מה קוראים בשבת

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

אני מקווה שעבר עליכם שבוע טוב ויבש (יחסית...), זמן למצוא פינה חמימה לזמן האיכות של סוף השבוע

מה אתם קוראים בשבת

aclinova

New member
תמהון/ אהרון אפלפלד

אני לא קוראת כמעט סופרים ישראלים וגם אותו לא קראתי. הספר מעניין אבל כתוב מאוד בתמציתיות. קצת מוזר לי. אולי זו פשוט הכתיבה של אפלפלד.
מידי פעם קוראת גם את פרקי מבוא לאפלטון מהאוני' המשודרת. אני לא יודעת אם אני לא מבינה כלום כי זו פילוסופיה לוגית שלא קלה להבנה או שהמרצה מסבך את העניינים..
וכשיש לי זמן וחשק קוראת גם איזה עמוד מהגברת עם הקמליות של דיומא.

"מעשה אהבה", רותי שלו

ספר שעזרתי במימון הוצאתו. זה ספר של עזרה עצמית, לחיים של יותר אותנטיות ואהבה (לאו דווקא זוגית או הורית), ואני מוצאת עצמי מסכימה עם הגישה שלה.
הוא רק כתוב בצורה עמוסה ומתחכמת מדי, שלדעתי עלולה להרחיק קוראים, או להקשות על ההבנה.

אחריו אני מקווה להתחיל מייד את "בית קרנובסקי", של זינגר, אחיו של בשביס. הצצתי קצת וזה זורם זורם. עושה חשק.

זה נכון אבל יש פה עדיין לדעתי קצת פספוס. אובר-כתיבה.

קצת תותחים כבדים מדי. ובכל זאת, נכון. אף ספר אינו מושלם.

בחזרה מעמק רפאים \ חיים באר

ספר שנון וקל לקריאה, שמתבדח על חשבון "הזירה הספרותית": סופרים, בני משפחותיהם, חוקרי ספרות, מבקרי ספרות וכולי (בכך הוא הזכיר לי את "שירה" של עגנון), וגם שופך אור על נושא שלא כל כך מדברים עליו - יהודים שהתנצרו, סיבותיהם והיחסים שהיו להם עם העולם היהודי שנטשו.

Arana

Active member
מנהל
קראתי אותו לפני כמה חודשים ומאוד אהבתי

האם גם את שאלת את עצמך

&nbsp
מדוע שדמה לבנת (הקריינית המשכילה והשנונה) רווקה, ומדוע לא קרה כלום בינה לבין המספר?

Arana

Active member
מנהל
אני לא זוכרת לפרטי פרטים

יכול להיות שתהיתי באותו זמן אם יכול להיות שהיה/יש/יהיה ביניהם משהו? אבל מאחר ואני לא מחפשת סיפורי אהבה בין דמויות, כנראה שזה פחות הטריד אותי.
למה היא רווקה? נו, חסרות בחורות מוצלחות שלא מתמסדות

זה לא רק ששניהם רווקים בגיל ההסכמה

אלא גם יש ביניהם יחסי חיבה והערכה.
וזו מדינת ישראל, שבה יש לחץ פיזי בלתי מתון להתמסד.
אז כאילו, יש כאן סיפור, ולמה לא מספרים לנו אותו.
כל מה שמספרים לנו הוא, ששדמה היא "טום-בוי".
נו, חסרות בחורות מוצלחות שהן "טום בוי"?

aclinova

New member
אתם עושים לי חשק לתת עוד צ'אנס לחיים באר

אני זוכרת שבזמנו אהבתי את 'לפני המקום' שלו, אבל שני ספרים אחרים שלו ממש איכזבו אותי והחלטתי שמיציתי אותו.
אבל אולי אקבל את ההמלצה שלכם.

לא קראתי את "לפני המקום".

&nbsp
גם לי לפעמים יש תחושת גודש מכל ההרמזים של באר לארון הספרים היהודי, אבל במינון הנכון, זה נחמד

Arana

Active member
מנהל
סיימתי את "לכודים"

לפי התקציר הוא היה אמור להיות בדיוק סוג המתח שאני אוהבת, אבל איכשהו לא התחברתי אליו. לפחות הוא זרם בקריאה.

motior

Member
הייתי אמור לקרוא את "פולין ארץ ירוקה" של אהרון אפלפלד

אבל רצה הגורל וסיימתי אותו כבר ביום שישי.
&nbsp
אז התחלתי את !guards! guards של טרי פראטצ'ט (ספר מדרת עולם הדיסק). ללא ספק מאוד שונה

motior

Member
גם אני... הבן שלי סיים לקרוא את כל הסדרה! לי יש עוד הרבה...

למעלה