מה קוראים בשבת

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

השבוע אחרון ללימודים של תלמידי בית הספר היסודי מסתיים, ובשבוע הבא תתחיל חופשת הקיץ.

קצת לפני שאתם מפליגים לחופשות ברחבי הארץ והעולם - מה אתם קוראים בשבת

נמרוד2016

New member
התחלתי אתמול את בית על מים רבים:

אני לא קורא בו בסוף השבוע, הוא נמצא בדירה שלי, אני לא שם

נמרוד2016

New member
אחרי נדידה להולנד עם בית על מים רבים:

עכשיו אני נודד לקיבוץ הקומוניסטי עם כרמית גיא

חברה גאונה 4 ואחרון. האמת, קצת ניג'וס. אין לי כבר כל כך

סבלנות לשמוע עד כמה פלאית היא החברה הזאת. אני ממשיכה כי מסקרנת אותי העלילה וזה כן כתוב היטב אבל האובססיה זאת לחברה...

אחרי "איים קטנים" של לורנצה פיירי (שמציגה את הספר החדש שלה ברומא השבוע, כמה הייתי רוצה לשבת שם באירוע הספרותי האיטלקי הראשון שלי, ולא משום ש-34 מעלות השבוע אני לא נוסעת...) שהיה כזה נקי, חד, תמציתי ועם זאת מלא רגשות ולא מסך באמצע בין כותבת וקוראת, אני חייבת לומר שאני מעדיפה את הספר הזה.

אבל צריך להעריץ את יכולת הסיפור שלה. להחזיק סריה שלמה בת

מאות רבות של עמודים במתח כזה. ויש העמקה ברגשות, בסיפור החיים של נשים, בתיאור המיניות של נשים. בתיאור תקופה (שוב, גם כאן כדאי לקרוא על "שנות העופרת", שנות הטרור האדום והשחור, החל מסוף שנות ה-60 המאוחרות ועד תחילת שנות ה-80).
ואני כן צמודה לספר.

משהו בשפה מפריע לי. זה נקרא לי כתרגום. אישה ישראלית לא היתה כותבת כך. אבל זה לא סיפור ישראלי. אז אני לא יודעת. בינתיים אני אחרי החצי ואני אוהבת את זה.

Arana

Active member
מנהל
קראתי את "סגור" מאת תמיר חן

ספר שתמכתי בו בפרוייקט מימון המונים - סיפורו האישי של תמיר ורעייתו שחר שהשתייכו לכת של מנהיג כריזמטי והצליחו לצאת ממנה רק לאחר 10 שנים. מבחינה ספרותית הכתיבה סבירה בלבד, אבל הסיפור עצמו מרתק ונותן הצצה להלך המחשבה של אדם הנשאב לתוך כת ולאחר מכן מתפכח ממנה.

למעלה