מה קוראים בשבת

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

בני גנץ שבר שתיקה, וגם אתם יכולים
ספרו מה אתם קוראים בשבת

roni64

New member
פתחתי את השבוע עם ספר מצוין

"תחרה הונגרית" מאת רות לורנד מציג שתי דמויות מרתקות של אם ניצולת שואה ילידת הונגריה ובתה, הנוסעת לבודפשט לאחר מות אמה.
סיימתי את השבוע עם ספר נוסף שעניינו מסכת חיים מעניינת בתקופת המלחמה ואחריה, "חתול יווני" מאת משה קרסו.
שבתי בקריאה חוזרת אל "לילה מופלא" מאת שטפן צווייג, סיפורים שלא נס ליחם, כולם סובבים סביב דיבוק שאחז בגיבוריהם.
קראתי שלוש נובלות מסדרת "פה לאוזן" של הוצאת תשע נשמות: "דוקטור מריגולד" מאת צ'רלס דיקנס, "הסיפור של הזקן הטוב והנערה היפה" מאת איטלו סבבו", ו"חשבונות פתוחים" מאת מרטין קוהן. התמוגגתי מהראשון, נהניתי מסיעור מוחות עם השני, לשלישי לא התחברתי.

שבת שלום

KallaGLP

New member
אני עם "ברית של כסילים" של ג'ון קנדי טול.

עד כה ממש חביב. פרט לכך נאבקת ב-Infinite Jest. אני בעצמי לא מבינה מדוע אני ממשיכה איתו.

soniCBoom2

New member
ברית של כסילים גרם לי לצחוק בקול רם

לגבי אינפיניט ג׳סט - 1000 עמ באנגלית...אין לי מושג איך אתמודד עם זה, וחבל לי כי כל מה שקראתי מדיוויד פוסטר וואלאס אהבתי

KallaGLP

New member
לי בדרך כלל אין שום בעיה לקרוא אלפי עמודים באנגלית.

אבל הספר הזה נוראי.

siv30

New member
קראתי את הטרילוגיה

Crazy Rich Asians הספר הראשון והשלישי היו פשוט מצויינים. תיאור חי ובועט של חיי העשירים והמטורללים באסיה בעיקר סינגפור והונג קונג.
&nbsp
קראתי את "תותים" מאת יוזף רות ספר שהוא בעיקר אווירה, פחות עלילה.
&nbsp
קראתי גם את " 24 שעות בחיי אישה" מאת סטפן צוויג. לטעמי לא הספר הטוב ביותר שלו.
&nbsp
עכשיו אני קוראת את "ברית עולם" במקביל ל " אל מול הלילה".

"הכוורת" \ חוסה קמילו סלה

&nbsp
שאלתי את הספר בספריה, בציפיה שיספר לי משהו על מדריד, בה אטייל בקרוב.
&nbsp
זהו פסיפס של קטעים קצרים, כל אחד מהם מתאר רגע בחייה של דמות, כאשר המשותף לכל הדמויות הוא, שהן פוקדות בקביעות את בית הקפה של דוניה רוסה במדריד (אפילו לא הצלחתי להבין היכן במדריד). כל הרגעים הללו מתרחשים בחורף 1943, וכמעט על כולם שורה רוח נכאה: עוני, קור, ניצול מעמדי ומיני. על גב הכריכה מצויין, שבספר נזכרות כ 300 דמויות כאלה. הספר קריא למדי, אבל עד העמוד האחרון לא הבנתי לשם מה נכתב, מה בעצם רצה הסופר להגיד. אולי רצה להפגין את כישוריו הלשוניים.
&nbsp
ובסיכום, לא למדתי ממנו הרבה על מדריד

פיקובל

New member
לב משורין/יו נסבו

עוד ספר של הבלש הולה. לא מתה עליו אבל זה מה שהיה בבית...
הניקס/נתן היל. נהניתי.

קראתי את שקספיר

ואת טנסי ולימס ולורקה ודנרמט המחזאי השווצרי שקספיר את מלך ליר רומיאו ויוליה והסוחר הוונציה את הראשונים מאוד אהבתי את הסוחר פחות ואת המחזה של ביבר הזכוכית גם אהבתי במיוחד את הדמות השברירית והרגישה של לורה ולורקה את ירמה שהיה מטלטל וכואב כמה החברה מכתיבה לנו איך לחשוב לחיות ואף לחלום זהו נהנתי מאוד משקספיר אם כי קראתי בעברית וזה חבל כי באנגלית הבנתי החוויה חזקה מאוד ושונה מן התרגומים לא כך ? אולי אפתח פוסט על זה אחר כך זהו

דנמרט ביקור הגברת הזקנה

מעניין מאוד ומצחיק מאוד וגם מזעזע מה מסוגלים בני אדם בשביל כסף ועד כמה ערכי החברה או הדגש עליה יכולים להתפורר בעת מצוקה מראה נרבה על טהע אדם מחזה ביקורתי אך אנושי

למעלה