מה קוראים בשבת

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

מישהו התגעגע לגלי השרב של הקיץ
אני בוודאי שלא

עם איזה ספר תעבירו את גל החום הצפוי בשבת

Arana

Active member
מנהל
הספקתי את רוב Children of Anubis

שבוע טוב לכולם

Protest Kitchen, פעם שניה בתוך כשנה

ספרן של קרול ג' אדמס ווירג'יניה מסינה על טבעונות כמחאה לעוולות מתחומים שונים (כמובן קודם כל אסון בעלי החיים אבל גם המשבר הסביבתי, זכויות עובדות.ים, הדרה של מיעוטים), פלוס כ-50 מתכונים שונים ומשונים שפונים קודם כל למי שרוצות.ים לעשות את השינוי בהדרגה. פלוס מידע תזונתי, אחת הכותבות היא תזונאית מוסמכת. ספר חשוב שהרגשתי צורך לקרוא שוב בעת הזאת, עם הקורונה והראליזציה של איך היא קשורה לאסון הסביבתי, אובדן מגוון ביולוגי, התחממות גלובלית. כל אלה קשורים יחד ורציתי שוב ללמוד ולראות איך אני מצטרפת לפעילויות בנושא. תפסתי גם כמה מאמרים מ"קנוני ופופולרי", אוסף של מאמרים שעוסק בדיוק בזה, על המתחים בין שתי הקטגוריות במהלך הדורות, למשל מאמר מעניין על סרוונטס והיחס של דון קישוט לספרות הפופולרית בזמנו (גם היחס בספר עצמו כציטוטים וגם פרקטיקות של סרוונטס ששאבו מספרות פופולרית של זמנו), למשל יומני השואה, ספרה הראשון של ג'נט וינטרסון ועוד מאמר-שניים, ויש לי עוד לקרוא שם, לשמחתי רובם כתובים בסגנון אל-חצצית ומובן, מלבד אחד שאותו כנראה לא אקרא. התחלתי אתמול וכנראה אמשיך, את "אביב באיליריה" היפה והמענג מאת אן ברידג', ספר שמלאו לו השנה 85 שנה, אני כמעט לא קוראת אנגלית בתרגום אבל הספר הזה הוא מתנה/השאלה (לא ברור בדיוק) כך שחרגתי ממנהגי והוא מענג, מסעה של אישה מהמעמד הגבוה הלונדוני אל החופש (כנראה) בדמות דלמטיה, עזבי הכל ואת המשפחה וברחי, גרסת המחצית הראשונה של המאה ה-20.

למעלה