דווקא במקום קטן שהסיכוי שהוא יתגלה גבוה יותר (כל הארץ שלנו היא מקום קטן אם כבר מדברים על זה), מצד שני כמו שאת מציינת זה עשוי "לשרוף" אותך במקומות הדי מוגבלים שכן קיימים.

השאלה היא מה יקרה לדעתך אם תהיי כנה להחריד ותסבירי מה קרה שם ולמה את לא יכולה לספק ממליצים? השאלה היא גם האם בעבודות שאת פונה אליהם בכלל יבקשו ממליצים?
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'אני לא יודעת'
אני לא יודעת
10/01/2012 | 12:00
1
12
יכול להיות שאני סתם מגזימה, יכול להיות שממילא אף אחד לא יתקשר לשם לבדוק, יכול להיות שגם אם יתקשרו לא ישמעו עלי דברים כ"כ נוראיים.
גרמתם לי לשקול שוב אם היה נכון להסיר את מקום העבודה ההוא מקורות החיים שלי
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'במקומך'
במקומך
10/01/2012 | 14:13
10
מכיוון שכבר שלחת קו"ח בלי המשרה הזאת הייתי ממתינה לראות אם בכלל מבקשים ממני ממליצים או לא, ממשרה כלשהי. אם לא-אין סיבה להסתיר סתם.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'שלום לכולם '
שלום לכולם
09/01/2012 | 15:57
1
19
חדשה פה.
הדיון הזה הוא מעניין וחשוב, אז אני מקווה שזה בסדר להידחף

אז ככה...
למען האמת קשה לי להעיד על עצמי כי עוד לא נתקלתי במצב שבו אצטרך "לעגל" פינות כאלה ואחרות. במקרה שלי זה גם לא ממש אפקטיבי כי אופי העבודה שלי הוא בעיקרו מעשי. אז או שאני יודעת את העבודה או שלא. אין באמצע.אז  גם אם הייתי מעגלת פינות היו עולים על זה במשמרת הראשונה שלי...

באופן עקרוני אני חושבת שלהשמיט מקומות עבודה זניחים (כמו הדוגמאות של nathaliesh) זה בסדר. גם תמיד אומרים לנו לקצר כמה שיותר, לדחוס הכל לדף אחד וכו' אז נראה לי מיותר להכניס כל משרת מלצרות שאי פעם עבדתי בה. אלא אם כן המשרה החדשה שאני מחפשת היא גם בתחום המלצרות ואז זה הגיוני .
לגבי הכשרה זה נראה לי גם שחור או לבן. להכניס לקורות חיים תואר או תעודה שאתה לא מחזיק בה זו עילה מוצדקת לתביעה.
אבל יש גם תחום שהוא קצת אפור לדעתי... כמו בדוגמא למעלה על הבחורה שתבעה (צעד די מטופש לדעתי). אני מתכוונת לתאורים כמו "יכולת ניהול" "בעלת מנהיגות ומוסר עבודה" "כשרון לשיווק" וכו' וכו'. ז"א.. אותה בחורה תמימה ומסכנה (למרות שדי ברור שהיא לא תמימה אבל כן די מסכנה אחרי הקנס שהוטל עליה ) באמת חשבה שיש לה יכולת ניהול ושיווק... זה שהיכולת הזאת לא תאמה את ציפיות החברה זה כבר משהו אחר. אבל זה לאו דווקא נעשה במודע כדי "לעגל". אולי היא באמת חשבה שתתאים לתפקיד.
ואתם יכולים כמובן להגיד שדברים כאלה זה משהו שאדם אמור לדעת על עצמו ובשביל זה צוברים נסיון וכו' וכו'. אבל הרי צריך להתחיל מאיפשהו, לא? אם מישהו חושב שיש לו את היכולות המתאימות לעבודה מסויימת, אני חושבת שזה בסדר לציין אותן בק"וח. גם אם בסוף מסתבר שהמעסיק חושב אחרת...
ושוב אני לא מדברת על דברים מדידים, כמו הכשרה מסויימת או נסיון. אלא על דברים קצת יותר מופשטים. שיכולות להיות כמה דעות לגביהם.
בכל אופן, בסיפור התביעה אני מצדדת במעסיק. אם אותה בחורה לא התאימה למשרה מבחינתו, זו זכותו ואפילו חובתו לפטר אותה. והתביעה הזאת היא לחלוטין מטופשת. אני במקומה פשוט הייתי מגיעה למסקנה  שכושר הניהול והשיווק שלי הוא באמת על הפנים ואני צריכה לשפר אותו אם ברצוני לעבוד בתחום שדורש זאת.
מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי..
שיהיה יום טוב לכולם
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'התגובה שלך מעניינת, בעצם את אומרת'
התגובה שלך מעניינת, בעצם את אומרת
10/01/2012 | 12:21
14
כל מה שלא רלוונטי לתפקיד או שעברו חיים שלמים מאיזו עבודה זמנית- אפשר לזרוק החוצה בלי נקיפות מצפון.

אגב, איך היית מתמודדת עם מצב שבו מגייס במקרה מכיר אותך איכשהו מאיזו עבודה זניחה ושואל למה היא לא בקו"ח?

בנוגע לתביעה ולבחורה- עד כמה שהצלחתי להבין מהכתבה היא לא סתם "הצמידה לעצמה תואר" אלא ממש טענה ליכלות וידע ספציפים, ברמה של מיצג שווא.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'אכן סוגיה מועדת לפורענות'
אכן סוגיה מועדת לפורענות
09/01/2012 | 16:21
3
32
בתור מי שגייסה למשך תקופה ומצאה את עצמה עוברת על קו"ח, נתקלתי בלא מעט הגזמות, חלקן בולטות יותר וחלקן פחות. היו גם פעמים שנתקלתי בזה מהדלת האחורית - כמו שנתקלתי באנשים שהכרתי מהעבר, אם ממקומות עבודה קודמים, אם מהאוניברסיטה וגיליתי שהם ייפו את הקו"ח בצורה שהעניקה להם יתרון על פני אחרים - אבל באופן תיאורטי בלבד.

כשרק התחלתי בחיפושי עבודה "אמיתית" קיבלתי המלצות מגורמים שונים, היו מי שהמליצו לי לציין שאמנם הניסיון שלי מועט אבל אני בעלת יכולות ואמביציה והיו מי שהמליצו לי בחום ליפות את המציאות כמה שיותר ולהציג ניסיון גדול יותר מזה שיש לי בטענה שאחרת אף אחד לא ייתן לי צ'אנס ו/או שככה אני אוכל להתחיל משלב יותר גבוה עם שכר ותנאים יותר טובים. שאני אגיד לכם שהראשונים צדקו? אני לא יכולה להגיד את זה בלב שלם. אישית העדפתי שלא ללכת על הגישה הזאת כי קשה לי עם הרעיון של התחמנות וגם העדפתי כן להתחיל "מלמטה" וללמוד את הבסיס מאשר למצוא את עצמי מסתבכת עם דברים שקצת מעל לניסיוני (לא תמיד ידע תיאורטי מספיק), אבל זו אני, וכאמור כבר נתקלתי במקומות עבודה בכאלו שפעלו אחרת, והיו פעמים שהם מצאו את עצמם נבוכים כשנתקלו במצב שציפו מהם שידעו מה לעשות והם לא ממש ידעו.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'כמגייסת לשעבר, מצאת שזה קל לעלות על הפערים?'
כמגייסת לשעבר, מצאת שזה קל לעלות על הפערים?
10/01/2012 | 13:54
2
24
כלומר מישהו שכתב שהוא XYZ ובעצם לא היה?

את גם כותבת "העדפתי לא ללכת בדרך הזאת" ושאת לא בטוחה בלב שלם שזה היה נכון (לא להגזים ולעגל בקוה"ח), אבל מעצם העובדה שכן הגעת כן נכנסת בדלת וכן התפתחת לא מעידה בעצם שזאת הייתה הבחירה הנכונה?
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי'
זה מאוד תלוי
10/01/2012 | 17:05
1
29
היו אנשים מתוחכמים שעשו את זה בצורה שהקנתה להם יתרון על פני אחרים אבל כאמור יתרון תיאורטי - היו מקרים כמו מזכירה שכותבת שהייתה מנהלת המשרד למרות שבפועל זה לא היה המצב, אבל מבחינת הידע התיאורטי היא ידעה לתפקד כמנהלת משרד ככה שלא תהיה לה בעיה לתפקד ככזאת, אבל כן יהיה לה יתרון על פני מישהי אחרת שתכתוב את האמת - שהייתה מזכירה "זוטרה". נתקלתי בקו"ח של מישהי שכתבה על עבודה זמנית שעשתה שבמקרה הכרתי אותה טוב מאוד, והיא ציינה פרטים טריוויאלים במשרה הזאת כאילו היו במסגרת קידום וסמכויות מיוחדות שניתנו לה. במשרה אליה פנתה לאחר מכן הידע הזה לא שינה, אבל זה כן נשמע יותר טוב למי שלא מכיר כי היא הציגה את זה כאילו הייתה במעמד שונה מזה של הקולגות שלה וזכתה לקידום והכרה.

מישהי אחרת שעבדתי איתה נהגה לספר שעשתה תואר במסלול... קצת שונה מזה שעשתה באמת, אני יודעת את זה כי למדנו באותה אוניברסיטה והמסלול שציינה שלמדה - לא קיים. בפועל לא נדרש ממנה באותו מקצוע ידע במסגרת המסלול שטענה שלמדה, אבל כנראה שהיא חשבה שזה גורם לה להיתפס כבעלת נתונים גבוהים יותר היות שהחוג שציינה שלמדה בו נחשב ליוקרתי ובעל דרישות קבלה גבוהות (כאמור, היא ציינה שלמדה במסלול שלא קיים).

אני לא יכולה להגיד מה נכון ומה לא נכון בלב שלם כי לפעמים מקרים כאלו כן מצליחים לאנשים, כמו הדוגמאות שהבאתי, והן לא פוגמות בעבודה עצמה כי כאמור הם שמים את הדגש על נקודות שלא בהכרח רלוונטיות לידע המקצועי.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'מה שאת מתארת זה מצב ממש בעייתי'
מה שאת מתארת זה מצב ממש בעייתי
11/01/2012 | 07:50
23
שבו מיצגי שווא ברמות כאלה או אחרות אשכרה מתוגמלים בהצלחה וייתרון ע"פ מועמדים אחרים (ישרים).
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
09/01/2012 | 17:12
2
20
כמו שאני תמיד אוהבת להגיד - תלוי.

אם משמיטים מקום עבודה של כמה חודשים זה בדר"כ בסדר וממש לא קריטי. אם משמיטים מקום עבודה של מעל שנה זה יותר בעייתי כי אז לרוב ממלאים את ה"חור" שנוצר בצורה שהיא מעוותת את האמת וזה לא מומלץ.

אם מקום עבודה הסתיים בטונים צורמים - שוב תלוי. עד כמה "באשמתכם", עד כמה תרגישו נוח להסביר מה בדיוק קרה שם וכולי.

כתבה כאן מישהי - אומרים לנו לדחוס הכל לעמוד אחד. אני לא בעד !
אם יש לכם מעל 6-7 שנות נסיון חבל לדחוס הכל בעמוד ולפספס דברים שיכולים להיות מאוד משמעותיים.
פשוט לדאוג שהדברים הכי רלוונטיים כתובים בעמוד הראשון ומה שכתוב בעמוד השני הוא הדברים בפחות חשובים כמו שרות צבאי למשל (אלא אם כן הוא רלוונטי כמובן).

באופן כללי אני מאוד נגד לכתוב דברים שקריים בקורות חיים. ראיתי אנשים שכתבו למשל שהם בעלי נסיון על תוכנה מסויימת בעוד שהם רק מכירים אותה שיטחית. בראיון שאלו אותם שאלה מקצועית והם גמגמו...זה פעל מאוד לרעתם.
אז עדיף להישאר עם הכישורים, היכולות והנסיון שכבר יש ופשוט לכתוב אותם בצורה טובה בקורות החיים.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'אז אם תרשי לי לנסות לחדד'
אז אם תרשי לי לנסות לחדד
09/01/2012 | 18:10
1
16
את בעצם כותבת שלעגל זה נכון כשזה לא משמעותי (נאמר השמטת עבודה זמנית של חודש חודשיים) אבל לא כשזה גובל במיצג שווא, נאמר כתיבת ניסיון עם תוכנה שעבדנו עליה יומיים ולא באמת נדע לתפעל?

או ליתר דיוק לכתוב רק מה שאפשר לגבות בשטח וכל השאר ניתן לעיגול?
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'מסכימה עם ההגדרה - לעגל מה שלא משמעותי'
מסכימה עם ההגדרה - לעגל מה שלא משמעותי
09/01/2012 | 18:16
18
כמובן - רצוי לא לעגל בכלל.
אבל אם כבר מרגישים צורך - רק מה שלא משמעותי.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'הכל שאלה של מה ואיך'
הכל שאלה של מה ואיך
09/01/2012 | 23:59
7
25

דוגמה מובהקת מקורות החיים שלי היא מקרה שבו סיימתי לעבוד במוקד שירות לקוחות והקורס אליו יועדתי בנתב"ג נדחה בשלושה חודשים מסיבות כאלו או אחרות שקשורות לבירוקרטיה פנימית, כיוון שכך בתקופה הזו עבדתי בהדרכת ע"ר עבור שתי חברות שונות לאותה תקופה קצרה. העבודה הזו לא מצוינת בקורות החיים שלי - הניסיון מתבטא במספיק מקומות בקורות החיים על מנת שהעבודה הזו תהיה פשוט מיותרת.

הגיוני ורצוי לגרום לתפקיד להישמע מושך יותר ממה שהוא - כך לדוגמא כל מזכירה הופכת למנהלת משרד. אבל צריך לדעת לעשות זאת בחכמה מבלי להציג דברים שלא היו ולא נבראו.  במקרה של פסק הדין לא מפורט מה הכוונה ביכולת ניהולית אבל נשמע בסופו של דבר שהחברה שהעסיקה אותה לא עשתה עבודת שטח כמו שצריך ולא ביררה או בחנה את אותה עובדת בכניסה לעבודה ולכן החברה במקרה הזה, לטעמי, אשמה לא פחות.

בשורה התחתונה, ניתן לייפות קורות חיים על ידי מתן שמות מנופחים יותר לתפקידים שבוצעו אבל חשוב לשים לב שמי שמכיר את המקצוע ידע שמדובר בניפוח ואם מדובר בתפקיד שדורש כישורים מיוחדים, ברוב המקרים מי שמגייס יבחן את אותם כישורים באמצעות מבחנים פנימיים או יצירת קשר עם מעסיק קודם, בשני המקרים התוצאה עבור המועמד תהיה חוסר אמינות וחוסר מקצועיות - עדיף שמועמד יבוא בגישה של יש לי ניסיון מועט בתחום אבל אני ראש גדול ומוכן ללמוד מאשר לציין דבר שלא היו ולא נבראו וליפול על חוסר אמינות ולהישלח הביתה.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'סליחה על הבורות, מה זה הדרכת ע"ר? '
סליחה על הבורות, מה זה הדרכת ע"ר?
10/01/2012 | 14:18
6
20
את כותבת "הגיוני ורצוי" - השאלה אם זה באמת רצוי במיוחד אם המגייס כמו שכתבת יודע מראש שזה ניפוח רגיל שמועמדים עושים, באיזה אור זה מציג את המועמד?
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'הדרכת עזרה ראשונה '
הדרכת עזרה ראשונה
10/01/2012 | 14:24
5
19
הכל שאלה של איך מנפחים - להגיד על מזכירה שהיא מנהלת משרד זה לא סוף העולם ולמעשה אפילו די מקובל, אבל לדוגמא לתאר תפקיד של מנהלת משרד כאילו היה מינימום המנכ"ל - כאן כבר יש בעיה.

אפשר לכתוב בצורה יפה את פירוט התפקיד בצורה שיקרא מרשים אבל לא מופרז ואפשר לכתוב בצורה מופרזת שתגרום למגייס לגחך מתחת לשפם, בסופו של דבר צריך לדעת לאזן.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-''
10/01/2012 | 14:27
4
לצפיה ב-'הזכרת לי קו"ח שפעם קיבלתי'
הזכרת לי קו"ח שפעם קיבלתי
10/01/2012 | 17:12
3
35
שנפתחו בהדגשה שלמקום עבודה מסוים המועמדת הגיעה לאחר פניות חוזרות ונשנות מצד המעסיק שאיתר אותה בעקבות שירותה הצבאי ולבסוף היא נאותה לבוא ולסייע לתגבר את אותו תאגיד. כמובן שההמשך כלל פירוט עד כמה היא תרמה והועילה למקום. נראה שהבחורה החזיקה מעצמה קצת יותר מדי ואני דיי בטוחה שאנחנו לא היינו היחידים שגרסו מייד את הקו"ח שלה.

אגב, המועמדות הייתה למשרה זוטרה למדי, לא שלמשרת מנכ"ל מתאימה הדגשה שכזאת על ה"איכויות" של המועמד.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-''
12/01/2012 | 12:05
2
21
אגב, יש נישות שבהן מכתב מקדים או כמה שורות מקדימות על מי המועמד ומה הוא מחפש מאוד מקובלות (למשל בהייטק) אבל זה לא מתאים לכל תחום ובטח ובטח לא בצורה שאת מתארת
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'תוכלי לתת מספר טיפים'
תוכלי לתת מספר טיפים
13/01/2012 | 03:11
1
18
למכתב מקדים?
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'טיפים למכתב מקדים'
טיפים למכתב מקדים
13/01/2012 | 18:51
18
האמת שזה נושא שראוי לפוסט בפני עצמו

בגדול זה מאוד תלוי לאיזה תפקיד שולחים, אבל ברמת הטיפים הכליים שתמיד תופסים-\
להשאיר את זה קצר ותמציתי. "מכתב מקדים" לא אמור להיות באמת מכתב. הוא אמור להיות פסקה. עניינית!
בלי "סיסמאות" וכותרות ריקות. דברים כאלה רק יגרמו למעסיק לא להתייחס לקוה"ח בכלל.
המטרה במכתב המקדים היא לא לתמצת או לחזור על קו"ח אלא להבליט למעסיק את הסיבה שבגינה כדאי לו לקרוא את קוה"ח האלה (למשל כי את מושלמת לתפקיד X בגלל סיבה Y או לחילופין למה שאת מתאימה לתפקיד למרות שחסרים לך הניסיון/התואר/שקר כלשהו אחר שצוין בדרישות המשרה ושצריכה להיות סיבה טובה שהמעסיק יקרא את קוה"ח שלך למרות שהם חסרים).
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'מסכימה עם חלק ממה שנאמר כאן'
מסכימה עם חלק ממה שנאמר כאן
10/01/2012 | 10:33
3
12
בתחום השירות ומכירה קורה הרבה שמגיעים למקום ועל ההתחלה זה לא מסתדר.
לי אישית היו 2 מקומות כאלו שבראיון עבודה הובטח לי x ובפועל זה היה שמיים וארץ ולכן מיוזמתי קמתי והלכתי אחרי מספר שבועות- חודש, אינני רואה צורך לפרט את המקומות האלו בקו"ח.

אני כן חושבת שזה לא מוסרי ולא אתי להחסיר מקום עבודה עיקרי וממושך ולא משנה מה הסיבה, תמיד אפשר להסביר על נסיבות הפיטורין\התפטרות וזה עדיף בהרבה יותר מלשקר.

אני מסכימה שלנפח את קורות החיים כשרושמים לדוגמא מנהלת משרד על תפקיד של מזכירה זה מצויין, כי כך קו"ח מרשימים יותר ונכתבים בשפה גבוהה יותר.
לדוגמא- אשת מכירות פרונטאלית- מנהלת מכירות או לקוחות (דוגמא מאצלי, כך הוגדר התפקיד בכרטיס הביקור שלי למרות שאפשר בקלות להגיד שהייתי פשוט נציגת מכירות פרונטאלית).

אני מאוד מסכימה שלרשום יכולות שקריות כמו ידע בתוכנות, או תארים מופלצים זה מוגזם ואיננו מקובל, אבל להעיד על עצמי שאני בעלת כישורי ניהול ושיווק? מדוע לא? אם אתקבל לתפקיד שדורש את זה חובת ההוכחה תהיה עליי, הרי אני זו שהעדתי על עצמי.

גם אני כמו אישה מרציפן מעדיפה לא לקפוץ מעל הראש ומעדיפה להתחיל מלמטה ולתקוע את היתד שלי טוב בחברה לפני שאני מתקדמת לתפקידים גבוהים יותר בהם יש אפשרות שאולי לא תמיד אשתלב כמו שצריך על ההתחלה ואז אפסיד לגמרי את החברה.
עדיף להתחיל מלמטה ולבנות קרקע יציבה לקידום שבא אחריו עם הערכה והמון קבלות קודמות.

נושא מרתק, אני סבורה ובטוחה שהשוק הזה מלא בחצאי אמיתות, ובהרבה בלופרים שונים.

חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'זה באמת נושא מרתק בעיני למשל אם את חושבת '
זה באמת נושא מרתק בעיני למשל אם את חושבת
10/01/2012 | 14:27
2
10
שאת עצמך בעלת יכולות ניהוליות/שיווקיות/X כלשהו אחר, מי יכול כביכול לבוא ולומר שאין לך? מי קובע אם יש או אין?
הרי לדעתי כמעסיקה שלך יכולות להיות לך ולדעת מעסיק אחר לא יהיה לך, כי יכולות שיווקיות/ניהוליות זה לאו דווקא דברים מוגדרים חד משמעית.

מצד שני ניסיון ניהולי, ניסיון שיווקי וכן הלאה- אלו דברים מאוד מאוד מוגדרים ואם אנחנו מציגים את עצמינו ככאלה זה כבר ברמת מיצג השווא.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'מסכימה'
מסכימה
10/01/2012 | 19:54
1
5
הצגת את ההבדל בצורה מאוד נכונה.
יש גבול בין להעיד על עצמי יכולות מסויימות לבין לכתוב שיש לי ניסיון בפועל שאין לי.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-' כמי שקוראת הרבה קו"ח'
כמי שקוראת הרבה קו"ח
11/01/2012 | 07:49
6
אני יכולה להעיד "מהשטח" שיש יותר מדי אנשים שעושים את זה...
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'חייבים לעגל כי כולם מעגלים למעלה וגם למטה'
חייבים לעגל כי כולם מעגלים למעלה וגם למטה
10/01/2012 | 15:02
1
18
לפעמים מתעוררת בי המסקנה שמגייסות כבר מורגלות לעיגולים ולניפוחים ולכן באופן אוטומטי לוקחות את הקו"ח בערבון מוגבל, ואפילו מאוד מוגבל. לכן, אם לא אעגל (ולוּ במעט) את הקו"ח שלי, רוב הסיכויים שמראש כבר יווצר עליי אצל המגייסת רושם נחות ממה שאני באמת.

לי אישית אין אומץ ליותר מאשר מעט לעגל. יותר מכך זה גם לא מוסרי. ולא שקו"ח שלי הוא משהו פצצה אבל שיכתבתי אותם כ"כ הרבה פעמים והפקתי כ"כ הרבה גרסאות (אחת לכל משרה) שנראה לי שדי הצלחתי לעמוד במשימה בכבוד, בעזרת שימוש במילים נכונות.
לא הוספתי חו"ח שום תפקיד/ עבודה שלא עסקתי בו. אבל כן הסרתי עבודה אחת של כמה חודשים מלפני כמה שנים כי היתה די זהה לעבודה שאחריה. הידע שלי במחשבים בד"כ ממודר לפי ידע בלבד לעומת עם נסיון, וגם כאן בד"כ מוסיפה אם מדובר במעט ידע או נסיון. ויתרה מכך, בסעיף זה הרבה פעמים אני מוותרת על חלק בגלל חשש מפסילה בגין over qualified . גם בסעיף השכלה על קורס מסוים מאותה הסיבה.

לסיכום, בטח לעגל. אבל בפרופורציות. כי אחרת האמת עלולה להתפוצץ בפרצוף.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'בעצם מה שאת אומרת זה ש...'
בעצם מה שאת אומרת זה ש...
11/01/2012 | 08:08
9
אנחנו ישראלים
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'הייתי רוצה לתת קצת "מהצד השני של המטבע "'
הייתי רוצה לתת קצת "מהצד השני של המטבע "
11/01/2012 | 16:39
3
29
אני באה ממשרה ניהולית בעברי
גם כמנהלת משאבי אנוש

ראיינתי,מאות אנשי לתפקידים כאלו או אחרים
ומצד שני גם כמחפשת עבודות בזמנים של בין לבין ( כיום אני עצמאית ובעלת עסק )
ומצד שלישי....כמלווה אנשים לא מעטים בתהליכי חיפוש עבודה והעצמה תעסוקתית .

איפה הצד של מחפשי העובדים ,שחלקם נוהגים ביהירות והתנשאות וממיינים אנשים כאילו היו גרביים ?
כמה משרדים ביקרתי וראיתי מיון קורות חיים (חצי לפח ומהערמה השנייה נבחר מה שהכי קופץ לעין )
כמה מנהלי משאבי אנוש/משרדי השמה שמעתי במו אוזני אומרים "יש לי 500 קורות חיים למשרה ,בואי תוכיחי לי (או שהלקוח שלך יוכיח לי ) שהוא הכי מתאים למשרה .

לקחו למשרה ניהולית ?
למה לא בדקו המלצות ורקע לפני ?

האם באמת כל מי שיש לו רקע ניהולי  תמיד כל כך מוצלח ? מי קבע ?
לא כל אדם מתאים לכל מערכת
ולא כל מי שניהל באמת מנהל (פרוטקציה ,וותק,נסיבות אחרות )

מחפשי עבודה יעידו שהקושי למצוא עבודה הוא מתסכל עד בלתי אפשרי
אני לא בעד זיוף האמת
אבל אני כן חושבת שרבים המקרים שהיכולות של האדם והכישורים שלו
חשובים במידה שווה ולעיתים אף הרבה יותר מהניסיון התעסוקתי

וכן להוריד משרות לא רלוונטיות - אם לקח זמן עד שמצא עבודה ובינתיים עבד במשרות זמניות כדי לא לגווע ברעב ,איזה הקשר יש לזה ,ליכולות שלו,לכישורים שלו,להתאמה שלו למשרה ?
האם באמת הממיין או מי שעובד על קורות החיים במבט ראשון,ישקיע עוד דקה בקורות חיים ולא יסמן זאת כ"לא מתאים " או  כ"לא מוצלח " כי עבד חצי שנה בחלוקת עיתונים ?

אני נתקלתי באנשים עם יכולות מופלאות,שחלקם מאילוצים כאלו או אחרים ,היו בעבודות שלא תואמות אותם
וכן -קורות החיים שלהם נבנו כך שמה שהודגש היה היכולות,המהות,מי שהם באמת.

וממקום מאוד מיואש ונמוך -האנשים האלו ,לפחות רובם,במקומות שהם מתאימים,ותורמים מעל ומעבר בגלל הסיכוי והצ'אנס שקיבלו.

אני חושבת שבאחריות המעסיקים ,לפני קליטת העובדים ,לבחור את מי שמתאים להם.
מייצג שווא ?

לא מתקשרים לממליצים שמסרו -אלא מתקשרים למקום עבודה
לא מסתכלים בהמלצות - אלא מבצעים שיחות

מי שלא מתאים -שיפוטר
שזה מה שקורה גם ככה בדרך כלל.
וקורה גם מסיבות "נהדרות " אחרות.

לגבי הסיפור הספציפי הזה -די הזוי.
ועושה רושם (יחסי ) שעוד הלכו לקראתה

אני חושבת שיש לכאן ולכאן
אבל כשיהיה יותר קל להתקבל לעבודה
שמיונים באמת יכבדו את האדם שמאחורי קורות החיים

אולי הדברים יראו אחרת.....


חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'תשובה מאלפת ומרתקת! '
תשובה מאלפת ומרתקת!
12/01/2012 | 12:01
2
15
הי רונית, ברורה הבאה לפורום

בעיני התשובה שלך מרתקת וקראתי אותה פעמיים. במיוחד מרתק בעיני מה שעולה בשרשור מאנשי המקצוע כמוך.
אני חושבת שכולנו מסכימים שלהציג מיצג שווא ברור זאת שגיאה ורמאות מצד העובד. יחד עם זאת "כמות האפור" שעולה פה היא אדירה... למשל הרבה אנשים בשרשור חושבים שלהציג את עצמך עם תואר שאין לך אבל "נשמע טוב יותר" ולא באמת מהווה מיצג שווא (למרות שהוא תואר מומצא)- זה תקין. למשל במקרה של מזכירה שמציגה את עצמה כמנהלת משרד.

השורה התחתונה שלך של כבוד בתהליך היא מאוד נכונה בעיני... אחת הבעיות הקשות שיש בתחום הזה כפי שאני מכירה אותו היא שהרבה מהמגייסים הם בכלל לא אנשי מקצוע. למשל אני לצורך העניין, מגייסת בכל אחד מהתפקידים שלי, כבר לא מעט שנים, אבל אני בהחלט לא מגיעה מתחום משא"ב....

חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'קודם כל תודה על תגובה מפרגנת :)'
קודם כל תודה על תגובה מפרגנת :)
12/01/2012 | 12:28
1
14

ואני אחדד שוב - אני מאמינה באדם עצמו,דווקא אלו שלא באים מהתחום עצמו יכולים לחשוב מחוץ לקופסא .
זה שאת מגייסת הרבה שנים - נותן לך ניסיון
אני מכירה מעברי הרבה מנהלי משאבי אנוש - שהאנושיות מהם והלאה
לעומת כאלו -שנדירים באיכויות שלהם.

אני לא בעד להמציא תואר
אבל יש מקומות רבים שפוסלים כי אין תואר.
האם זה באמת מדד ?

האם לשאול אנשים בני 30 ומעלה מה עשיתם בצבא זה רלוונטי למשהו ?
האם מראיין שרואה קורות חיים של מנהל מלונאי (במלונאות מתקדמים עם התפקיד ועוברים ממלון למלון מעיר לעיר ) באמת חושב שלהגיד משפט בטון מזלזל כמו "אני רואה שאין לך יציבות תעסוקתית אז בוא תסביר לי למה כדאי לי לקחת אותך.."

יש הרבה דברים בתחום שהייתי משנה מקצה לקצה
ולכן עושה זאת באופן פרטי מאחורי הקלעים.

ולפי הניסוחים שלך ,והתגובות שלך - לי דווקא נוצר הרושם שאת עושה את עבודתך נאמנה ומהלב :)
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'זה בעצם "כל מקרה לגופו" לעומת "פס ייצור"'
זה בעצם "כל מקרה לגופו" לעומת "פס ייצור"
12/01/2012 | 17:34
19
הרי יש מקרים שבהם השירות הצבאי הוא רלוונטי לתפקיד, או לחילופין מהווה ייתרון (למשל בחמש-שש השנים הראשונות לקריירה התייחסתי לניסיון הצבאי הרבהה יותר בקוה"ח כי הוא היווה מעין גושפנקא לסוג של ניסיון ניהולי שעזר לי להוכיח שיש לי תכונות מתאימות לתפקידים שביקשתי לעצמי).

אז בעצם משתמע מזה שהדבר הכי מתאים הוא להתייחס לאדם בתור מכלול ולבחון אותו בשיטת ה"כל מקרה לגופו". יחד עם זאת בשיטה כזאת מאוד קשה לסנן בצורה גורפת, צריך לראיין אישית כל אדם על כל קו"ח שמגיעות אלייך וכמו שהדגמת יפה לא חסרים מנהלי מש"אב שמתמודדים דרך קבע עם מאות ואפילו אלפי קו"ח.

הסוד מן הסתם טמון באיזון ואלו המגייסים הטובים, אבל זה ממש לא פשוט

ותודה משתדלת, למרות שכאמור זה לא המקצוע הראשי שלי, או התחום המשמעותי שהתמקצעתי בו אלא משהו שיותר צברתי בו שעות ניסיון מההכרח (היה צריך לגייס ולא היה מי שיעשה זאת, או שהעדפתי לבצע בעצמי ע"פ מי שכן היה כי בסופו של דבר אני זאת שהתמודדה עם תוצאות הגיוס- קרי המשאב האנושי).
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'לא ברור לי איך מצב כזה קרה'
לא ברור לי איך מצב כזה קרה
12/01/2012 | 11:11
1
23
אני עבדתי בעבר בחברת כ"א ויצא לי לראות המון קו"ח ולעבוד מול לא מעט מעסיקים שחלקם היו מאוד בררניים ואחד הדברים הראשונים שלמדתי בעבודה הזאת זה שמה שכתוב בקו"ח זה מידע ראשוני בלבד ומראיין רציני לא יסתמך על זה בלבד. קריאת הקו"ח היא אפילו לא השלב הראשון, היא השלב המקדים לשלב המקדים - אחרי קריאת הקו"ח מגיעים בירורים פרטניים ואחרי זה מגיע ראיון ראשוני ואחרי זה ראיון מקיף ואחרי זה בירור מול ממליצים במידה ומדובר במשרה ניהולית שדורשת ניסיון קודם שהוא יותר מאשר השכלה מסוימת או ידע טכני. אם נוצר מצב בו לא בדקו את המועמדת והסתמכו רק על מה שהיא כתבה בקו"ח המעסיק צריך להאשים קודם כל את עצמו.

אפשרות נוספת היא שהעובדת לא עמדה ביעדים מסיבות אחרות, לא תמיד הידע זה מה שקובע וגם ידע וניסיון מחברה אחת לא בהכרח יבוא לידי ביטוי בחברה אחרת ואני לא הייתי ממהרת להאשים את הבחורה בקיצור. אני גם לא יודעת מה היא בדיוק כתבה שם ומה הפערים בין היכולות האמיתיות שלה למצד שהציגה, אבל יכולה להגיד שכשאני נתקלתי בקו"ח שעוגלו ויופו בצורה שמשפיעה על התאמה למשרה - הספיק ראיון קצת פחות ממקיף בשביל לעלות על ההגזמות האלו, ואם אני לא עליתי על זה אז המעסיק עלה.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'מסכימה שיש אחריות על המעסיק, במקרה שבכתבה'
מסכימה שיש אחריות על המעסיק, במקרה שבכתבה
12/01/2012 | 13:44
16
לדעתי היו שם כנראה מיצגי שווא של המלצות או משהו כזה, אחרת לא מאמינה שבימ"ש היה גוזר עליה את הקנס שגזר.

אני חושבת שהבעיה הכי גדולה שעולה ממה שאת כותבת זה שאת מתארת מצב שבו בעצם למדת לא לסמוך על הקו"ח...
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'בהחלט נושא מרתק'
בהחלט נושא מרתק
12/01/2012 | 13:58
10
אני יכולה להעיד על עצמי שבתור בחורה צעירה בתחילת שנות ה 20 לחיי, לא למדתי ולא היה לי מקצוע ולא הייתי סגורה על עצמי, אז היו לי לא מעט עבודות זמניות שהיום ממרומי גיל 35 אני לא רואה לנכון להוסיף אותם כלל לקורות החיים שלי, ויש לי חור בקורות חיים שבראיון עבודה עולה השאלה על השנים הללו ואני עונה שזו היתה תקופה של עבודות זמניות.. זה בהחלט מתקבל בהבנה.

לא מזמן עזבתי עבודה של 7 שנים כמנהלת חשבונות כי רציתי להשתלב בתחום השכר אותו למדתי לאחרונה, אני יכולה להגיד שהתמיהה הגדולה ביותר של כל המראיינים שעברתי דרכם היתה העובדה שעזבתי את העבודה הקודמת מבלי למצוא עבודה חדשה קודם... לכי תסבירי שחיפוש עבודה תוך כדי שאת עובדת הרבה יותר קשה עד כמעט בילתי אפשרי בייחוד שאת צריכה לתת חודש הודעה מראש לעבודה הנוכחית וכל מעביד פוטניאלי חדש מחפש זמינות מיידית, אז בשלב מסויים התחלתי להגיד שנעשו קיצוצים וזה התקבל הרבה יותר בהבנה... לבסוף מצאתי את העבודה הנוכחית שלי מבלי כל הבולשיט שמסביב, בלי תירוצים ובלי הסברים מיותרים והכי חשוב בלי שאלות וחקירות כל כך מיותרות שממש לא רלוונטיות למי שאני כאדם וליכולות המקצועיות שלי אבל בהחלט יכול להיות שזה בגלל שהם ידעו מראש שאני באה בלי ניסיון כלל, רק עם תעודה והרבה אמביציה.

אני יכולה להעיד מניסיון רב שנים ורב מראיינים וגם רב עבודות שדווקא במקומות שבהם תהליך הקבלה לעבודה הוא הקצר ביותר, ראיון אחד, מקסימום שניים ובלי ניתוחי גרפולוגיה למינהם ובדיקות אמינות וכ"ו.. אילו מקומות העבודה עם המשאב האנושי הכי איכותי שפגשתי.

היום למשל הגדרת התפקיד שלי היא עוזרת לחשבת שכר אבל אני בהחלט מתפקדת כחשבת שכר לכל דבר, החל מקליטת העובדים דרך תהליך הכנת השכר ועד לטיפול מלא בעזיבת עובדים, נכון שעוד יש לי הרבה מה ללמוד ואני לומדת מהטובה ביותר אבל אני בהחלט יכולה להעיד על עצמי שיש לי ניסיון כחשבת שכר, בעתיד, כשארגיש שאני מוכנה להתקדם, אני בהחלט אנסח את קורות החיים שלי בצורה שמבהירה את הניסיון הרב שלי כחשבת שכר למרות הגדרת התפקיד שלי שהוא רק עוזרת חשבת שכר.

כל התחום הזה, הוא לא חד משמעי וכשעובדים עם בני אדם, אמרה זאת יפה מאוד רונית, יש לעשות זאת בכבוד הראוי להם ולקורות החיים שלהם.
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'מסכימה שזה נושא מרתק.'
מסכימה שזה נושא מרתק.
12/01/2012 | 23:37
1
17
זה יחסית חדש לי, שאנשים "משפצים" את קורות החיים שלהם. התגובה הראשונה שלי הייתה מאוד שלילית. אני מאוד לא אוהבת כשמרמים. במחשבה שנייה, לפעמים כן יש מקום להחסיר פרטים או לשפץ, כל עוד הקו"ח ממשיכים לשקף בצורה אמינה את המועמד לעבודה. ברגע שאדם משדר בקו"ח שלו כישורים שאין לו, ומקבלים אותו לעבודה על סמך הכישורים האלה, זה כבר פסול לחלוטין בעיניי.
לעומת זאת, למרות שאני לא הייתי עושה דבר כזה, כי אני בכל זאת ארגיש חוסר אמינות בקשר לזה, אם מישהו מוכשר במשהו, אבל יודע שלא יקבלו אותו אם לא יציג בקו"ח שורה מסוימת, אני חושבת שזה לא פסול שהוא ישקר ויוסיף עבודה שלא עבד בה או תעודה שאין לו, כי אח"כ אם יתקבל על סמך הקו"ח הזה הוא יוכיח את עצמו בלאו הכי, כך שהמטרה- לבדוק ע"פ הקו"ח את הכישורים שלו- הושגה. בכל מקרה, אם זה היה תלוי בי, אני חושבת שלפעמים אדם יכול לומר: "אני אוטודידקט ואני מוכשר בתפקיד הזה, אבל אין לי תעודה", וזה יכול לפעול ולעזור לו להתקבל- דווקא האמינות הזו. מצד שני, יש צורך באינטליגנציה בינאישית קצת מפותחת בשביל זה, ויכולת שיווק עצמי, ואני יכולה להבין שלא לכולם יש את זה.

אני באופן אישי נוהגת להסתיר שנה של לימודים אקדמיים שלא הובילה לתואר. נראה לי מיותר לציין אותה וסתם יוביל לשאלות לא רלוונטיות ולשיחה שלא קשורה לקבלה לעבודה עצמה, ואני מעדיפה להיות קונקרטית. עבודות זמניות אני דווקא לא מסתירה, אבל מסכמת אותן, כי אין צורך להדגיש אותן, אם כי, אני מאמינה שכל עבודה שאני מתנסה בה תורמת לי משהו מבחינת כישורים וניסיון ולכן אני לא רואה צורך להסתיר משהו. הרבה פעמים אני דווקא צריכה לסכם את עצמי, כי אני נוטה להיסחף ולכתוב עוד ועוד.. וקו"ח בעיניי צריכים להיראות אסתטיים וכך הם מעבירים הכי טוב את המסר.

מה הדעה שלך בעניין?
חיפוש עבודה >>
לצפיה ב-'בעיני יש הבדל ענק בין להוריד שנה של לימודים '
בעיני יש הבדל ענק בין להוריד שנה של לימודים
13/01/2012 | 18:56
22
אקדמיים שלא הובילה לשום מקום וסתם עשויה לגרום לך להראות כ"קוויטרית" בעיני המעסיק, לבין להוסיף לימודים שלא למדת, או תואר שלא קבלת- שזאת כבר רמאות לשמה.

יש הבדל אם חסר לך עוד קורס או שניים לסיום התואר בעוד חודש ואת כבר כותבת "בעלת תואר" לבין אם מעולם לא ראית קמפוס אקדמי מבפנים...

אני חושבת שהשורה שלך שמסכמת הכל ממש יפה היא "כל עוד הקו"ח ממשיכים לשקף בצורה אמינה את המועמד לעבודה" ולהמציא תואר שאין לך לא ממש משקף אמינות

שלא לדבר על זה שאם יעלו על זה (וישראל מדינה כ"כ קטנה, כמעט תמיד עולים על שקרים כאלה בסוף) - המועמד או במקרה שהוא כבר קיבל את העבודה- העובד- יהיה במצב הרבה הרבה יותר גרוע.
חיפוש עבודה >>

הודעות אחרונות

08:49 | 23.09.19 ronajob
08:08 | 30.08.19 לביאת הספריה
21:47 | 20.08.19 דניאלדניאלדניאל1
21:02 | 12.08.19 חקר הברק ממזרח
16:07 | 05.07.19 Danielg91
14:25 | 04.07.19 oshraka
07:49 | 03.07.19 best4uJobs
05:34 | 03.07.19 שייני10
20:01 | 16.06.19 Una Marketing
16:22 | 09.03.19 martinezj
00:54 | 23.02.19 maor650

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ