מה קוראים בשבת

• פותח הנושא Arana
  • פורסם בתאריך

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

השבוע היה חם - ולא רק בגלל מזג האוויר. אני מקווה שלפחות בשבת תוכלו להירגע עם ספר טוב...

מה אתם קוראים בשבת

roni64

New member
היה שבוע מגוון במיוחד

שלא כהרגלי, קראתי ספר שמיועד לילדים. הנושא "מוצא המינים של צ'רלס דרווין" עורר את סקרנותי. סבינה רדווה כתבה ואיירה ספר מוצלח ומדויק.
אחריו קראתי ספר מצוין, "חיים קטנים" מאת האניה ינגיהארה. ספר מיוסר שגיבורו מתמודד עם טראומת ילדות מסויטת. חכם ומומלץ.
הבא בתור היה "דיר יאסין - סוף המיתוס" מאת אליעזר טאובר. כפי ששמו מעיד עליו, הוא מבקש להפריך את מיתוס הטבח. מעניין מאוד.
סיימתי עם ספר ישן, "פרחים לגברת האריס" מאת פול גאליקו. הספר אמור להיות מעין סיפור אגדה על טוב לב ועל שכרו, אבל בעיני הוא שטחי וסטראוטיפי.

שבת שלום

מחשבות

New member
חיים קטנים ספר נפלא ונוגע ללב. פרחים לגברת האריס לא יותר

ממהתלה בריטית חביבה.

"פרחים לגברת האריס", למעשה כנראה קטע ממנו

היה הסיפור הפותח באיזה ספר מסתורי שההורים שלי זכו בו, בכריכה אדומה ללא כותרת, כנראה באיזו הגרלה, כשהייתי ילדה.
עוד היה שם "הדוור מצלצל פעמיים". אני לא זוכרת אם בכלל צויין שם המתרגמ/ת ואיפה הספר היום. חבל, דווקא הייתי שמחה לעלעל בו. השמות האלה, סיפור ומחבר, נחרתו בי לעד.

tamika14

New member
"ההוכחה" מאת אגוטה קריסטוף

הספר השני בטרילוגיה, אחרי "המחברת הגדולה".

פיקובל

New member
ממשיכה לאטי עם כישור הזמן

וגם אני אהיה שם של הולי גולדברג סלואן - קצת קלישאתי מידי

יש עכשיו תחושת ריקנות, בכל זאת לא יהיו עוד ספרים בסדרה הזאת

אבל הכרך האחרון לא היה רכבת הרים רגשית, כזו שהרגשתי שאני צריכה לצלול לתוכה ולפנות לצורך כאן משאבים רגשיים, כמו שהיו הכרכים הקודמים.
שזה טוב או רע, אני לא יודעת.
אבל לא הרגשתי מאוד קשורה רגשית הפעם.

לא כמו לספר של לורנצה פיירי, "איים קטנים", שקראתי בדיוק לפניו. ושאיפשהו שוב קראתי כאילו הוא מזכיר לא במעט את כתיבתה של פרנטה. ממש לא. זה שמדובר באיטליה ובסיפורים של נשים - שתי חברות, שתי אחיות - לא אומר שלכן יש דמיון. הספר החדש של פיירי הוא שוב יחסי-אנוש, הפעם בין שתי משפחות ממעמדות שונים, ובתקופת סוף 80 תחילת 90. הלוואי שיתורגם אבל שוב, יחסר הרקע התרבותי. גם אם יש הסברים בגוף הטקסט, אין ספק שיאבד משהו בתרגום. רק מעצם ההתחברות לעולם זר.

נמרוד2016

New member
המסע ליד חנה, אחרי שני שליש:

הספר בהחלט יחודי, קיבוץ ועוד קומוניסטי זה עניין נדיר, אני ממליץ לחובבי הפוליטיקה

למעלה