מה קוראים בשבת

• פותח הנושא Arana
  • פורסם בתאריך

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

עוד מעט מסתיים יום הזיכרון לשואה - יום קשה, אבל חשוב לאין קץ. מקווה שחוויתם בו משהו מועיל עבורכם.

האם יום השואה השפיע על בחירת הספרים שלכם
מה אתם קוראים בשבת

roni64

New member
היה שבוע קריאה מצוין

בשבועות האחרונים קראתי מספר ספרים לקראת יום השואה, והשבוע היה זה "השמיעיני את קולך ונסו הצללים", המתרכז בסיפורי הנשים בשואה. כל סיפור ראוי להשמע ולהזכר.
בתחילת השבוע סיימתי את "קתרינה הגדולה" מאת אנרי טרויה, ביוגרפיה מרתקת כתובה מצוין.
ספר חדש של קלודל תורגם וראה אור בימים אלה, "ארכיפלג הכלב", קריאה נוקבת להתנערות מאדישות העולם השבע נוכח המצוקה השוררת בחלקיו האחרים. קלודל דוחס בכשרון שפע מסרים לסיפור מצומצם אחד. ספר טוב מאוד.
האחרון היה "זרע-רע" מאת מרגרט אטווד, ספר וירטואוזי המספר בדרכה היחודית של הסופרת את "הסערה" מאת שייקספיר. מרשים.

שבת שלום

Arana

Active member
מנהל
עוד לא החלטתי, אבל כנראה אבחר את אחד הספרים

שקניתי במכירה בבית חשמונאי. אולי את "המשפט האחרון של פרמה" - הגיע הזמן כבר להתמודד איתו...

נמרוד2016

New member
חלום ושבר: סיפורם של הקומוניסטים העברים

רק התחלתי אותו, זה ספר מיוחד על עניין מיוחד.

roni64

New member
אם הנושא מעניין אותך

אני ממליצה על ספרה של כרמית גיא, "מסע ליד חנה", על הקיבוץ הקומוניסטי שבו גדלה. כתוב מצוין.

מסיים את בוריס גודנוב מאת פושקין תרגום דל שלונסקי

המחזה הזה מאתגר והשפה יפיפה בעיני בנתיים אני מתחבר למתקפות של פושקין על המשטר והבלעה שלו והביקורת על הדיקטטורה ונפש האמן החופשית מרשימה מאוד רואים שזה זועק מתוכו לא קל להבין תמיד ( השפה גבוה ומופתלת לא יודע איך זה במקור כי איני קורא רוסית ומה שספרה לי קאלה בזמנו פושקין מאוד נגיש בשפה ואצל שלונסקי הפך ), אז לא תמיד קל לי להבין ואני צריך כמה קריאות ואני קורא לאט מאוד עשרים עמודים ביום בערך ( והספר יחסית קצר 126 עמודים ), אבל השפה והתוכן כבדים מאוד אז לוקח לי זמן לעכל חוץ מזה זו חוויה הספר הוא מרשים ואני נהנה לפרקים .

למעלה