מה קוראים בשבת

• פותח הנושא Arana
  • פורסם בתאריך

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

כבר התחלתם לחזור לשגרה
שלחתם את הילדים לבתי הספר
חזרתם לעבודה

ומה עם הרגלי הקריאה, האם הם השתנו

מה אתם קוראים בשבת

motior

Member
citizen of the galaxy - Robert A. Heinlein

התחלתי לחזור לשגרה. בשבוע שעבר עבדתי מהמשרד כל יום - אחרי קצת יותר מחודש (ברוטו) מהבית. הילדים כבר גדולים...
הרגלי הקריאה השתנו כי הספריה נסגרה אז חזרתי לקרוא ספרים שיש בבית.
הודיעו שמחר (ראשון) היא תיפתח...

KallaGLP

New member
עדיין עם אותה האהבה, כמעט/מירי רוזובסקי.

זמן הקריאה די מוגבל בגלל עבודה ועיסוקים אחרים שכרגע יותר חשובים לי.

חזרתי לקרוא לפני כשבועיים, אחרי שמחסום הקריאה שהיה לי במשך

כחודש ומשהו, נגמר. לא הצלחתי במהלכו לקרוא אלא עמודים ספורים, וניסיתי שני ספרים.
חזרתי ל"אמריקנה" של צ'ימננדה נגוזי אדיצ'יה והפעם זה זרם בלי בעיות כך שלפני כן הבעיה היתה בי ובלא בספר. איזה ספר מרשים זה. סאגה של התבגרות של אישה (וגם גבר, אם כי הוא תופס חלק קטן יותר בסיפור וגם הסיפור שלו מרשים, עמוק) ניגרית בניגריה, באמריקה וחזרה בניגריה ("אמריקנה" היא מי שעזבה לאמריקה וחזרה).
הספר מוקדש לדור הצעיר בניגריה - ייתכן שגם נשים וגם גברים, לא הצלחתי לזהות מגדר באף אחד מן השמות של המוזכרים בהקדשה בתחילת הספר - ולכן הוא מלא מקומות, מאכלים, ציטוטים בשפת האיגבו (ואולי באחרות מן המגוון המדובר בניגריה) והקשרים לא מוכרים לי. ובכל זאת אהבתי מאוד. להחזיק ספר של כמעט 500 עמוד עם סיפור טוב, הבחנות מעמיקות, הומור, חמלה, שאפו.

אחרי קריאת מרתון - קל כי הספר קריא וכי החלק האחרון נגמר כפי שחשבתי שייגמר, על פי הראש של הסופרת שחשבתי שזיהיתי במהלך הקריאה שלפני - אתמול גמרתי את הספר בלילה. הצטערתי קצת על כך, הספר היה חבר נאמן במהלך השבועות האחרונים.

dubi7080

New member
"רואים בחושך" מאת חגי דגן

רומן ריגול מרתק, המתמקד ב"גורם האנושי", כמו בספריו של מישקה בן-דוד או בספריו של ג'ון לה-קארה. מבוסס על עברו הצבאי של הסופר ביחידה 8200.

למעלה