מה קוראים בשבת

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

כן בחירות חדשות, לא בחירות חדשות - הכי חשוב באיזה ספר אתם בוחרים

מה אתם קוראים בשבת

roni64

New member
היה שבוע מגוון ומעניין

פתחתי עם החמישי בספרי "המאבק שלי" מאת קרל אובה קנאוסגורד, "גשם חייב לרדת". מצוין, כרגיל.
אחריו קראתי ספר מיוחד, "מושב הנהג" מאת מיוריאל ספארק, המציג דמות דוחה אך מעוררת חמלה רבה.
האחרון היה "מסעותי עם דודתי" מאת גרהם גרין בתרגום חדש. משעשע וחביב.

שבת שלום

tamika14

New member
"המחברת הגדולה" מאת אגוטה קריסטוף

ספר לא קל, לעיתים אף מזעזע ועם זאת מעניין.
קשה להניח את הספר מהיד.

motior

Member
אונורה דה בלזק - הסכנות שבהתנהגות נלוזה (ועוד שני סיפורים)

נתקלתי בספריה בספר הלא ארוך הזה והחלטתי לנסות.
בינתיים "בסדר" ולא יותר

פיקובל

New member
ספורי חייו של מר פיקרי / גבריאל זווין

אהבתי. הרבה אהבת קריאה בספר אחד.

עדיין עם "חיים ועוד חיים". איזה ספר נפלא זה.

ומזל שאני קוראת פעם שניה, בראשונה הרגשתי שהמעברים בזמן שרירותיים ולא הבנתי את ההתעקשות לספר עוד ועוד סיפורי חיים בתסריטים שונים, כלומר סוג של "דלת מסתובבת". עכשיו אני מסתכלת על זה במבט רחב יותר, כספר שמספר את הסיפור של נשים רבות במאה ה-20. ואיזו יכולת סיפורית יש לאטקינסון. אז אחרי הקטע המדכא עד עפר של לונדון לאחר המלחמה, בשנת 47, יש עוד כל כך הרבה שיאי כתיבה כאן. כולל סיפור הזוי - הפעם המילה ראויה - שבו הגיבורה נקלעת לקן הצרעות - או הנשרים, למעשה - של הצמרת הנאצית קצת לפני פרוץ המלחמה.

בקרוב אקרא את הספר שכתבה אחריו, A God in Ruins, שיצא ב-2015 ותורגם השנה לעברית בשם "חיים אחרים". כפי הנראה בו דמות אחת - אחיה הצעיר של הגיבורה כאן - היא גיבורת הספר. אם כי היא לא רואה בקריאת שני הספרים האלה בזה אחר זה הכרח. אני מאוד שמחה שלקראת הספר הבא קראתי את זה שוב.

Arana

Active member
מנהל
עדיין לא קראתי דבר של אטקינסון

אני זוכרת שהיו ביקורות חמות על "מאחורי התמונות במוזיאון", אבל משום מה לא הגעתי אליו.

זה הראשון. אני עדיין מחכה לקרוא אותו, יש לי בבית

יהיה מעניין. הוא מבוסס במידה על חייה שלה, כמובן זו ספרות בדיונית, לא ביוגרפיה.
בסוף "חיים ועוד חיים" יש הזמנה לאתר האינטרנט שלה, לקרוא בהרחבה על תהליך כתיבת הספר. ויש אחרית-דבר קצרה שלה. שלא מסבירה דווקא את הכרונולוגיה הכה מבלבלת בסגנון "דלתות מסתובבות".

הסיכום שלי בקריאה שניה הוא, שזה מאוד ראוי. גם אם אני לא בטוחה לגבי המבנה. היכולת הסיפורית שלה מרשימה מאוד. להעביר את ימי הבליץ, את ימי הדיכאון שלאחר המלחמה, את תהליך ההתבגרות המינית של כה רבות מאתנו, זה לא דבר מובן מאליו, לא ברמה כזאת של אמינות ויכולת להחזיק ספר לאורך מאות רבות של עמודים.

Arana

Active member
מנהל
בשבת שעברה עזבתי את "החלטות היסטוריות והחלטות היסטריות"

לטובת 2 ספרים (נכון יותר נובלות) חדשים של קינג:
Gwendy's Button Box
ו-Elevation
כמובן שהייתי חייבת לסיים את שניהם באותו יום, כזה תענוג

השבת חזרתי ל"החלטות" וסיימתי אותו - ספר חביב מאוד, מעניין וזורם.

Faria

New member
חזרתי לסטורנין אחרי שנה

הפסקתי לקרוא אותו לפני כשנה אחרי בערך אחרי 50 עמודים, (פשוט הגיע לי ספר שממש רציתי לקרוא ומיד), אבל משום מה לא חזרתי אליו למרות שמאד נהניתי. אז סוף סוף חזרתי וסיימתי אותו מהר.
בעקבות זה עברתי לCarry On, Jeeves. ה"אבא הרוחני" של סטורנין. בינתיים מאד נהנה, ומאמין שאזמין עוד מספרי ג'יבס בהקדם.

למעלה