לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2626026,260 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

לצפיה ב-'מה קוראים בשבת'
מה קוראים בשבת
<< ההודעה הנוכחית
31/10/2019 | 21:45
5
15
בארצות הברית חוגגים עכשיו את האלווין, ואצלנו... אולי את "אחרי החגים"

מה אתם קוראים בשבת
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'"ז'יל וז'ים" מאת רושה אנרי פייר'
"ז'יל וז'ים" מאת רושה אנרי פייר
01/11/2019 | 12:40
31
אני לא כל כך מתחברת... תוהה אם להפסיק באמצע.
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'בן החמאס'
בן החמאס
01/11/2019 | 16:30
11
לצפיה ב-'עדיין ג'ומפה להירי, In Altre Parole או In Other Words'
עדיין ג'ומפה להירי, In Altre Parole או In Other Words
03/11/2019 | 14:26
9
כי עכשיו כבר נכון יותר לומר שאני קוראת רק את החלק האיטלקי ומציצה באנגלי כשחסרה לי מילה, וחסרות. יש לי עוד המון אוצר מילים לצבור.

בשבוע שעבר רק התחלתי את הספר אז השבוע אני יכולה לומר שלהירי הגיעה לאיטליה ולמגורים בה בזכות השפה. לא המדינה כמו הקשר שלה לשפה, הידיעה שלה שהיא חייבת ללמוד את השפה וחייבת לדעת אותה על בוריה.

זה לא נכון לגמרי שהיא למדה אותה לפני במשך 20 שנה, כפי שהיא עצמה כתבה בהתחלה. נכון יותר לומר שבמשך 20 שנה בצורה לא רציפה היא למדה אותה.

להירי כותבת בעיקר על החוויה של הכתיבה באיטלקית. לא תמיד זה מעניין, למעשה אני לא כל כך מתעניינת בכתיבה על כתיבה. מה גם שהיא לוקה בביקורת עצמית מוגזמת, כמו נשים רבות מדי, וזה מייגע. אבל יש בזה גם אומץ, להודות בחולשות, בתפיסתה את עצמה כפגומה, כרחוקה משלמות. כחסרה. גם מעניין לקרוא על התחושה שלה כזרה בכל מקום, לא מדברת בנגלית ללא מבטא או כותבת, לא ממש אמריקאית גם אם היא שולטת באנגלית בצורה מושלמת ועכשיו, לא בבית בדיוק באיטליה.

יש גם סיפור קצר שהיא מגישה שכתבה באיטלקית, הראשון שכתבה בשלמות וכזה שממש זרם ממנה. לאחר נסיונות כתיבה לעדותה כושלים, מלאי טעויות. מעניין איך היא פונה עורף לאנגלית בצורה מוחלטת (הכתובה), כאילו רוצה להשיל מעצמה את הזהות ההיא, את המוכר, הרגיל.

בשבילי זו חוויה גדולה. לא כל כך מה שכתוב, גם, אבל החוויה של לקרוא באיטלקית. מעבר לפסקה-שתיים של כל מיני גופים איטלקיים שאני קוראת בפייסבוק, כאן זה הדבר האמיתי. וזה מרתק וקשה. אני עוד לא שם, למרות שגם אני לומדת עם מורה. אבל אני ממש נהנית מהאתגר. את הדקדוק אני מבינה בשלמותו למרות שאת רובו לא למדתי, שמות עצם ופעלים יש לי עדיין להשלים והרבה.

אני אוהבת שהיא מתלוננת על קשיי לימוד השפה. מילות היחס, למשל. סיוט. יש כל כך רבות מהן. ללא חוקיות.
נוח גם לקרוא ספר כזה, של אישה שעושה צעדיה הראשונים יחסית בשפה זרה לה.

מעניין איך יהיה לקרוא את גינצבורג באיטלקית, מוראביה. או בכלל אם יש כתיבה מודרנית יותר להתחיל בה. זה משהו שאצטרך לקרוא עליו כי אני רוצה להתחיל לקרוא רומנים בשפה הזאת.

ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'עיווט / וולטר גון וויליאמס'
עיווט / וולטר גון וויליאמס
04/11/2019 | 10:24
18
מדע בדיוני ולא פנטזיה כבר הרבה זמן לא מצאתי. אז מהבחינה הזו מרענן. אבל קצת  כבד לי הספר. אולי התרגום. 
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'קיבלתי בדואר את החדש של קינג, The Institute'
קיבלתי בדואר את החדש של קינג, The Institute
08/11/2019 | 07:54
12
וכמובן שמייד התחלתי לקרוא
ספרים וספרות >>

הודעות אחרונות

07:00 | 08.11.19 Arana
12:45 | 06.11.19 שינויכיוון2006
20:45 | 31.10.19 Arana
08:56 | 25.10.19 Arana
19:54 | 17.10.19 Arana
11:44 | 17.10.19 Arana
11:36 | 17.10.19 Arana
00:23 | 11.10.19 Arana

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ